ما در این مقاله درباره ی ثبت برند در اصفهان مطالبی را ارائه نموده ایم تا انتهای مقاله همراه ما باشید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آن ها بهره مند شوید.

 توضیحی در خصوص ثبت برند در اصفهان

ثبت برند در واقع علامتی است که از نقش ، تصویر ، رقم و.... تشکیل شده است. ثبت برند جهت تشخیص محصولات و ایجاد تمایز در کالا و خدمات استفاده می شود. ثبت و استفاده از برند به زمانهای گذشته و باستان باز می گردد اما تا کنون این آرم و نشان تجاری برای ثبت و حفاظت سیستم های امروزی تبدیل شده است.

ثبت برند به تمام مصرف کنندگان کمک می کند که از کالا و خدماتی مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی از دیگر کالاها و خدمات متمایز گردید، استفاده نمایند.

هدف از ثبت برند در اصفهان

مهمترین هدف از ثبت برند حق انحصاری علامت تجاری یا برنده ثبت شده برای شناخته شدن محصولات وکالا و خدمات و متمایز کردن آنها از دیگر کالاها و خدمات می باشد.

نکته قابل توجه متقاضیان در زمان ثبت برند این است که زمان استفاده انحصاری از یک علامت تجاری یا برند محدود به 10 سال می باشد و پس از اتمام مدت 10ساله برند ، برند ثبت شده قابلیت تمدید را دارد. صاحبان و مالکین علامت یا برند تجاری ثبت شده در اصفهان می توانند با حفاظت های درست از کوشش رقبا و اشخاص دیگر برای سوء استفاده از نام و نشان تجاری خود پیشگیری نمایند.

متقاضیان ثبت برند  اصفهان  یا ثبت علامت تجاری در اصفهان باید مطلع باشند که تمام عبارات و واژگان نشان تجاری ، علامت تجاری ، آرم تجاری و علائم تجاری مترادف با کلمه برند می باشد و همان معنی رو میدهند و درصورتی که تصمیم به ثبت کردن برند و یا هریک از عبارات ذکر شده در بند فوق را دارید باید مراحل زیر را به انجام برسانید.

برند چیست ؟

مدارک لازم جهت ثبت برند در اصفهان

ثبت علامت تجاری یا برند به دو حالت حقیقی و حقوقی انجام می پذیرد و مدارک مورد نیاز برای ثبت برند حقیقی و یا حقوقی بایکدیگر متفاوت می باشد.

مدارک ثبت برند برای اشخاص حقیقی

 1. کپی مدارک شناسایی متقاضیان ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 2. کپی جواز کسب متقاضی.
 3. ارائه یک نمونه از طرح برند و یا علامت مورد نظر در اندازه 6*6 سانتی متر.

درصورتی که تصمیم دارید برند مورد نظر خود را به زبان لاتین به ثبت برسانید داشتن کارت بازرگانی ضروری می باشد.

​مدارک ثبت برند برای اشخاص حقوقی

 1. کپی تمام مدارک شرکت یا شخص حقوقی ( آگهی تاسیس و تغییرات ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)
 2. مجوزهای لازم از جمله جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی مبنی بر این که مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به فعالیت در شرکت می باشند.
 3. چنانچه قصد دارید برند خود را به زبان لاتین به ثبت برسانید داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.
 4. کپی مدارک هویتی مدیرعامل شرکت ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 5. ارائه یک نمونه از برند و یا علامت مورد نظر در اندازه 6*6 سانتی متر.

مزایای ثبت برند در اصفهان

 1. ثبت برند،ضمانت می کند که مشتریان قادر می باشند محصولات را از یکدیگر تشخیص بدهند و تمییز کنند.
 2. ثبت برند،وسیله بازاریابی و پایه و اساس شهرت و وجهه شرکتها می باشند.
 3. ثبت برند،شرکتها را توانمند می نماید تا بتوانند محصولاتشان را از یکدیگر متفاوت کنند.
 4.  ثبت برند،جز الزامی و ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی می باشد.
 5. این امکان وجود دارد که ثبت برند سرمایه و دارایی کسب و کار باشد.
 6. وقتی برندی ثبت می شود اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منشا مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.
 7. ثبت برند،شرکتها را تشویق می نماید تا در حفظ و بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری نمایند.
 8. این امکان وجود دارد که ثبت برند جهت اخذ وام سودمند باشد.

نکته : ثبت برند تنها از طریق اداره ثبت نام تجاری در تهران انجام شده و این اداره هیچ واحد و شعبه ای در سایر شهرها ندارد ، لذا ثبت برند اصفهان را به وکلای ثبت پایش بسپارید زیرا با سپردن این کار به ما دیگر نیازی به رفت و آمد شما از اصفهان به تهران نیست.

مراحل ثبت برند در اصفهان

گام اول: در مرحله اول باید نام برندی که انتخاب نموده اید را استعلام نمایید تا متوجه این امر شوید که قبل از این به ثبت نرسیده باشد. که می توانید هم اکنون از مشاوران ثبت برند آراکس استعلام برند مورد نظر را بگیرید. 
گام دوم: بعد از اینکه متوجه شدید برند مورد نظرتان قبل از این ثبت نشده وارد مرحله تکمیل مدارک می شوید که در ادامه به آن می پردازیم . 
گام سوم: در این مرحله باید وارد سامانه ثبت علائم تجاری شوید، و اظهار نامه برند را تکمیل و به کارتابل اداره مربوطه ارسال نمایید. 
گام چهارم: زمانی که اظهارنامه در کارتابل اداره ثبت علائم تجاری قرار می گیرد حدوداً 35 تا 45 روز کاری زمان برای تایید یا رد اظهار نامه ارسال شده باید در نظر داشته باشید. 
گام پنجم: در صورتی که اظهار نامه ثبت برند اصفهان تایید شد به مرحله بعدی پرداخت میروید و سپس  نوبت چاپ روزنامه اول برند است این روزنامه بدین جهت است که به اشخاصی که قبل از این برندی را به ثبت رساندند که  احتمالا ًمشابه برند تایید شده شما است یا اینکه ادعایی راجع به برند شما دارند اطلاع رسانی شود تا اعتراض خود را بیان نمایند. 
گام ششم:  بعد از 30 روز از چاپ روزنامه اول باید هزینه حق الدرج پرداخت گردد که منجر به صدور شماره ثبت برند می شود. 
گام هفتم: بعد از صدور شماره ثبت برند اقدام به چاپ روزنامه ده ساله ثبت برند در اصفهان صورت می گیرد. 
گام آخر: بعد از چاپ روزنامه بین 7 تا 10 روز کاری با به همراه داشتن مدارک شناسایی و مدارک اولیه که در ثبت اظهار نامه و دو روزنامه چاپ شده استفاده شده، به اداره ثبت علائم تجاری در تهران مراجعه نمایید تا تصدیق ده ساله برند را دریافت نمایید. 

زمان و هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت برند در اصفهان

یکی از موارد مهم مدت زمان ثبت برند در اصفهان می باشد که موسسه حقوقی پایش بر اساس کادر تخصصی خود توانسته زمان ثبت برند را به حداقل زمان ممکن کاهش دهد. از طرفی هزینه ثبت برند در اصفهان را شما مستوانید به صورتی کاملا واضح از کارشناسان ما سوال نمایید.همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید : هزینه ثبت برند 

برند ، علامت تجاری ، لوگو ، آرم ، نام تجاری

ثبت اضافه کالا و طبقه در اصفهان

جهت اضافه کالا و طبقه به سامانه ثبت علامت تجاری مراجعه و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه اقدام به تدوبن این اظهارنامه می نمایید تمام مراحل ثبت اضافه کالا یا طبقه برند تجاری مثل ثبت اظهارنامه آن انجام می شود با این تمایز که ثبت نام اظهارنامه برند قبلی در اداره مالکیت صنعتی وجود دارد. با ارسال اظهارنامه ثبت اضافه مالا و طبقه کارشناس اداره مالکیت صنعتی شروع به بررسی پرونده می کند و در صورتی که اظهارنامه ثبت نام شده مورد تایید قرار گرفت پرداخت هزینه های اضافه کالا و طبقات انجام می شود و آگهی صادر شده انتشار می یابد.

ثبت علامت تجاری در اصفهان

علامت تجاری به دو حالت علامت جمعی و نام تجاری معرفی می شود در ادبیات حقوقی هر علامتی که موجب تفاوت در کالا و خدمات تولیدکنندگان از دیگران می شود را علامت تجاری می گویند. ثبت علامت تجاری در اصفهان نشان فیزیکی است که وجود آن در اظهارنامه ضروری می باشد و خصوصیات خاص محصول را نشان میدهد و نام تجاری تعیین کننده شخص حقیقی یا حقوقی متقاضی علامت می باشد.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در اصفهان

لوگو عبارت است از طرح گرافیکی که از شکل ها و اشکال هندسی ، حروف و یا دست نوشته ها تشکیل شده است. در طراحی لوگو باید از اشکالی که به صورت خاص درکنار یکدیگر قرار گرفته اند استفاده شود و باید از دیگر علائم تجاری متمایز باشد. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص ثبت آرم و لوگو دراصفهان با کارشناسان تخصصی موسسه حقوقی ثبت شرکت و برند پایش تماس حاصل نمایید.

واژه نامه های مرتبط با ثبت برند در اصفهان

 • ثبت علائم تجاری در اصفهان
 • ثبت علامت تجاری در اصفهان
 • ثبت نشان تجاری در اصفهان
 • ثبت آرم تجاری در اصفهان
 • ثبت لوگوی تجاری در اصفهان
 • ثبت برند تجاری در اصفهان

ثبت برند در استان اصفهان

 • ثبت برند در اردستان
 • ثبت برند در خوانسار
 • ثبت برند در فریدون شهر
 • ثبت برند در نطنز
 • ثبتبرند در سمیرم
 • ثبت برند در خمینی شهر
 • ثبت برند در نائین
 • ثبت برند در نجف آباد
 • ثبت برند در فلاورجان
 • ثبت برند در گلپایگان
 • ثبت برند در شهررضا
 • ثبت برند در شاهین شهر

جهت ثبت برند در اصفهان و سایر شهرهای این استان ثبت پایش خدماتی کامل ارائه می نماید تا شما را از رفت و آمد به تهران آسوده کند و صفر تا صد کار را بر عهده بگیرد ، پس جهت ثبت برند اصفهان بی درنگ با پایش تماس بگیرید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.