ثبت طرح صنعتی در شیراز - ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی در شیراز

درواقع منظور از طرح صنعتی طرحی جدید با تکیه بر شکل و قالب محصول می باشدکه به عبارتی به قالب نو و جدیدی از آنچه که در گذشته طراحی شده است طرح صنعتی گفته می شود. در جهان رقابتی امروز می توانید با به ثبت رساندن طرح صنعتی مورد نظر خود حق استفاده ی انحصاری از آن طرح را در اختیار خود بگیرید که اشخاص دیگری نتوانند از ابتکار نوآورانه ی شما سوء استفاده کنند.

تولیدکنندگان باید به این نکته توجه کنند که چناچه جهت ثبت طرح صنعتی اقدام نکنند ، این احتمال وجود دارد که شاهد تولید کالای مشابه با طرح خود در بازار باشند که این موضوع صد در صد محبوبیت و معروفیت کالا را زیر سوال می برد و قطعا ضربه ایی به روند فروش و اطمینان مردم نسبت به کالا میزند. بدین صورت برای ثبات در بازار و بدست اوردن اعتماد مردم و بهره مندی از درآمدهای بدست آمده از طرح مورد نظر ثبت طرح صنعتی ازبسیار مهم می باشد. متصدی ثبت طرح های صنعتی اداره مالکیت صنعتی می باشد.

جهت ثبت طرح صنعتی در شیراز از کجا شروع کنیم؟

چنانچه شما تولید کننده محصولی با شکلی نو در هریک از حوزه های ذیل می


ثبت طرح صنعتی در شیراز

باشید ، هرچه سریعتر نسبت به ثبت آن اقدام کنید و بهتر است وقت را از دست ندهید. حوزه ها ی گفته شده شامل : طلا و جواهرات ، ابزارآلات فنی و تجهیزات پزشکی ، انواع ساعت ها ، کالاهای لوکس و زینتی ، وسایل خانگی، لوازم الکتونیکی ، ماشین ها ، لوازم تفریحی و سرگرمی، طرح های نساجی و لباس . به همین دلیل متقاضیان ثبت طرح صنعتی می بایست اول نسبت به تهیه اظهارنامه مربوط اقدام نمایند . کارشناسان تخصصی ما میتوانند درزمینه ی تدوین و تکمیل تخصصی اظهارنامه ثبت طرح صنعتی به شما کمک کنند. جهت تکمیل اطلاعات خود در زمینه ی ثبت طرح صنعتی به قسمت توضیحات تکمیلی در این صفحه مراجعه فرمایید.

توضیحات تکمیلی در خصوص ثبت طرح صنعتی در شیراز

چنانچه طرح مورد نظر قابلیت اجرا در صنعت را داشته باشد می بایست ابتدا حق مالکیت طرح را ثابت کرده و زمانی که کالایی خلاقانه به جایگاه تولید برسد و به صورت آشکارا در مقایسه با دیگر کالاهای مشابه متمایزباشد ارگان های دولتی از طرح مبتکرانه حمایت خواهند کرد.

موسسه حقوقی پایش سابقه ی درخشان و چشمگیری را درعرصه ثبت طرح صنعتی دارد.

در صورتی دیگر تولید کنندگان نمی توانند شبیه طرح و کالای شما را وارد بازارکنند که شما آن طرح را درقالب یک طرح صنعتی به نام خود به ثبت برسانید . به شرطی که مراحل اداری و ثبتی طرح به درستی شروع و پایان یافته باشد.

شما با ثبت طرح صنعتی شکل ظاهری کالا فقط با نام شما معرفی خواهد شد که سبب بالابردن فروش و استقبال خریداران و پیشروی شما می شود.

ثبت طرح صنعتی چیست ؟

ثبت طرح صنعتی بعنوان مالکیت فکری بررسی می شود که در آن صورت بعنوان کالای طراحی شده به ثبت می رسد. درثبت طرح صنعتی ابداع در ظاهر و عملکرد مورد توجه می باشد یعنی طرح های ابتکاری که امکان تولید و عمل ندارند باوجود نو آوری هم قابلیت ثبت ندارند . طرح و کالایی از نظر مالکیت معنوی قابلیت ثبت دارند که دارای ابتکار در ظاهر ان باشد و تغییر در کارکرد یک محصول زیاد اهمیت ندارد . به طور مثال خودکار چند رنگ که با فشردن یک دکمه می توان از رنگ های متفاوت آن در نوشتن بهره برد.

محصولات مطرح به عنوان طرح صنعتی

طبق آن چیزی که گفته شد اگر کالایی دارای ویژگی های خاصی باشد و قابلیت شناخته شدن به عنوان طرح صنعتی را داشته باشد قابلیت ثبت را خواهد داشت . مانند: ظروف یکبار مصرف، نوشت افزارو لوازم ساختمانی

در خلاصه به ثبت رساند طرح صنعتی در واقع نتیجه تغییر در ظاهر و شکل کالا می باشد. بطور نمونه پارچه های استفاده شده در انواعی از لباس ها با استفاده از فناوری نانو در این کالا نفوذ مایعات در پارچه را به حداقل رسانده است و در این زمان به شکل پوشاک مورد علاقه تولید و عرضه می شود.

ویژگی های طرح صنعتی

طرح صنعتی در واقع به شکل و ظاهر یک محصول و تغییرات انجام شده در آن گفته می شود. در صورتی که از نگرش حقوقی و کمک های مالکیت ذهنی و تغییرات در شکل ظاهری بدنه ی اصلی و تزیینات سمبلیک بدست می آید و در آخر موجب پذیرش و زیبایی محصول می شود و دارای ویژگی های ذیل می باشد:

الف خصوصیات هرسه بعد محصول مانند شکل کلی یک کالا

ب- خصوصیات دوبعدی محصول مثل رنگها و تزیینات کالا

 ج- خصوصیات آمیخته شده از دو خصوصیت بالا

حمایت از طرح صنعتی چه حقوقی را به دارنده ی آن می دهد

با به ثبت رساندن طرح صنعتی دیگر رقیبان و تولید کنندگان به صورت قانونی امکان تقلید و تقلب از محصول به ثبت رسیده را ندارد و همچنین حق فروش و ارائه این کالا از آنان گرفته می شود.

مدارک لازم جهت ثبت طرح صنعتی در شیراز

اشخاص حقوقی :

1– کپی آخرین روزنامه رسمی منتشر شده از تغییرات در شرکت

2-کپی برابر با اصل دفترخانه ای از مدارک هویتی اشخاص دارنده حق امضا

3- کامل کردن اظهارنامه تقاضای ثبت طرح صنعتی به صورت تخصصی

اشخاص حقیقی :

1 -کپی برابر با اصل دفترخانه ای از مدارک هویتی متقاضی

2- کامل کردن اظهارنامه تقاضای ثبت طرح صنعتی به صورت تخصصی

در صورتی که متقاضیان روند اجرای امور را به وکلا یا نماینده خود محول کنن مدارک وکیل هم مورد بررسی قرار می گیرد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.