تصمیم گرفته ام یک شرکت ثبت کنم اما...

اگر این جمله توصیف شماست پس تا انتهای مقاله با ما باشید.

امروزه در جامعه شاهد این هستیم که تعدادی از افراد با مشارکت هم مغازه ای راه اندازی می کنند ، شریک هستند و یک فعالیت اقتصادی را در کنار هم دنبال می کنند. در حقیقت این افراد کارکرد یک شرکت را اجرا می کنند بدون اینکه فعالیت آنها رسمی باشد. برای رسمیت پیدا کردن این فعالیت باید ثبت شرکت انجام دهید. 

ما اینجاییم تا همه آنچه شما درباره ثبت شرکت در اهواز لازم دارید بدانید را به شما بگوییم.

پس در این مقاله صفر تا صد مراحل ثبت شرکت ، مدارک لازم جهت ثبت شرکت ، هزینه ها ، استعلام شرکت واستعلام اسم شرکت ، قوانین و شرایط ثبت شرکت در اهواز، آگهی تاسیس شرکت همراه با تصاویر، اینکه چرا باید شرکت ثبت شود  و نکات لازم دیگر به زبانی روشن و شفاف برای شما شرح داده می شود. 

مجموعه ثبت پایش به شما در امر ثبت شرکت در اهواز کمک می کند تا به کار خود اعتبار ویژه ببخشید و مشخص کنید که دقت قانونی کافی  در تشکیل یک شخصیت حقوقی را اعمال کرده اید. 

قوانین و شرایط ثبت شرکت در اهواز

مقررات ثبت و تاسیس شرکت ها در ایران از قانون تجارت فرانسه و بلژیک که در سال  1913 به تصویب رسیده اقتباس شده است. به موجب این قوانین انجام امورو فعالیت مشارکتی توسط  دو یاچند نفر به جهت بهره مندی از  منفعت حاصله در قالب شرکت انجام می گیرد. شرکتها  می توانند به شکل شرکت با مسئولیت محدود , شرکت سهامی عام, شرکت سهامی خاص, شرکت تعاونی, تضامنی و غیره  به ثبت برسند. شرکت های خصوصی بر اساس گستردگی شرکت و میزان اعتبار اکثراً در دو قالب  شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند.

از سایر شرایط ثبت شرکت در اهواز که باید بدانید این است که اتباع خارجی نیز می توانند در ایران شرکت ثبت کنند اما نمی توانند مالکیت صد در صد داشته باشند. یکی دیگر از شرایط لازم این است که شرکای شما باید فاقد سو پیشینه کیفری باشند و تاکنون تحت پیگرد قضایی قرارنگرفته باشند . همچنین پیش از ثبت شرکت درصد سهم الشرکه ، سمت خود و شرکایتان، محل شرکت ، نام مورد علاقه شما و سایر اعضا برای کسب و کارتان ( با توجه به استعلام شرکت و نام شرکت ) ،  تعیین صاحبان حق امضا شرایطی است که باید آماده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در حصوص شرایط و قوانین ثبت شرکت این مقاله را نیز می توانید مطالعه نمایید. مدارک و شرایط ثبت شرکت

چرا باید ثبت شرکت کرد ؟

پس از ثبت شرکت قرارداد بین اعضا شرکت رسمیت پیدا می کند و بعدها شرکا نمی توانند نسبت به مفاد اساسنامه، شرکتنامه و سایر مسائل شرکت اظهار بی اطلاعی کرده و از خود صلب مسئولیت نمایند. با توجه به این موضوع بخش بزرگی از اقشار جامعه درگیر مسائل ثبتی می شوند لیکن جهت ثبت شرکت باید از آیین نامه ها و مقررات ثبتی آگاهی داشته و در این زمینه کسب تجربه کرده باشید و این موقعیتی است که ثبت پایش با تکیه بر علم و توان کارشناسان خود به کمک شما می آید.به طور خلاصه با ثبت شرکت ها شما می توانید با تجمیع نیرو و سرمایه و توان و تخصص، بهتر به اهداف تجاری و اقتصادی تان دست پیدا کنید زیرا همیشه کار جمعی بهتر از تکروی نتیجه داده است . ضرب المثل قدیمی هست که می گوید : «یک دست صدا ندارد».

صفر تا صد مراحل ثبت شرکت در اهواز 

اولین مرحله رجوع به سامانه اداره ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir می باشد.در این صفحه ابتدا نوع شرکت را یعنی قالب ثبتی آن را انتخاب می کنید و سپس با زدن دکمه گام بعدی اطلاعات مربوط به شرکت از جمله آدرس و تلفن آن و اطلاعات شخص متقاضی را به همراه مشخصات وکیل یا  یکی از مدیران یا شرکا به عنوان شخصی که مدارک شرکت را در اداره ثبت شرکت تایید می نماید درج می کنید.

نکته : چنانچه شخص متقاضی خارجی باشد به جای کد ملی باید شماره گذرنامه یا کدفراگیر را وارد نمود.

صفحه دوم ثبت سامانه

در وهله دوم  به صفحه انتخاب نام شرکت می روید . در اینجا پنج اسم را انتخاب کرده به ترتیب اولویت وارد می کنید و بعد از درج هر نام دکمه ثبت را می زنید. 

مرحله درج نام شرکت در سامانه

در مرحله بعد باید موضوع فعالیت شرکت را مشخص کنید. توجه داشته باشید که موضوع فعالیت شرکت در 23 مورد  نیاز به مجوز دارد که باید پیش از ثبت شرکت جهت اخذ آن اقدام نمود. 

ثبت موضوع فعالیت

در قسمت بعد باید سرمایه شرکت را که به شکل نقدی یا سهام است مشخص نمود. بسته به هدف شرکت و تعداد اعضا و نیز توان مالی متقاضی و شرکا این رقم می تواند متفاوت باشد .

مرحله ثبت سرمایه
در گام بعدی  باید اطلاعات اشخاص یا شرکا شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی ، شماره شناسنامه و تلفن و آدرس به همراه وضعیت سهم و مشارکت آنها در شرکت در باکس پایین درج شود. در قسمت پایین تر دارندگان حق امضا اوراق اداری و مالی شرکت از بین اعضای شرکت مشخص می شوند و سپس به گام بعدی می روید.
مرحله اشخاص

در این گام چنانچه شرکت دارای شعبه ای قرار است باشد شعب آن را مشخص می نمایید و در غیر این صورت به صفحه بعدی می روید و یک روزنامه کثیرالانتشار را به دلخواه خود جهت چاپ آگهی های شرکت انتخاب می نمایید.

درگام های پایانی باید اسناد شرکت من جمله ، صورتجلسه ، اساسنامه و غیره را هر کدام در یک صفحه  تنظیم و بارگذاری نمایید و دکمه پایان فرایند ثبت را بزنید.

استعلام شرکت و نام شرکت

استعلام شرکت به معنای استعلام از شرکت های ثبت شده از سایت های مرجع مانند سایت شناسه ملی و سامانه روزنامه رسمی کشور می باشد که از مقدمات پیش از ثبت شرکت بخصوص در زمینه انتخاب اسم شرکت می باشد، زیرا نام شرکت نباید شبیه اسم شرکت های ثبت شده باشد بنابراین بایدبا استعلام شرکت های ثبت شده از سایت «ilenc.ir»  پیش از انتخاب نام شرکت، نام های مد نظر استعلام گردد تا از تکرر اسم جلوگیری شود. البته جهت انجام استعلام شرکت می توان به سایت روزنامه رسمی «irk.ir » نیز مراجعه نمود و کلیه آگهی های یک شرکت مانند تغییر نام را هم مشاهده نمود. جهت استعلام شرکت و استعلام نام شرکت مشاوران ثبت پایش در خدمت شما می باشند. در این مقاله به طور کامل تر اطلاعاتی را در این زمینه ارائه نموده ایم . استعلام اسم شرکت

مدارک لازم ثبت شرکت اهواز

• رسید تایید نام شرکت

• مدارک هویتی شرکا و موسسان

• دو نسخه امضا شده اسناد شرکت

• مجوز برای موضوعات فعالیت نیازمند به مجوز

نکاتی درباره آگهی تاسیس شرکت 

 آگهی تاسیس شرکت یکی از مهمترین اسناد رسمی شرکت و در حقیقت پیش آگهی روزنامه رسمی می باشد.  روزنامه رسمی کشور که در گذشته با نام مجله وزارت دادگستری چاپ می شد زیر نظر قوه قضائیه و حاوی کلیه آگهی های یک شرکت از زمان تاسیس تا انحلال آن می باشد. در پایان مراحل ثبت شرکت آگهی تاسیس از سوی اداره ثبت صادر می شود تا در روزنامه رسمی با استناد به آن آگهی ثبت تاسیس درج شود. در آگهی تاسیس خلاصه اطلاعات شرکت از جمله  نوع شرکت ، اعضا ، سرمایه شرکت به همراه تاریخ ثبت ، شماره ثبت و شناسه ملی در آن به ثبت می رسد. 

هزینه ثبت شرکت در اهواز

هزینه ثبت شرکت در اهواز موارد بسیاری را در برمی گیرد از جمله حق الثبت ، حق الوکاله مجموعه ثبت پایش ، هزینه ابطال تمبر سرمایه ، پاکت و پست و هزینه آگهی تاسیس. البته این هزینه ها یکنواخت نیستند زیرا در ثبت انواع شرکت ها مراحل ثبتی و اداری با هم تفاوت می کند و مثلاً شرکت مسئولیت محدود مراحل ثبتی بسیار ساده تری نسبت به شرکت های سهامی دارد که ثبت آنها هزینه بیشتری می طلبد.

واحدهای اداره ثبت شرکت ها استان خوزستان

 •  اداره ثبت شرکت در آغاجاری

 • اداره ثبت شرکت در دزفول

 •  اداره ثبت شرکت در آبادان

 • اداره ثبت شرکت در ماهشهر

 • اداره ثبت شرکت در خرمشهر

 • اداره ثبت شرکت در اندیمشک

 • اداره ثبت شرکت در مسجد سلیمان

 • اداره ثبت شرکت در بندر امام خمینی

 • اداره ثبت شرکت در ایذه

 • اداره ثبت شرکت در شوش

 • اداره ثبت شرکت در شوشتر

 • اداره ثبت شرکت در بهبهان

 • اداره ثبت شرکت در شادگان

 • اداره ثبت شرکت در دشت آزادگان

 • اداره ثبت شرکت در باغ ملک

 • اداره ثبت شرکت در هویزه

چنانچه در هریک از نقاط فوق در هر کجای استان خوزستان و شهر اهواز تصمیم به ثبت شرکت گرفتید حتما با ثبت پایش تماس بگیرید تا در این تجربه با شما همسفر شویم. 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

Ali000

سلام و خسته نباشید من میخواستم پروانه بهره برداری صنایع برای تولید اسپره رنگ در اهواز بگیرم شرایط به چه صورت هست

پاسخ

محمد صباحی مقدم

سلام دفتر یا شعبه در خوزستان دارید که جهت ثبت شرکت تعاونی در خرمشهر به آن مراجعه کنیم

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

سلام وقت بخیر. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.