جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مراحل ثبت شرکت در کرج : از آغاز تا پایان

مراحل ثبت شرکت در کرج

کسب و کار ها زمانی که بخواهند به دنیای پر تب و تاب شرکت ها وارد شوند یکی از مهمترین چالش هایی که دارند انجام درست مراحل ثبت شرکت در کرج است. استان البرز به دلیل داشتن پتانسیل های کافی برای تجارت داخلی و خارجی زادگاه بسیاری از برند ها و شرکت های معتبر ایرانی است.

زمانی که می خواهید شرکتی تاسیس کنید مهمترین اقدامی که می بایست انجام دهید انجام صحیح مراحل ثبت شرکت در کرج است. در ادامه با مجتمع ثبتی پایش همراه باشید تا آنچه که در روند ثبت شرکت در کرج ناگفته مانده است را بدانید.

قوانین مراحل ثبت شرکت در کرج را بدانیم

قوانین ثبتی تابع قانون تجارت هستند و در کلیه کشور لازم الاجرا می باشند. اما جدا از این قوانین برخی بخشنامه های استانی صادر می شود که سازمان های دولتی موظف به رعایت آن هستند. بخشنامه های سازمانی متغییر هستند و سیاست های کلی مدیران بالا دست می‌باشند اما مواردی که در قانون تجارت به تصویب مجلس ملی رسیده تا کنون لازم الاجرا می باشند.

مراحل ثبت شرکت در کرج به چه مدارکی نیاز دارد؟

برای انجام روند ثبت شرکت در کرج برابر قانون باید یک سری مدارک به اداره ثبت شرکت ها ارائه شود تا با توجه به این مدارک فرایند ثبت شرکت انجام شود. برخی از این مدارک تحت عنوان مدارک عمومی برای کلیه شرکت ها ارائه می شود و برخی مدارک بسته به نوع شرکت و قوانین ثبتی باید برای ثبت بعضی از شرکت ها حتماً ارائه شود.

مدارک عمومی

 • اساسنامه ثبت شرکت
 • شرکت نامه ثبت شرکت
 • اظهارنامه یا تقاضانامه ثبت شرکت
 • صورتجلسه هیئت مدیره و صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده
 • مدارک شناسایی همه اعضاء اعم از سهامدارن و بازرسان و مدیران
 • همه اعضا باید ثبت نام ثنا را انجام داده باشند و در قوه قضاییه کشور دارای سوء پیشینه موثر کیفری نباشند.
 • برگه تایید نام شرکت
 • برگه پذیرش نهایی در سامانه

مدارک اختصاصی

 • مجوز فعالیت
 • فیش افتتاح حساب بانکی
 • آگهی دعوت در صورت نیاز

قوانین مراحل ثبت شرکت در کرج را بدانیم

هزینه لازم برای ثبت شرکت در کرج چه قدر است؟

هزینه های ثبتی همیشه یکی از چالش ها برای متقاضیان ثبت شرکت بوده است. اما چگونه می توان هزینه ثبت شرکت در کرج را پرداخت کرد؟ آیا هزینه زیادی را برای ثبت شرکت در کرج باید پرداخت کرد؟ هزینه ثبت شرکت با توجه به نوع شرکت، میزان سرمایه و المان های دیگر متغییر است.

مرحله پرداخت هزینه را می توانید در دو مرحله داشته باشید. برای اینکه هزینه های خود را در روند ثبت شرکت کاهش دهید. حتماً از تجربه و دانش مشاوران برجسته پایش استفاده کنید.

مراحل ثبت شرکت در کرج چیست؟

مراحل ثبت شرکت در کرج روندی است که از ابتدا شروع می کنید و در نهایت منجر به صدور آگهی تاسیس شرکت در کرج توسط اداره ثبت شرکتهای این شهرستان می شود. این مراحل در چندین مرتبه صورت می گیرد. که هر کدام از این مراحل باید به ترتیب پیش رود تا روند ثبتی شرکت اتمام یابد.

مقدمات اولیه ثبت شرکت: در این مرحله که تصمیم شما برای انجام روند ثبتی نهایی شد باید اطلاعات کافی در خصوص تاسیس و اداره شرکت و قوانین و مسئولیت ها داشته باشید. بعد از آن باید یکی از شرکت های مندرج در قانون تجارت را که با توجه به نیاز و هدفی که دارید سازگار است را انجام دهید. در نهایت نیز با توافقاتی که با شرکاء داشته اید در حدود چهارچوب های شرکت های تجاری توافقات خود را در مجمع عمومی موسس و در اساسنامه شرکت قید کنید.

ثبت نام در سامانه ثبت شرکت های البرز: بعد از اطمینان از مرحله اول حال باید درخواست خود را برای بررسی به اداره ثبت شرکت های کرج ارسال کنید. برای تحقق این موضوع نیز در سامانه رسمی ثبت شرکت ها درخواست خود را ثبت نمایید. ثبت نام در سامانه را به دقت انجام دهید و در نهایت بعد از اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده ثبت نهایی درخواست را کلیک کنید تا درخواست شما به بررسی کارشناسان ثبت شرکت در کرج برسد.

بررسی مدارک ثبتی و ارسال آن: بعد از بررسی سامانه ای درخواست و تعیین یکی از نام‌های انتخابی حال نوبت به پست اصل مدارک به اداره ثبت شرکت ها جهت بررسی کارشناس است.

صدور آگهی ثبت شرکت در کرج: در صورتی که مغایرتی در درخواست ثبت شده در سامانه با اصل مدارک وجود نداشته باشد. برابر قانون تجارت آگهی ثبت آن توسط اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ثبت می شود.

مزایای ثبت شرکت چیست؟

 • اولین مزیت، شکل گیری شخصیت حقوقی مستقل می باشد.
 • مزیت دیگر شرکت در مناقصات و مزایدات است.
 • امکان اخذ قرارداد با سایر سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی
 • اخذ وام اشخاص حقوقی از بانک های کشور که ردیف بودجه سالانه در این باب دارند.
 • شکل گیری قانونی
 • امتیاز برخورداری از طرح های اشخاص حقوقی که دولت اعلام می کند.
 • امکان شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی
 • تعیین حدود وظایف مدیران
 • در صورت اختلاف بر اساس اسناد رسمی که مورد توافق اعضاء بوده است رفع اختلاف صورت می گیرد.
 • شرکت تجاری تابع قانون تجاری کشور است و بعد از ثبت قابل استعلام و پیگیری است که این خود اعتبار قانونی به شرکت می بخشد.

ثبت شرکت در کرج به چه مقدار زمان نیاز دارد؟

برای ثبت شرکت در کرج کارشناسان متخصص ما در پایش ثبت طی 2 روز شرکت شما را ثبت خواهند کرد. این زمان بر اساس روند تیمی است، که تیم پایش از آن برخوردار هستند.

حال اگر کسی به تنهایی بخواهد اقدام به ثبت شرکت کند، زمانی که باید طی کند با توجه به اشراف وی به امور ثبتی شرکت است. اصولاً درخواست های اولیه به دلایل مختلف ممکن است رفع نقص بخورد. بنابراین پیشنهاد می کنیم حتماً پیش از ثبت درخواست مشاوره تخصصی از بهترین مشاوران کرج دریافت کنید.

مدارک و مراحل ثبت شرکت در کرج

سخن پایانی و سوالات متدوال

با این اوصاف مراحل ثبت شرکت در کرج نیازمند داشتن اطلاعات ثبتی و حقوقی است و برخی از مراحل آن مثل تنظیم مدارک ثبتی شرکت را حتماً توسط وکیل انجام دهید تا مسئولیت تجاری شرکت تعیین شود. اما بیشترین سوالاتی که ما در مجتمع ثبتی پایش از سوی اشخاص داشته ایم عبارت است از:

 • هزینه مراحل ثبتی چقدر است؟

هزینه ها در چندین مرحله دریافت می شد که حق ثبت بعد از ثبت درخواست در سامانه انجام می شود.

 • آیا می توانیم مراحل سامانه‌ای را فقط به شما بسپاریم؟

بله در صورتی که به مشکلات عدیده ای برخورد نکرده باشید وکلاء ما روند ثبتی را انجام می دهند.

 • دلیل ارور سامانه در زمان ورود اطلاعات اعضاء چیست؟

به دلایل مختلفی این اتفاق می افتد که شامل؛ عدم امکان استعلام سایت از اداره ثبت احوال، اشتباه وارد کردن اطلاعات اعضاء، عدم رعایت قوانین آمره تجاری ایران یا موارد دیگری که تجربه سایر کاربران بوده است بهتر است نوع ارور را مشخص کنید و بر حسب آن در زمان دیگری اطلاعات را تکمیل کنید یا همان لحظه خطای سامانه را شناسایی و رفع نمایید.

 • درخواستم رفع نقص خورده چطور باید حلش کنم؟

احتمالاً در وارد کردن اطلاعات اشتباهی انجام داده اید. به قسمت پیگیری درخواست بروید و از همانجا ویراش درخواست را انجام دهید دلایل رد را حل و فصل کنید.

 • علت عدم جلو رفتن گام در سامانه ثبت شرکت ها چیست؟

این موضوع در انجام مراحل ثبت شرکت در کرج دلایل مختلفی دارد که یکی از شایع ترین آنها پر نکردن یک یا چند فیلد ستاره دار در همان صفحه است. بنابراین هرآنچه که در جدول های ستاره دار خواسته شده است را حتماً پر کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها