• 02632711327
  • شنبه تا پنج شنبه : 8:00 - 22:00
ثبت برند در همدان

ثبت برند در همدان - ثبت علامت تجاری در همدان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

  ثبت برند در همدان

منظور از ثبت برند معرفی علامتی است که از شکل ها ، نقش ها، تصاویر، ارقام ، حروف و اعداد.... تشکیل شده است که جهت لیجاد تفاوت و نشاندادن  کالاها و خدمات به دیگران  استفاده می شود . بهره مندی از برند به گذشته های دیرین بر می گردد ، اما باگذشت زمان این علامت  باستانی به سیستم های امروزی (ثبت برند) جهت ثبت و مخافظت از کالا و خدمات تغییر یافته است. پروسه ثبت برند به  مصرف کنندگان کالا و یا خدمات  کمک  میکند که با اطمینان و راحت کالا و خدمات مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی متمایز گردیده  است  انتخاب کنند . با اهمیت ترین هدف از ثبت برند معرفی کالا و خدمات و متمایز کردن آن ها از دیگر کالاها و خدمات می باشد. متقاضیان ثبت برند به این نکته توجه داشته باشند که مدت بهرمنده ی انحصاری از علامت تجاری یا برند محدود ، و 10 سال می باشد و پس از به پایان رسیدن  این مدت باید نسبت به تمدید برند اقدام نمایند. صاحبان برند تجاری در همدان میتوانید جهت جلوگیری از سوء استفاده ی رقبا و اشخاص حقیقی و حقوقی با ثبت برند از نام و نشان تجاری خود جلوگیری نمایید.

متقاضیان ثبت برند تجاری در همدان به این نکته توجه داشته باشند که منظور ازعلائم تجاری همان  برند می باشد و در صورتی که تصمیم به ثبت رساندن علامت تجاری یا برند تجاری داشته باشید باید مراحل زیر را انجام دهید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در همدان

برند به دو صورت برند حقیقی و برند حقوقی به ثبت می رسد.مدارک موردنیا جهت ثبت برند حقیقی و حقوقی بایکدیگر متفاوت می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند حقیقی :

o 1.رو نوشت شناسنامه و کارت ملی متقاضی ثبت برند

o 2.رونوشت مجوز یا پروانه کسب یا نامه بلامانع و یا هر مدرکی که ازطرف مراجع ذیصلاح جهت اجازه ی فعالیت شما صادر می شود.

o 3.تصویری از برند مورد نظر در اندازه 6*6

o 3.در صورتی که برند مورد نظر شما شامل کلمات لاتین باشد داشتن کارت بازرگانی ضروری می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند حقوقی :

o 1.رونوشت از مدارک (شرکت) که شامل( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)می شود

o 2.رو نوشت ازمجوزهای مورد نیاز شامل جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی مبنی بر اشتغال مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره می باشند 

o 3.جهت ثبت برند به زبان لاتین داشتن کارت بازرگانی ضروری  می باشد.

o 4.رونوشت از  کارت ملی و شناسنامه مدیرعامل شرکت

o 5.تصویری از برند مورد نظر در اندازه 6*6

مراحل ثبت برند 

موسسه حقوقی پایش در نظر دارد که با تشریح ساده مراحل ثبت برند درهمدان روش های ثبت برند را برای متقاضیان محترم توضیح دهد.

ثبت برند توسط متقاضی 

در اولین مرحله متقاضیان ثبت می بایست به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه وپس از انتخاب گزینه های مرتبط شروع به ثبت اظهارنامه الکترونیکی و تکمیل این فرم ها نمایند متقاضیان دقت داشته باشند تنظیم و تدوین اظهارنامه برند نیاز به تخصص دارد و از امور تخصصی می باشد و مستلزم تجربه در زمینه ثبت برند است.

در دومین مرحله با توجه به نوع ثبت برند اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را سامانه مالکیت صنعتی به طور کامل وارد می نمایند. متقاضیان باید توجه داشته باشند کالاهای انتخابی جهت ثبت برند مطابق با مجوزی که ارائه می دهند باشند ، درصورتی که اطلاعاتی در زمینه طبقات کالاها نداشته باشند می بایست از اطلاعات و تجربیات اشخاص متخصص استفاده کنن. در مرحله بعدی تمام مدارک مورد نیازجهت ثبت برند را اسکن و از طریق سامانه مالکیت صنعتی بارگذاری و ارسالمی کنند. پس ازآن نوبت واریز هزینه های مورد نیاز ثبت برند از طریق درگاه اینترنتی سامانه مالکیت صنعتی می باشد. در صورت  تکمیل صحیح تمام مراحل ذکر شده پرونده متقاضیان توسط  سامانه به کارتابل کارشناس اداره مالکیت صنعتی ارسال می شود و در نوبت بررسی قرار می گیرد. کارشناس اداره  پس از بررسی پروند طی مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه ثبت برند و یا نقص آن را اعلام میکنن. چنانچه پرونده ارسال شده نقصی داشته باشد متقاضیان باید نسبت به رفع نقص اقدام نمایند پس از تایید اطلاعات و انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت تجاری باید نسبت به ثبت نام روزنامه برند اقدام نمایند.

ثبت برند توسط  موسسه حقوقی پایش

در اولین مرحله کارشناسان تخصصی ثبت برند موسسه پایش تمام اطلاعات مورد نیاز متقاضیان محترم  را در اختیارآن ها قرار میدهند و در مراحل بعدی متقاضیان ثبت برند باید تمام مدارک مورد نیاز که کارشناسان به آن ها اعلام کرده اند را آماده و ارائه دهند. کارشناسان با توجه به مدارک ارائه شده ثبت و تنظیم اظهارنامه برند را به صورت تخصصی شروع می کنند و با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز ارائه شده آنها طبقات محصولات برند را در سامانه ثبت علامت تجاری مشخص و ثبت می کنند. چنانچه پرونده ثبت برند طی مراحل کارشناسی دچار نقص یاکمبود مدارک گردد کارشناسان به صورت تخصص اقدام به رفع نقص می نمایند و پس از تایید پرونده برند در اداره مالکیت صنعتی و انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت ، ثبت نام در روزنامه رسمی انجام می شود و پس از انتشار روزنامه رسمی وکلای موسسه حقوقی پایش اقدام به تشکیل پرونده فیزیکی ثبت علامت تجاری همدان می نمایند و پیگیریهای لازم توسط وکلا انجام می پذیرد و در نهایت آگهی انحصاری استفاده 10 ساله برند به نام متقاضیان صادر و ارائه می گردد.

ثبت اضافه کالا و طبقه در همدان

جهت ثبت اضافه کالا و یا طبقه وارد سامانه ثبت علامت تجاری می شوید وپس از انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به تکمیل و تدوبن این اظهارنامه می نمایید روند ثبت افزایش کالا برند تجاری مثل ثبت آن برند انجام می شود و تنها تفاوتی که وجود دارد این است که اظهارنامه برند شما از قبل در اداره مالکیت صنعتی موجود دارد. پس از ارسال اظهارنامه اضافه کالا و یا طبقه کارشناس اداره مالکیت صنعتی پرونده را بررسی می کند و در صورتی که مورد تایید قراربگیرد هزینه های آن را به صورت الکترونیکی پرداخت می کنید و در مرحله آخر آگهی آن منتشر می شود.

 ثبت علامت تجاری در همدان

به علامت تجاری ، علامت جمعی و نام تجاری نیز گفته می شود در ادبیات حقوقی به هر علامتی که موجب تفاوت کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود را علامت تجاری می گویند. علامت تجاری یک نشان فیزیکی است که در اظهارنامه درج می شود و خصوصیات آن محصول را مشخص می کند ، علامت تجاری یا نام تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت می باشد.

 ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در همدان

لوگو یا آرم همان طرح گرافیگی می باشد که از اشکال هندسی ،شکل ها ، حروف و یا دست نوشته ها تشکیل شده باشد . لوگو می بایست از طرح گرافیکی خاصی که با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد طراحی شود. متقاضیان محترم می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه ثبت آرم و لوگو در همدان با کارشناسان موسسه حقوقی پایش در تماس باشند.

 

واژه نامه های مرتبط با برند

1.ثبت علائم تجاری در همدان

2.ثبت علامت تجاری در همدان

3.ثبت نشان تجاری در همدان

4.ثبت آرم تجاری در همدان

5.ثبت لوگوی تجاری در همدان

6.ثبت برند تجاری در همدان

 

مطالب - مجموعه