نمونه اسم زیبا برای شرکت و موسسه حقوقی

می خواهید برای موسسه خود اسم انتخاب کنید؟اطلاعات لازم و کافی در این خصوص ندارید؟مقررات و قوانین انتخاب اسم شرکت را نمی دانید؟موسسه حقوقی پایش در این مقاله قصد دارد به ارائه مطالبی در این خصوص بپردازد تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا به پاسخ همه سوالات خود برسید.

نام های تجاری زیبا

در دنیا امروز و با پیشرفته شدن جوامع،صاحبان مشاغل در جستجوی نام های تجاری زیبا می باشد تا کسب و کار و فعالیت خود را گسترش بدهند وسبب پیشرفت در امور خود شوند.برای نام های تجاری زیبا بهتر است که از اسامی خاص و منحصر به فرد و از اسامی که تکراری نیستند و سابقه ی ثبتی ندارند ویا مشابه نام های ثبت شدن نمی باشند استفاده کنید.موسسه حقوقی پایش نیز در جهت نام های تجاری زیبا آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشد،لذا می توانید کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

 اسم زیبا برای موسسه

وقتی شرکتی ثبت می شود شخصیت حقوقی پیدا می کند که این شخصیت حقوقی همانند شخصیت حقیقی که اسم دارد شرکت هم باید اسمی داشته باشد ولی انتخاب اسم زیبا برای موسسه شرایط خاص و ویژه ای دارد و باید براساس این اصول انتخاب شود.همین امر سبب شده است تا موسسه حقوقی پایش تلاش و کوشش نماید و مقاله ذیل را که درباره نمونه اسم زیبا برای شرکت و موسسه حقوقی می باشد را به اشخاصی که می خواهد برای شرکت خود اسمی را انتخاب کنند ارائه نماید مقاله را تا انتها بخوانید و چنانچه با هر سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با شماره تلفن های 32711327-026 و 26655156-021 تماس حاصل کنید

اسم مناسب برای هنرکده

به آموزشگاهی که به تعلیم هنر وصنعت می پردازد هنرکده گفته می شود.با توجه به اسم هنرکده در می یابیم که جهت انتخاب اسم مناسب برای هنرکده باید از اسامی هنری استفاده کنید.اسمی که خاص،منحصر به فرد و اسمی با عدم سابقه ثبتی باشد.برای انتخاب اسم مناسب برای هنرکده باید به نکاتی که در ذیل شده است توجه داشته باشید:

 • اسم انتخاب شده باید معنی داشته باشد و بر اساس فرهنگ اسلامی باشد.
 • اسم انتخاب شده باید ریشه فارسی داشته باشد و کلمه هایی که انتخاب می کنید باید در لغتنامه دهخدا و یا در فرهنگ معین وجود داشته باشد.
 • اسمی که برای شرکت انتخاب می کنید نباید قبلا به ثبت رسیده باشد.
 • برای انتخاب اسم شرکت باید از اسم های خاص استفاده کنید.
 • اسم انتخابی نباید غیر فارسی باشد.
 • اسمی که برای شرکت انتخاب می کنید باید سه سیلاب داشته باشد.
 • در انتخاب اسم شرکت حتما باید از عنوان های دانشمندان و کاشفان معاصر استفاده نکنید.

نام موسسات حقوقی ثبت شده

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نام موسسات حقوقی ثبت شده و اسامی موسسات داوری تهران می توانید با شماره تلفن های 32711327-026 و 26655156-021 تماس بگیرید و از راهنمایی های مشاوران وکارشناسان ما در این مجموعه ثبتی بهره مند شوید.

 

اسم موسسه حقوقی

 

انتخاب اسم برای موسسه آموزشی

جهت انتخاب اسم برای موسسه آموزشی باید اطلاعات بسیار بالایی داشته باشید و صفت های زیبا برای اسم را بدانید و از اسم های عام پرهیز کنید زیرا این موسسه آموزشی می باشد و هدف آن تعلیم و آموزش است.به همین دلیل باید از اسامی استفاده کنید که خاص و منحصر به فرد است و به راحتی و به راحتی در اذهان اشخاص باقی می ماند و هر شخصی قادر به خواندن آن است.

نمونه اسم شرکت

در انتهای این مقاله نمونه اسم شرکت آورده شده است.چنانچه در جستجوی اسم زیبا برای موسسه خیریه و اسم پیشنهادی برای موسسه آموزشی می باشید می توانید از اسامی آورده شده در انتهای مطلب انتخاب کنید.خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با شماره تلفن های 32711327-026 و 26655156-021 تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه ثبتی بهره مند شوید.

نکات مهم در انتخاب نام شرکت چیست؟

وقتی از اسم شرکت صحبت می شود باید بدانید که اسمی می تواند برای شرکت قدرتمند باشد که دارای شرایط و ویژگی هایی که در قانون تجارت عنوان شده است را همگی در برداشته باشد . بدین صورت که هر چه از اول تعیین نام شرکت تحقیق و بررسی های لازم را به عمل آوردید بهتر می توانید به آن هدف والا دست پیدا کنید . درست است که اسم شرکت برای شرکت اعتبار را در پی دارد ولی موارد دیگر هم بر اعتبار شرکت تأثیر گذار است مانند سرمایه شرکت.

در این مقاله به راهنمایی بیشتر در مورد انتخاب اسم شرکت و موسسه حقوقی می پردازیم و از قوانین و نکاتی که می تواند در انتخاب نام شرکت کمک کند در ذیل عنوان می نماییم:

 1. نام شرکت نباید قبلاَ توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد. یعنی اگر قبلاً شرکتی به نام "نوین" ثبت شده باشد دیگر کسی نمی‌تواند شرکتی را با همین نام ثبت کند. و باید اسم شرکت خود را به شکلی پیشنهاد دهد که تمایز آشکار و مشخصی با اسم شرکت قبلی داشته باشد.
 2. هم چنین تمایز اسم شرکت ها باید در کلمات خاص باشند و افزودن کلماتی مثل نوین،گستر ،تک و امثال این ها به اسم شرکت نمی‌تواند وجه تمایز اسم یک شرکت از سایر شرکت ها باشد.برای انتخاب اسامی زیبا برای شرکت و موسسه حقوقی به انتهای مقاله مراجعه نمایید.
 3.  ریشه فارسی داشته باشد و دارای معنا و مفهومی باشد.
 4. موازی با اخلاق حسنه و شئونات اسلامی باشد.
 5. همان طور که در بالا ذکر شد عدم تکراری بودن نام را می توان از سایت www.ilenc.ir جستجو کرده و به جدید بودن نام و یا تکراری بودن آن دست پیدا کرد .
 6. بهتر است در انتخاب اسم شرکت از اعداد استفاده نشود و به حروف نوشته شود بهتر است.
 7. از عنوان هایی که تحت نظارت سازمان بنیاد شهید و ایثارگران است بهتر است پرهیز کنید مانند اسامی و یا عنوانهای ایثارگر و شاهد.
 8.  از اسامی شاعران ، دانشمندان مفسران و کاشفان و... الزامی است از به کار بردن این موارد خودداری شود.
 9. بهتر است از کلماتی که به عنوان مخفف اول ا