شناسه ملی اشخاص حقوقی در واقع کد ملی آنها می باشد و برای هر شرکت منحصر به همان شرکت می باشد، شناسه ملی در واقع کد 11 رقمی است که توسط اداره ثبت شرکت ها برای تشکیل شخصیت حقوقی صادر می شود ، شناسه ملی در آگهی تأسیس قید می شود و عین آگهی در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار قید می شود، اما استعلام شناسه ملی یکی از مواردی است که برای اشخاص حقیقی و حقوقی که می خواهند از اصالت ثبتی شرکتی اطمینان حاصل کنند کاربرد دارد، قرار نیست کار دشواری انجام دهید ما در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت چگونه می توانید با استعلام شناسه ملی از ثبت یک شرکت اطمینان حاصل کنید با ما در ادامه همراه باشید.

فایده استعلام شناسه ملی

 شرکت ها انواع مختلفی ندارند و مسئولیت اعضاء شرکت در برخی از این نوع محدود به سهام شرکت است و بهتر است بدانید شرکتی که می خواهید با آن قرار داد ببندید دارای چه میزان سرمایه است و یا اصلا نوع شرکت چیست که با توجه به آن شرایط پرداخت تعیین کنید، همه این موارد را با داشتن شناسه ملی شرکت می توانید پیدا کنید.

شناسه ملی در هر شرکت مختص به آن شرکت است و اگر تنها نشانی که از شرکت دارید همین شناسه ملی شرکت باشد می توانید سایر اطلاعات آن را نیز پیدا کنید.

چگونه می توانیم استعلام شناسه ملی را بگیریم؟

برای استعلام شناسه ملی باید به سامانه ilenc.ir وارد شوید این سامانه برای این تعیین شده است تا شما اطلاعیه کلیه شرکت ها از جمله، اسم، تاریخ ثبت، شناسه ملی، شماره ثبت، آخرین به روز رسانی ها و حتی آدرس و کد پستی شرکت، واحد ثبتی شرکت، نوع شخصیت حقوقی ثبت شده را استعلام نمایید برای استعلام شناسه ملی شرکت ها باید به روش زیر اقدام نمایید.  

بعد از ورود به این سامانه و کلیک بر روی لینک صفحه اول به صفحه اصلی مراجعه می کنید، سامانه اصلی ترکیبی از جدولی است که نام شرکت، شماره ثبت، شناسه ملی را از شما خواسته است شما با داشتن تنها اسم شرکت یا شماره ثبت می توانید استعلام شناسه ملی را بگیرید، بنابراین بعد از درج نام در جدول مربوطه باید به پایین صفحه مراجعه کنید و رمز تعریف شده را وارد نمایید.
بعد از ورود رمز بر روی گزینه جستجو کلیک کنید و منتظر بمانید در پایین صفحه اگر نام شرکت را وارد کرده باشید شرکت با همان نام یا اسم های مشابه قابل رویت است و اگر شماره ثبت را وارد کرده باشید شرکت های ثبت شده با شماره ثبت را می توانید مشاهده کنید و اگر اصلاً وجود نداشته باشد پیغام هیچ موردی یافت نشد را در پایین صفحه می توانید مشاهده کنید.
در صورت مشاهده شرکت مورد نظر می توانید در قسمت وضعیت بازبینی گزینه مورد نظر را کلیک کنید و سایر اطلاعات شرکت را مشاهده نمایید.  

روش دوم استعلام شناسه ملی

غیر از مورد فوق شما می توانید برای استعلام شناسه ملی به سامانه روزنامه رسمی نیز مراجعه نمایید، در این روش به سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی وارد شوید در این سامانه بر روی گزینه آگهی های قانونی کلیک کنید و در قسمت مورد نظر باز هم نام یا شناسه ملی شرکت را وارد کنید شما می توانید گزینه سمت چپ را بر روی تأسیس قرار دهید و بعد جستجو نمایید در این روش علاوه بر آگهی ثبت شرکت شما می توانید تمامی آگهی تغییرات شرکت را مشاهده کنید بعد از کلیک بر روی مشاهده آگهی و وارد کردن رمز صفحه می توانید کاملاً آگهی تأسیس  شرکت را مطالعه کنید.

نکته:  توجه داشته باشید در روزنامه رسمی شما تنها می توانید آگهی هایی را مطالعه کنید که هزینه انتشار آن توسط اعضاء شرکت پرداخت شده است و انتشار یافته است و در صورتی که هزینه تغییرات پرداخت نشده باشد نمی توانید آگهی را مشاهده کنید.  

این روشی است که می توانید به راحتی سایر اطلاعات شرکت را در سامانه های دولتی ببینید و اگر برای تان استعلام شناسه ملی کار دشواری است تنها می توانید با یک تماس با کارشناسان و متخصصان ما در پایش تماس بگیرید و کاملاً رایگان استعلام شناسه ملی شرکت را بگیرید. توجه داشته باشید سامانه شناسه ملی حتی شرکت هایی که انحلال یافته اند نیز قابل استعلام هست و از این طریق می توانید ببینید شرکتی که می خواهید با آن قرار داد همکاری منعقد کنید فعال است یا به دلایل متعدد  که در سامانه قابل رویت است غیر فعال می باشد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.