ثبت علامت تجاری در شیراز

ثبت علامت تجاری نشان دهنده علامتی که تشکیل شده از نقش ، تصویر ، رقم ،حرف ، شکل ، عدد و ... که برای تمایز و تشخیص کالاها و خدمات به کار گرفته میشود . استفاده از برند به ادوار باستان بر میگردد ، اما طی سالیان طی شده این آرم و نشان تجاری به سیستم های امروزی (ثبت برند) برای ثبت و حفاظت مبدل شده است.

این روند مصرف کنندگان کمک میکند که در انتخاب کالا و خدمات مورد نظرشان که با آرم یا نشان مشخصی متمایز گردیده راحتتر باشند. و از مهمترین اهداف ثبت علامت تجاری برای شناخته شدن کالا و خدمات و متمایز کردن آنها از یکدیگر می باشد.

متقاضیان ثبت علامت تجاری در نظر داشته باشند زمان استفاده انحصاری از یک علامت تجاری محدود به 10 سال می باشد و بعد از اتمام این مدت باید برند ثبت شده را تمدید نمایند. شما مالکین علامت تجاری در شیراز میتوانید با ثبت علامت از سوء استفاده ی رقبا و اشخاص حقیقی و حقوقی از نام و نشان تجاری خود جلوگیری نمایید.

شما متقاضیان ثبت علامت تجاری در شیراز اطلاع داشته باشید که ثبت برند با واژه های معادل آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری و علائم تجاری هم معنی با برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل زیر را انجام دهید.

مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری در شیراز

برند را میتوان به دو صورت حقیقی و حقوقی به ثبت رساند که مدارک لازم برای هر نوع متفاوت می باشد.

مدارک اشخاص حقیقی :

 • کپی مدارک هویتی متقاضی ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • کپی پروانه کسب یا جواز یا هر مدرکی که از جانب مرجع حاکمیتی برای اجازه ی فعالیت شما صادر گردیده باشد
 • ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6
 • چنانچه از کلمات لاتین برای ثبت برند استفاده میکنید داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.

مدارک اشخاص حقوقی :

 • کپی مدارک شخص حقوقی(شرکت) ( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت
 • مجوزهای لازم اعم از جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی دال بر اینکه مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به کار می باشند
 • چنانچه قصد دارید برند خود را به زبان لاتین به ثبت برسانید داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد
 • مدارک شناسایی مدیرعامل ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • ارائه یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6

مراحل ثبت علامت تجاری در شیراز

توسط متقاضیان با توسط گروه حقوقی و ثبتی پایش

ما سعی داشته ایم مراحل ثبت برند در شیراز را به زبان ساده به دو روش قابل ثبت برای شما متقاضیان محترم به صورت خلاصه توضیح دهیم.

ثبت علامت تجاری توسط متقاضی

در وحله اول باید به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه نمایید و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به تکمبل این فرم نمایید به این نکته نوجه داشته باشید تنظیم اظهارنامه برند تخصصی می باشد و نیازمند تجربه در این زمینه میباشد

در مرحله بعدی اطلاعات شخصیت حقوقی و یا حقیقی را به صورت کامل وارد می نمایید و کالاهای که انتخابی میکنید می بایست با توجه به مجوزی که قصد دارید ارائه دهید انتخاب گردد، چنانچه از طبقات کالاها اطلاع ندارید می بایست از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید .

مرحله بعدی مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری را از طریق سامانه بارگذاری کرده و ارسال نمایید. حال نوبت به آن می رسد که هزینه های مورد نیاز ثبت برند را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید. بعد از تکمیل کلیه مراحل فوق پرونده شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارتابل کارشناس این اداره ارسال می گردد و در مرحله نوبت و بررسی قرار میگیرد.

بعد از بررسی های کارشناس اداره که به مدت دو الی سه ماه کاری زمان میبرد نتیجه ثبت برند شما و یا نقص آن صادر میگردد. در صورتی که پرونده شما نقصی داشته باشد می بایست اقدام به رفع نقص نمایید. بعد از انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت تجاری باید روزنامه ثبت تقاضا علامت را ثبت نام نمایید.

ثبت علامت تجاری توسط گروه ثبتی و حقوقی پایش

در ابتدا کارشناسان و مشاوران متخصص پایش کلیه اطلاعاتی را که شما در این زمبنه نیازمند می باشید را در اختیارتان میگذارد در مرحله بعد می بایست مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام می نمایند را تهیه کرده و در اختیار آنها می گذارید. با توجه به مدارک تهیه شده اقدام به ثبت و تنظیم اظهارنامه به صورت تخصصی می نمایند با توجه به نیاز متقاضیان و مجوز آنها طبقات کالا مشخص کرده و در سامانه ثبت علامت تجاری ثبت می نمایند.

در صورتی که پرونده ثبتی شما دچار نقص و یا کمبود مدارک باشد اقدام به رفع نقص به صورت تخصصی می نمایند بعد انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت اقدام به ثبت نام در روزنامه رسمی می نمایند و با انتشار روزنامه رسمی مراحل تشکیل پروتده ثبت علامت تجاری در شیراز توسط وکلا پایش پیگیری می گردد و در انتها آگهی انحصاری استفاده 10 سال برند به نام شما صادر میگردد.

ثبت اضافه کالا و طبقه در شیراز

با ورود به سامانه ثبت علامت تجاری و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه شروع به تکمیل و تدوبن این اظهارنامه می نمایید کلیه مراحل ثبت افزایش کالا یک برند تجاری همانند ثبت آن می باشد با این تفاوت که اظهارنامه سابق شما در اداره مالکیت صنعتی موجود می باشد.

با ارسال این اظهارنامه کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدام به بررسی پرونده می نماید و چنانچه مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های اضافه طبقات آگهی آن انتشار می یابد.

ثبت نشان تجاری در شیراز

نشان تجاری به دو صورت علامت جمعی و نام تجاری نیز خوانده میشود در ادبیات حقوقی به هر نشانی که باعث تمایز کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود را علامت تجاری می نامند.

نشان تجاری فیزیکی است که درج آن در اظهارنامه الزامی می باشد و خصوصیات مشخص کننده آن محصول را مشخص میکند و نام تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت را معرفی می کند.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در شیراز

به طرح گرافیکی که تشکیل شده اشکال هندسی ،شکل ها ، حروف ،اعداد و یا دست نوشته باشد را لوگو می گویند. این اشکال به صورت خاصی کنار هم قرار گرفته شده اند و می بایست با دیگر علائم تجاری متفاوت باشد. شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص ثبت آرم و لوگو در شیراز با کارشناسان گروه ثبتی و حقوقی پایش در تماس باشید.

واژه نامه های مرتبط با ثبت علامت تجاری در شیراز

 • ثبت علائم تجاری در شیراز
 • ثبت علامت تجاری در شیراز
 • ثبت نشان تجاری در شیراز
 • ثبت آرم تجاری در شیراز
 • ثبت لوگوی تجاری در شیراز
 • ثبت برند تجاری در شیراز
 • ثبت اسم تجاری در شیراز

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.