در کشور عزیزمان ایران متصدی امور ثبت شرکت و تعیین اسم آن بر عهده ی دو نهاد مختلف گذاشته شده است.

تفاوت ثبت شرکت و ثبت برند

جهت ثبت شرکت باید به سازمان های ثبت شرکت و برای اینکه بتوانند برند یا نشان تجاری برای محصولات خود انتخاب و ثبت نمایند باید سازمان مالکیت صنعتی مراجعه نمایند. اداره بخش های مالکیت صنعتی و امور مربوط به شعب ایرانی در عرصه بین المللی به دست مرکز ثبت اسناد و املاک صورت میگیرد .

سازمان مالکیت صنعتی وظایفی را بر عهده دارند که عبارتند از :

ثبت تمامی اموری که به مالکیت صنعتی مربوط شد که شامل نوآوری ، نماد ، نماد جمعی و ایده های صنعتی می باشد. دلیل به کار بردن کلمه صنعتی این است که معمولا نوآوری های بدست آمده در عرصه علم و صنعت بوده و علامت های بازرگانی که بر محصولات تجاری درج می شوند و نشان دهنده این هستند که محصولات از جمله تولید ها در عرصه صنعت به شمار می روند.

در حال حاضر ثبت شرکت ها و سازمان مالکیت صنعتی مسیر های جدیدی برای ثبت شرکت ها ایجاد کرده اند که با فرق داشته و نتایج مختلفی را به همراه دارد در اینجا میخاهیم این راه ها و فرق شان با یکدیگر را توضیح دهیم.

برای تاسیس یک شرکت ابتدا باید اعضایی که تمایل در مشارکت دارند را بررسی و اطلاعات کافی را از آنها بدست آورد که جزو مهمترین امور ابتدایی به حساب میآید. بعد از این متقاضی باید یک حساب بانکی که نتواند از آن برداشت شود در یکی از شعب بانک ها باز کند که برای این کار باید کارت شناسایی را ارائه دهید و توجه داشته باشید که شماره حساب را حتما نگهداری کنید.

نکته قابل ذکر این است که شرکت که همان شخص حقوقی است دارای سرمایه جدا از سرمایه تمامی سهامداران می باشد. ثبت شرکت از نظر مراکز ثبت شرکت ها امری الزامی برای شرکت ها نیست بلکه شرکت ها زمانی که کلیه چارچوب ها و قوانین تعیین شده را در نظر داشته و انجام دهند ، ثبت شده و دارای شخصیت حقوقی به حساب می آید. اما از نظر قانون فقط این کافی نیست بلکه باید مستند بوده و به ثبت برسد.

در عصر جدید برای کاهش اتلاف وقت و هزینه سازمان ثبت شرکت ها مسیرهای اینترنتی برای ثبت شرکت راه اندازی کرده که کار را برای درخواست کننده گان بسیار راحت تر کرده است. به این شکل که فرد با رفتن به سامانه این درگاه اینترنتی میتواند نسبت به تکمیل اطلاعات و ارائه تقاضای خود به این سایت ، امور ثبتی شرکت خود را به صورت آنلاین و مستقیم انجام بدهد. و تایید محتویات وارد شده به سیستم بعد از اینکه به دقت کنترل شد باید صورت گیرد.

برای انتخاب اسم شرکت اعضا باید به همین سامانه مراجعه و اسم های پیشنهادی خود را ارئه دهند که باید توجه داشت این اسامی دست کم از سه لغت تشکیل شده باشد بعد از اینکه نام شرکت هم مورد تایید قرار گرفته و پذیرفته شده باشد افراد میتوانند به مدت سه ماه جهت انجام امور دیگر همچون اساسنامه و صورتجلسه های لازم اقدام نمایند که بعد از این مرحله با اخذ مجوز به وسیله سامانه میتوانند حساب بانکی افتتاح نمایند و اقدامات لازم برای تکمیل اسناد و انتقال آنها از طریق پست انجام گیرد. بعد از این مرحله متخصصان ثبت شرکت تمامی شرایط را بررسی و در صورت بروز اشکال یا وجود نقص در محتویات ، آن را به متقاضی عودت داده که بعد از حل کردن عیوب مجددا بررسی و در صورت تایید پیامی از سامانه به متقاضی ارسال میگردد.

وقتی مدیر سازمان ثبت اطلاعات را بازبینی و تایید کند ، مجوز ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت را میدهد. که بعد از آن باید شرکت نامه در اداره ثبت شرکت نیز درج شده و به ثبت برسد. برای اطلاعات بیشتر باید بدانید که این دفاتر زیر نظر قانون توسط فرستاده ی دادستان تایید شده است. درخواست کننده شرکت بعد از تنظیم شرکت نامه آن را به مدیر دفتر ارائه داده تا به ثبت برساند و همچنین اطلاعیه تشکیل شرکت که بعد از آن باید مراحل زیر را طی نماید.

مراحل ثبت شرکت

  • دریافت مشخصات و برگه احراز هویت از تمامی درخواست کنندگان و مطابقت دادن آنها با اطلاعات شرکت نامه
  • شناسایی افرادی که درخواست ثبت شرکت داده اند
  • برای درج نمودن ثبت امضای هریک از درخواست کنندگان لازم است
  • مشخص نمودت شناسه ثبت شرکت
  • درج این شناسه در تمام اسناد شرکت و همچنین اظهارنامه و شرکت نامه
  • بعد از این تمامی مدارک باید توسط اداره ثبت مورد تایید و اما قرار گیرد
  • بعد از این دفتر دار باید پرونده را باز کرده و تمامی اسناد و مدارک را کامل نماید از یک نمونه از شرکتنامه، اساسنامه و اظهار نامه هم به خود درخواست کننده ارائه دهند
  • برای درج اطلاعات شرکت در اتاق مخصوص تایپ یک رونوشت دیگر از اساسنامه ، شرکت نامه و اظهارنامه همچنین متن اطلاعیه نیاز داریم
  • در نهایت تنظیم یک اطلاعیه تشکیل شرکت که مرحله پایانی امور ثبت یک شرکت به حساب می آید.

وقتی شرکتی به ثبت میرسد میتواند فوایدی چون دریافت پروانه و گرفتن وام از موسسات دولتی که معمولا به شرکت های ثبت شده ارائه داده می شود را به همراه داشته باشد. علاوه بر این یکی دیگر از فواید ثبت شرکت میتواند استفاده از امکان خرید و فروش با قیمت های مناسب و حراجی ها باشد که به نسبت کمک هزینه خوبی برای شرکت به حساب می آید. در کنار این شرکت وقتی ثبت میشود یک اعتبار و شخصیت قانونی برای خود ایجاد میکند که همین منجر به انجام تعامل بین آنها با شرکت های دیگر که بر اساس وجود قانون و آرامش خیال نسبت به کنترل از طرف آن می باشد.

در قانون ثبت اختراع و نشان تجاری که در سال 1310 تصویب شده است و مقررات قابل اجرایی که در سال 1337 ثبت شده است همگی بیانگر پشتیبانی در این موضوع می باشد. بر اساس قانون شخصی که نشان تجاری را به نام خود داشته باشد به راحت میتواند زیر نظر قانون از این نشان استفاده نماید و همچنین اگر شخصی نماد بازرگانی خود را برای مدتی یا همیشه به شخص دیگری واگذار کند قابلیت استفاده از این نماد برای فرد وجود دارد.

در صورتیکه نیاز به مطالعه بیشتر در زمینه مراحل ثبت شرکت دارید به مقاله ی آن مراجعه نمایید.

مراحل ضروری برای ثبت برند

1)مراجعه به سایت اینترنتی و پر کردن فرم مربوط به ثبت علائم تجاری

2)گرداوری مدارک