شغل شما چیست؟ آیا تا کنون به ثبت شرکت و برند فکر کرده اید؟ یا اطلاعاتی در این زمینه دارید؟ اصلاً می دانید در حال حاضر نصف یا بیشتر مشاغل در قالب ثبت شرکت و برند فعالیت دارند، آیا از مزایای ثبت شرکت و برند مطلع هستید؟ برای اطلاعات بیشتر باید بدانید با ثبت شرکت کسب و کار شما به شخصیت حقوقی تبدیل خواهد شد و با ثبت برند شما رد بازار یابی و فروش محصول می توانید به سرعت دیده شوید آن هم با کمترین هزینه و به صورت کاملاً انحصاری، هر روز که شما در مغازه کوچک تان نشته اید در همسایگی شما یک نفر بنگاه کوچکش را تبدیل به شرکت می کند، اگر شما هم قصد ثبت شرکت و برند را دارید با ما همراه باشید.

امتیاز ثبت شرکت و برند

 • با ثبت شرکت برند کسب و کار شما دارای هویت و اعتبار حقوقی می شود.
 • بعد از ثبت شرکت و برند شما می توانید از کلیه امتیاز های قانونی در این زمینه برخوردار شوید.
 • بعد از ثبت برند و شرکت دیگر شما مالک کسب و کارتان نخواهید بود بلکه کسب و کارتان دارای یک هویت مستقل و مجزا زیر نظر مدیریت شما خواهد بود.
 • با ثبت شرکت شخصیت حقوقی مستقلی پیدا می کنید که این امر به شما اجازه می دهد در داخل و خارج از کشور با شخصیت حقوقی قرار داد های کلان ببندید و با ثبت برند نیز با کاهش هزینه تبلیغات و بازاریابی می توانید افزایش فروش را تجربه کنید.
 • بعد از ثبت شرکت، شرکت شما در سامانه استعلام شناسه ملی اداره ثبت شرکت ها قابل استعلام خواهد بود که همین موضوع سبب می شود در بین مشتریان یا افرادی که با آنها تبادل قرار دادی و مالی دارید اعتبار بیشتری پیدا کنید.
 • با ثبت برند نیز اسم برند تان در سامانه مالکیت صنعتی قابل استعلام می باشد و همین امر موجب می شود برند شما به راحتی قابل استعلام باشد که این امر قطعا امتیاز مجموعه شما را بالا تر قرار می دهد.
 • با ثبت شرکت و برند اسم شرکت یا برند شما به شخصی دیگر داده نمی شود و این امر امتیاز انحصاری است که تنها از این طریق قابل دسترسی می باشد.

چگونگی ثبت شرکت و برند

برای ثبت شرکت ابتدا باید مشخص کنید چه شرکتی می خواهید ثبت کنید و بعد از آن نیز از طریق سامانه ثبت شرکت ها می توانید اطلاعات اعضاء ، آدرس و... را وارد نمایید و ارائه اوراق مربوطه در این زمینه اقدام به ثبت شرکت نمایید.

برای ثبت برند نیز باید ابتدا برندی مشخص کنید و بعد از ارسال اظهار نامه به اداره مالکیت صنعتی روند ثبت برند خود را در صورت تایید ثبت برند طی کنید

برای ثبت شرکت و برند از کجا شروع کنیم

برای ثبت شرکت حتماً باید شریک یا شرکایی باشید و بعد از تکمیل اطلاعات و مدارک ابتدا به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه نمایید و بعد از تاییدیه های لازم و ارسال اوراق به اداره ثبت شرکت های حوضه ثبتی شرکت آگهی ثبت شرکت را دریافت نمایید. برای ثبت برند نیز ابتدا باید برند خود را انتخاب نمایید و مدارک مربوط به ثبت برند را داشته باشید بعد از آن می توانید به سامانه مالکیت صنعتی مراجعه کنید یکی از خدماتی که این سازمان ارائه می دهد ثبت برند است که با تکمیل اطلاعات مربوطه در اظهار نامه ثبت برند بعد از بررسی کارشناسان این اداره برند شما رد یا تایید می شود.

تفاوت بین ثبت شرکت و برند

تفاوتی که بین این دو وجود دارد شامل موارد زیر می باشد.

 • ثبت برند در اداره ثبت مالکیت صنعتی انجام می شود که تنها اداره در ایران در استان تهران قرار دارد اما ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها انجام می شود که در اداره ثبت هر شهرستان واحد تحت عنوان واحد ثبت شرکت ها مستقر می باشد.
 • افراد زیر 18 سال مجاز به ثبت برند نیستند اما در شرکت افراد زیر 18 سال به عنوان سهامدار می توانند عضو باشند.
 • شرکت ها نیز می توانند ثبت برند داشته باشند.
 •  برای ثبت شرکت باید حداقل دو نفر وجود داشته باشند اما اشخاص حقیقی به تنهایی نیز می توانند ثبت برند داشته باشند.
 • ثبت برند یک پروسه طولانی مدت دارد اما ثبت شرکت در 14 روز قابل انجام است.
 • مدت اعتبار برند ده ساله است و بعد از این مدت طی شش ماه مالک سابق برند وقت دارد اقدام به ثبت برند کند اما شرکت ها به مدت نامحدود ثبت می شوند و هر زمان سهامداران و اعضاء بخواهند می توانند آن را منحل کنند.

تفاوت های زیادی می توان ما بین ثبت شرکت و برند نام برند که ما سعی کردیم مهم ترین آنها را برای شما شرح دهم.

بهتر است ثبت شرکت داشته باشیم یا برند؟

ثبت شرکت و یا ثبت برند ممانعتی برای هم ندارند، اگر می خواهید تحت عنوان شخصیت حقوقی کار کنید باید ثبت شرکت را انجام دهید بعد از ثبت شرکت نیز می توانید برای شرکت تان برند به ثبت برسانید، اما اگر می خواهید به عنوان شخص حقیقی کار کنید بهتر است ثبت برند داشته باشید، شاید بگویید من یک مغازه دار ساده ام چرا باید برند به ثبت برسانم؟ حتماً برند نعمت را شنیده اید یا همانند من از مشتریان پر با قرص این برند باشید این برند ابتدا یک مغازه ساده بود که مالک آن بعد از ثبت برند تابلو برند خود را واگذار می کند اگر می خواهید مالک یکی از فروشگاه های زنجیره ای باشید فرقی هم ندارد چه محصولی عرضه می کنید بهتر است اول به فکر برند سازی باشید حتی اگر بخواهید حقیقی کار کنید.

هزینه ثبت شرکت و برند

هزینه های ثبت شرکت و برند با هم متفاوت است برای برند باید دو روزنامه منتشر شود که هر دو روزنامه رسمی هستند و هزینه اظهار نامه نیز دارد به همراه ثبت اما ثبت شرکت دارای هزینه ثبت و روزنامه رسمی و کثیرالانتشار است، شما می توانید هم اکنون هزینه های ثبت برند و شرکت را از کارشناسان و متخصصان ما در پایش بپرسید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.