استعلام شرکت - شرکتهای ثبت شده

موسسه حقوقی پایش در این تلاش برآن دارد تا در مورد استعلام شرکت ها-شرکت های ثبت شده مطالبی را به اشخاصی که می خواهند شرکتی را ثبت کنند ارائه نماید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

در لغت استعلام به معنای پرسیدن درباره چیزی به منظور کسب اطلاع می باشد و درقوانین ثبت شرکت ها، به بررسی اطلاعات شرکت های ثبت شده و قانونی بودن آن ها گفته می شود.

استعلام شرکت - شرکتهای ثبت شده

یکی از مهمترین موارد در قراردادها بررسی اعتبار شرکتها و بررسی دارندگان حق امضا شرکتها می باشد که برای این منظور باید استعلام شرکت از مراجع قانونی انجام شود. استعلام شرکتها از چند طریق امکان پذیر می باشد.

 1. استعلام از طریق سایت اداره ثبت شرکت ها.
 2. استعلام از طریق شناسه ملی شرکت ها.
 3. استعلام از طریق سایت روزنامه رسمی کشور.

نحوه استعلام ثبت شرکت

این روزها راه اندازی کسب و کار در شهر هایی مانند تهران و کرج به دلیلی تعدد بسیار بالای شرکتهای ثبت شده نیازمند کسب اعتماد میان افراد می باشد. روش جدید کسب اعتماد با شناخت اشخاص و ایجاد اعتماد شخصی که در گذشته رایج بوده است بسیار متفاوت می باشد. بنابراین قوانینی وضع گردیده است که هم مدافع حقوق یک مجموعه اقتصادی و روابط بین شرکاء می باشد و هم مشتریان آنها .

این مجموعه قوانین که قوانین تجاری و ثبت شرکت ها نامیده می شود به راه اندازیه یک کسب و کار و شراکت افراد شکلی قانونی می بخشد.این قوانین علاوه بر اینکه تمامی روابط بین شرکاء و انواع مسئولیت آنها را در مجموعه تعریف می نماید به مشتریان نیز کمک می کند تا مجموعه ایی را انتخاب نمایند که از نظر قانون شناسایی شده باشد و در چهارچوب قانون فعالیت نماید .

استعلام از طریق سایت اداره ثبت شرکتها

برای این منظور تنها کافیست از طریق لینک زیر به سایت اداره ثبت شرکتها رجوع نمایید.

اطلاعات عمومی شخیت های حقوقی

همانطور که خواهید دید، در این قسمت با ورود اطلاعات شرکتها میتوانید از قانونی بودن آنها اطلاعات لازم را به دست بیاورید. تنها کافیست شناسه ملی شرکت را وارد نمایید و فعال بودن شرکت را مورد بررسی قرار دهید.

استعلام شرکت های ثبت شده

برای استعلام از شرکت های ثبت شده می توانید به روش های ذیل اقدام کنید:

1.سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور به نشانی http://ilenc.ir  

سامانه فوق الذکر یکی از بااعتبارترین و مهم ترین شیوه ها به منظور استعلام اشخاص حقوقی کشور می باشد.به منظور جستجو در این سامانه حداقل باید یکی از گزینه های ذیل را در سامانه وارد کنید:

 1. شناسه ملی. 
 2. شماره ثبت. 
 3. نام شخصیت. 

2.به منظور دسترسی به جزئیات آگهی رسمی چاپ شده در روزنامه می توانید به پایگاه اینترنتی http://rooznamehrasmi.ir  مراجعه نمایید.وارد نمودن حداقل یکی از سه اقلام اطلاعاتی که در ذیل ذکر شده است الزامی است.

 1. نام شرکت. 
 2. شماره ثبت شرکت.
 3.  شماره ملی شرکت. 

شایان ذکر است که به منظور جستجوی همه ی آگهی های قانونی سال 1382تا1391 می توان به پورتال http:// rrk.ir مراجعه نمایید.این سامانه با قابلیت جستجوی پیشرفته ای که دارد پیگیری و نظارت آگهی شرکت هایی که ثبت شده است را می دهد.

3.سامانه اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir

در دنیای امروز جهت پیشگیری از هدر رفتن هزینه و زمان درخواست کنندگان با راه اندازی پایگاه اینترنتی ثبت شرکت ها بخش عمده ای از مراجعه کنندگان به صورت غیرحضوری و از راه سامانه انجام می شود.به نحوی که به منظور دریافت هر گونه استعلام از اداره ثبت شرکت ها می توان به پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها رجوع نمود.

بررسی شناسه ملی شرکتها و فواید آن

بنابراین چنانچه مایل به راه اندازی یک کسب و کار جدید می باشید اقدام به ثبت شرکت نمایید جهت این امر لازم است امور قانونی مربوط به ثبت شرکت را به انجام رسانید.

پس اتمام این مراحل قانونی اداره ثبت شرکتها به شرکت شما شناسه ایی اختصاص خواهد داد که برای مجموعه شما بسیار حائز اهمیت می باشد و شرکت قانونا با این شماره شناسایی می گردد. اما به دلیل امکان وجود تشابه در این شماره سازمان املاک و اسناد کشور ، یک شماره یازده رقمی نیز مختص شرکت شما صادر خواهد نمود که در انحصار شرکت شما می باشد این شماره مهمترین مورد در شناسایی و یا استعلام یک شرکت می باشد.

در رابطه با مشخصات این شناسه می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. این شناسه ملی شرکت مانند شناسنامه برای افراد از راه های شناسایی هویت شرکت یا مؤسسه می باشد.
 2. شناسه ملی شرکت ثابت و بدون تغییر است.
 3. شرکتهایی که شماره ثبت ندارند غیر مجاز محسوب می شوند ارائه شناسه ثبت شرکت الزامی می باشد.
 4. راهی برای مطالعه شناسنامه شرکت هاست.
 5. تا زمانی که شرکت قانونا فعالیت می نماید با این شماره قابل شناسایی است.
 6. دارای اهمیت بسیاری در امور ثبتی می باشد و به عبارتی مهمترین مشخصه در استعلام ثبت شرکت هاست.
 7. به وسیله این شناسه، هویت اشخاص حقوقی ثبت شده در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت کشور، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، اتاق بازرگانی، سازمان اوقاف وامور خیریه و حوزه های علمیه قابل شناسایی خواهد بود.

جهت استعلام شرکت مورد نظر یکی از مطمئن ترین روش ها مراجعه به سامانه ملی اشخاص حقوقی کشور به نشانی http://www.ilenc.ir می باشد که با مراجعه به این سایت و وارد نمودن حداقل یکی از این موارد: شناسه ملی . شماره ثبت. نام شخصیت مجموعه مورد نظر را استعلام نمایید.

استعلام از طریق سایت روزنامه رسمی کشور

روزنامه رسمی کشور به عنوان یکی از مرجه های معتبر جهت اطلاع رسانی به عموم مردم راه اندازی گردیده است و تمامی مصوبات کشور و اطلاعات شرکتها من جمله ثبت شرکت ، تغییرات شرکت ها و یا انحلال شرکت ها در این سایت قابل رویت خواهد بود.

تنها کافیست از لینک زیر به قسمت آگهی های قانونی مراجعه نموده و از طریق پر نمودن یکی از اطلاعات خواسته شده به اطلاعات شرکت ها دسترسی کامل داشته باشید.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

نجمه حسيني

سلام وعرض ادب ميخواستم يكي ازشركت هارواستعلام كنم شركت مهاجرتي آريامهر

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

باسلام وقت بخیر ... جهت استعلام شرکت مورد نظر می توانید به سایت روزنامه رسمی قوه قضاییه یا شناسه ملی شرکت ها مراجعه کنید . سپاس

پاسخ

امیر

با سلام، ببخشید ی سوال داشتم شرکت سهامی خاص ثبت کردم دو سه روز دیگه یسال میشه برای اینکه با بازرسان تمدید کنم شرایطش چی چکار کنم ممنون از راهنمایتان،

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

سلام. خواهش میکنم. یکی از مهمترین شرایط بازرسین، نداشتن نسبت با اعضا هیئت مدیره ( سببی و نسبی ) می باشد. کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن با شما در تماس خواهند بود.

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.