ثبت شرکت در مشهد

در حال حاضر در اکثر نقاط شهر مجموعه های زیادی در زمینه ی ثبت  شرکت ها فعالیت می کنند. ولی اکثر این مجموعه ها به ثبت شرکت در تهران بسنده می کنند و کمتر مجموعه ای پیدا میشود  که به ثبت شرکت در استان مشهد و سایر شهرستان ها بپردازد. گروه حقوقی و ثبتی پایش این امکان را برای متقاضیان ثبت شرکت در شهرستان ها از جمله مشهد  فراهم ساخته است و اطلاعاتی درباره ی ثبت انواع شرکت ها و مراحل ثبت آنها در اختیار شما قرار میدهد.

چرا شرکت خود را ثبت کنیم؟

ثبت شرکت برای صاحبان و مدیران آن از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. چرا که شخص از شخصیت حقیقی خود به یک شخصیت حقوقی تبدیل می گردد. و این روزها بطور قطع شرکتی که دارای اعتبار حقوقی و قانونی باشد، دارای ارزش و جایگاه والایی می باشد. و بدین سبب مجموعه ای  که در اداره ی ثبت شرکتها به ثبت قانونی رسیده و شماره ثبت آن درج شده باشد، سبب جلب اعتماد و امنیت خاطر مشتریان و دیگر شرکت ها می گردد.

مدارک مور نیاز جهت ثبت شرکت در مشهد

1.کپی برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی اعضاء هیئت مدیره، موسسین، سهامداران و بازرسین 

2.گواهی عدم سوء پیشینه اعضا هیئت مدیره  و بازرسین

3.آدرس  شرکت به همراه کد پستی

مدت زمان ثبت شرکت در مشهد

بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز و تعیین نام شرکت، حدود پانزده روز زمان لازم است تا شرکت مورد نظر به ثبت رسیده و سایر اوراق ثبتی و شماره ثبت آماده گردند.

شرایط ثبت شرکت در مشهد

با استناد به قانون تجارت میزان سرمایه اولیه نمیتواند از یک میلیون ریال کمتر باشد و حداقل اعضا برای ثبت شرکت 2 نفر و زمان لازم برای  ثبت شرکت در مشهد 10 الی 15 روز کاری می باشد.

مراحل ثبت شرکت در مشهد

ثبت شرکت توسط متقاضی :

در ابتدا باید شرح موضوع فعالیت خود را مشخص کرده و اوراق شرکت را بر اساس اطلاعات اولیه شرکت کامل نمایید توجه داشته باشید برای تنظیم این اوراق باید از اشخاص با تجربه  راهنمایی بگیرید و در مرحله ی بعد نوبت به آن می رسد که از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها در مشهد  اقدام به وارد نمودن اطلاعات و  ثبت سامانه کرده و کلیه مراحل این سامانه را با دقت و به صورت صحیح کامل و پر نمایید. توجه داشته باشید با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش وجود ندارد.

ثبت شرکت توسط گروه ثبتی پایش: 

در ابتدا کارشناسان گروه ثبتی پایش مشاوره ای کارآمد در زمینه ی پرونده  به شما متقاضیان ارائه می نماید. بعد از تکمیل و تحویل مدارک از جانب موکل ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شمارا به صورت کاملا تخصصی طراحی وتنظیم و تدوین می نماید. مرحله ی بعد نوبت به ثبت سامانه ای شرکت از طریق سامانه ثبت شرکتها در مشهد می رسد کارشناسان مجرب و متخصص بخش اداری  ما اطلاعات درخواستی در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را تنظیم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت مشهد وکلای ما روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نمایند و بعد از گذشت 10 الی 15 روز کاری آگهی تاسیس شرکت انتشار می یابد.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در مشهد

با افزایش فعالیتهای تجاری گامی محکم و موثر برداشتن در این زمینه یک امر  حیاتی می باشد و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مشهد یکی از اولین گام ها می باشد. این قالب ثبتی با حداقل دو شریک بالای 18 سال تاسیس میگردد که می بایست عضو هیئت مدیره نیز باشند. باید در نظر  داشته باشید انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود الزامی می باشد و میزان سرمایه نباید از یک میلیون ریال کمتر باشد و این سرمایه به صورت اقرار ااز جانب مدیر عامل و هیئت مدیره می باشد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مشهد با کارشناسان پایش در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در مشهد

 فعالان اقتصادی برای ارائه خدمات بهتر می بایست فعالیتهایی را انجام دهند که توانایی های خود را افزایش دهند ثبت یک شرکت با قالب سهامی خاص در مشهد میتواند از مهمترین گامها  در این زمینه باشد در این قالب ثبتی میزان تعهد سهامداران با توجه به سهام انها  در شرکت می باشد اعضاء تشکیل دهنده این شرکتها برخلاف شرکت با مسئولیت محدود سه نفر شریک بالای 18سال و 2 نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشد که انتخاب این بازرسین الزامی می باشد و می بایست 35% از سرمایه اولیه شرکت خود را در یکی از بانکهای عضو شتاب  به نام شرکت در شرف تاسیس واریز نماید. مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال و بازرسین آنها یک سال می باشدکه بعد از زمان اشاره شده قابل تمدید یا تعویض میباشند.. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با سهامی خاص در مشهد با کارشناسان گره ثبتی  پایش در تماس باشید.

ثبت شرکت بازرگانی و تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در مشهد

بکی از متداول ترین موضوعات فعالیت شرکت ، فعالیتهایی با عنوان بازرگانی، پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی می باشد این فعالیتها هم در قالب شرکت با مسئولیت محدود و هم در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند که با توجه به میزان فعالیت ، انتخاب قالبهای ثبتی متفاوت می باشد. توجه داشته باشید در صورتی که می خواهید  در مناقصات و مزایدات شرکت کرده و فعالیتهای گسترده ای داشته باشید پیشنهاد میگردد با توجه به سطح بالا بودن اعتبار و  تعهدات شرکت سهامی خاص از این قالب برای ثبت استفاده نمایید. کارشناسان و مشاوران گروه حقوقی و ثبتی پایش با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند یاری رسان شما باشند.

انواع شرکتهای قابل ثبت در حوزه ثبتی مشهد

از مهم ترین راههایی که  افراد در مشهد به منظور استفاده از تجربه و تخصص و سرمایه یکدیگر میتوانند فعالیتهای اقتصادی را تشکیل دهن ، .میتوان به ثبت شرکت اشاره کرد شرکتها با توجه به موضوع فعالیت به 7 قالب ثبتی تقسیم میشوند که از متداول ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص در مشهد می باشد. شرکتها به استناد قانون تجارت به شرح ذیل تقسیم بندی میشوند:

1.شرکتهای سهامی ( خاص و عام ): 

الف. سهامی عام .بخشی از سهام در این نوع از شرکتها از طریق سهامداران و بخش دیگر آن از طریق فروش سهام به عموم افراد تامین میگردد. و تعداد سهامداران در این نوع شرکتها 3 نفر می باشد

ب.سهامی خاص. در این نوع شرکتها سهامداران سه نفر می باشد و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل می باشد.  این شرکت ها موظف هستند 35% از سهام اولیه شرکت خود را در بانک واریز نماید و 65% درصد از سهام در تعهد سهامداران می باشد.

2. شرکت با مسئولیت میزان سرمایه در این نوع از شرکتها نمیتواند از 1.000.000ریال کمتر باشد. سهامداران در این قالب ثبتی از دو نفر شریک بالای 18 سال تشکیل می گردد محدود :

3. شرکت تضامنی : شرکتی را که نام یکی از شرکا در اسم شرکت قید گردیده باشد را تضامنی می نامند و سهامداری که اسم آن در نام شرکت قید شده است مسئول ضرر و زیانهای احتمالی شرکت می باشد. 

4. شرکت تعاونی : اعضاء تشکیل دهنده تعاونی ها حداقل 7 نفر شریک می باشد و حداقل سرمایه 500هزار تومان می باشد. شرکتها در دو قالب توزیعی و تولیدی تقسیم بندی می شود

5. شرکت نسبی : در این نوع از شرکتها هر یک از سهامدارن به  میزان سرمایه خود در شرکت مسئولیت دارند این قالب ثبتی تنها در ایران به ثبت می رسد و در دیگر کشورها شرکتی با عنوان شرکت نسبی موجود نمی باشد.

6. شرکت مختلط سهامی :  این نوع از شرکتها با چند شریک ضامن و چند شریک سهامی تاسیس می گردد و سهامداران ضامن مکلف به پرداخت قروض احتمالی شرکت می باشند

7.شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها با چند نفر سهامدار ضامن و سهامدار با مسئولیت محدود تاسیس می گردد. توجه داشته باشید شریک ضامن مسئول کلیه قروض احتمالی شرکت می باشد. 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

listcomments(m, 0)
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.