روش ثبت شرکت در اراک

برای ثبت شرکت در اراک روی گروه ثبت پایش  تا پایان حساب کنید.

شهر اراک یکی از چهار قطب صنعتی ایران است و بسیاری از صنایع بزرگ ملی در این شهر واقع شده است . این شهر که در دامنه کوه زاگرس قراردارد دارای بزرگترین کارخانه تولید آلومینیوم و نیز بزرگترین صنایع معدنی و بزرگترین تولید کننده بنزین کشورو بزرگترین ماشین سازی ، لوکوموتیو و واگن سازی ، کمباین و جرثقیل سازی خاورمیانه می باشد.  وجود این صنایع مهم در این شهر باعث رونق اقتصادی آن شهر و شکوفایی کسب و کار شده است و به همین دلیل نیز تقاضای ثبت شرکت در اراک رو به افزایش می باشد . 

با ثبت شرکت کلیه فعالیت های تجاری شما از جمله امور حقوقی ،  اجرایی ، بیمه ای ، بازرگانی و مالی رسمی و قانونی می شود.به عنوان یک نهاد قانونی در سطح کشور و یاحتی بین الملل می توانید مطرح شوید. می توانید سرمایه گذاری های کلان انجام دهید یا سرمایه گذاران بزرگ را جذب کنید. قراردادهای منعقده شما جنبه قانونی پیدا می کند. با ثبت شرکت امکان ثبت برند حقوقی پیدا می کنید. علاوه بر این موارد ثبت شرکت مزایای متعدد دیگری نیز دارد که سبب اطاله کلام می شود . اما در یک جمله باید بگوییم که اگر تصمیم  به ثبت شرکت در اراک گرفتید موسسه حقوقی ثبت پایش برای ارائه راهنمایی های لازم در این زمینه بهترین گزینه برای شما می باشد. 

این مقاله را بخوانید تا بدانید که چرا باید ثبت شرکت کنید ، قوانین ثبت شرکت چیست ، انواع شرکت های ثبتی کدامند و فرایند ثبت شرکت به چه صورت می باشد و نیز از مدارک لازم  ثبت شرکت اراک و هزینه ها و تعرفه ثبت شرکت مطلع گردید.

قوانین ثبت شرکت 

به طورکلی قوانین ثبت شرکت به دو دسته قوانین ماهوی و شکلی تقسیم می گردند. 

منظور از قوانین ماهوی همان شرایط ثبت شرکت در اراک است که می توان از بین آنها به اهلیت شرکا و رضایتمندی آن ها،سهم الشرکه و سمت شرکا،اسم شرکت و غیره اشاره نمود.

قوانین شکلی ثبت شرکت شامل شرایط تکمیلی ثبت شرکت می گردد که شامل این موارد است : چاپ آگهی ثبت شرکت ، لزوم تشکیل شرکتنامه، مشخص شدن صورت وضعیت مالی اعضای شرکت قبل و پس از ثبت شرکت، فرم موید اساسنامه و غیره.

چنانچه حس می کنید این قوانین برای شما پیچیده است و برای مواجه شدن با آنها کفش آهنین نپوشیده اید ما با تکیه بر تجربیات کارشناسان خود که از زیر و بم قوانین ثبت شرکت مطلع هستند، برای شما ثبت شرکت در اراک را انجام می دهیم .

لوگوی ثبت پایش

انواع ثبت شرکت

در قانون تجارت ایران شرکت ها به طور کلی به سه دسته شرکت دولتی، شرکت مدنی و شرکت تجاری تقسیم می شود، که منظور از ثبت شرکت در این مقاله همان ثبت شرکت تجاری است که خود انواع مختلفی دارد. 

شرکت دولتی شرکتی است که بیش ازپنجاه درصد سهام آن را دولت در اختیار داشته باشد.

شرکت مدنی شرکتی است که با مشارکت افراد در انجام یک امر با سود وزیان برابر برای همه اعضا تشکیل می گردد.

و اما شرکت تجاری که در اینجا مد نظر ماست شرکتی است که در آن شرکا یا سهامداران دارای سمت و سهم الشرکه یا سهام مشخص هستند و به میزان همان سرمایه و مسئولیت آنها در شرکت نیز در سود و زیان شریک می باشند.

شرکتهای تجاری به 7 گروه تقسیم می شوند که عبارتند از : شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت سهامی خاص وشرکت سهامی عام، شرکت تعاونی ، شرکت تضامنی ، شرکت نسبی و شرکت های مختلط سهامی و غیر سهامی.

البته از نقطه نظرهای دیگر نیز شرکتها به انواع مختلف تقسیم می گردند که عبارتند از شرکتهای سرمایه ای، شرکتهای صنفی، بیمه ای، داخلی ، خارجی و غیره. 

جهت انتخاب یکی از انواع شرکت ثبتی و ثبت هر یک از گونه های شرکت ذکر شده مثلاً ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اراک یا ثبت شرکت سهامی خاص در اراک با مجموعه ثبت پایش تماس بگیرید.

ثبت شرکت اراک با ثبت پایش

فرایند ثبت شرکت در اراک

در ابتدای فرایند ثبت شرکت باید سهامداران یا شریک خود را در شرکت تعیین کنید که تعداد آنها بسته به نوع شرکت متغیر است. در این بین آنچه مهم است انتخاب شریک قابل اعتماد است که در کار هم بتواند کمکی نماید یعنی یا ازعلم و توان و یا سرمایه مناسب برخوردار باشد. 

در مرحله بعدی بایستی با توجه به قوانین ثبت شرکت در سال 98 به سامانه الکترونیک اداره ثبت شرکت ها مراجعه نمود.و با وارد کردن اطلاعات خود ، شرکت و شرکا اسناد لازم را هم فراهم کرده و در سامانه بارگذاری نمود.

اطلاعات شرکت شامل اهم موارد ذیل می باشد :

نام شرکت ، تاریخ شروع به کار شرکت و مدت زمان آن ، نشانی شرکت  ومیزان سرمایه اولیه که با توجه به نوع شرکت مانند تعداد شرکا مشخص می شود  و می توانید در این خصوص از ثبت پایش مشاوره بگیرید.

در ادامه نیز سمت شرکا و سهامداران و سهم و میزان شراکت آن ها در شرکت مشخص می گردد. و شعبه یا شعب شرکت و روزنامه کثیر الانتشاری به دلخواه انتخاب و ثبت می شود و سپس کلیه مدارک شرکت  اعم از شرکتنامه ، اساسنامه ، صورتجلسه و غیره با مشخصات ویژه شرکت در سایت تکمیل می گردد و ثبت نهایی می شود.

در مرحله بعد و پس از پذیرش اینترنتی ثبت شرکت شما و اعلام اسم شرکت در سامانه اداره ثبت باید مدارک ذکر شده شرکت را به همراه مدارک شناسایی شرکا و در صورت مجوزی بودن موضوع شرکت مجوز یا مدرک تحصیلی مرتبط را برای اداره ثبت پست نمایید.

در صورت پذیرش مدارک مجدداً در سامانه به شما اعلام می شود که ثبت شرکت به پایان رسیده است و شخصی که به عنوان امضا کننده دفتر در مراحل ثبت سامانه شرکت معرفی شده است با در دست داشتن اوراق هویت خود و شرکا با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها اراک مدارک و اسناد شرکت ثبت شده خود را دریافت می دارد.

چنانچه در مرحله ثبت نام اینترنتی یا در مرحله بررسی مدارک ثبتی مشکلی وجود داشته باشد کارشناسان اداره ثبت در سامانه به شما اعلام می نمایند و شما می توانید جهت رفع اشکال اقدام