• 02632711327
  • شنبه تا پنج شنبه : 8:00 - 22:00
ثبت تغییرات شرکت در اراک

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ثبت تغییرات شرکت در اراک

ثبت تغییرات شرکت در اراک
ثبت تغییرات شرکت در اراک

طبق قوانین وضع شده درقانون تجارت هر شرکت پس از ثبت می تواند تغییراتی در شرکت داشته باشد . از جمله این قوانین  تصویب تغییرات در مجامع عمومی فوق العاده و مجمع عمومی عادی به طورفوق العاده با اتفاق آرا سهامداران و اعضای شرکت می باشد. پس از موافقت اعضا و امضا کردن صورتجلسه تنظیم شده صورتجلسه به اداره ثبت شرکت ها ارسال می شود و در آن اداره به ثبت می رسد. ثبت تغییرات شرکت در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری به معنی مجوز انجام تغییرات در آن شرکت یا موسسه می باشد. در این قسمت اختیار ات مجمع عمومی فوق العاده و مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده  را جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

 اختیارات مجمع عمومی فوق العاده :

درمجمع عمومی فوق العاده کلیه تغییراتی که منجر به اصلاح ماده اساسنامه می گردد تصمیم گیری می شود از جمله مهم ترین  تغییرات در این مجمع می توان به تبدیل نوع  سهام شرکت از سهام بی نام به سهام با نام، تغییر آدرس شرکت ، نقل وانتقال یا جابه جایی سهام شرکت ، افزایش ویا کاهش تعداد اعضای هیئت مدیره و... اشاره کرد.

 اختیارات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده :

از جمله اختیارات مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده می توان به تعیین سمت مدیران و یا انتخاب مدیران و بازرسین شرکت و تغییر در حق امضاء مجاز شرکت و تصویب ترازنامه شرکت اشاره کرد.

مدارک لازم جهت تغییرات در شرکت ها و موسسات در اراک:

کپی از مدارک شرکت از جمله اساسنامه شرکت ،آگهی و یا روزنامه آخرین تغییرات شرکت، لیست شرکا و میزان سهام آن ها ، کارت ملی و شناسنامه تمام شرکا و اعضاء هیئت مدیره مورد نیاز می باشد.

ثبت تغییرات شرکت در اراک

قانون تجارت جهت ایجاد تغییرات در شخصیت های حقوقی قانون هایی را مقرر کرده است. که یکی از قوانین تصویب تغییرات در مجمع عمومی فوق العاده و مجمع عمومی عادی به طورفوق العاده با نظر همه اعضا و سهامداران می باشد. پس از موافقت و تصویب کردن تغییرات صورتجلسه مرتبط با تغییرات تنظیم شده و پس از ثبت سامانه ایی و ارسال صورتجلسه به اداره ثبت شرکت ها تغییرات شخصیت حقوقی به ثبت خواهد رسید. ثبت تغییرات به عنوان مجوز ایجاد تغییرات در شرکت ها و موسسات می باشد.

تغییرات شرکت ها عبارتند از:

تغییرآدرس دفتر مرکزی در اراک:

در صورتی که شرکت از مکانی به مکان دیگری تغییر پیدا کن می بایست این تغییر آدرس در صورتجلسه ی مجمع عمومی فوق العاده تنظیم و ثبت شود و تغییر آدرس به اداره ثبت شرکت و موسسات غیرتجاری اراک اعلام شود.

 

تغییر موضوع فعالیت شخصیت حقوقی در اراک :                                                                                                   

چنانچه شرکت به ثبت رسیده باشد و پس از پایان مراحل ثبت شرکت اعضای شرکت به این نتیجه برسند که موضوع فعالیت ثبت شده قابلیت اجرایی ندارد می توانند موضوع فعالیت شرکت را با تنظیم صورتجلسه تغییرات تغییر دهند.

الحاق به موضوع فعالیت شرکت در اراک:                                                                                                      

در صورتی که در مراحل ابتدایی ثبت شرکت به هر دلیلی امکان ثبت موضوع خاصی وجود نداشته این فرصت برای اعضای شرکت وجود دارد که پس از پایان یافتن مراحل ثبت شرکت و به وجود اوردن شرایط مناسب جهت ثبت موضوع مورد نظر آن را به موضوع اولیه شرکت خود اضافه کنند.

تغییر نام شرکت در اراک:                                                                                                             

در صورتی که موسسین شرکت تصمیم به واگذاری شرکت داشته باشند و موسسین جدید تمایل به انتخاب نام جدیدی برای شرکت با سلیقه خود داشته باشند میتوانند نام شرکت را تغییر دهند. طبق قانون تجارت جهت تغییر نام شرکت می بایست  صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تنظیم و ثبت شود.  

افزایش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی در اراک:

در صورت نیاز شرکت یا صلاحدید سهامداران میتوانند اقدام به  افزایش سرمایه اولیه شرکت نمایند. افزایش سرمایه اولیه شرکت باتوجه به نوع قالب ثبتی شرکت با یکدیگر متفاوت می باشد.

کاهش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی در اراک : 

چنانچه شرکت پس از ثبت و در زمان فعالیت خود متوجه شود که مقدار سرمایه ثبت شده برای شرکت بیشتر از میزان مورد نیاز است و یا شرکت متضرر شود و یا با خروج سهامدار سرمایه او نیز خارج شود این فرصت برای شرکت وجود دارد که با توجه به قوانین وضع شده در قانون تجارت نسبت به کاهش سرمایه اولیه شرکت اقدام نمایند.

ورود و خروج شریک یا سهامدار در اراک :

در صورتی که سهامداران شرکت قصد خارج شدن از شرکت را داشته باشند میتوانند با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده این موضوع را به اداره ثبت شرکتها اعلام نمایند و در صورت تمایل میتوانند سهامداران جدیدی را جایگزین خود معرفی کنند.

نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه در اراک :

برای جلوگیری از کاهش یرمایه شرکت در زمان خروج  شریک ، شرکا می توانند سهام یا سهم الشرکه خود را به سهامداران جدید و یا سهامداران و اعضائ هیئت مدیره حاضر در شرکت منتقل کنند . مراحل نقل و انتقال سهام بسته به نوع شخصیت حقوقی ثبت شده با یکدیگر متفاوت می باشد.

انتخاب اعضای هیئت ‌مدیره در اراک:

تغییر سمت اعضا ی هیئت مدیره شرکت و یا انتخاب اعضای جدید در هیات مدیره طی مجمع عمومی فوق العاده به ثبت می رسد.

انتخاب بازرسین (سهامی خاص) در اراک :

طبق قانون تجارت در شرکتهای سهامی خاص  بازرسین طی یک سال مالی انتخاب می شوند و پس از تمام شدن مدت کاری می توانند تمدید گردند.

اصلاح ماده اساسنامه شرکت در اراک :

در صورتی که در ماده های تصویب شده در اساسنامه تغییراتی ایجاد شود می بایست  این تغییرات موضوع در صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به اداره ثبت شرکت ها  اعلام شود.

انحلال شرکت در اراک :

در صورتی که شرکت در شرایط ویژه ای مانند ورشکستگی شرکت یا درگذشت اعضا و ... قرار گیرد و یا سهامداران شرکت تصمیم به انحلال شرکت بگیرند این موضوع طی مجمع عمومی فوق العاده انجام می شود و با تنظیم و ثبت صورتجلسه انحلال شرکت به اداره ثبت شرکتها اعلام می گردد.

 

مدارک مورد نیاز ثبت صورتجلسه تغییرات در اراک :

·         تصویر آگهی تاسیس یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت

·         تصویر آگهی آخرین تغییرات شرکت یا تصویر آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت

·         تصویر همه ی  اوراق شرکت که زمان ثبت شرکت تنظیم و ثبت شده است

·         تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضا هیئت مدیره و سهامداران

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسه شرکت سهامی خاص در اراک :

·         ارائه تصویر آگهی تاسیس یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت.

·         ارائه تصویر آگهی آخرین تغییرات شرکت یا تصویر آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت

·         ارائه تصویر اظهارنامه شرکت که زمان ثبت شرکت  تنظیم و ثبت شده است.

·         ارائه لیستی از آخرین  نقل و انتقال سهام سهامداران در شرکت.

 

 

 

ثبت برند در اراک

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 

 

ثبت برند در اراکثبت برند در اراک

ثبت برتد متشکل  از هر گونه حرف ، عدد ،شکل ،نقش ، تصویر ، رقم و.... که برای تمایز  کالاها و خدمات استفاده میشود .سابقه ی برند به ادوار دور برمیگردد، اما با گذشت زمان  این آرم و نشان تجاری به سیستم های امروزی برای ثبت و حفاظت تبدیل شده است. ثبت برند به همه ی مشتریان کمک میکند که کالا و خدماتی مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی متمایز گردیده استفاده نمایند. اهداف مالکین مشاغل برای ثبت برند استفاده از حق انحصاری علامت تجاری برای شناخته شدن کالا و خدمات و متمایز کردن آنها از یکدیگر می باشد. متقاضیان ثبت برند باید بدانند  مدت زمان استفاده انحصاری از یک علامت تجاری محدود به ده سال می باشد و بعد از پایان اعتبار  قابلیت تمدید دارد. شما مالکین برند تجاری در اراک میتوانید ثبت برند از تلاش رقیبان و اشخاص ثالث برای استفاده از نام و نشان تجاری خود جلوگیری نمایید.

متقاضیان ثبت برند تجاری در اراک آگاهی داشته باشید که کلیه واژگان مرتبط مثل  آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری ،علائم تجاری ، لوگو تجاری ،اسم تجاری هم معنی با برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل ذیل را انجام دهید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در اراک

برند را میتوان به  دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت رساند. و مدارک لازم برای هر نوع از این ها متفاوت می باشد.

مدارک اشخاص حقیقی :

الف-کپی مدارک شناسایی متقاضی ( کپی کارت ملی و شناسنامه) 

ب-کپی پروانه یا جواز کسب متقاضی 

ج-ارائه یک نمونه طراح شده از برند درخواستی در اندازه 6*6

د-چنانچه قصد دارید از کلمات غیر فارسی برای ثبت برند استفاده نمایید داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مدارک اشخاص حقوقی : 

الف-کپی کلیه مدارک شخص حقوقی ( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)

ب- چنانچه قصد دارید از کلمات غیر فارسی برای ثبت برند استفاده نمایید داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

پ-مجوزهای لازم اعم از جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی دال بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به کار می باشند 

ج-ک شناسایی مدیرعامل ( کپی کارت ملی و شناسنامه)

د-ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6

مراحل ثبت برند توسط متقاضیان با توسط گروه حقوقی و ثبتی پایش

سعی کرده ایم مراحل ثبت برند در اراک را به زبان ساده به دو روش قابل ثبت برای شما متقاضیان محترم به صورت خلاصه  توضیح دهیم.

ثبت برند توسط متقاضی 

در مرحله اول باید  به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه  و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به تکمبل اظهارنامه  نمایید و باید  به این نکته نوجه داشته باشید  تنظیمات  اظهارنامه  برند از امور تخصصی می باشد و نیازمند تجربه در این زمینه است.

در مرحله بعدی اطلاعات لازم نسبت به درخواست سازمان  را به صورت کامل وارد می نمایید در نظر داشته  باشید کالاهای انتخابی شما باید  با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب گردد چنانچه از طبقات کالاها بی اطلاع هستید می بایست از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید . مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت برند بارگذاری کرده و ارسال می نمایید. و در نهایت نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید. بعد از تکمیل کلیه مراحل فوق پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارسال می گردد و در مرحله بررسی قرار میگیرد. بعد بررسی های کارشناس اداره ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند شما و یا نقص آن صادر میکند.. در صورتی که پرونده شما دارای نقص باشد می بایست اقدام به رفع نقص نمایید. بعد از انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت تجاری باید روزنامه ثبت تقاضا علامت را ثبت نام نمایید.

ثبت برند توسط گروه ثبتی و حقوقی پایش

در ابتدا کارشناسان و مشاوران متخصص پایش تمام اطلاعاتی را که  در این زمبنه نیاز دارید در اختیار شما میگذارد. و بعد از این مرحله می بایست مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام مینمایند را تهیه کرده و در اختیار گروه ثبتی پایش قرار دهید. با توجه به مدارک ابرازی  اقدام به ثبت و تنظیم اظهارنامه به صورت تخصصی می نمایند با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آنها طبقات کالا مشخص و در سامانه مالکیت صنعتی و معنوی ثبت می نمایند. در صورتی که پرونده ثبتی شما نیاز به رفع نقص داشته باشد اقدام به رفع نقص به صورت تخصصی می نمایند در صورت تایید اسم اقدام به انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت در روزنامه رسمی می نمایند و با انتشار روزنامه رسمی مراحل تشکیل پروتده ثبت علامت تجاری در اراک توسط وکلا پایش پیگیری می گردد و در انتها آگهی انحصاری 10 سال برند به نام شما صادر میگردد.

ثبت اضافه کالا و طبقه در اراک

با ورود به سامانه ثبت علامت تجاری و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه ، شروع به تکمیل  اظهارنامه مورد نظر نمایید ، توجه داشته باشید کلیه مراحل ثبت افزایش کالا یک برند تجاری همانند ثبت آن می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در کالاه های پیشین در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد. با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات آگهی آن انتشار می یابد.

 ثبت علامت تجاری در اراک

علامت تجاری به دو شیوه ی  علامت جمعی و نام تجاری نیز تعریف میشود ، در قاون برند  به هر نشانی که باعث تمایز کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود را علامت تجاری می نامند. علامت تجاری نشان فیزیکی است که درج آن در اظهارنامه الزامی می باشد و خصوصیات مشخص کننده آن خدمات و کالا را مشخص مینماید و نام تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت را معرفی می کند.

 ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در اراک

اشکال هندسی ،شکل ها ، حروف و یا دست نوشته ها ،عدد ،رقم را لوگو می گویند. این اشکال به صورت خاص در کنار هم باید قرار گرفته شده باشند  و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت آرم و لوگو در اراک با کارشناسان گروه ثبتی و حقوقی پایش در تماس باشید.

 

واژه نامه های مرتبط با برند

الف-ثبت علائم تجاری

ب-ثبت علامت تجاری

پ-ثبت نشان تجاری

ج-ثبت آرم تجاری

د-ثبت لوگوی تجاری

ذ-ثبت برند تجاری

 

 

 

 

 

ثبت شرکت در همدان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ثبت شرکت در همدان

ثبت شرکت در همدان

در حال حاضر در اکثر مکان های استان ها و شهرستان ها موسسات زیادی در زمینه ی ثبت شرکت ها آغاز به کار کرده اند . ولی تعداد بیشماری از این موسسات ثبتی به ثبت انواع شرکت در تهران اکتفا می کنند و کمتر موسسه ای وجود دارد که ثبت شرکت در استان همدان  و سایر شهرستان ها به صورت تخصصی انجام دهد. مجموعه حقوقی و ثبتی پایش  این امکان را برای متقاضیان ثبت شرکت در استان ها و شهرستان ها از جمله همدان  فراهم نموده تا بتوانند  اطلاعاتی مفید درباره ی ثبت انواع شرکت ها و مراحل ثبتی آن در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

چرا شرکت خود را ثبت کنیم؟

ثبت نمودن شرکت برای اشخاص صاحب سرمایه و مدیران شرکت بسیار حائز اهمیت است . زیرا با ثبت شرکت شخصیت حقیقی تبدیل به یک شخصیت حقوقی می شود. و این روزها قطعا" می توان بیان نمود که اعتباری که شرکت ها از آن برخوردار هستند می تواند در تسهیلاتی که در اختیارشان گذاشته می شود بیسار تاثیر گذار باشد زیرا شرکتهایی که دارای اعتبار قانونی و حقوقی  باشند، به نسبت دارای ارزش و مقامی بالاتر هستند. و به همین جهت است که شرکتی کهمراحل قانونی را طی کرده باشد و شماره ثبت و شناسه ملی برایش صادر شده باشد از اعتبار زیادی برخوردار می گردد.  و همین امر سبب جلب اعتماد و امنیت خاطر برای مشتریان و دیگر شرکت ها می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در همدان

• برابر اصل مدارک شناسایی تمام اعضا و سهامداران و بازرسین 

• اخذ گواهی عدم سوء پیشینه برای تمامی اعضای هیئت مدیره و بازرسین شرکت

• ارائه تاییدیه کدپستی از آدرس شرکت

مدت زمان ثبت شرکت در همدان:

بعد از انجام امور اولیه جهت ثبت نام مانند تکمیل مدارک مورد نیاز اعلام شده و انجام ثبت نام اینترنتی ،تعیین نام شرکت در حدود 2 روز بعد از پذیرش نهایی صورت می گیرد و بعد از آن ، حدود پانزده روز زمان نیاز است تا پرونده مراحل اداری و قانونی را طی کند و در آخر شماره ثبت برای شرکت صادر گردد.

شرایط ثبت شرکت در همدان

حداقل میزان سرمایه ای که در قانون تجارت ذکر شده 1.000.000 ریال است و حداقل اعضا جهت ثبت شرکت 2 نفر و حداقل زمان ثبت یک شرکت در همدان 10 الی 15 روز کاری می باشد.

 

مراحل ثبت شرکت توسط متقاضی ثبت یا توسط گروه ثبتی پایش

ثبت شرکت توسط متقاضی :

در صورتی که متقاضی تمایل به ثبت شرکت داشته باشد ابتدا حوزه ی فعالیت باید مشخص گردد تا کارشناس ثبتی ما بتواند نسبت به درخواست شما موضوع فعالیت را تنطیم کنند و اوراق شرکت را بر اساس اطلاعات اولیه ای که در اختیار کارشناس قرارداده اید کامل کنند. توجه داشته باشید برای انجام این امور از قبیل  تنظیم اوراق باید از اشخاصی که دارای تجربه ای مفید در این کار هستند راهنمایی بگیرید که بعد از آن نوبت بهثبت نام های اینترنتی می رسد تا بتوان درخواست را از همین طریق به اداره ثبت شرکت های همدان ارسال نمود تا بعد از بررسی توسط کارشناس از طریق همین سامانه و شماره پیگیری که در اختیار ما گذاشته می شود بتوانیم جواب پرونده را رویت کنیم. از جمله نکاتی که در زمان ثبت نام اینترنتی باید به آن توجه داشت این است که با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش برای مواردی که در سامانه وارد شده وجود ندارد.

ثبت شرکت توسط گروه ثبتی پایش: 

در ابتدا مشاوران گروه ثبتی پایش با ارائه مشاوره ای مفید در زمینه ثبت شرکت  شما متقاضیان گرامی را با چگونگی ثبت شرکت و مراحل اداری آن  آگاه می سازند. بعد از تکمیل نمودن مدارک ذکر شده  از جانب متقاضی ثبت شرکت ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شمارا به صورت کاملا تخصصی تنظیم  می نمایند تا به تایید شما برسد . مرحله بعد  نوبت به انجام ثبت نام های  سامانه ای شرکت از طریق سامانه جامع  ثبت شرکتها در استان همدان  می رسد .کارشناسان بخش اجرایی با توجه به تجربه و تخصصی که در انجام اینگونه امور دارند اطلاعات درخواستی را در سامانه وارد نموده و اوراق اصلی  شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را تنظیم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت های استان همدان وکلای ثبتی  ما پیگیری های لازم را در خصوص روند اداری پرونده شما در اداره مربوطه انجام می دهند. و بعد از گذشت زمان مقرر  که 10 الی 15 روز معین شده  آگهی تاسیس شرکت صادر می شود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در همدان

با افزایش روند انجام فعالیتهای تجاری برای رسیدن به مقاصد اقتصادی می توان گامی محکم و موثر در زمینه اقتصاد به صورت کلان برداشت که خود این امر بسیار مورد حیاتی می باشد و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان را میتوان بعنوان یکی از اولین گام ها در این زمینه به شمار آورد. شرکت با مسئولیت محدود را می توان با حداقل دو شریک بالای 18 سال تاسیس نمود که این دو نفر بتوانند علاوه بر شریک بودن در شرکت بعنوان عضو هیئت مدیره هم قرار بگیرند . یکی از نکاتی که در شرکت های با مسئولیت محدود باید بسیار به آن توجه داشت انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره است زیرا انتخاب این دو سمت در شرکت الزامی است  و حداقل سرمایه ای که برای شرکت های با مسئولیت محدود در نظر گرفته شده  نباید از 1.000.000 ریال کمتر باشد و اعلام سرمایه به صورت لفظی می باشد یعنی نیازبه واریز نقدی چنین مبلغی به حساب شرکت نیست و اعلام آن در اوراق شرکت کفایت می کند. شما  عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان با کارشناسان ثبتی پایش در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در همدان

برای بهتر شدن فعالیت های که  فعالان اقتصادی برای ارائه خدمات انجام دهند این است که توانایی های خود را افزایش دهند که از نمونه این امور می توان به ثبت  شرکت سهامی خاص در همدان اشاره نمود . در شرکت های سهامی خاص  میزان تعهد دارندگان سهام با توجه به میزان سهامی که  در شرکت دارند می باشد.حداقل اعضایی که برای شرکت هایی سهامی خاص بر خلاف شرکت های با مسئولیت محدود در نظر گرفته شده سه نفر سهامدار بالای 18سال و 2 نفر هم بعنوان  بازرس اصلی و علی البدل می باشد که انتخاب بازرسین در شرکت های سهامی خاص الزامی می باشد و لازم است که 35% از سرمایه اولیه شرکت خود در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز گردد. مدت زمان تصدی گری  اعضاء هیئت مدیره در اینگونه شرکت دو سال و بازرسین آنها یک سال تعیین شده است. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت با سهامی خاص در همدان با کارشناسان پایش در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در همدان

یکی از موضوعاتی که اکثر افراد برای فعالیت در آن به ثبت شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود احتیاج دارند ، فعالیتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی است این فعالیتها را  هم می توان در قالب شرکت های با مسئولیت محدود و هم در قالب شرکت های سهامی خاص به ثبت رساند که با توجه به در نظر گرفتن میزان فعالیت انتخاب قالبهای ثبتی متفاوت می باشد. اما قابل ذکر است که در صورت تمایل در خصوص شرکت در  مناقصات و انجام  فعالیتهای گسترده  پیشنهاد میگردد  که با توجه به سطح گسترده ی تعهدات شرکت سهامی خاص اسن قالب ثبتی برای ثبت شرکت انخاب شود. کارشناسان و مشاوران گروه حقوقی و ثبتی پایش با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

انواع شرکتهای قابل ثبت در حوزه ثبتی همدان 

از مهمترین راههای رسیدن به جایگاه اقتصادی مناسب و کسب تجربه می توان به ثبت نمودن شرکت اشاره نمود که شرکتها را با توجه به موضوع فعالیتشان می توان به 7 قالب ثبتی تقسیم نمود که یکی از متداول ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان  و شرکت سهامی خاص در همدان می باشد. شرکتها به استناد قانون تجارت به شرح ذیل می باشد:

شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی  به اختصار توضیحاتی در این خصوص می دهیم.

شرکت سهامی عام : در شرکت های سهامی عام بخشی از سهام از طریق سهامداران شرکت و بخش دیگر آن از طریق فروش سهام به عموم افراد تامین میشود. و تعداد سهامداران در این نوع شرکتها 3 نفر در نظر گرفته شده است .

شرکت سهام خاص : در این نوع شرکتها حداقل سهامداران سه نفر می باشد و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل باید انتخاب گردد.  این شرکت ها موظف هستند 35% از سهام اولیه شرکت خود را در بانک در حساب شرکت در شرف تاسیس واریز کنند و 65% درصد از سهام هم در تعهد سهامداران قرار می گیرد.

شرکت با مسئولیت محدود : حداقل میزان سرمایه در نظر گرفته شده برای شرکت های با مسئولیت محدود 000/000/1 ریال است. سهامداران در این قالب ثبتی حداقل باید دو نفر شریک بالای 18 سال باشند.

شرکت تضامنی : شرکتی که نام یکی از شرکا در اسم آن قید شده باشد را تضامنی می گویند و سهامداری که اسم آن در نام شرکت قید شده است مسئول ضرر و زیانهای احتمالی شرکت می باشد. 

شرکت تعاونی : حداقل اعضاء تشکیل دهنده تعاونی ها 7 نفر شریک می باشد و حداقل میزان  سرمایه 000/000/5  ریال می باشد. در این قالب ثبتی شرکتها در دو قالب توزیعی و تولیدی تقسیم بندی می شوند. 

شرکت نسبی : در این گونه شرکتها هریک از سهامداران به میزانی که آورده در شرکت  دارند مسئولیت هم دارند و این تنها شرکتی است که فقط  در ایران به ثبت می رسد و در سایر کشور ها چنین شرکتی وجود ندارد.

شرکت مختلط سهامی : این نوع قالب ثبتی از شرکت ها با چند شریک سهامی و چند شریک ضامن تاسیس می شود و سهامدارانی که ضامن می باشند مسئولیت پرداخت قروض احتمالی شرکت را برعهده دارند.

شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها با چند نفر سهامدار ضامن و سهامدار با مسئولیت محدود تاسیس می گردد. توجه داشته باشید شریک ضامن مسئول کلیه قروض احتمالی شرک می باشد. 

 

 

 

  

 

ثبت شرکت صنعتی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ثبت شرکت صنعتی

ثبت شرکت صنعتی
ثبت شرکت صنعتی

 

برای ثبت شرکت صنعتی در دو قالب ثبتی میتوان اقدام نمود بکی شرکت با مسئولیت محدود و دیگری شرکت سهامی خاص

شرایط ثبت شرکت صنعتی در قالب سهامی خاص

*باید 3 نفر سهامدار معرفی شود و دو نفر بازرس.

*حداقل سرمایه ای که میشود برای شرکت سهامی خاص در نظر گرفت 1000000 ریال است

*مدت زمانی که طول میکشد ثبت شرکت صنعتی انجام شود 20 روز کاری است

*واریز 35 درصد از سرمایه شرکت و دریافت گواهی بانکی برای ارائه به اداره ثبت شرکت ها

برای ثبت شرکت صنعتی در ابتدای راه باید مدارک زیر را جمع آوری کرد:

1)کپی مدارک شناسایی کلیه اعضای هیئت مدیره و سهامداران

2)ارائه اصل گواهی سوپیشینه کیفری از آگاهی یا پلیس +10

3)ارائه اقرار نامه مدیریتی با امضای تمام اعضا

4)ارائه جواز فعالیت در صورت لزوم ثبت موضوع خاص شرکت ها

5)تنظیم وکالت نامه برای سپردن پروسه ثبتی شرکت به وکیل

پس از اینکه مدارک بالا جمع آوری شد پروسه ثبت شرکت صنعتی در موسسه حقوقی پایش به شرح زیر شروع میشود:

*ثبت ابتدایی شرکت

*ارائه مدارک به اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری

*ارائه نام های درخواستی

*اعلام نتیجه تایید نام شرکت

*در صورت رد نام های درخواستی باید نام های جدید را به سامانه اعلام نمایید.

*پس ازتایید نام باید برای افتتاح حساب به بانک مراجعه کرد و گواهی بانکی را اعلام داشت

*ارائه مدارک اعلام شده به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری

*بررسی کارشناسان اداره ثبت و اعلامیه نظریه

اعلام شماره ثبت در صورت نبود مشکل در روند ثبتی شرکت

*ارائه آگهی تاسیس از اداره ثبت شرکتها

*اقدامات دریافت روزنامه رسمی ثبت

شرایط ثبت شرکت صنعتی

*حضور حداقل دو شریک برای شرکا الزامی میباشد.

*کمترین سرمایه ای که برای شرکت با مسئولیت محدود باید درنظر گرفته شود1000000 ریال است.

*مدیر عامل شرکت باید اقرار کند که سرمایه شرکت موجود میباشد

زمانی که برای ثبت شرکت صنعتی در قالب با مسئولیت محدود شرایط بالا را داشتید میتوانید مدارک زیر را کامل کنید و پروسه ثبتی شرکت شروع شود:

1)مدارک برابر اصل شده شناسایی شرکا و همچنین اعضای هیئت مدیره

2)ارائه گواهی عدم سوپیشینه کیفری توسط متقاضیان

3)امضای اقرارنامه مدیریتی توسط متقاضیان.

4)در صورت نیاز به مجوز برای موضوع شرکا ارائه مجوز الزامی میباشد.

 

 

 

 

ثبت برند در همدان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

  ثبت برند در همدان

منظور از ثبت برند معرفی علامتی است که از شکل ها ، نقش ها، تصاویر، ارقام ، حروف و اعداد.... تشکیل شده است که جهت لیجاد تفاوت و نشاندادن  کالاها و خدمات به دیگران  استفاده می شود . بهره مندی از برند به گذشته های دیرین بر می گردد ، اما باگذشت زمان این علامت  باستانی به سیستم های امروزی (ثبت برند) جهت ثبت و مخافظت از کالا و خدمات تغییر یافته است. پروسه ثبت برند به  مصرف کنندگان کالا و یا خدمات  کمک  میکند که با اطمینان و راحت کالا و خدمات مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی متمایز گردیده  است  انتخاب کنند . با اهمیت ترین هدف از ثبت برند معرفی کالا و خدمات و متمایز کردن آن ها از دیگر کالاها و خدمات می باشد. متقاضیان ثبت برند به این نکته توجه داشته باشند که مدت بهرمنده ی انحصاری از علامت تجاری یا برند محدود ، و 10 سال می باشد و پس از به پایان رسیدن  این مدت باید نسبت به تمدید برند اقدام نمایند. صاحبان برند تجاری در همدان میتوانید جهت جلوگیری از سوء استفاده ی رقبا و اشخاص حقیقی و حقوقی با ثبت برند از نام و نشان تجاری خود جلوگیری نمایید.

متقاضیان ثبت برند تجاری در همدان به این نکته توجه داشته باشند که منظور ازعلائم تجاری همان  برند می باشد و در صورتی که تصمیم به ثبت رساندن علامت تجاری یا برند تجاری داشته باشید باید مراحل زیر را انجام دهید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در همدان

برند به دو صورت برند حقیقی و برند حقوقی به ثبت می رسد.مدارک موردنیا جهت ثبت برند حقیقی و حقوقی بایکدیگر متفاوت می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند حقیقی :

o 1.رو نوشت شناسنامه و کارت ملی متقاضی ثبت برند

o 2.رونوشت مجوز یا پروانه کسب یا نامه بلامانع و یا هر مدرکی که ازطرف مراجع ذیصلاح جهت اجازه ی فعالیت شما صادر می شود.

o 3.تصویری از برند مورد نظر در اندازه 6*6

o 3.در صورتی که برند مورد نظر شما شامل کلمات لاتین باشد داشتن کارت بازرگانی ضروری می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند حقوقی :

o 1.رونوشت از مدارک (شرکت) که شامل( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)می شود

o 2.رو نوشت ازمجوزهای مورد نیاز شامل جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی مبنی بر اشتغال مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره می باشند 

o 3.جهت ثبت برند به زبان لاتین داشتن کارت بازرگانی ضروری  می باشد.

o 4.رونوشت از  کارت ملی و شناسنامه مدیرعامل شرکت

o 5.تصویری از برند مورد نظر در اندازه 6*6

مراحل ثبت برند 

موسسه حقوقی پایش در نظر دارد که با تشریح ساده مراحل ثبت برند درهمدان روش های ثبت برند را برای متقاضیان محترم توضیح دهد.

ثبت برند توسط متقاضی 

در اولین مرحله متقاضیان ثبت می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه وپس از انتخاب گزینه های مرتبط شروع به ثبت اظهارنامه الکترونیکی و تکمیل این فرم ها نمایند متقاضیان دقت داشته باشند تنظیم و تدوین اظهارنامه برند نیاز به تخصص دارد و از امور تخصصی می باشد و مستلزم تجربه در زمینه ثبت برند است.

در دومین مرحله با توجه به نوع ثبت برند اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را سامانه مالکیت صنعتی به طور کامل وارد می نمایند. متقاضیان باید توجه داشته باشند کالاهای انتخابی جهت ثبت برند مطابق با مجوزی که ارائه می دهند باشند ، درصورتی که اطلاعاتی در زمینه طبقات کالاها نداشته باشند می بایست از اطلاعات و تجربیات اشخاص متخصص استفاده کنن. در مرحله بعدی تمام مدارک مورد نیازجهت ثبت برند را اسکن و از طریق سامانه مالکیت صنعتی بارگذاری و ارسالمی کنند. پس ازآن نوبت واریز هزینه های مورد نیاز ثبت برند از طریق درگاه اینترنتی سامانه مالکیت صنعتی می باشد. در صورت  تکمیل صحیح تمام مراحل ذکر شده پرونده متقاضیان توسط  سامانه به کارتابل کارشناس اداره مالکیت صنعتی ارسال می شود و در نوبت بررسی قرار می گیرد. کارشناس اداره  پس از بررسی پروند طی مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند و یا نقص آن را اعلام میکنن. چنانچه پرونده ارسال شده نقصی داشته باشد متقاضیان باید نسبت به رفع نقص اقدام نمایند پس از تایید اطلاعات و انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت تجاری باید نسبت به ثبت نام روزنامه برند اقدام نمایند.

ثبت برند توسط  موسسه حقوقی پایش

در اولین مرحله کارشناسان تخصصی ثبت برند موسسه پایش تمام اطلاعات مورد نیاز متقاضیان محترم  را در اختیارآن ها قرار میدهند و در مراحل بعدی متقاضیان ثبت برند باید تمام مدارک مورد نیاز که کارشناسان به آن ها اعلام کرده اند را آماده و ارائه دهند. کارشناسان با توجه به مدارک ارائه شده ثبت و تنظیم اظهارنامه برند را به صورت تخصصی شروع می کنند و با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز ارائه شده آنها طبقات محصولات برند را در سامانه ثبت علامت تجاری مشخص و ثبت می کنند. چنانچه پرونده ثبت برند طی مراحل کارشناسی دچار نقص یاکمبود مدارک گردد کارشناسان به صورت تخصص اقدام به رفع نقص می نمایند و پس از تایید پرونده برند در اداره مالکیت صنعتی و انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت ، ثبت نام در روزنامه رسمی انجام می شود و پس از انتشار روزنامه رسمی وکلای موسسه حقوقی پایش اقدام به تشکیل پرونده فیزیکی ثبت علامت تجاری همدان می نمایند و پیگیریهای لازم توسط وکلا انجام می پذیرد و در نهایت آگهی انحصاری استفاده 10 ساله برند به نام متقاضیان صادر و ارائه می گردد.

ثبت اضافه کالا و طبقه در همدان

جهت ثبت اضافه کالا و یا طبقه وارد سامانه ثبت علامت تجاری می شوید وپس از انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به تکمیل و تدوبن این اظهارنامه می نمایید روند ثبت افزایش کالا برند تجاری مثل ثبت آن برند انجام می شود و تنها تفاوتی که وجود دارد این است که اظهارنامه برند شما از قبل در اداره مالکیت صنعتی موجود دارد. پس از ارسال اظهارنامه اضافه کالا و یا طبقه کارشناس اداره مالکیت صنعتی پرونده را بررسی می کند و در صورتی که مورد تایید قراربگیرد هزینه های آن را به صورت الکترونیکی پرداخت می کنید و در مرحله آخر آگهی آن منتشر می شود.

 ثبت علامت تجاری در همدان

به علامت تجاری ، علامت جمعی و نام تجاری نیز گفته می شود در ادبیات حقوقی به هر علامتی که موجب تفاوت کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود را علامت تجاری می گویند. علامت تجاری یک نشان فیزیکی است که در اظهارنامه درج می شود و خصوصیات آن محصول را مشخص می کند ، علامت تجاری یا نام تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت می باشد.

 ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در همدان

لوگو یا آرم همان طرح گرافیگی می باشد که از اشکال هندسی ،شکل ها ، حروف و یا دست نوشته ها تشکیل شده باشد . لوگو می بایست از طرح گرافیکی خاصی که با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد طراحی شود. متقاضیان محترم می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه ثبت آرم و لوگو در همدان با کارشناسان موسسه حقوقی پایش در تماس باشند.

 

واژه نامه های مرتبط با برند

1.ثبت علائم تجاری در همدان

2.ثبت علامت تجاری در همدان

3.ثبت نشان تجاری در همدان

4.ثبت آرم تجاری در همدان

5.ثبت لوگوی تجاری در همدان

6.ثبت برند تجاری در همدان

 

مطالب - مجموعه