مشهد یکی از شهرهای بزرگ و پر جمعیت کشوراست که به دلیل موقعیت خاص قرار گرفتن حرم امام هشتم (ع) درآن سالانه گردشگران و زائران زیادی را به خود جذب می کند . به علاوه قطب تولید زعفران کشور نیز می باشدو به همین دلیل فضای تجارتی، رقابتی و تولیدی در خصوص امور ثبتی شرکت ها و برند در آن به خوبی نمودار است . کارشناسان ثبت شرکت پایش برای شما توصیه هایی دارند تا بهترین استفاده را از این فضا ببرید. حتی اگر بخواهید در زمینه گردشگری و زیارتی فعالیت کنید یعنی هتل و یا آژانس مسافرتی در مشهد راه اندازی کنید و یا طبق قراردادی حتی خدمات حمل و نقل زوار در مشهد را بر عهده بگیرید ما می توانیم به شما در حوزه ثبت شرکت کمک کنیم تا از بهترین ، کم هزینه ترین و کوتاه ترین روش ممکن به خواسته خود یعنی ثبت شرکت در مشهد برسید .فقط کافی است این مقاله را بخوانید تا بدانید برای شروع کار خود حتی در زمینه های گفته شده باید چه کار کنید و چه مراحلی را برای ثبت شرکت و فعالیت خود طی کنید و چقدر هزینه کنید. ما به شکل گام به گام و ساده همه چیز را برای شما توضیح می دهیم. روش ثبت موسسه و شرکت در مشهد و سایر ملزومات آن را برای شما روشن می کنیم به طوری که دیگر نیاز به خواندن مطلب دیگری در این مورد ندارید . حتی اگر بخواهید در انتخاب نام کسب و کارتان به شما کمک می کنیم یا حتی آن را به طور کامل برای شما انجام می دهیم .

تعریف شرکت و موسسه به زبان ساده

هنگامی که چند نفر برای انجام کار مشترک و تقسیم سود حاصله کنار هم جمع میشوند و قراردادی را منعقد می کنند در حقیقت شرکت یا موسسه متولد می شود. البته این شرکت نوپا باید  ثبت شود تا وجهه قانونی داشته باشد که در ثبت آن موسسه حقوقی پایش راهنمای شماست. اما اینکه شرکت با موسسه چه تفاوتی دارد باید بگوییم که به جز تفاوت های ساختاری ، تفاوت در مستندات و کمی نحوه ثبت آنها تفاوت اصلی در موضوع فعالیت است . در خصوص ثبت شرکت در مشهد باید بدانید که اگر برای مثال زعفران به فروش می رسانید چون کار بازرگانی است باید شرکت ثبت شود اما برای ارائه خدمات به زائرین ومسافرین باید موسسه ثبت گردد .  

انواع شرکتها و موسسات ثبتی 

شرکت با مسئولیت محدود در مشهد 

شرکت سهامی خاص در مشهد

شرکت سهامی عام در مشهد

شرکت تعاونی در مشهد

شرکت تضامنی در مشهد

ثبت موسسه در مشهد

انتخاب نام شرکت در مشهد

اگر سردرگم هستید که چه نامی برای شرکت شما مناسب است ، این چند خط را در مورد قوانین انتخاب اسم شرکت بخوانید و باز هم اگر سوالی بود می توانید با تماس با ما به تصمیم مناسب برسید یا کلاً انتخاب اسم موسسه یا شرکت را به ما محول کنید. به هنگام ثبت شغل شما این شغل دارای شخصیت حقوقی شده و تحت قوانین تجارت به ثبت می رسد و نام آن هم تابع همان قانون است . طبق این قانون در اسم شرکت خود از حداقل سه سیلاب استفاده کنید ، از اسامی عام ، مشهوره و خارجی بپرهیزید. همچنین اسم شرکت در شرف ثبت نباید به مانند شرکت های از پیش ثبت شده باشد برای این کار می توانید اسم شرکت خود را استعلام کنید یا از ما بخواهید که در استعلام نام شرکت در مشهد به شما کمک کنیم. همچنین  در زمینه  استعلام اسم شرکت می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات خوبی کسب کنید : استعلام اسم شرکت

روش ثبت شرکت در مشهد از ابتدا تا انتها

انتخاب  شرکای معتمد و متخصص

اولین مرحله در ثبت شرکت برخورداری از شرکای معتمد و متخصص است. این شرکا اگرچه در سود شرکت شریک هستند اما به همین دلیل به اندازه شما انگیزه دارند که شرکت را به موفقیت برسانند و در این راه تجارب و همیاری خود را با شما به اشتراک می گذارند. البته تعداد شرکا در  شرکت های مختلف متفاوت است و از حداقل  دونفر در شرکت با مسئولیت محدود تا  هفت نفر در شرکت تعاونی متفاوت می باشد.

 گام بعدی 

مراجعه به سایت اداره ثبت شرکت ها و بارگذاری اطلاعات شما و شرکت شما در آن

با ورود به سایت اداره ثبت به آدرس irsherkat. ssaa. Ir  و انتخاب اولین گزینه سمت راست در عکس استان محل اقامت و سپس نوع شخصیت حقوقی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در زیر انواع شخصیت حقوقی را برای سهولت کار شما توضیح داده ایم . بعد از این مرحله دکمه گام بعدی را بزنید و اطلاعات عمومی شرکت  خود را مانند آدرس ، تلفن و کد پستی و تاریخ شروع به کار و غیره را در هر ردیف پر نمایید. سپس دکمه گام بعدی و یا ادامه را بزنید تا صفحه فرم جدیدی برای شماجهت ورود سایر اطلاعات باز شود.

آدرس سایت ثبت شرکت

مرحله سوم

ثبت نام های منتخب شرکت

در صفحه ای که پیش رویتان است اول ردیف یا اولویت را انتخاب می کنید و در باکس رو به روی آن نام مورد علاقه تان را وارد می کنید. بعد می توانید ردیف یا اولویت دوم و نام بعدی را که مد نظرشماست وارد کنید  و دکمه ثبت را بزنید. به همین ترتیب حق ورود پنج اسم را برای شخصیت حقوقی دارید.

ثبت نام های شرکت در سامانه

 نکته : چنانچه اطلاعات درست وارد نشود با زدن دکمه ادامه یا گام بعدی شما به صفحه جدید هدایت نمی شوید تا زمانی که اطلاعات را اصلاح کنید. لذا در ورود درست اطلاعات شخصی و شرکت در شرف تاسیس خود دقت نمایید. 

گام چهارم

انتخاب عنوان موضوع فعالیت شرکت و مدت فعالیت آن

 در این بخش یک باکس وجود دارد که با کلیک بر روی آن کرکره ای پر از عناوین فعالیت باز می شود. پس از انتخاب فعالیت متناسب با شرکت خود در مشهد در محیط زیر آن سایر توضیحات در خصوص فعالیت شرکت را باید وارد کنید . نحوه نوشتار و تدوین موضوع فعالیت که در اساسنامه شما ثبت می گردد بسیار مهم است . ثبت پایش برای تدوین موضوع فعالیت و تحریر اساسنامه می تواند راهنمای شما باشد.همچنین می توانید بخشنامه اداری موضوعفعالیت شرکت را در این مقاله مطالعه نمایید : بخشنامه موضوعات شرکت 

مرحله ثبت موضوع فعالیت

گام پنجم

سرمایه شرکت

در این مرحله سرمایه اولیه شرکت را وارد می کنید که لزوماً واریز نمی شود و فقط یک مبلغ اسمی است و تنها در برخی انواع شرکت بخشی از مبلغ باید تا اتمام ثبت شرکت واریز شود.مثل شرکت های سهامی . برای اطلاع از حداقل مبلغ سرمایه اولیه در هنگام ثبت شرکت به این مقاله رجوع کنید : سرمایه شرکت

ثبت سرمایه شرکت در سامانه ثبت شرکت ها

مرحله بعدی

اشخاص یا شرکا

در این قسمت نام موسسین را وارد می کنید به همراه مشخصاتی مانند کد ملی ، آدرس و تلفن وغیره و سپس  باید از مبلغ کل سرمایه هر مقداری را که به هر یک از اشخاص شرکت تعلق می گیرد مشخص کنید. یعنی در فیلد وسط نام شخص را انتخاب کنید و سپس در جلوی نام او مقدار سهمش در شرکت را بنویسید.

نکته: در اکثر شرکت ها شرکا یا سهامداران به میزان سرمایه یا مبلغ اسمی سهام خود هم در سود و هم در زیان شرکت سهیم می باشند .

مرحله اشخاص در ثبت سامانه

مرحله هفتم

انتخاب شعبه شرکت 

اگر شرکت شعبه ای نداشته باشد این صفحه  را سفید گذاشته و فقط یک روزنامه کثیرالانتشار به انتخاب خود جهت آگهی های شرکت تعیین کنید.

گام پایانی ثبت شرکت در مشهد

بارگذاری متن اسناد ثبت شرکت

به هنگام ثبت شرکت خلاصه اطلاعات وارد شده باید طی یک فرمت مشخص در اسنادی همچون اساسنامه، شرکتنامه یا اظهارنامه و صورت جلسه هیات موسسین وارد شود. مثلاً همان طور که قبل تر گفتیم در اساسنامه باید موضوع فعالیت شرکت که تدوین شده است وارد شود که کارشناسان ما این مرحله را برای شما آسان می کنند و علاوه بر تدوین موضوع فعالیت سایر مشخصات را هم در فرمت مربوطه برای شما وارد می کنند . این اسناد قابل بارگذاری در داخل سایت هستند لیکن همان طور که گفته شد باید مشخصات مختص هر شرکت در آن ها جداگانه وارد شود که دقت ویژه ای می طلبد. در نهایت باید  دکمه ثبت پذیرش نهایی را وارد کرده و کد رهگیری جهت مراجعات بعدی برای  اطلاع از تایید ثبت نام شرکت خود دریافت کنید. این بود مراحل ثبت سامانه شرکت در مشهد که به طور خلاصه ارائه شد.

 روزنامه رسمی چیست؟

پس از طی مراحل ذکر شده ودر حقیقت ثبت شرکت و دریافت اسناد ثبتی از اداره ثبت شرکت ها مشهد  باید آگهی تاسیس شما در روزنامه رسمی کشوری به چاپ برسد . برای این کار باید به سایت روزنامه رسمی به آدرس irk.ir رفته و پس از ثبت نام و پرداخت وجه اطلاعات آگهی تاسیس شرکت یا موسسه خود را بارگذاری کنید .همچنین می توانید این مرحله تکمیلی را مانند سایر مراحل ثبتی به موسسات ثبت شرکت مثل ثبت پایش بسپارید . شاید بگویید برای چه هزینه مجدد کرده و آگهی روزنامه را ثبت کنیم؟ باید بگوییم که آگهی رسمی شرکت جز مدارک ثبتی شرکت می باشد و پس از ثبت برای هر اقدامی در خصوص شرکت از جمله بحث مالیات یا هر نوع تغییر یا اخذ دفاترپلمپ شرکت و غیره لازم می باشد . لذا پس از ثبت شرکت حتماً در خصوص چاپ آگهی روزنامه رسمی اقدام نمایید.

 ترمینولوژی شرکت ها 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود  در مشهد

شرکتی است تجاری که از ۲ شریک یا بیشتر تشکیل می شود که مسئولیت کمتری نسبت به شرکت های دیگر دارد. ویژگی این شرکت استفاده تجاری به صورت بازرگانی برای مواردی مانند فعالیت در زمینه آرایشی بهداشتی ، موادغذایی، خرید، فروش، صادرات، واردات و غیره و  به طور کلی کلیه موضوعاتی که نیاز به شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی ندارند .

ثبت شرکت سهامی خاص در مشهد

شرکت سهامی است که کل مبلغ سرمایه یا سهام توسط موسسین در بدو امر تامین میشود و سرمایه به شکل سهامهای متساوی القیمت در می آید. برای موضوعات فنی مهندسی که شرکت در مناقصات را می طلبد مناسب تر است .

شرکت سهامی عام در مشهد

شرکت سهامی است که برای انجام طرح های انبوه تشکیل می شود و برای تامین سرمایه طرح بعد از ثبت از عموم مردم در سازمان بورس به عنوان سهامدار ثبت نام به عمل می آید . در این نوع شرکت در بدو امر به پنج نفر موسس نیاز می باشد.

ثبت شرکت تعاونی در مشهد

شرکتی است که ثبت آن تحت نظر وزارت تعاون و با حداقل 7 عضو جهت رفع نیازهای کشور در سطح تولید ، توزیع یا مصرف تشکیل و با حداقل هفت نفر عضو ثبت می شود.

ثبت شرکت تضامنی در مشهد

مسئولیت بالای این نوع شرکت و تضمین زیان یا بدهی توسط شریک ذکر شده در نام شرکت این نوع شرکت را برای ثبت صرافی یا موسسات مالی مناسب می سازد و از حداقل دو عضو تشکیل می شود که نام یکی از آن ها به عنوان شریک تضامنی در نام شرکت قید می شود.

ثبت موسسه غیر تجاری در مشهد

نهادی است که با ثبت آن یک شخصیت حقوقی غیرتجاری جهت موضوعاتی مثل امور مذهبی ، فرهنگی ، ورزشی و غیره به ثبت می رسد و برای ثبت به دو نفر عضو احتیاج دارد.حداقل سرمایه برای ثبت موسسه در مشهد یک میلیون ریال است.

آیا قبل از ثبت شرکت به مجوز نیاز است ؟

برای برخی از موضوعات فعالیت قبل از ثبت شرکت باید اقدام به اخذ مجوز نمود و آن را ضمیمه مدارک ثبت شرکت کرد. این موضوعات فعالیت در قانون تجارت به صراحت ذکر شده است و معمولا موضوعاتی می باشد که به نوعی با سلامت عمومی جامعه یا مسائل حساس در سطح کلان مرتبط می باشد ( 23 مورد ) . همچنین برای ثبت اغلب موسسات غیر تجاری نیاز به اخذ مجوز پیش از ثبت شرکت و یا ثبت موسسه در مشهد می باشد . مثلاً جهت موسسه مشاوره روانشناسی و یا ایجاد کلینیک ترک اعتیاد ،باشگاه ورزشی و مهدکودک نیازمند مجوز می باشید . برای اطلاع از اینکه جهت تهیه مجوز از چه مرجعی درخواست نمایید می توانید با ثبت پایش تماس بگیرید تا اداره اعطا کننده مجوز قبل از ثبت شرکت را به شما معرفی کنیم.

سخن پایانی

 امروزه اکثر صاحبان مشاغل به نوعی با حقوق ثبتی درگیرمی شوند و چنانچه وقت کافی جهت پیگیری آنها نداشته باشند می توانند با تماس با ثبت پایش از مشاوره رایگان برخوردار شوند. همچنین تیم حقوقی این موسسه می تواند در هر یک از مراحل ثبت به شما خدمات ثبتی علاوه بر مشاوره ارائه دهد و اطلاعات دقیق در خصوص هزینه و تعرفه ثبت شرکت در مشهد را در اختیار شما بگذارد. 

مراکز واحدهای ثبت شرکت در استان خراسان رضوی

 اداره ثبت شرکت درگز
اداره ثبت شرکت قوچان 
اداره ثبت شرکت چناران
اداره ثبت شرکت کلات
اداره ثبت شرکت سرخس
اداره ثبت شرکت تربت جام
اداره ثبت شرکت فریمان
اداره ثبت شرکت بینالود
اداره ثبت شرکت باخرز
اداره ثبت شرکت زاوه
اداره ثبت شرکت نیشابور
اداره ثبت شرکت فیروزه 
اداره ثبت شرکت خوشاب
اداره ثبت شرکت جوین
اداره ثبت شرکت جغتای
اداره ثبت شرکت داورزن
اداره ثبت شرکت سبزوار
اداره ثبت شرکت بردسکن
اداره ثبت شرکت خلیل آباد
اداره ثبت شرکت بجستان 
اداره ثبت شرکت گناباد
اداره ثبت شرکت خواف
اداره ثبت شرکت رشتخواه
اداره ثبت شرکت کاشمر
اداره ثبت شرکت مه ولات
در صورت نیاز به فرایند ثبتی در هر کدام از واحدهای استان خراسان رضوی موسسه حقوقی پایش کلیه امور حقوقی و اداری شما را در حوزه ثبتشرکت مشهد و برند با کمترین هزینه و سریع ترین زمان ممکن انجام می دهد. جهت اطلاع از فرایند ثبت شرکت در مشهد با ما در ارتباط باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

محمد صانعی

با سلام بنده حدود دهسال قبل در مشهد یک شرکت سهامی محدود بنام مشهد کوثر جهت واردات درب های ضد سرقت ثبت نمودم و بدلیل زیانهای مالی بعد از مدتی آنرا رها کردم. خواستم ببینم احیاء مجدد آن بهتر است و اصلا آن شرکت وجود خارجی دارد یا نه ویا اینکه اقدام به تاسیس شرکت دیگر بنمایم. ممنون .

پاسخ
🏦 ثبت پایش

🏦 ثبت پایش

درود برشما . با توجه به وضعیت مالیاتی در خصوص شرکت های قدیمی امکان اینکه در حوزه دارایی دچار مشکل شوید زیاد است . لذا پیشنهاد این مجموعه به شما ثبت یک شرکت تازه تاسیس می باشد . جهت مشاوره تخصصی نیز میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید . با تشکر از شما

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.