ثبت شرکتاخبار و مقالاتثبت برندثبت بین المللی برند

ثبت بین المللی برند

ما در این مقاله دربارۀ ثبت بین المللی برند مطالبی را ارائه نماییم. توجه داشته باشید که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی پایش در ارتباط باشید.

ثبت بین المللی برند

ثبت برند به صورت بین المللی موجب می شود شما بتوانید کسب و کارتان را علاوه بر کشور خود (ایران) در سایر کشور ها به دیگران بشناسانید و کارتان را محدود به کشور خود نکنید بلکه در کل جهان کسب و کارتان را رونق دهید پس همواره پیشنهاد ما به شما این بوده که ابتدا برند خود را در ایران ثبت نمایید سپس ثبت برند را به صورت مادرید انجام دهید.

در این متن ما به بررسی اقدامات مربوط به ثبت برند های جهانی و علامت تجاری پرداختیم و با اشاره به تخصص موسسه حقوقی پایش در راستای انجام امور حقوقی کسب و کارها شما را برای مطالعه این متن راهنمایی می کنیم.

شما متقاضیان ثبت بین الملل برند در صورت پیش آمدن هر سوالی تنها کافی است با شماره تماس های موسسه ثبتی پایش تماس گرفته و سوالات خود را در کم ترین زمان پاسخ دهید.

ثبت بین المللی برند

هزینه ثبت برند بین المللی

متقاضی ثبت مادرید و علامت تجاری با کامل کردن فرم های اظهارنامه ثبت بین المللی باید هزینه ثبت آن برند را بر اساس واحد پولی فرانک سوئیس (۶۵۳ فرانک) برای ثبت علامت های سیاه و سفید و هزینه ۹۰۳ فرانک سوئیس را برای علائم رنگی پرداخت کرده که این هزینه ها را باید به دفتر بین المللی بپردازند و مبلغی دیگر رابه جهت ثبت علامت در کشور مقصد براساس طبقه برند خود پرداخت کنند

مزایای ثبت برند بین المللی مادرید

استفاده از مزایای برند مادرید برای مالک علائم تجاری در این سیستم با ارائه یک فرم از اظهارنامه بین المللی قابل انجام است.

از این رو در بین اعضای عضو در سیستم مادرید برند خود را ثبت کرده و از این طریق در کشورهای از حمایت بین المللی برند استفاده کند.

بدین ترتیب از حمایت‌های قانونی کشورهای عضو بهره مند شوید. مدارک مربوط به ثبت برند را باید به ادارات ثبت علائم تجاری در کشور مقصد ارائه کرد.

پس از ثبت در کشور اقدام به انجام امورات در رابطه با ثبت برند تجاری در دیگر کشورهای عضو در سیستم مادرید کنید.

هر یک از کشورهای مزبور علامت مورد نظر را براساس مقررات ماهوی خود بررسی کرده و در صورت تایید ثبت می کنند. اما از این اختیار برخوردارند که چنانچه حمایت از علامت مزبور را مغایر با مقررات و منافع ملی خود تشخیص دهند، برند را کنند.

درغیر این صورت علامت مزبور در آن کشور برای مدت۲۰ سال قابل حمایت خواهد بود.

هزینه ثبت برند بین المللی

بنابر گفته های بالا مزایای ثبت علامت بین المللی، ثبت آسان برند خواهد بود. يعني تنها با ارائه تقاضانامه بين المللي به زبان کشور مقصد و در ادامه پرداخت  هزینه برحسب فرانك سوئيس، حمايتها ازعلائم تجارتي يا خدماتي دركشورهاي تعيين شده انجام می گیردد.

در صورت ایجاد تغییرات در برند و متقاضی و مالک برند باید تمامی تغییرات را در کشور مقصد اعمال کرد. ثبت برند و علامت تجاری در کشور مقصد نیازی به طبقه بندی کالا و خدمات ندارد.

در واقع ثبت بین المللی شامل علائم تجاری ملی هر کشور بر طبق قوانین آن حوزه می باشد.

ثبت بین المللی مادرید به زبان ساده

ثبت برند بین المللی به معنای ثبت های انجام شده ملی در هر کشور بوده است. که ابتدا در داخل کشور مبدا بر طبق قوانین حقوقی ثبت برند در همان کشور انجام می شد. با درج طبقۀ کالا و خدمات و در ادامه انتشار در روزنامه رسمی به ثبت می رسید.

از این رو بعد از بررسی های انجام شده درخواست ثبت برند پذیرش می شود. با صدور تصدیق برند می توان اقدام به ثبت جهانی آن کرد.

بعد از پذیرش درخواست در کشور مربوطه علامت را به صورت بین المللی ثبت می شد. از حمایت‌ها و مزایای ثبت در این کشورها بهره‌مند شوید.

مدارک موردنياز ثبت بين المللي برند

مدارک موردنياز ثبت بين المللي برند

  • نامه تقاضای ثبت علامت خود با درج اسامي كشورهای مورد نظر معرفي نامه برروي سربرگ شركت همراه با امضاء اعضاء تهیه شود.
  • دارندگان حق امضاء برای برند حقوقی همراه با مهرشركت و درصورت ارجاع کار به وكيل ارائه وكالت نامه دادگستری.
  • تاییدیه شناسنامه و كارت ملي مديران و صاحبان حق امضاء شركت
  • تهیه برگه آگهی آخرين تغييرات شركت
  • ارائه تصویر تایید شده شناسنامه و كارت ملي مالکان برند
  •  تصویر ثبت برند در کشور مبدا و رونوشت از گواهی ثبت برند
  • تكميل فرم مخصوص لاتين پس از مشخص شدن كشورهای موردنظر متقاضی.
  •  برگه محاسبه هزينه ها همراه با مهر و امضاء متقاضی
  • ارائه برگه مربوط به پرداخت هزينه مربوط به بررسی اظهارنامه برند

هم اکنون می توانید مشاوره ثبت برند در ایران و استفاده از حمایت برند مادرید را از متخصصان و کارشناسان مجتمع حقوقی پایش دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :