ثبت شرکت در کرج

در این مقاله به صورت کامل و جامع به مواردی اعم ازچگونگی فرایند ثبت شرکت در کرج و مراحل ثبت آن، مدارکی لازم جهت ثبت شرکت، هزینه و مدت زمان امور ثبتی و اداری شرکت ها، چگونگی انتخاب نام شرکت و طراحی و تدوین موضع فعالیت شرکت وهمچنین مراحل آموزش ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکتها  پرداخته شده است به نحوی که با مطالعه  مقاله ای که برای شما عزیزان تدوین شده است پاسخ سوالات خود را در رابطه با امور ثبت شرکت ها دریافت می کنید و خیلی بعید است که بعد از مطالعه مقاله ذیل به مطالعه متن دیگری نیاز داشته باشید.

وقتی شرکتی ثبت می شود برای شرکت اعتبار و اهمیت را به ارمغان می آورد و سبب به وجود آمدن میل و علاقه بیشتر به همکاری می شود.در حقیقت به ثبت رسانیدن یک شرکت نوعی رسیدگی می باشد که کارگزاران امور ثبتی انجام می دهند تا مشخص شود آیا جهت ایجاد این شخصیت حقوقی  مقررات و قانون و قوانین های لازم رعایت شده است یا خیر؟هر زمانی که شرکتی در کرج ثبت می شود قراردادهایی که میان شرکا بسته شده می شود به صورت رسمی و قانونی می باشد و در آینده هیچ کدام یک از شرکا نمی توانند از وجود اسناد رسمی قانونی شرکت اعم از شرکتنامه و اساسنامه و دیگر تصمیم هایی که ثبت می گردد اظهار بی اطلاعی نمایند و یا به اشکالات و ایراداتی که در خصوص اسناد غیر رسمی امکان دارد وارد شود استناد نمایند.

با عنایت به موادی که در بالا ذکر شده است در دنیای امروز بخش عظیمی از اشخاص جامعه به عناوین مختلف با حقوق ثبت در ارتباط می باشند.لذا آشنایی با کارهای ثبتی و داشتن تسلط کامل بر روی آن نیازمند به دست آوردن تجربه و علمی می باشد که به آن مرتبط است.بنابراین اشخاصی که با مقررات و قوانین و آیین نامه های مختلف در ارتباط می باشند بایستی با موضوعات ثبتی در زمینه اداره ثبت شرکت های کرج آشنایی کامل داشته باشند.

ما در این مقاله برآنیم تا به کلیه مراحل ثبت شرکت در کرج به صورت کامل و از ابتدا تا انتها بپردازیم.به موجب همین امر توصیه ما این می باشد در صورتی که قصد دارید شرکتی را در کرج به ثبت برسانید و یا به یادگیری اطلاعات مفید و کاربردی در این خصوص علاقه دارید مقاله پیش رو مطالعه نمایید.

ثبت شرکت در کرج

هرگاه دو یا چند نفر برای شروع فعالیت های تجاری و درآمدزایی و رسیدن به سوددهی بالا که با تسهیم سرمایه و ترسیم نحوه تقسیم بندی سود و زیان طبق مفاد قرار داد تفاهم نمایند می توانند شرکت را در کرج ثبت نمایند. کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایانی و غیر ایرانی می توانند شرکت را ثبت نمایند .

جهت ثبت شرکت در کرج باید با در نظر گرفتن هدف از ثبت شرکت و بدست آوردن شهرت کسبی ، یک نام و اسم زیبایی برای شرکت انتخاب نمود . جهت مطالعه بیشتر می توانید به مقاله انتخاب نام شرکتها و اسامی شرکت مراجعه نمایید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کرج

از جمله مدارکی که برای ثبت شرکت در کرج مورد نیاز می باشد در ذیل عنوان شده است:

 1. مدارک هویتی اصل و برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی اعضا و مؤسسین.
 2. اخذ گواهی عدم سوءپیسینه ( الزامی است شرکا و مدیران اخذ نمایند )
 3. تنظیم اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه و..)
 4. اخذ گواهی تأییدیه بانکی مینی بر مبلغ 35 درصد از سرمایه به صورت سپرده در بانک.
 5. در صورت اینکه فعالیت شرکت ملزم به ارائه مجوز فعالیت از سازمان مرجع ذی ربط باشد،ارائه این مجور الزامی است.

هزینه ثبت شرکت در کرج

زمان ثبت شرکت در کرج باتوجه به نوع قالب ثبتی شرکت بین بازه زمانی 30 الی 35 روز می باشد .

در ثبت شرکت باید این موضوع را در نظر گرفت که ملزم به پرداخت هزینه هایی می باشید .از جمله این هزینه ها با در ثبت متفاوت می باشد . هر مرحله از مراحل ثبت شرکت را گذرانده باشید در آن باید هزینه هایی را پرداخت نمایید .

هزینه انواع ثبت شرکت در کرج به ترتیب مراحل ثبتی :

هزینه تعیین نام شرکت

در انتخاب نام برای شرکت باید مطابق قوانین 5 نام انتخاب کرده که الزامی است واجد تأیید و ثبت باشد . در نتیجه به منظور تعییت نام و بررسی های کارشناسان اداره ثبت شرکت ها باید وجه حق النام پرداخت گردد و فیش آن را به واحد حسابدارای اداره تحویل دهید .

هزینه پستی ثبت شرکت

بعد از اینکه تعیین نام انجام شد مدارک را باید به اداره ثبت شرکت ها ارجاع داده شود . می توان از طریق باجه های پستی در کرج نسبت به ارسال آن مدارک اقدام کرد .

تعرفه حق الثبت ثبت شرکت

منظور از حق الثبت همان ابطال فیش سرمایه است که برای سرمایه های مختلف متغیر می باشد .لازم به ذکر است که این هزینه طبق تعرفه ی اداره ثبت شرکتها محاسبه می گردد.

تعرفه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی و روزنامه رسمی کل کشور

جهت ثبت شرکت در کرج باید در دو نوبت روزنامه رسمی چاپ کرد . یکبار در روزنامه محلی که هزینه آن در اداره ثبت شرکتها پرداخت می شود . بار دوم در روزنامه رسمی کل کشور که پرداخت هزینه آن را می توانید اینترنتی انجام دهید .

هزینه پلمپ دفاتر تجاری شرکتها

پس از ثبت شرکت و پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت ۱ ماه فرصت می باشد که نسبت به پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری و اخذ آنها اقدام نمود.

هزینه دفاتر کل و روزنامه و دفتر دارایی با توجه به اینکه ۵۰ یا ۱۰۰ برگی یا بیشتر باشند در واحدهای ثبتی مختلف متفاوت است .

مزایای ثبت شرکت در کرج

وقتی شرکتی در کرج به ثبت می رسد برای مالک و شرکت مزایایی را به ارمغان می آورد که به برخی از این مزایا می پردازیم

 1. با ثبت شرکت شما بین المللی می شوید و می توانید خیلی راحت مبادله های تجاری داشته باشید.
 2. با ثبت شرکت می توانید به صورت رسمی و قانونی فعالیت خود را آغاز نمایید.
 3. با ثبت شرکت اشخاص راحت تر باشرکت شما کار می کنند.
 4. با ثبت شرکت قراردادهایی که میان شما بسته می شود قانونی می باشد و شرکا نمی توانند از وجود اسناد رسمی مانند اساسنامه و شرکتنامه اظهار بی اطلاعی نمایند.

مراحل ثبت شرکت در کرج

جهت ثبت شرکت در کرج به طور خلاصه می توانید به سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکتها مراجعه کرده و مراحل ثبت شرکت در کرج و اقدامات لازم را به ترتیب ذیل انجام دهید .

 1. انتخاب موضوع شرکت.
 2. تعیین سهم الشراکه.
 3. تعیین سمت اعضا.
 4. تعیین وضعیت حق امضا مجاز.
 5. انتخاب اسم شرکت.
 6. ثبت سامانه ای شرکت در اداره ثبت شرکتها.
 7. ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتها.

شما متقاضی گرامی اگر با اصول و قوانین مراحل ثبت اینترنتی شرکت آشنایی کامل ندارید فقط با یک تماس تلفنی با مشاوران حقوقی پایش می توانید راهنمایی لازم را کسب نمایید .

ثبت سامانه ای شرکت در اداره ثبت شرکت ها

منعقد کردن پیمانی در بین دو و یا چند نفر در جهت رسیدن به اهداف و سود دهی بیشتر ملزم به ثبت شرکت می باشد . در اداره ثبت شرکتها باید اقدامات لازم قانونی را انجام دهید تا به رسمیت یک شرکت شناخته شود . جهت اقدام به ثبت باید مراحلی را انجام دهید در ذیل به کلیه این مراحل می پردازیم :

انتخاب شریک

جهت بستن پیمان شرکت در ابتدا باید شرکایی انتخاب نمایید تعداد شرکا و سهامدار در هر قالب ثبت شرکتی متفاوت می باشد . به عنوان مثال در ثبت شرکت با مسئولیت محدود تعداد شرکا 2 نفر و در سهامی خاص تعداد شرکا 3 نفر بیشتر می باشد . اهلیت داشتن و اراده و قدرتی که بتواند با بستن پیمان ها و قراردادهای بزرگ شرکت را به سوددهی برسانند از مهارت های یک شریک می باشد در نتیجه در انتخاب شرکا برای شرکت باید دقت کرد .

ورود به سامانه ثبت شرکت ها

به ثبت رساندن شرکت ملزم به اقدامات قانونی در اداره ثبت شرکت ها کرج می باشد که این شرکت باید با دارا بودن شرایط ویژه قانون تجارت برای هر قالب ثبتی شرکت اقدام به ثبت نمایند جهت تسهیل در این امر اداره ثبت شرکتها سامانه ای را راه اندازی کرده اند که متقاضیان بدون مراجعه به اداره ثبت خود را انجام دهند . وارد سامانه شده و در قسمت ثبت شرکتها مراجعه کرده و با انتخاب نوع قالب ثبتی شخصیت حقوقی اقدام به ثبت و درج اطلاعات در سیستم نمایید .

انتخاب نام شرکت

انتخاب نام شرکت در درجه اول از الویتهای مهم ثبت شرکت می باشد که باید انجام شود اتنتخاب نامی که مطابق قوانین تجارت باشد از جمله دارای معنا و مفهوم باشد و حدالامکان ساده و از الفاظ عمومی نباشد و به راحتی قابل تلفظ باشد و از اسامی سه سیلاب باشد هم چنین این نام ابزاری می باشد جهت شناساندن و تبلیغات شرکت مورد استفاده قرار می گیرد .

پنج نام به دلخواه انتخاب کرده و به ترتیب در سامانه درج شود . این اسامی باید به تأیید کارشناسان اداره ثبت شرکتها رسیده باشد بدین صورت که در فرم تعیین نام وارد کرده و در صورت پذیرش یک نام توسط کارشناسان اداره می توان به مرحله بعدی مراجعه شود و در صورت عدم پذیرش نامهای درج شده مجدد متقاضی به مدت 1 روز فرصت دارد که انتخاب نام انجام دهد و مراحل فوق را مجدد تکرار نماید تا به تأیید کارشناسان برسد .

موضوع فعالیت شرکت

موضوع فعالیت شرکت را قبل از اقدام به ثبت شرکت باید تعیین نمایید و بر اساس این نام مجوزهای لازم را از سازمان های ذی صلاح اخذ نمایید . و این موضوع باید مشخص شود که به صورت محدود و یا نا محدود می باشد . در قسمت مربوطه به سامانه اطلاعات موضوع فعالیت شرکت و هم چنین نوع مجوزهای اخذ شده را درج نمایید .

نشانی شرکت را مشخص کنید

در این قسمت باید آدرس محل فعالیتی که شرکت دارد که به عنوان مرکز اصلی شناخته شده است را وارد نمایید .این نشانی باید به صورت کامل به همراه درج کدپستی شماره تماس فکس و.. باشد .

سرمایه شرکت را تامین کنید

در این مرحله با عنایت به میزان و مقدار هزینه و سرمایه ای که به وسیله اشخاص در شرکت گذاشته شده است در این فرم به صورت کل سرمایه بارگزاری می گردد. قابل ذکر است که شیوه ثبت سرمایه در شرکت های سهامی متفاوت است و تعداد سهم وارزش اسمی آن نیز در این فرم باید وارد شود.حداقل میزان سرمایه برای ثبت یک شرکت (با مسئولیت محدود یک میلیون ریال می باشد که این قانون به سال1311 مربوط می باشد و در پیش نویس جدید قانون تجارت حداقل سرمایه برای شرکت با مسئولیت محدود ده میلیون تومان و برای شرکت سهامی خاص پنجاه میلیون تومان قید شده است.

که این میزان سرمایه تا حدودی اعتبار شرکت را مشخص می نماید. لازم به ذکر است در انتخاب سرمایه شرکت خود دقت لازم را داشته باشید زیرا سرمایه شرکت نشان دهنده ی ماهیت و اعتبار شرکت شماست.

شرکای خود را معرفی کنید

در این مرحله شما صفحه ای را مشاهده می کنید که بایستی اطلاعات هویتی شرکا را که شامل شماره شناسنامه ، تاریخ تولد و ...  می باشد را وارد نمایید.قابل ذکر است در صورتی که تعداد شرکای ثبت شرکت در کرج بیشتر از 150 نفر می باشد لازم است فرمی که از پیش تهیه شده است و در سایت اداره ثبت شرکت های کرج می باشد را دانلود و کامل نمایید و به صورت مجدد به همراه سایر مدارک بارگزاری نمایید.

مشخص کردن سهام شرکا

در این مرحله از ثبت سامانه بایستی مشخصاتی که  به سهام و سرمایه هر یک از شرکا مربوط می باشد را  بارگزاری نمایید. با مشخص شدن نام هر یک ازشرکا  مشخص می گردد که شرکا چه تعداد سهام دارند. در حقیقت نوع سهام نشان دهنده منقول بودن یا غیر منقول بودن و میزان سرمایه شریک می باشد.

معرفی شعبه های شرکت

در این قسمت از فرم سامانه ثبت شرکت ها ،مشخص نمایید که شما می خواهید چه تعداد شعبه در استان ها و شهر های مختلف داشته باشید با وارد شدن در پنجره مربوط به این قسمت مشخصات این شعب را وارد نمایید .در این قسمت در صورتی که از جانب اعضای سهامدار  تصمیم گیری نشده است میتوان معرفی شعبه را به زمان دیگر موکول کرد و بعد از اینکه تکلیف شعب شرکت و سمت اشخاص درآن قسمت روشن شد در گام بعدی گزینه سال مالی را تعیین نمایید ودر مرحله یا گام بعدی آن فرم مربوط به صورتجلسات را کامل نمایید .

اساسنامه را ارائه دهید

در هنگام تأسیس شرکت شرکا اساسنامه شرکت را باید تنظیم نمایند که در آن کلیه موارد اعم از قوانین و مقررات شرکت ، میزان سهام ، تعداد سهام و سمت هر یک از شرکا ، آدرس شرکت ، .... قید شده است در این قسمت از سامانه باید اطلاعات اساسنامه و متن اساسنامه را در سیستم وارد نمایید.

ارسال مدارک

در قسمتی از سامانه مخصوص به مدارک می باشد که مدارک ثبت شرکت را براساس نوع موضوع فعالیت و مجوزهای لازمه در این قسمت اسکن نموده و وارد سامانه نمایید .

پذیرش اطلاعات

زمانی که کلیه اطلاعات را در سیستم وارد نمودید باید پرداخت آنلاین هزینه های ثبت شرکت را انجام داده و سپس کدرهگیری ثبت را از سامانه دریافت نمایید.

چاپ آگهی در روزنامه رسمی

اطلاعات درج شده در سامانه توسط کارشناسان اداره ثبت شرکتها مورد بررسی قرار می گیرد این اطلاعات بررسی شده و استعلامات لازم گرفته می شود و نتیجه به متقاضی اعلام می شود سپس به صورت اطلاعیه در روزنامه به چاپ می رسد و در صورت نبود معترض بعد از مدت زمان 30 روزکاری اطلاعات به دستور رئیس اداره روزنامه رسمی به چاپ می رسد و شماره ثبت شرکت به متقاضی داده می شود.

چه نامی برای شرکتم انتخاب کنم ؟

اهمیت فرآیند انتخاب نام درست شرکتهای تجاری در چیست...

این امکان وجود دارد که انتخاب نام شرکت برای شما خسنه کننده و کسل کننده باشد.نام شرکت معرفی کننده و شناساننده سازمان شما در یک یا دو کلمه می باشد.یکی از مهم ترین مراحل تاسیس و راه اندازی شرکت و نخستین مقدمات ثبت شرکت  انتخاب اسم شرکت می باشد.

تعداد بسیار زیادی از اشخاصی که می خواهند شرکتی را ثبت نمایند برای دست یافتن به اسم شرکت مورد نظر و مورد دلخواه خود انرژی و زمان زیادی را مصرف می کنند اما گروه دیگر به هر دلیلی اسم شرکت خود را بدون اینکه همه جوانب را در نظر بگیرند با شتاب انتخاب می کنند و به همین دلیل هم پس از مدتی تصمیم می گیرند اسم شرکت را تغییر بدهند.

نخستین نام و نشان هر شرکتی اسم شرکت می باشد با صراحت می توانیم بیان کنیم که همان اندازه که پرچم و سرودملی یک کشور مهم و با اهمیت می باشد همان اندازه هم اسم شرکت دارای اهمیت می باشد.مقررات و قوانین اسم شرکت کمی سخت تر از گذشته  شده است قابل ذکر است که این سختگیری در تعیین اسم شرکت به دلیل مسائل حقوقی و مالی تا حدودی هم لازم است. همین امر فرآیند انتخاب اسم شرکت را برای برخی پیچیده و سخت می‌کند.مهم این می باشد  که با شناختن و در ک کردن صحیح قواعد انتخاب نام، بتوانید نام شرکت را به گونه ای انتخاب کنید که برازنده شرکتتان باشد.

هم چنین جهت کسب اطمینان از ثبت یا عدم ثبت نام مورد نظر خودتان از اسم انتخابی استعلام بگیرید زیرا در صورتی که نام مورد نظر شما در گذشته ثبت شده باشد یا مشابه اسم ثبت شده باشد به ثبت رسانیدن اسم درخواستی غیرممکن خواهد بود.

موضوعاتی که برای ثبت شرکت نیاز به اخذ مجوز دارند

آن دسته از موضوعات فعالیتی که قبل از ثبت شرکت در کرج بایستی برای دریافت مجوز از مراجع ذی صلاح اقدام کنند شامل 23 مورد می باشند که متقاضیان محترم می بایست قبل از ثبت شرکت  مجوز لازم را دریافت نمایند و پس از آن برای ثبت شرکت خود اقدام نمایند.

سایر موضوعات فعالیت دیگری که در فهرست 23مورد نمی باشند در اداره ثبت شرکت های کرج قابل ثبت می باشند.در رابطه با ثبت موضوع های فعالیتی که در بندهای فهرست لینک بالا نیامده اند و کارشناس ثبت شرکت های کرج نسبت به تشخیص آن تردید دارد، ثبت آنها منوط به قید جمله *در صورت نیاز پس از اخذ مجوز های لازم* می باشد .برای ثبت شرکت با برخی موضوعات فعالیت ، الزامی می باشد که بعد از تایید نام شرکت به منظور دریافت مجوز از مرجع ذیصلاح مرتبط با موضوع مورد نظر مبادرت نمایند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود از گونه شرکت هایی می باشد که نسبت به دیگر ثبت شرکت ها رایج تر و متداول تر می باشد . اعضای تشکیل آن حداقل 2 نفر شریک می باشد . بیشتر اشخاصی که قصد ثبت شرکت بازرگانی و امور تجاری دارند شرکت با مسئولیت محدود را به ثبت می رسانند . حداقل سرمایه ای که برای شروع در نظر گرفت 1 میلیون ریال می باشد .مسئولیت و ضمانت شرکا دراین شرکت به میزان سرمایه آورده آن های بستگی دارد .

ثبت شرکت سهامی خاص

از نوع دیگر شرکتهایی که در امور تجاری می باشد شرکت سهامی خاص می باشد که حداقل اعضا تشکیل دهند این شرکت 3 نفر می باشد . حداقل سرمایه این شرکت 1 میلیون ریال می باشد از موارد الزامی در این شرکت وجود 2 بازرس که اعضا نباشند . یعنی وجود سمت های مدیر عامل ، رئیس هیئت مدیره ، نائی رئیس در این شرکت ها الزامی است

ثبت موسسه در کرج

کلیه تشکیلات و موسسه هایی که فعالیت های غیر تجاری را انجام می دهند می توانند موسسه در کرج را ثبت نمایند . این امور غیر تجاری از قبیل خیریه ، ... می باشد . اعم از اینکه کلیه موسسین قصد انتفاع و غیر انتفاع را داشته باشند . این موسسات از تاریخ ثبت شرکت،شخصیت حقوقی پیدا می کنند .در صورتی که در این موسسات هدف از تشکیل آن کسب سودآوری و تقسیم بندی آن سود نباشد موسسات انتفاعی می باشند.

در انتها خاطر نشان می شویم که موسسه حقوقی پایش آماده ارائه خدمات ثبت شرکت در کرج می باشد،هم اکنون با ما تماس بگیرید و کلیه امور خود را به ما بسپارید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.