• 02632711327
  • شنبه تا پنج شنبه : 8:00 - 22:00

ثبت شرکت | سامانه ثبت شرکت ها

معمولا برای انجام هر گونه فعالیت قانونی و در چارچوب قانون کشور جمهوری اسلامی ایران آن ارگان و سازمان باید به ثبت رسمی در اداره ثبت برسد و کلیه افرادی که در آن شرکت هستند با توجه به اساسنامه ای که تنظیم می گردد مستلزم وظایف و مسئولیت در آن موسسه ثبتی خواهند شد . حال کلیه این موسسات ثبتی و شرکت های قانونی نیازمند ثبت هستند این گونه ثبت را ثبت شرکت مینامند.

نیاز به مشاوره دارید؟

سامانه ثبت شرکت ها شامل چه میشود ؟

شرکت های ثبتی طبق قوانین حاکم در کشور شامل انواع مختلفی مشود که در زیر آن را نام خواهیم برد

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان برای نخبگان

اخذ کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی برای شرکت شما

ثبت برند

ثبت برند و علامت تجاری

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص موسسه حقوقی پایش ثبت : شرکت سهامی خاص، به شرکتی گفته میشود که تقسیم بندی آن از نوع تعداد افراد 3 نفر میباشد. بدین معنی که ثبت شرکت سهامی خاص با حضور حداقل ۳ فرم سهام دار که آن را میتوان موسس شرکت سهامی خاص نامید به صورت حقیقی یا حقوقی تشکیل خواهد شد که در آن اعضای هیئت مدیره حتما می بایست باید از افراد سهام دار باشند. توضیحات بیشتر را در راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص مطالعه نمایید .

ثبت شرکت تعاونی

شرکت تعاونی مشارکتی است که عده‌ای از افرادی که هم‌صنف یا تناسبی مشابه دارند مثلاً همسایه، دوست، خویشاوند یا همشهری هستند برای دستیابی به منافع ثبت شرکت تعاونی مشترک گردهم می‌آیند و در حقیقت بهم کمک می‌کنند و برای تهیه مسکن یا خرید مایحتاج یا کسب اعتبار و وام تعاونی درست می‌کنند، سرمایه معینی را درمیان می‌گذارند و دسته‌جمعی مشکل را حل مینمایند. توضیحات بیشتر را در نحوه ثبت شرکت تعاونی مطالعه نمایید .

ثبت شرکت های نسبی

ثبت شرکت های نسبی موسسه ثبتی پایش :شرکت نسبی “Proportional liability partnership company” شرکتی است که برای امور تجاری تحت نام مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکاء به نسبت سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته. یعنی اگر دارایی شرکت نسبی برای تادیه‌ی تمام قروض شرکت کافی نباشد هر یک از شرکا به نسبت سرمایه‌ای که در شرکت داشته مسئول تادیه‌ی قروض شرکت است. توضیحات بیشتر را در صفحه ثبت شرکت های نسبی پایش مطالعه نمایید .

ثبت شرکت در مناطق آزاد

ثبت شرکت در مناطق ازاد موسسه پایش ثبت : برخی از شرکت ها برای برخوردار شدن از حضور فعال در بازارهای جهانی و منطقه‌ای ، نداشتن تشریفات اضافی ارزی و اداری ، ایجاد اشتغال سالم و مولد ، تسریع در انتقال فناوری و ... در مناطق ازاد کشور ایران از جمله چابهار ، کیش ، قشم ، اروند ، انزلی ، ماکو ، ارس ، سلفچگان اقدام به ثبت شرکت منطقه آزاد میزنند . توضیحات بیشتر را در صفحه چگونگی تاسیس و ثبت شرکت ها در مناطق ازاد تجاری مطالعه نمایید .

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود موسسه حقوقی پایش ثبت : برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید شرایط لازم را فراهم نمود تا بتوان شرکت رابه ثبت رساند به طوری که وجود حداقل دو نفر عضو در ثبت شرکت با مسئولیت محدود الزامی می باشد و حداقل سرمایه در این نوع شرکتها باید یک میلیون ریال باشد,انتخاب بازرسین در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری می باشد, جهت دریافت توضیحات و اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه ثبت شرکت راهنمای ثبت شرکت با مسئولیت محدود سایت پایش را مطالعه نمایید.

ثبت موسسه غیر تجاری

تاسیس موسسه غیر تجاری پایش : موسسات غیر تجاری موسسه‌هایی هستند که برای هدف‌های غیر تجاری مانند فعالیت‌های علمی، فرهنگی، هنری، خدماتی، مشاوره‌ای، امور خیریه و… تشکیل می‌شوند. ماده یک آیین‌نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجارتی، موسسه غیر تجارتی را چنین تعریف نموده است که شما میتوانید این مجموعه قوانین را در صفحه چگونگی ثبت موسسه غیر تجاری پایش مطالعه نمایید.

ثبت شرکت سهامی عام

ثبت شرکت سهامی عام موسسه حقوقی پایش ثبت : شرکت های سهامی عام همان طور که از نامشان پیداست ،سرمایه ی تقسیم شده به سهام دارند که بخشی از آن توسط سهامداران و بخشی دیگر از طریق فروش سهام به مردم فراهم می شود. مردم می توانند در هنگام اعلام پذیره نویسی به شعب بانك اعلام شده مراجعه و ورقه تعهد سهم را امضا و وجوه معینه را به حساب شركت واریز نمایند.توضیحات بیشتر را در راهنمای ثبت شرکت سهامی عام مطالعه نمایید .

ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت تضامنی موسسه حقوقی پایش ثبت : مسئولیت حقوقی شرکاء نسبت به تعهدات شرکت تضامنی یعنی نامحدود است و اگر سرمایه شرکت کفاف پرداخت خسارات وارده احتمالی را ندهد هریک از شرکاء مسئول پرداخت کلیه خسارات به صورت نامحدود خواهند بود هرچند اگر که یکی از شرکاء کلیه تعهدات را پرداخت نمود می تواند به نسبت سهم الشرکه هریک از شرکاء دیگر مبالغ پرداختی خود را از ایشان مطالبه نماید. توضیحات در نحوه ثبت شرکت تضامنی .

ثبت شرکت مختلط سهامی

تاسیس شرکت مختلط سهامی موسسه پایش: شرکت مختلط سهامی “Mixed joint stock partnership company” شرکتی است که تحت اسم مخصوصی بین یک عده شرکاء سهامی و یک یا چند شریک ضامن تشکیل می‌شود. شرکاء سهامی کسانی هستند که سرمایه‌ی آن‌ها به صورت سهام یا قطعات سهام متساوی‌القیمه درآمده و مسئولیت آن‌ها تا میزان همان سرمایه است که در شرکت دارند. توضیحات بیشتر را در صفحه تاسیس شرکت مختلط سهامی پایش مطالعه نمایید .

ثبت شرکت سرمایه گذاری

تاسیس شرکت سرمایه گذاری موسسه ثبتی پایش ثبت : شرکت ها به سه گروه اصلی صنعتی ، خدماتی و سرمایه گذاری تقسیم می شوند . در شرکت های سرمایه گذاری برخلاف تولیدی ها و خدماتی ها اینگونه شرکت ها در زمینه خاصی فعالیت نکرده و محصول یا خدمت خاصی را به بازار ارایه نمی کنند بلکه با خرید سهام شرکت های تولیدی و خدماتی دیگر به کسب سود می پردازد . توضیحات بیشتر را در چگونگی ثبت شرکت های سرمایه گذاری مطالعه نمایید .

ثبت شرکت هولدینگ

شرکت ها در تلاش اند تا از طریق تملک شرکت‌های دیگر که عموما در صنایع مشابه فعالیت می نمایند یک گروه تخصصی را تشکیل داده تا بدین طریق بتوانند از مزایایی برخوردار شوند که از آن جمله می توان به هم افزایی اشاره داشت. این گونه شرکت ها که از مصادیق نهادهای مالی شناسایی شده طبق ماده ۴ آیین نامه اجرایی قانون بازار اوراق بهادار می باشندو از آنها تحت عنوان مادر (هلدینگ) یا شرکت مادر تخصصی یاد میشود. توضیحات بیشتر را در چگونگی ثبت شرکت های تعاونی مطالعه نمایید .

ثبت شرکت و یا شعبه در خارج از کشور

ثبت شرکت در خارج از کشور موسسه پایش :ثبت شرکت بین المللی دارای مزایای بسیار زیادی برای هموطنان عزیز می باشد از افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت ، همگی از طریق ثبت شرکت بین المللی امکان پذیر می باشد.پایش به عنوان یکی از مجریان ثبت شرکت میتواند شما در چگونگی تاسیس و ثبت شرکت بین المللی خارج از کشور یاری رساند .

هزینه های ثبت شرکت

ثبت شرکت چقدر هزینه دارد ؟

همانطور که از ثبت شرکت ها و انواع آن پیداست هزینه های ثبت شرکت نیز با توجه به نوع آن متفاوت میباشد که افرادی که تمایل به ثبت شرکتهای مختلف را دارند میتوانند با مراجعه به شرکت ثبتی پایش از هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت موسسات و شرکتها با خبر گردند.

مدارک و مراحل

مدارک و مراحل سامانه ثبت شرکت ها

لازم به ذکر است که کلیه شرکتها با توجه به اساسنامه و افراد موسس آن دارای شرایط ثبت شرکت مربوط به خود است پس شما متقاضیان میتوانید با مراجعه به هر کدام از بخش های اداره ثبت شرکت پایش ثبت از مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بهره مند گردید.

برخی از شهرها برای ثبت شرکت

در زیر میتوانید برخی از شهرستان ها را مشاهده نمایید

اصفهان

ثبت شرکت در اصفهان

تهران

ثبت شرکت در تهران

کرج

ثبت شرکت در کرج