• 02632711327
  • شنبه تا پنج شنبه : 8:00 - 22:00
مزایای کارت بازرگانی

مزایای کارت بازرگانی - کارت بازرگانی -

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مزایای کارت بازرگانی 

مزایای کارت بازرگانی
مزایای کارت بازرگانی

مزایای کارت بازرگانی - کارت بازرگانی چیست ؟  - تفاوت کارت بازرگانی حقیقی با حقوقی - فواید کارت بازرگانی - معایب کارت بازرگانی - شرایط اخذ کارت بازرگانی - مدارک لازم جهت اخذ کارت بازرگانی - کارت شرکت بازرگانی چیست ؟

مزایای کارت بازرگانی :

مطابق ماده قوانین مربوط به  صادرات و واردات هر شخص اعم از حقیقی یا  حقوقی برای صادرات و واردات  انواع اقلام بدر  کشور نیاز به داشتن کارت بازرگانی دارد که این کارت از طریق اتاق بازرگانی  جمهوری اسلامی ایران با یک سری شرایط خاص قابل اخذ است . کارت بازرگانی به هر ۲ صورت حقیقی و حقوقی صادر می شود  به شرط آن که کلیه شرایط برای هر دو شخص (حقیقی و حقوقی) فراهم  باشد یعنی یک شخص می تواند هم به عنوان مدیرعامل یک شرکت بازرگانی کارت بازرگانی اخذ کند که کارت بازرگانی حقوقی نام دارد  و هم به عنوان یک شخص تاجر نسبت به اخذ کارت بازرگانی اقدام نمایدکه کارت بازرگانی حقیقی محسوب می شود. تفاوت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی نیز در همین مساله است.
 

کارت بازرگانی چیست ؟

اگر شخص یا شرکتی تمایل به تجارت و بازرگانی در حوزه ی جهانی را داشته باشد و فعالیت او محدود به داخل سرزمین نباشد، و اصطلاحا به واردات و صادرات کالا مشغول شود ناگزیر از اخذ کارتی به نام کارت  بازرگانی است.

کارت بازرگانی  بصورت سالیانه  نیاز به تمدید دارد .البته گفتنی است که کارایی کارت بازرگانی به واردات و صادرات محدود نمی شود و مزایای کارت بازرگانی بسیار بیشتر می باشد . من جمله ثبت برند لاتین ، تررخیص کاری و سفارش کالا همه با اخذ کارت بازرگانی میسر می شود.

کارت شرکت بازرگانی چیست ؟

همانطور که گفته شد کارت بازرگانی به هر ۲ صورت حقیقی و حقوقی قابل اخذ است   به شرط آن که همه  شرایط برای هر دو شخص (حقیقی و حقوقی) مهیا   باشد یعنی یک شخص می تواند هم به عنوان مدیرعامل یک شرکت بازرگانی کارت بازرگانی اخذ کند و هم به عنوان یک بازرگان یا تاجر . که در صورتی که  به عنوان مدیرعامل یک شرکت بازرگانی کارت بازرگانی اخذ کند آن را کارت شرکت بازرگانی می گویند.

مدارک لازم جهت اخذ کارت بازرگانی

مدارک لازم جهت اخذ کارت بازرگانی  عبارتند از مدارک شناسایی ، نامه های استعلام از بانک ، گمرک و دارایی ، گواهی عدم سوپیشینه ، مدرک تحصیلی ،صفحه اول دفاتر پلمپ ، اظهارنامه  درخواست کارت بازرگانی در سه نسخه ، ارائه فیش برق یا تلفن از محل کار ، گواهی امضا

شرایط اخذ کارت بازرگانی

برای اخذ کارت بازرگانی  اولین شرط شرط سنی 23 سال تمام  است و البته کارت پایان خدمت نیز لازم است . از شرایط دیگر اخذ کداقتصادی پیش از تقاضای کارت و داشتن محل رسمی فعالیت می باشد . به علاوه اخذ دفاتر پلمپ  قانونی نیز لازم است.  در برخی شهرها شرایط شرایط اخذ کارت بازرگانی کمی سختگیرانه تر است مثلا" مدرک تحصیلی کارشناسی مدیریت صنعتی ، مدیریت بازرگانی یا اقتصاد در برخی شهرها مورد نیاز است.

فواید کارت بازرگانی

  از مزایا و معایب کارت بازرگانی  می توان به این مورد اشاره کرد که اشخاص حقوقی که در خارج از کشور مشغول مراودات مالی هستن می بایست از کارت بازرگانی شرکت  یا مدیرعامل شرکت استفاده کنند چرا که ارزش و اعتبار یشتری نسبت به کارت بازرگانی اشخاص ثالث دارند.

سایر فواید کارت بازرگانی عبارتست از :

·         ثبت سفارش کالا

·         واردات و صادرات کالا

·         اخذ برندهای لاتین

·         ترخیص کالا از گمرک

·         واردات کالا از مناطق آزاد ایران

·         حضور در نمایشگاه های بین المللی

مطالب - مجموعه