اقدامات مهم پس از ثبت شرکت

پس از اتمام ثبت شرکت شما مي توانيد کليه فعاليتهاي مندرج در موضوع شرکت خود را به طور رسمي انجام دهيد اما بايد بدانيد برخي از اقدامات را مي بايست به صورت اجباري انجام دهيد که عدم انجام آنها باعث ميشود متحمل مشکلات و جريمه هاي مالي شويد.

اين اقدامات شامل :

 • اخذ دفاتر پلمپ قانوني
 • تشکيل پرونده مالياتي
 • اخذ کداقتصادي مي باشد.

به مجموع اين کارها اقدامات مهم پس از ثبت شرکت مي گويند.

در اينجا هر يک را به طور جداگانه توضيح مي دهيم.

اخذ دفاتر پلمپ تجاری پس از ثبت شرکت

منظور از دفاتر پلمپ دفاتري است که از سازمان امور مالياتي اخذ مي شود وکليه مراودات مالي اعم از درآمد و هزينه ها در آنها ثبت مي گردد. نام ديگر دفاتر پلمپ دفاتر قانوني يا دفاتر مالياتي مي باشد زيرا که اداره دارايي بر اساس معاملات ذکر شده در دفاتر به محاسبه ماليات شرکتها مي پردازد. اين دفاتر بايد هرساله در پايان سال مالي اخذ شده مکتوب گردد و به سازمان امور مالياتي تحويل داده شود. چنانچه شرکتي فعاليتي نداشته باشد دفاتر مالياتي بايد اخذ شده و به شکل سفيد و بدون خط خوردگي يا هرچيز ديگر تحويل داده شود.

در مورد دفاتر پلمپ بیشتر مطالعه نمایید.

تشکیل پرونده مالیاتی پس از ثبت شرکت

يکي ديگر از اقدامات مهم بعد از ثبت شرکت تشکيل پرونده مالياتي است که اين کار بايد حداکثر ظرف مدت دو ماه پس از اتمام ثبت شرکت انجام پذيرد تا شرکت مذکور در سازمان امور مالياتي شناخته شده و ماليات بر شرکت خود را بپردازد و در ازا آن از حمايت قانوني و دولتي برخوردار شود.

اين امر به اين معني مي باشد که به اداره دارايي اعلام کنيد شرکت شما تاسيس شده است و از مراحل مهم بعد از ثبت شرکت به شمار مي آيد. مالياتي که در وهله اول پس از تشکيل پرونده پرداخت مي گردد معادل دو هزارم سرمايه اوليه شرکت تازه تاسيس است و چنانچه طي مدت 2 ماه تشکيل پرونده مالياتي انجام نگردد ، مشمول جريمه معادل چهار هزارم سرمايه شرکت خود مي شويد. جهت تشکيل پرونده مالياتي ابتدا بايد با مراجعه به نزديکترين اداره دارايي به آدرس شرکت جهت تعيين حوزه مالياتي خود اقدام کنيد. سپس بايد جهت گرفتن کدکارگاهي بيمه اقدام کنيد به ويژه اگر کارمندان خود را بيمه کنيد .

در مورد تشکیل پرونده مالیاتی بیشتر مطالعه نمایید.

بیمه کارمندان پس از ثبت شرکت

مدارک لازم براي کد کارگاه بيمه عبارتست از کليه مدارک ثبتي شرکت ، شامل آگهي تاسيس شرکت و روزنامه رسمي تاسيس. بايد با اين به اداره بيمه مراجعه کرده تا ضمن تشکيل پرونده بيمه مراتب انجام شده و کد کارگاه بيمه به شما اعلام شود.

اخذ کد اقتصادی پس از ثبت شرکت

در نهايت آخرين مرحله از اقدامات مهم پس از ثبت شرکت اخذ کد اقتصادي مي باشد . کليه شرکتها و ارگان هاي دولتي وخصوصي مي بايست يک کداقتصادي براي مشخص ساختن و رهگيري عملکردهاي مالي اعم از خريد، فروش و خدمات در فاکتورهاي صادره از شرکت داشته باشند. به علاوه با اخذ کد اقتصادي شما به عنوان يک فعال اقتصادي شناخته ميشويد و اين شناخت به حمايت از شما کمک مي کند. بعد از اخذ کد اقتصادي کارت اقتصادي براي شما صادر مي شود.

در مورد نحوه ی اخذ کد اقتصادی بیشتر بدانید.

پس بايد يادآوري کنيم که حتما" بعد از ثبت شرکت نسبت به اخذ دفاترپلمپ ، اخذ کد اقتصادي و تشکيل پرونده مالياتي اقدام کنيد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.