ثبت برند در در تبریز

ثبت برتد را می توان بعنوان یک وجه تمایز بین کالاها و خدمات در نظر گرفت که متشکل از رقم ،حرف ، نقش ، تصویر ،  شکل ، عدد و ... هستند . استفاده از برند یا همان علائم تجاری به زمان های بسیار دور بر می گردد ، اما در همه ی این سال ها با به روز شدن فناوری و راه های ارتباطی برند به شکل های مختلفی تبدیل شده است و این آرم و نشان های تجاری به نظام قانونمندی (ثبت برند) برای محافظت از شغل ها و تخص ها تبدیل شده است. این قضیه به افراد مصرف کننده این اختیار را می دهد تا بتوانند از بین چند برند ،کالا و خدماتی که بیشتر  از نظر کیفیت یا آرم و نشان مد نظرشان قرار می حق انتخاب داشته  باشند. و یکی  از مهمترین اهدافی که برای  ثبت برند در نظر گرفته شده است متمایز شدن کالاها و خدمات از یکدیگر برای شناخت هر چه بهتر محصولات با کیفیت تر است.مدت زمانی که جهت  استفاده انحصاری برای مالک برند در نظر گرفته شده است  محدود به 10 سال می باشد که البته بعد از اتمام این مدت قابلیت تمدید برای برند وجود دارد . اشخاص می توانند با ثبت برند تجاری در تبریز از سوء استفاده هایی  که ممکن است از کالاها و این نام و نشان صورت بگیرد جلوگیری کنند.

شما متقاضیان ثبت برند تجاری در تبریز نسبت به این امر اطلاعات لازم را باید  داشته باشید که ثبت برند دارای واژه هایی مترادف است از جمله : نشان تجاری ،آرم تجاری ، علامت تجاری ، و در صورتی که  قصد به ثبت رساندن هر کدام از این امور را دارید باید مراحل زیر را انجام دهید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در تبریز

برند را میتوان به  دو شکل ثبت نمود  : حقیقی و حقوقی ،که مدارکبرای ثبت هر کدام متفاوت می باشد.

-مدارک اشخاص حقیقی :

 .کپی برابر اصل مدارک شناسایی متقاضی (کارت ملی و شناسنامه) 

 .کپی برابر اصل مجوز یا پروانه کسب یا هر مدرکی که دال بر اجازه ی یک نهاد مبنی بر انجام فعالیت باشد.

 .طراحی یک  نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6

.نکته:در صورتی که تقاضای استفاده از کلمات لاتین در برند را داشته باشید  ارائه کارت بازرگانی الزامی است.

-مدارک اشخاص حقوقی : 

.کپی مدارک شرکت از جمله ( روزنامه تاسیس شرکت  ، و روزنامه تغییرات هیئت مدیره مربوط به شرکت)

.مجوزهای فعالیت در خصوص فعالیت شرکت ،اعم از جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی دال بر اینکه مدیرعامل و اعضای شرکت مشغول به کار هستند.

. نکته:در صورتی که تقاضای استفاده از کلمات لاتین در برند را داشته باشید ارائه کارت بازرگانی الزامی است.

.کپی برابر اصل مدارک شناسایی مدیرعامل (کارت ملی و شناسنامه)

. طراحی یک  نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6

مراحل ثبت برند در تبریز 

تمام سعی و کوشش گروه حقوقی و ثبتی پایش این است که مراحل ثبت برند در تبریز را بتوانیم  با زبانی ساده برای شما بیان کنیم که در اینجا به دو روش قابل ثبت برای شما متقاضیان محترم به صورت خلاصه  توضیح می دهیم:

ثبت برند توسط متقاضی 

در اولین مرحله از مراحل ثبت نام سامانه ای برند  باید به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه شود و با کلیک بر روی گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به تکمبل این فرم  نمایید .این نکته را باید مد نظر داشت که چگونگی تنظیم و تدوین اظهارنامه جهت ثبت برند و علائم تجاری از امور تخصصی  در این مورد به حساب می آید و نیازمند تجربه در این زمینه می باشد.

در گام بعدی اطلاعات شرکت و یا شخص حقیقی به صورت کامل وارد می شود و  توجه به این امر بسیار مهم است که کالاها و یا خدماتی که برای شما انتخاب می گردد طبق مجوز یا جوازی است که ارائه میدهید ،و چنانچه از چگونگی طبقه بندی کالاها و خدمات اطلاعات کافی ندارید می بایستی از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید . گام بعدی بارگذاری مدارک لازم جهت ثبت برند از طریق همین سامانه است. و در انتهای کار باید هزینه های مورد نیازاز طریق واریز اینترنتی انجام شود. بعد از تکمیل نمودن تمام مراحلی که ذکر شد پرونده شما به کارتابل کارشناس این اداره هدایت می شود و به نوبت در مرحله بررسی  کارشناسان قرار میگیرد. بعد طی نوبت  بررسی های کارشناس اداره  صورت می گیرد که معمولا" ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه در سامانه قابل رویت است . در صورتی کارشناس پرونده نظر به نقص در پرونده دهد می بایستی نسبت به رفع نقص اقدام صورت بگیرد .و یا کارشناس نظر به ثبت برند دهد که در این صورت بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری باید روزنامه ثبت تقاضای علامت را ثبت نام شود.

ثبت برند توسط گروه ثبتی و حقوقی پایش

در ابتدا کارشناسان و مشاوران متخصص ثبت برند پایش کلیه اطلاعاتی که شما برای ثبت به آن نیاز دارید را  در اختیار شما عزیزان قرار می دهند . در گام بعدی می بایست مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام می کنند را تهیه کرده و در اختیار آنها بگذارید .گروه ثبتی و حقوقی پایش  با توجه به مدارکی که  تهیه شده اقدام به ثبت نام  و تنظیم اظهارنامه برند به صورت تخصصی می کند و  با توجه به مجوزی که متقاضی برای ثبت برند خود ارائه می دهد کالاها و خدمات را مشخص کرده و در سامانه ثبت برند اقدام به وارد نمودن کالاها می کنیم. اگر پرونده  دچار نقصی شود باید در قسمت های مربوط اقدام به رفع نقص صورت بگیرد زیرا امور مربوط به رفع نقص به صورت کاملا"تخصصی انجام می شود و  بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری اقدام به ثبت نام در روزنامه رسمی صورت می گیرد  و با انتشار روزنامه رسمی مراحل تشکیل پروتده ثبت علامت تجاری در تبریز توسط وکلای حقوقی و ثبتی  پایش پیگیری های لازم صورت  می گیرد و در انتها آگهی استفاده  انحصاری به مدت 10 سال برند برای متقاضی صادر میگردد.

ثبت اضافه کالا و طبقه در تبریز

با وارد شدن به سامانه ثبت علامت تجاری و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه اقدام به تکمیل و تدوبن این اظهارنامه می نمایید کلیه مراحلی که بابت  ثبت نام جهت افزایش کالای یک برند تجاری صورت می گیرد  مثل مراحل ثبت برند می باشد ولی تنها تفاوتی که دارند این است که اظهارنامه قبلی ثبت برند متقاضی در اداره مالکیت صنعتی و معنوی وجو دارد. با ثبت اظهارنامه اضافه کالا کارشناس اداره مالکیت صنعتی اقدامات لازم جهت بررسی پرونده را آغاز می کند  و چنانچه این اضافه طیبقات مورد تایید قرار بگیرد با پرداخت هزینه های لازم، آگهی اضافه کالا صادر می شود.

 ثبت علامت تجاری در تبریز

علامت تجاری تحت  دو عنوان  علامت جمعی و نام تجاری نیز قرار دارد در ادبیات حقوقی به هر نشانی که باعث ایجاد تفاوت و یا وجه تمایز کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود را علامت تجاری نام گذاری می کنند. علامت تجاری نشان فیزیکی است که درج آن در اظهارنامه الزامی می باشد و خصوصیات خاص و منحصر به فرد آن مشخص کننده آن محصول از سایر محصولات است و نام تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت را معرفی تداعی می کند.

 ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در تبریز

به طرح گرافیکی که متشکل از شکل ها ، حروف ، اشکال هندسی ، و یا دست نوشته ها باشد را لوگو می نامند. این اشکال به صورت خاصی کنار هم قرار داده می شوند و تا بتوانند نسبت به سایر اشکال تفاوت ایجاد کنند. شما میتوانید جهت بهره مندی از  اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت آرم و لوگو در تبریز با کارشناسان گروه ثبتی و حقوقی پایش در تماس باشید.

 

واژه نامه های مرتبط با برند

1.ثبت علائم تجاری

2.ثبت علامت تجاری

3.ثبت نشان تجاری

4.ثبت آرم تجاری

5.ثبت لوگوی تجاری

6.ثبت برند تجاری

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.