اخذ جواز تاسیس در کرج - دریافت جواز صنایع در البرز

ثبت شرکت پایش در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ی اخذ جواز تاسیس در کرج  - دریافت جواز صنایع در البرز مطالبی را به متاضیان محترم ارائه نماید مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و موردی می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جواز تاسیس چیست؟

جواز تاسیس به مجوزی می گویند که وزارت صنایع برای راه اندازی یک واحد تولیدی صادر می نماید. شرکت ها و افراد در قالب واحد های حقیقی و حقوقی می توانند این جواز تاسیس را دریافت کنند به شرط آن که قصد تاسیس یک واحد تولیدی مثل کارخانه داشته باشند. اولین قدم راه اندازی کارخانه یا تولیدی دریافت جواز است.

برای ثبت درخواست صدور جواز تأسیس صنایع ابتدا نیاز است که طرح توجیهی تنظیم گردد، طرح های توجیهی اطلاعاتی کلی از هدف تولید و شرایط تولید را در بردارند. برای مثال در تنظیم یک طرح توجیهی باید اطلاعات زمین ، تعداد کارمندان و کارکنان ، دستگاه های مورد نیاز برای تولید، میزان نیاز به انرژی و ... محاسبه گردد. بنابراین بهتر است که در تنظیم طرح توجیهی از متخصصان و صاحب نظران کمک بگیریم که کارشناسان مؤسسه حقوقی بین الملل پایش یارای شما در این امر هستند.

پس از تنظیم طرح توجیهی و ثبت درخواست در سامانه اداره صنعت ،معدن و تجارت استان مزبور ، کارشناسان اداره، طرح را مورد بررسی قرار داده و در صورت تأیید اقدام به صدور جواز تأسیس صنایع به مدت یک ساله می نمایند. جواز تأسیس صنایع مجوزی برای شروع کار و فراهم آوردن زیر بنا و شرایط تولید می باشد و پس از اخذ آن مالک جواز یک سال برای فراهم آوردن شرایط تا تولید فرصت دارد. پس از آماده شده کارگاه یا کارخانه و آماده به کار بودن خط تولید باید درخواستی مبنی بر صدور پروانه بهره برداری به اداره صنعت معدن و تجارت تسلیم گردد این درخواست در صورت بازدید و تأیید کارشناسان از محل تولید منجر به صدور پروانه بهره برداری می گردد. اخذ جواز تأسیس صنایع در کرج و تهران با کمترین زمان ممکن توسط تیم پایش اخذ می گردد.

در صورتی که نیاز به مطالعه بیشتر در زمینه ثبت برند در کرج دارید به مقاله ی آن مراجعه نمایید.

مزایای اخذ جواز تاسیس چیست ؟

تخصیص زمین صنعتی در شهرکهای صنعتی به نرخ مصوب دولتی با پرداخت تنها 30% نقد و 70% اقساط 36 ماهه (هر سه ماه یک قسط)

ثبت برند فارسی برای محصولات در اداره ثبت علائم تجاری.

امکان شرکت در نمایشگاه های تجاری داخلی و خارجی.

امکان دریافت وام و تسهیلات دولتی با سود تولیدی و تنفس یک الی دو سال و بازپرداخت بلند مدت.

در دسترس بودن پیش طرح توجیهی (PFS) تایید شده توسط کارشناسان مرجع صادر کننده برای ارائه و جذب سرمایه گذاری.

برای مطالعه بیشتر در زمینه ثبت شرکت در کرج به مقاله ی آن مراجعه نمایید.

راهنمای اخذ مجوز تاسیس واحد صنعتی در کرج

مجوز تاسیس و بهره برداری از یک واحد صنعتی توسط سازمان صنعت ،معدن و تجارت کرج صادر می گردد. در سال 1392فرایند اخذ مجوز تاسیس از سازمان مذکور دچار تغییر اساسی شده است. که برای جلوگیری از هر گونه تاخیر در انجام کار این راهنما را مطالعه فرمائید.

الف: سرمايه گذاري در طرحهای اولویت دار - در رشته فعاليت هاي صنعتي كه در چارچوپ اولويت هاي تعريف شده در اسناد بالا دست نظير سند راهبرد توسعه صنعتي كشور بر پايه آمايش سرزمين صورت مي گيرد، بر طيق ضوابط از حمايت ها و مشوق هاي خاص سرمايه گذاري دولت برخوردار مي گردد. حمايت ها و مشوق هاي خاص سرمايه گذاري: شامل تسهيلات بانكي (ريالي- ارزي)، يارانه زمين در شهركهاي صنعتي، معافيت هاي حقوق ورودي ماشين آلات و يارانه هاي انرژي (آب، برق و گاز) مي باشد( فقط شامل طرحهای اولویت دار) .

ب: سرمايه گذاري در طرحهای غیر اولویت دار - در رشته فعاليتهاي صنعتي كه خارج از چارچوپ گزينه الف باشد از مشوق هاي خاص سرمايه گذاري برخوردار نخواهد گرديد. تبصره: مراتب مشمول بند "ب" به نحو مقتضي در جواز تاسيس درج مي گردد.

برای اطلاع بیشتر سرمایه گذاران، این شرکت مجموعه ای را گردآوری نموده است که اطلاعات کاملی در خصوص اخذ مجوز تاسیس و بهره برداری یک واحد صنعتی را به سرمایه گذار ارائه نماید.

جواز تاسیس جهت تولید و فعالیتهای اقتصادی در شعاع خارج از 120 کیلومتری شهرها صادر میگردد.

 1. 120کیلومتر خارج از شعاع شهر کرج: اشتهارد.
 2.  120کیلومتر خارج از شعاع شهر تهران: دماوند، فیروزکوه و ساوه.
 3. 120کیلومتر خارج از شعاع شهر قزوین: کاسپین.

جواز تاسیس در دو قالب: حقیقی(بنام شخص) و حقوقی(بنام شرکت) صادر می شود.

اخذ جواز تاسیس واحد تولیدی، طراحی و مونتاژ در کرج

بعد از سپری کردن مراحل تحقیقاتی و مراحل انتخاب طرح ، به سازمان صنایع و معادن استان مراجعت نموده و فرم جواز تاسیس را اخذ مینماییم.

با آگاهی از قوانین ’’ صنعتی، زیست محیطی، کار و امور اجتماعی و در حالت نیاز ، وابسته به موضوع فعالیت ، طرح نظارت بر مواد غذائی ، داروئی و بهداشتی، شبکه دامپزشکی ‘‘ ،نسبت به تکمیل فرم جواز تاسیس و ضمیمه شدن به تصویر شناسنامه و یادیگر مدارک ثبت شرکت به سازمان صنایع و معادن استان تحویل داده میشود.

مراحل و اقدامات لازم جهت جواز تأسیس در کرج

صدور جواز تأسیس صنایع اشخاص حقوقی

 1. کلیه مدارک ثبتی شرکت به همراه روزنامه های تغییرات.
 2. مدارک مالیاتی شرکت(تشکیل پرونده مالیاتی و کد اقتصادی)
 3.  مدارک شناسایی مدیر عامل شرکت.
 4. طرح توجیهی تنظیم شده.
 5.  فیش مالیاتی واریز ابطال تمبر به اداره دارایی.
 6. تعهد نامه محضری برای اداره صنعت و معدن و تجارت.

صدور جواز تأسیس صنایع اشخاص حقیقی

 1. مدارک شناسایی شخص متقاضی.
 2. مدارک مربوط به تشکیل پرونده مالیاتی.
 3. طرح توجیهی تنظیم شده.
 4. فیش مالیاتی واریز ابطال تمبر به اداره دارایی.
 5. تعهد نامه محضری برای اداره صنعت و معدن و تجارت.

از آنجایی که فرآیند اخذ جواز تأسیس صنایع و پروانه بهره برداری ، تخصصی و نیاز به اطلاعات صاحبان فن و تخصص دارد لذا کارشناسان و گارگروه تخصصی تنظیم طرح توجیهی موسسه پایش با در اختیار داشتن کارشناسان صنایع آماده ارائه خدمات به شما عزیران می باشند. اخذ جواز تأسیس صنایع در کرج و تهران با کمترین زمان ممکن توسط تیم پایش اخذ می گردد. همچنین در مجموعه پایش فرایند ثبت تغییرات شرکتوثبت شرکتو ثبت برندبا کوترین هزینه و در اسرع وقت انجام و ثبت می گردد.

سئولات متداول جهت اخذ جواز تاسیس صنایع در کرج

مراجع صادر کننده جواز تاسیس کدام وزارتخانه یا سازمان ها میباشند؟

بر حسب نوع فعالیت اقتصادی مد نظر کار سرمایه گذار مرجع صادر کننده جواز تاسیس متفاوت می باشد. برای عمده فعالیت های صنعتی مرجع صادر کننده وزارت صنعت معدن تجارت می باشد ولی سایر سازمان ها و وزارتخانه ها از جمله سازمان میراث فرهنگی در حوزه گردشگری و صنایع دستی، وزارت کشور در حوزه NGO ها و احزاب، وزارت جهاد کشاورزی در حوزه تولیدات و صنایع کشاورزی و غذایی و وزارت کار و تعاون در حوزه کارآفرینی و مشاغل خانگی اقدام به صدور جواز تاسیس بر حسب قوانین جاری می نمایند

مدت زمان لازم برای اخذ جواز تاسیس چقدر است؟

مدت زمان لازم بر حسب سازمان و مرجع صادر کننده جواز تاسیس متفاوت می باشد.

این مدت زمان برای جواز تاسیس های صادره از وزارت صنعت و معدن و تجارت به طور متوسط ۱۴ روز تا 1 ماه می باشد. مدت زمان لازم برای اخذ جواز تاسیس از وزارت جهادکشاورزی بین 2 ماه الی 4 ماه می باشد. همچنین مدت زمان لازم برای صدور جواز تاسیس از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری 2 الی 3 ماه می باشد.

جوازتاسیس به نام چه کسی صادر میشود؟

زمانی که قصد دریافت جواز دارید باید مشخص گردد که قرار است طرح برای شرکت خاصی یا فرد خاصی راه اندازی شود. در صورتی که تحت شرکت خاصی است،جواز تاسیس به صورت حقوقی و در غیر اینصورت به صورت حقیقی صادر می شود.

مدارک لازم برای اخذ جوازتاسیس به صورت شخصیت حقیقی ( به نام شخص) چیست ؟

اگر متقاضی جواز تاسیس دارای شخصیت حقیقی می باشد باید برای اخذ جواز کپی شناسنامه و اصل کارت ملی به همراه آدرس و شماره های تماس محل اقامت دائمی خودرا به همراه داشته باشد

مدارک لازم برای اخذ جوازتاسیس به صورت شخصیت حقوقی (به نام شرکت) چیست؟

برای اینکه جواز برای شخصیت حقوقی صادر شود، باید کپی شناسنامه مدیر عامل به همراه کارت ملی وی به همراه داشته باشید. آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات شرکت به همراه آدرس و شماره های تماس محل اقامت دائمی نیز از ملزومات برای دریافت جواز تاسیس حقوقی است.

تفاوت جواز تاسیس حقیقی و جواز تاسیس حقوقی در چیست ؟

جواز تاسیس حقیقی و حقوقی از نظر قوانین و کارکرد مشابه هستند و تفاوتی در آن ها مشاهده نمی شود ولی بانک ها برای ارائه تسهیلات به طرح ها و جوازهای تاسیس حقوقی رغبت بیشتری دارند و حتی وامهای بالای یک میلیارد تومان برای جواز حقیقی به ندرت اختصاص داده میشود

چه زمانی می توان برای اخذ زمین دولتی از شهرکهای صنعتی اقدام کرد؟

بعد از اخذ جواز تاسیس در کرج، متقاضی می تواند معرفی نامه زمین برای شهرک صنعتی دریافت نماید. چنانچه متقاضی تمایل داشته باشد این مرکز می تواند در خصوص تخصیص زمین و دریافت وام از بانک ها بمنظور تولید نیز خدمات ارائه دهد.

مدارک مورد نیاز برای عقد قرارداد مشاوره برای اخذ جواز تاسیس توسط اشخاص حقوقی چیست ؟

 1.  کپی آگهی تأسیس.
 2. روزنامه رسمی تأسیس.
 3. کپی آگهی آخرین تغییرات.
 4. کپی کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل.
 5. کپی شرکتنامه یا اظهارنامه شرکت.
 6. مهر شرکت.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.