دریافت ایران کد در کرج 🥇【ایران کد ✔️】

ایران کد برای ایجاد نظم و آسان تر شدن طبقه بندی ملی اجناس و کالاها و خدمات تعیین می گردد،ایران کد همان کدملی کالاها می باشد که 16 رقمی است و جهت ایجاد نظم و شناسایی بهتر کالاها استفاده می شود.ایران کد برای اطلاعاتی از قبیل مشخصات عرضه کننده،مشخصات فنی و استاندارد ملی مشخص می گردد،هم چنین این امر برای اموری مانند حوزه تجارت الکترونیک و ممانعت از قاچاق کالا مهم می باشد.

 

دریافت ایران کد

 

ایران کد

ایران‌کد یا نظام ملی طبقه‌بندی و خدمات شناسه کالا و خدمات ایران، در واقع دستگاهی است جهت شناسایی، طبقه‌بندی، کدگذاری و در انتها شناسنامه‌دار کردن اقلام کالاهایی که در چرخه بازرگانی کشور معامله می شوند . بر این مبنا هر کالایی که به ایران‌کد شناسانده شود در بدو امر مورد شناسایی قرار می گیرد.

شما می توانید ایران کد را به نام مدیر عامل یا خود شرکت دریافت نمایید ولی با تجربه ای که ما در این زمینه داریم توصیه نمی شود که به نام مدیر عامل دریافت کنید، به این دلیل که ممکن است مدیر عامل شرکت تغییر کند و یا فعالیتش در آن شرکت تمام شود. هم چنین مدیر عامل شرکت می‌تواند ایران کد را به شرکت دیگری واگذار کند و سوء استفاده ای صورت گیرد. پس بهتر است به نام شرکت دریافت شود و حقوقی باشد.

بعد از این که برای شرکت خود ایران کد دریافت کردید باید برای تمام محصولات پرفروش خود ایران کد تهیه کنید تا جزء شرکت های تولید کننده محصولات متنوع قرار بگیرید و یا اینکه فقط برای محصولاتی که برند یا بسیار پرفروش هستند ایران کد تهیه کنید تا چنین محصولاتی صرفاً تحت تملک شرکت شما باشند. بعضی از شرکت ها ممکن است نمایندگی شرکت خارجی را در ایران داشته باشند و محصولات آن شرکت را در بازار ایران معرفی و تبلیغ کرده و به فروش برسانند، این شرکت هم می تواند در زمینه محصولات خود ایران کد تهیه کند، مشروط به این که آن شرکت خارجی، طی یک قرارداد رسمی اجازه فروش و بازاریابی را به نماینده خود در ایران داده باشد.

اخذ ایران کد در ایران

پس از تکمیل مدارک هویتی پیش فاکتور سیستمی صادر و برای متقاضی ارسال می گردد.

بعد از واریز مبلغ پیش فاکتور به حساب مرکز ملی شماره گذاری، اصل فاکتور در صورت نیاز برای متقاضی ارسال خواهد شد، در این مرحله کد عضویت مختص متقاضی در سیستم صادر و به مدت یک سال دارای اعتبار خواهد بود. (اعتبار کد عضویت صادر شده برای سال های بعد منوط به پرداخت حق اشتراک سالانه از سال دوم می باشد).

مشخصات فنی محصولات توسط کارشناس کدگذاری در سیستم شماره گذاری ملی ثه صورت موقت ثبت شده و گزارش آن برای متقاضی ارسال می گردد. (در این مرحله می بایست متقاضی تعاریف درج شده را به دقت مطالعه و در صورت صحیح بودن، آن را مهر و امضا نموده و برای کارشناس ارسال نماید. در صورت وجود مغایرت موارت اصلاحی در فرم مربوطه اصلاح شده و سپس برای کارشتاس ارسال می گردد).

کارشناس مشخات تائید یا اصلاح شده را در سیستم ثبت نهایی نموده و در صورت تائید مرکز شماره گذاری، گذارش مربوطه را برای متقاضی ارسال خواهد نمود. در این مرحله متقاضی می باید اعداد یا کد هر محصول را که گواهی تائید آنرا دریافت نموده، جهت تولید تصویر با کیفیت بارکد طبق استانداردهای بین المللی به طراح بسته بندی محصول ارائه نموده و حتما قبل از چاپ یک به یک آنها را تست نماید. استاندارد مورد استفاده در بارکد بین المللی gs1 با نام EAN13 شناخته شده و برای چاپ بارکد ملی که البته نیازی به چاپ آن نیست از استاندارد Code128 استفاده می گردد.

توجه: بارکد طراحی شده روی محصول ختما باید به گونه ای چاپ شود که پس از بسته بندی کاملا صاف و بدون قوس یا زاویه در معرض دید دستگاه بارکد خوان قرار گیرد.

مراحل دریافت ایران کد در کرج

 • ارسال مدارک هویتی متقاضی مانند کارت ملی به همراه لیست محصولات و تشکیل پرونده.
 • دریافت پیش فاکتور و پرداخت آن به حساب ۱۳۰۰۳۰۰/۴۱ به نام مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران (ایران کد).
 • تائید لیست کدهای کارشناسی شده که توسط یکی از کارشناسان کدگذاری ما برای شما ارسال می گردد.
 • تائید نهایی کدهای ثبت شده در سیستم توسط مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران و دریافت گواهی اصالت بارکدها.

تفاوت ایران‌ کد و بارکد چیست؟

ایران ‌کد در حقیقت نظامی میباشد که امکانات طبقه‌بندی و شناسایی کالاها را میسر می سازد. خروجی این نظام یک شناسه یا کد ۱۶ رقمی است که به عنوان کلید شناسایی یک کالا مطرح است. حال آنکه بارکد تنها یک فونت برای نشان دادن کدها می باشد.

 

ایران کد

 

مدارک لازم برای اخذ ایران کد در کرج

الف) مدارک لازم جهت اخذ ایران کد برای اشخاص حقوقی

 • آگهی تاسیس.
 • تصویر پشت و روی کارت ملی مدیر عامل.
 •  تصویر پروانه بهره برداری برای شرکت های تولیدی.
 • تصویر کارت بازرگانی بنام شرکت، برای شرکت های خدمات بازرگانی (کارت های بازرگانی شخص می باید به صورت حقیقی عضو شوند).
 • تصویر پروانه بهداشت برای تولید یا واردات مواد غذایی و دارویی.
 •  تصویر آگهی ثبت علامت تجاری (مخصوصاً برای شرکت های توزیعی که با نام تجاری خودشان اقدام به توزیع کالا می نمایند، به همراه تصویر قرارداد مابین ایشان و تولید کننده اصلی).
 • ارائه تصویر پرفرم کالای وارداتی به نماینده و کارشناس ایران که طبق استانداردهای مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران الزامی بوده و بدون ارائه آن هیچگونه خدماتی از جانب کارشناس ارائه نخواهد شد).

نکته : ارائه یکی از مجوزهای بالا کافی است و لازم نیست حتماً همه آن ها را داشته باشید.

ب) مدارک لازم جهت اخذ ایران کد برای اشخاص حقیقی

 • تصویر پشت و روی کارت ملی.
 • تصویر پروانه بهره برداری برای عضویت تولیدی.
 • تصویر کارت بازرگانی شخصی در صورت وجود.
 • تصویر پروانه بهداشت برای تولید یا واردات موادغذایی و دارویی.
 • تصویر آگهی ثبت علامت تجاری (مخصوصاً برای شرکت های توزیعی که با نام تجاری خودشان اقدام به توزیع کالا می نمایند، به همراه تصویر قرارداد مابین ایشان و تولید کننده اصلی و مدارک بهره برداری تولید کننده).
 •  ارائه تصویر پرفرم کالای وارداتی به نماینده و کارشناس ایران که طبق استانداردهای مرکز ملی شماره گذاری کالا و خدمات ایران الزامی بوده و بدون ارائه آن هیچگونه خدماتی از جانب کارشناس ارائه نخواهد شد).

نکته : ارائه یکی از مجوزهای بالا کافی است و لازم نیست حتماً همه آن ها را داشته باشید.

هدف از اخذ ایران کد در کرج

 • ایجاد زبانی مشترک بین کالاها با اخذ ایران کد صورت می گیرد.
 •  دسترسی سریع و با اطمینان به اطلاعات کالاها در یک نظام جامع با اخذ ایران کد ايجاد می شود.
 • ذخیره اطلاعات تولید کنندگان و داشتن بانک جامع اطلاعاتی از طریق اخذ ایران کد برای برنامه ریزی های پیشرو صورت می پذیرد.
 •  با اخذ ایران کد در کرج ، بازاریابی و فروش کالاها در سطح ملی آسان تر شده و سهولت در دسترسی به مراکز تهیه و توزیع فراهم می گردد.

نکات مهم برای اخذ ایران کد

 • اخذ مجوز فعالیت در زمینه تولید الزامی است که این مجوز می تواند از وزارت صنعت و معدن و تجارت ، جهاد کشاورزی ، وزارت بهداشت ، میراث فرهنگی و سایر ارگانهای زیربط با توجه به نوع تولید صادر گردد.
 • مالکیت برند برای اخذ ایران کد در کرج جهت معرفی کالاها الزامی می باشد.
 • کلیه مدارک ارائه شده جهت صدور ایران کد در کرج باید کپی برابر اصل دفترخانه ای باشد.

 هزینه اخذ ایران کد در کرج

برای اطلاع از قیمت و هزینه دریافت ایران کد و اطلاع از تعرفه اخذ ایران کد در کرج با ثبت شرکت پایش تماس بگیرید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ثبت شرکت پایش تماس حاصل کنید،مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما آماده ارائه خدمات به متقاضیان اخذ ایران کد در کرج می باشند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

کاردان

سلام هزینه ایران کد رو میخواستم (هر عدد)؟

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.