اسامی شرکتهای بازرگانی

انتخاب اسم شرکت جزء اولین و شاید یکی از مهمترین گام ها در هنگام ثبت شرکت  می باشد .اسم شرکت را باید با صبر و تامل و تعمق انتخاب کرد تا بعدها نگزیر از تغییر آن نشویم .

انتخاب اسم شرکت

هنگام انتخاب اسم شرکت باید به فعالیت شرکت توجه شود مثلا" برای اسم شرکت بازرگانی باید به نکاتی توجه کرد. هنگام انتخاب اسم برای شرکت بازرگانی توجه داشته باشید که  اسم  دارای ریشه فارسی باشد و لاتین نباشد  .با موازین انقلاب اسلامی ایران مغایرت نداشته باشد.تکراری نباشد و در صورت شباهت با اسمی که قبلا" ثبت شده دو کلمه از نام پیشنهادی با اسامی دارای سابقه باید متفاوت باشد اسامی شرکتهای بازرگانی باید دارای اسم خاص باشد.  از اعداد بصورت ریاضی آن استفاده نشود ، بلکه بصورت حروف نوشته شود از عناوین مشهور یعنی مثلا" تجار معروف و به خصوص معاصر استفاده نشود.

 

برای انتخاب اسم شرکت به مقاله نام زیبا برای شرکت و برند مراجعه نمایید.

 

نحوه انتخاب اسم شرکتهای بازرگانی

برای یافتن اسم برای شرکت بازرگانی می توانید به سایت ilenc.ir مراجعه کرده و سپس با جستجوی نام مد نظر خود سابقه آن را بیابید.

گفتیم که برای انتخاب اسم شرکت لازم است از اسم خاص استفاده شود که هم در مورد اسامی شرکتهای بازرگانی در تهران  و هم در مورد  اسامی شرکت های بازرگانی در کرج   الزام دارد. در اینجا به تعریف اسم خاص می پردازیم. اسم خاص، اسمی است که تنها به یک فرد یا شیئی اشاره دارد و همه را شامل نمی‌شود از جمله بینالود یا فرزین و به همین علت می تواند در نام شرکت  نیز به کار برده شده و نام شرکت را به حالت انحصاری در می آورد.

در اینجا به تعدادی اسامی خاص که می توان برای نام شرکتها استفاده کرد اشاره می کنیم : اسم مخصوص انسان‌ها از جمله طاها ، بهمن ، هومان اسم حیوانات  مانند ققنوس ، رخش . اسامی جغرافیایی مثل البرز ، گلستان اسم خاص اشیایی که فقط یکی از  آنها وجود دارد من جمله  تورات یا قرآن که البته همانطور که گفته شد برای استفاده از این کلمات باید مجوز اخذ شود  

 لیست اسامی شرکتهای بازرگانی ثبت شده

آراد تجارت سبز ایرانیان                        سروش اطمینان پارسیان                       بازرگانی آرمین  بشارت آینده پارسه   

صهبا تجارت آینده                                 هونام تجارت آسمان فراز                   میعاد اطمینان زاگرس

بازرگانی امید الوند پایدار                        متین تجارت فردای البرز                    پویان تجارت رخشان سپهر

مجموعه ثبتی پایش مجری انحصاری ثبت شرکت

لیست تمامی شرکت های بازرگانی

برای اینکه بتوانید لیست تمامی شرکتهای بازرگانی ثبت شده را بررسی نمایید، میتوانید به سایت روزنامه رسمی کشور مراجعه نمایید. آدرس این سایت عبارت است از  http://www.rrk.ir/News/NewsList.aspx که باید به قسمت آگهی های قانونی مراجعه نمایید و در قسمت عنوان بازرگانی را جستجو نمایید. در این صورت اسم تمامی شرکت های بازرگانی را برای شما خواهد آورد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.