ما در این مقاله برآنیم تا درباره ثبت بین المللی برند مطالبی را ارائه نماییم. توجه داشته باشید که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی پایش در ارتباط باشید.

ثبت برند بین المللی آسان

ثبت برند به صورت بین المللی موجب می شود شما بتوانید کسب و کارتان را علاوه بر کشور خود ( ایران ) در سایر کشور ها به دیگران بشناسانید و کارتان را محدود به کشور خود نکنید بلکه در کل جهان کسب و کارتان را رونق دهید پس همواره پیشنهاد ما به شما این بوده که ابتدا برند خود را در ایران ثبت نمایید سپس ثبت برند را به صورت مادرید انجام دهید.

در این متن ما به بررسی اقدامات مربوط به ثبت بین المللی برند و علامت تجاری پرداختیم و با اشاره به تخصص موسسه حقوقی پایش در راستای انجام امور حقوقی کسب و کارها شما را برای مطالعه این متن راهنمایی می کنیم . شما متقاضیان ثبت بین الملل برند در صورت پیش آمدن هر سوالی تنها کافی است با شماره تماس های موسسه ثبتی پایش تماس گرفته و سوالات خود را در کم ترین زمان پاسخ دهید .

 

ثبت برند بین المللی

 

هزینه ثبت برند بین المللی

متقاضی ثبت بین المللی برند و علامت تجاری با کامل کردن فرم های اظهارنامه ثبت بین المللی بایدهزینه ثبت آن برند را بر اساس واحد پولی فرانک سوئیس (۶۵۳ فرانک) برای ثبت علامت های سیاه وسفید و هزینه ۹۰۳ فرانک سوئیس را برای علائم رنگی پرداخت کرده که این هزینه ها را باید به دفتر بین المللی بپردازند و مبلغی دیگر رابه جهت ثبت علامت در کشور مقصد براساس طبقه برند خود پرداخت کنند  

مزایای ثبت برند بین المللی مادرید

از مزایای ثبت برند بین المللی می توان به این نکته اشاره کرد که متقاضی ثبت علائم تجاری در این سیستم با ارائه یک فرم از اظهارنامه بین المللی می تواند در بین اعضای عضو در سیستم مادرید برند خود را ثبت کرده و از این طریق امور خود را در کشورهای دیگر به سرانجام رساند و بدین ترتیب از حمایت های قانونی کشورهای عضو بهره مند شود. مدارک مربوط به ثبت برند را باید به ادارات ثبت علائم تجاری در کشور مقصد ارائه کرد و پس از ثبت درکشور اقدام به انجام امورات در رابطه با ثبت برند تجاری در دیگر کشورهای عضو در سیستم مادرید کرد.

هریک از کشورهای مزبور علامت مورد نظر را براساس مقررات ماهوی خود بررسی کرده و از این اختیار برخوردارندکه چنانچه حمایت از علامت مزبور را مغایر با مقررات و منافع ملی خود تشخیص دهند، آن را رد نمایند درغیر این صورت علامت مزبور در آن کشور برای مدت۲۰ سال قابل حمایت خواهد بود.

 

ثبت برند به صورت بین المللی

 

بنابر گفته های بالا مزایای ثبت علامت بین المللی ، ثبت آسان برند خواهد بود . يعني تنها با ارائه تقاضانامه بين المللي به زبان کشور مقصد و در ادامه  پرداخت  هزینه برحسب فرانك سوئيس، حمايتها ازعلائم تجارتي يا خدماتي دركشورهاي تعيين شده انجام می گیردد. در صورت ایجاد تغییرات در برند و متقاضی و مالک برند باید تمامی تغییرات را در کشور مقصد اعمال کرد. ثبت برند و علامت تجاری در کشور مقصد نیازی به طبقه بندی کالا و خدمات نداشته و در واقع ثبت بین المللی شامل برند های ملی هر کشور بر طبق قوانین ثبتی می باشد . 

ثبت بین المللی مادرید به زبان ساده

ثبت برند بین المللی به معنای ثبت های انجام شده ملی در هر کشور بوده که ابتدا در داخل کشور مبدا بر طبق قوانین حقوقی ثبت شده و با درج طبقه کالا و خدمات و در ادامه انمتشار در روزنامه رسمی به ثبت می رسد و پس از ثبت در داخل کشور از طریق عضویت آن کشور در سیستم وایپو یا مادرید می تواند در کشورهای عضو این سیستم ، علامت خود را به صورت بین المللی ثبت کرده و از حمایت ها و مزایای ثبت در این کشورها بهره مند شود. 

 

 برند بین المللی

 

مدارك موردنياز ثبت بين المللي برند

 • نامه تقاضای ثبت علامت خود با درج اسامي كشورهاي مورد نظر معرفي نامه برروي سربرگ شركت همراه با امضاء اعضا و دارندگان حق امضاء برای برند حقوقی همراه با مهرشركت و درصورت ارجاع کار به وكيل ارائه وكالت نامه دادگستري.
 • تاییدیه شناسنامه و كارت ملي مديران و صاحبان حق امضاء شركت
 • ارائه آخرين تغييرات شركت 
 • ارائه تصویر تایید شده شناسنامه و كارت ملي مالکان برند
 •  ارائه ثبت برند در کشور مبدا و رونوشت از گواهی ثبت برند 
 • تكميل فرم مخصوص لاتين پس از مشخص شدن كشورهای موردنظر متقاضي.
 •  برگه محاسبه هزينه ها همراه با مهر و امضاء متقاضي 
 • ارائه برگه مربوط به پرداخت هزينه مربوط به بررسي اظهارنامه برند

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.