هر شخص حقوقی در کرج که محصول خود را وارد عرصه بازار می کند قادر می باشد برند مخصوصی که مختص به خود و منحصر به فرد باشد را انتخاب نماید به شرطی که علامت ذکر شده را مطابق قانون در اداره ثبت شرکت ها و علامت ها و اختراعات ثبت نماید.

به منظور همین امر ماده 2قانون ثبت علامت ها و اختراعات مقرر داشته است که مجوز استعمال انحصاری برند تنها به منظور کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را ثبت نماید.به منظور به ثبت رسانیدن علامت تجاری لازم می باشد که تمامی مدارک قانونی فراهم شده باشد و با رعایت نمودن کامل مقررات مرحله های قانونی ثبت آن در کرج سپری شده باشد.
درخواست کنندگان به منظورثبت اظهارنامه ی برند حقوقی در کرج می بایست با ورود به سامانه ی http://iripo.ssaa.ir به منظور به ثبت رسانیدن برند مبادرت نمایند.این سامانه جهت ثبت برند در نظر گرفته شده است و شما می توانید بدون مراجعه ی حضوری به اداره ی ثبت برند ها،علامت مورد خود را ثبت نمایید.
پاسخ اداره صرفاَ از طریق بخش پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده قابل مشاهده است و تمامی مکاتبات در خصوص اظهارنامه از طریق همین سامانه ، بخش ثبت انواع درخواست(رفع نقص،پرداخت حق الثبت،تمدید،انتقال و ...)امکان پذیر و ممکن می باشد.

مدارک ثبت برند حقوقی در کرج

مدارک مورد نیاز به منظور ثبت برند حقوقی در کرج به شرح ذیل می باشد:

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 3. رونوشت روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت ارائه گردد توجه داشته باشید که از آخرین تغییرات شرکت نبایستی بیشتر از دو سال گذشته باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت اعم ازجواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر گردیده است ارائه گردد.
 5. در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد کارت بازرگانی می بایست ارائه گردد.

نکته:در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

شایان ذکر است نام و یا عنوانی که ماهیت یا شیوه استعمال از آن برخلاف موازین شرعی و یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد و یا سبب فریب عموم را محیا و فراهم نماید قادر نمی باشد به عنوان یک برند حقوقی در کرج به کار برده شود و غیر قانونی محسوب شود.علاوه بر این موارد در صورتی که مدعی ثابت نماید که صاحب علامت ثبت شده از آن به تنهایی و یا برخلاف قواعد و ضوابط قید شده در قانون استعمال نموده و یا مجوز استعمال از آن را صادر نموده یا به صورتی از علامت جمعی استعمال نماید یا اجازه استعمال از آن را بدهد که سبب فریب مراکز تجاری و یا عمومی نسبت به مبدا و یا هر خصوصیت مشترک دیگر کالا و خدمات مربوط شود دادگاه علامت جمعی را ابطال می نماید.

نکته:در صورتی که در تصویر برند مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف غیر فارسی استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

مراحل ثبت برند حقوقی در کرج

اشخاص حقوقی که در کرج در صدد می باشند تا برند خود را در اداره مالکیت صنعتی ثبت نمایند بایستی مراحلی را در سامانه اینترنتی آن به انجتم برسانند بدین منظور جهت مطالعه بیشتر به مقاله مراحل ثبت برند در کرج مراجعه نمایید.

در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای در خصوص ثبت برند حقوقی در کرج با موسسه حقوقی پایش تماس حاصل نمایید ما شما را در این امر یاری و راهنمایی خواهیم نمود.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.