• 02632711327
  • شنبه تا پنج شنبه : 8:00 - 22:00
ثبت تغییرات شرکت در اراک

ثبت تغییرات شرکت در اراک - نحو ثبت تغییرات شرکت در اراک

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ثبت تغییرات شرکت در اراک

ثبت تغییرات شرکت در اراک
ثبت تغییرات شرکت در اراک

طبق قوانین وضع شده درقانون تجارت هر شرکت پس از ثبت می تواند تغییراتی در شرکت داشته باشد . از جمله این قوانین  تصویب تغییرات در مجامع عمومی فوق العاده و مجمع عمومی عادی به طورفوق العاده با اتفاق آرا سهامداران و اعضای شرکت می باشد. پس از موافقت اعضا و امضا کردن صورتجلسه تنظیم شده صورتجلسه به اداره ثبت شرکت ها ارسال می شود و در آن اداره به ثبت می رسد. ثبت تغییرات شرکت در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری به معنی مجوز انجام تغییرات در آن شرکت یا موسسه می باشد. در این قسمت اختیار ات مجمع عمومی فوق العاده و مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده  را جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

 اختیارات مجمع عمومی فوق العاده :

درمجمع عمومی فوق العاده کلیه تغییراتی که منجر به اصلاح ماده اساسنامه می گردد تصمیم گیری می شود از جمله مهم ترین  تغییرات در این مجمع می توان به تبدیل نوع  سهام شرکت از سهام بی نام به سهام با نام، تغییر آدرس شرکت ، نقل وانتقال یا جابه جایی سهام شرکت ، افزایش ویا کاهش تعداد اعضای هیئت مدیره و... اشاره کرد.

 اختیارات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده :

از جمله اختیارات مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده می توان به تعیین سمت مدیران و یا انتخاب مدیران و بازرسین شرکت و تغییر در حق امضاء مجاز شرکت و تصویب ترازنامه شرکت اشاره کرد.

مدارک لازم جهت تغییرات در شرکت ها و موسسات در اراک:

کپی از مدارک شرکت از جمله اساسنامه شرکت ،آگهی و یا روزنامه آخرین تغییرات شرکت، لیست شرکا و میزان سهام آن ها ، کارت ملی و شناسنامه تمام شرکا و اعضاء هیئت مدیره مورد نیاز می باشد.

ثبت تغییرات شرکت در اراک

قانون تجارت جهت ایجاد تغییرات در شخصیت های حقوقی قانون هایی را مقرر کرده است. که یکی از قوانین تصویب تغییرات در مجمع عمومی فوق العاده و مجمع عمومی عادی به طورفوق العاده با نظر همه اعضا و سهامداران می باشد. پس از موافقت و تصویب کردن تغییرات صورتجلسه مرتبط با تغییرات تنظیم شده و پس از ثبت سامانه ایی و ارسال صورتجلسه به اداره ثبت شرکت ها تغییرات شخصیت حقوقی به ثبت خواهد رسید. ثبت تغییرات به عنوان مجوز ایجاد تغییرات در شرکت ها و موسسات می باشد.

تغییرات شرکت ها عبارتند از:

تغییرآدرس دفتر مرکزی در اراک:

در صورتی که شرکت از مکانی به مکان دیگری تغییر پیدا کن می بایست این تغییر آدرس در صورتجلسه ی مجمع عمومی فوق العاده تنظیم و ثبت شود و تغییر آدرس به اداره ثبت شرکت و موسسات غیرتجاری اراک اعلام شود.

 

تغییر موضوع فعالیت شخصیت حقوقی در اراک :                                                                                                   

چنانچه شرکت به ثبت رسیده باشد و پس از پایان مراحل ثبت شرکت اعضای شرکت به این نتیجه برسند که موضوع فعالیت ثبت شده قابلیت اجرایی ندارد می توانند موضوع فعالیت شرکت را با تنظیم صورتجلسه تغییرات تغییر دهند.

الحاق به موضوع فعالیت شرکت در اراک:                                                                                                      

در صورتی که در مراحل ابتدایی ثبت شرکت به هر دلیلی امکان ثبت موضوع خاصی وجود نداشته این فرصت برای اعضای شرکت وجود دارد که پس از پایان یافتن مراحل ثبت شرکت و به وجود اوردن شرایط مناسب جهت ثبت موضوع مورد نظر آن را به موضوع اولیه شرکت خود اضافه کنند.

تغییر نام شرکت در اراک:                                                                                                             

در صورتی که موسسین شرکت تصمیم به واگذاری شرکت داشته باشند و موسسین جدید تمایل به انتخاب نام جدیدی برای شرکت با سلیقه خود داشته باشند میتوانند نام شرکت را تغییر دهند. طبق قانون تجارت جهت تغییر نام شرکت می بایست  صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تنظیم و ثبت شود.  

افزایش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی در اراک:

در صورت نیاز شرکت یا صلاحدید سهامداران میتوانند اقدام به  افزایش سرمایه اولیه شرکت نمایند. افزایش سرمایه اولیه شرکت باتوجه به نوع قالب ثبتی شرکت با یکدیگر متفاوت می باشد.

کاهش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی در اراک : 

چنانچه شرکت پس از ثبت و در زمان فعالیت خود متوجه شود که مقدار سرمایه ثبت شده برای شرکت بیشتر از میزان مورد نیاز است و یا شرکت متضرر شود و یا با خروج سهامدار سرمایه او نیز خارج شود این فرصت برای شرکت وجود دارد که با توجه به قوانین وضع شده در قانون تجارت نسبت به کاهش سرمایه اولیه شرکت اقدام نمایند.

ورود و خروج شریک یا سهامدار در اراک :

در صورتی که سهامداران شرکت قصد خارج شدن از شرکت را داشته باشند میتوانند با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده این موضوع را به اداره ثبت شرکتها اعلام نمایند و در صورت تمایل میتوانند سهامداران جدیدی را جایگزین خود معرفی کنند.

نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه در اراک :

برای جلوگیری از کاهش یرمایه شرکت در زمان خروج  شریک ، شرکا می توانند سهام یا سهم الشرکه خود را به سهامداران جدید و یا سهامداران و اعضائ هیئت مدیره حاضر در شرکت منتقل کنند . مراحل نقل و انتقال سهام بسته به نوع شخصیت حقوقی ثبت شده با یکدیگر متفاوت می باشد.

انتخاب اعضای هیئت ‌مدیره در اراک:

تغییر سمت اعضا ی هیئت مدیره شرکت و یا انتخاب اعضای جدید در هیات مدیره طی مجمع عمومی فوق العاده به ثبت می رسد.

انتخاب بازرسین (سهامی خاص) در اراک :

طبق قانون تجارت در شرکتهای سهامی خاص  بازرسین طی یک سال مالی انتخاب می شوند و پس از تمام شدن مدت کاری می توانند تمدید گردند.

اصلاح ماده اساسنامه شرکت در اراک :

در صورتی که در ماده های تصویب شده در اساسنامه تغییراتی ایجاد شود می بایست  این تغییرات موضوع در صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به اداره ثبت شرکت ها  اعلام شود.

انحلال شرکت در اراک :

در صورتی که شرکت در شرایط ویژه ای مانند ورشکستگی شرکت یا درگذشت اعضا و ... قرار گیرد و یا سهامداران شرکت تصمیم به انحلال شرکت بگیرند این موضوع طی مجمع عمومی فوق العاده انجام می شود و با تنظیم و ثبت صورتجلسه انحلال شرکت به اداره ثبت شرکتها اعلام می گردد.

 

مدارک مورد نیاز ثبت صورتجلسه تغییرات در اراک :

·         تصویر آگهی تاسیس یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت

·         تصویر آگهی آخرین تغییرات شرکت یا تصویر آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت

·         تصویر همه ی  اوراق شرکت که زمان ثبت شرکت تنظیم و ثبت شده است

·         تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضا هیئت مدیره و سهامداران

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسه شرکت سهامی خاص در اراک :

·         ارائه تصویر آگهی تاسیس یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت.

·         ارائه تصویر آگهی آخرین تغییرات شرکت یا تصویر آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت

·         ارائه تصویر اظهارنامه شرکت که زمان ثبت شرکت  تنظیم و ثبت شده است.

·         ارائه لیستی از آخرین  نقل و انتقال سهام سهامداران در شرکت.

 

 

 

مطالب - مجموعه