ثبت شرکت در قزوین - ثبت شرکتها قزوین

موسسه حقوقی پایش در این مقاله تلاش برآن دارد تا درباره ی ثبت شرکت در قزوین مطالبی را به متقاضیان محترم ثبت شرکت در قزوین ارائه نماید مقاله را مطالعه کنید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شرکت به معناي شريک شدن است بدين معني که ممکن است گاهي فعاليتي را به شکل تکي ادامه دهيم و اصطلاحا" فعاليت حقيقي داشته باشيم اما در نقطه اي از کار به اين نتيجه برسيم که به کمک شخص يا اشخاص ديگر براي پيشرفت کار و يا گسترش آن و رسيدن به نتايج بهتر نيازمنديم و در اينجاست که بحث ثبت شرکت و ثبت شرکت در قزوين به وجود مي آيد.

يعني فرد با شريک شدن با افراد ديگر شرکت را به وجود مي آورد که براي تشکيل شرکت ابتدا بايد آن را در اداره ثبت شرکتها در قزوين ثبت نمود.

ثبت شرکتهاي قزوين هنگامي انجام شده تلقي مي گردد که اوراق ثبتي آن من جمله اساسنامه و تقاضنامه و شرکتنامه / اظهارنامه شرکت ممهور و امضا شده باشد .

خدمات ثبت شرکت در قزوين توسط ثبت شرکتهاي پايش شامل انجام کليه مراحل ثبت شرکت در قزوين از جمله تعيين نام شرکت ، تنظيم و ثبت مدارک ثبتي شرکت و ثبت نام روزنامه رسمي مي باشد.

مدارک ثبت شرکت در قزوین

 1. نسخه اصل و برابر اصل مدارک هویتی اعضا و مؤسسین شرکت.
 2. اخذ گواهی عدم سوء پیشینه اعضا و مؤسسین.
 3. گواهی تأییدیه بانکی مبنی بر 35 درصد از مبلغ سرمایه اولیه در بانک سپرده شود .
 4. ارائه وکالتنامه در صورتی که وکیل و یا نماینده قانونی امور ثبت را انجام دهند .
 5. ارائه مجوز فعالیت در صورتی که موضوع فعالیت شرکت ملزم به ارائه مجوز باشد .

زمان و هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت شرکت در قزوین

بعد از اینکه مدارک و اخذ گواهی بانک دریافت گردید باید اقدام به ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها در یزد نمایید زمان ثبت شرکت متغییر می باشد این متغییر بودن بیشتر به موضوع فعالیتی شرکت و هم چنین پرونده های کارشناسان بستگی دارد . زمان مورد نیاز 15 الی 30 روزکاری می باشد .

هزینه های شرکت بستگی به مواردی دارد که در طی مراحل ثبت باید پرداخت نمایید از جمله این موارد در ذیل برای شما توضیح داده شده است :

هزینه تعیین نام شرکت

تعیین نام شرکت به معنای انتخاب 5 نام برای شرکت است به طوری که یکی از این 5 نام واجد تایید و ثبت باشد. اسامی شرکت باید دارای ریشه اصیل فارسی بوده و حداقل از سه سیلاب تشکیل شده و عین یا مشابه آن قبلا به ثبت نرسیده باشد . به منظور تعیین نام و بررسی کاشناس اداره ثبت باید وجه حق النام پرداخت گردد و فیش واریزی به اداره ثبت شرکتها ارائه گردد.

هزینه پستی ثبت شرکت 

پس از تعیین نام و هنگام تکمیل مدارک می بایست از طریق باجه های پستی معین در هر شهر نسبت به ارسال مدارک صرفا از طریق این باجه ها اقدام نمود که هزینه پستی در مراکز مختلف بسته به میزان وزن و تعداد اوراق ( برگه ها) متغیر می باشد.

هزینه حق الثبت

منظور از حق الثبت همان ابطال فیش سرمایه است که برای سرمایه های مختلف متغیر می باشد .
لازم به ذکر است که این هزینه طبق تعرفه ی اداره ثبت شرکتها محاسبه می گردد.

هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی

به طور کلی ثبت یک شرکت در دو نوبت روزنامه می گردد ،ابتدا در روزنامه محلی که هزینه آن در اداره ثبت شرکتها پرداخت می شود و دومی در روزنامه رسمی کل کشور که پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی است .
طریقه ی محاسبه ی حق الدرج در اداره ثبت شرکتها بستگی به نوع شرکت و تعداد خطوط موجود در آگهی تاسیس شرکت دارد و هرچقدر موضوع شرکت و تعداد اعضاء بیشتر باشد هزینه حق الدرج در روزنامه رسمی و روزنامه محلی افزایش می یابد .

هزینه پاکت ، پوشه و دیگر متعلقات پرونده نیز به هزینه ثبت شرکت اضافه می گردد.

هزینه روزنامه رسمی کل کشور 

پس از ثبت شرکت و پرداخت مرحله اول روزنامه یا همان حق الدرج آگهی در روزنامه محلی می بایست نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت در سامانه روزنامه رسمی نیز اقدام نمود.
نحوه محاسبه هزینه روزنامه رسمی نیز بستگی به نوع شرکت و موضوع فعالیت و تعداد اعضاء شرکت دارد و به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می گردد که می توان در همان سامانه نسبت به پرداخت اینترنتی آن اقدام نمود.

هزینه پلمپ دفاتر تجاری 

پس از ثبت شرکت و پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت 1 ماه فرصت می باشد که نسبت به پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری و اخذ آنها اقدام نمود.
هزینه دفاتر کل و روزنامه و دفتر دارایی با توجه به اینکه 50 یا 100 برگی یا بیشتر باشند در واحدهای ثبتی مختلف متفاوت است .
در توضیح پلمپ دفاتر تجاری باید گفت که این دفاتر شامل دفتر کل و روزنامه می باشند که توسط اداره ثبت شرکتها پلمپ می گردند و در زمانی که مالیات بر درآمد سالانه محاسبه می گردد این دفاتر ملاک ارزیابی و محاسبه مالیات شما هستند.

هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی 

برای تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی می بایست ابتدا 2 در 1000 سرمایه به عنوان حق ابطال تمبر سرمایه پرداخت گردد. و سپس فیش های مربوط به تشکیل پرونده دارایی و دریافت کد اقتصادی واریز گردند.
همانطور که از ابتدا نیز اشاره شد هزینه های مربوط به ثبت یک شرکت متفاوت هستند که در این مطلب سعی نمودیم مواردی را که باعث تفاوت هزینه در ثبت شرکتها می گردند را بیان نماییم.

جهت اطلاع دقیق تر از هزینه های ثبت شرکت شما می توانید به صورت 24 ساعته با کارشناسان ما در موسسه حقوقی پایش درتماس باشید.

موسسه حقوقی پایش دارای دپارتمان تخصصی در زمینه ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در قزوين

براي ثبت شرکت در قزوين ابتدا بايد مواردي مانند نوع شرکت ،نام آن، سرمايه, اعضا و آورده آنها و نيز سمت آنها در شرکت مشخص شود سپس بايد نسبت به ثبت نام اينترنتي اقدام نمود و پس از آن بايد مدارک لازم که سايت اداره ثبت شرکتهاي قزوين ارسال شود.

چنانچه مدارک تاييد گردد مي توان روند پرونده را پيگيري کرد و در غير اين صورت بايد براي رفع نقص اعلام شده بلافاصله اقدام شود. در مرحله بعد صدور پيش آگهي و اقدام جهت روزنامه رسمي بايد صورت پذيرد که همگي اين مراحل و خدمات ثبت شرکت در قزوين توسط مجتمع ثبت پايش انجام مي شود.

هزينه ثبت شرکت در قزوين براساس عوامل مختلفي مثل نوع شرکت و فعاليت آن و اعضاي آن مشخص ميشود و بنابراين ، نميتوان هزينه آن را مشخصا" اعلام نمود.

براي ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها انتخاب نام حتما بايد از اسامي ثبت نشده استفاده و انتخاب کرد که درتعداد سيلاب براي انتخاب نام ملاک نيست اما تعداد سيلاب بيشتر در نداشتن شباهت با نامهاي قبلي موثر است.

ثبت شرکت با مسئوليت محدود در قزوین

شرکت با مسئوليت محدود به دليل تشريفات اداري ساده آن از محبوبيت بالايي برخوردار است .شرکاي حاضر در اين شرکتها تنها به ميزان آورده نقدي خود در شرکت مسئول تامين ضرر و زيان مي باشند و سرمايه در اين شرکتها به صورت لفظي مي باشد و تنها در تعهد شرکا خواهد بود. شرکت با مسئوليت محدود تنها با دونفر شريک بالاي 18سال تشکيل مي گردد و براي کسب و کارهاي خانگي و کوچک بسيار مناسب است.

ثبت شرکت سهامي خاص در قزوین

به منظور انجام برخي امور مانند اخذ رتبه و شرکت در مناقصات و مزايدات شرکت سهامي خاص مناسب مي باشد . تعداد اعضا شرکت سهامي خاص 5 نفر مي باشد که 3نفر عضو اصلي هيئت مديره و دونفر از آنها به عنوان بازرس اصلي و علي البدل انتخاب مي گردند. ذکر عنوان سهامي خاص در کليه اوراق و اسناد و اعلاميه هاي شرکت قبل يا بعد از نام شرکت الزامي مي باشد.

ثبت موسسه در قزوین

موسسات غیر تجاری موسساتی را شامل می شوند که در امور فعالیتی آنها غیر تجاری بوده مانند امور علمی ، آموزشی ، امور خیریه و... می باشد . تشکیل دهنده آنها ممکن است قصد انتفاع و غیر انتفاع داشته باشند. اینگونه موسسه غیر تجاری در بعد از ثبت شخصیت حقوقی پیدا می کنند و رسمیت شناخته می شوند .

این موسسات ممکن است قصد انتفاع یعنی جلب سود و تقسیم آن بین اعضا داشته باشند و یا قصد غیر انتفاعی یعنی هدف اصلی آنها سودآوری و تقسیم بین اعضا نمی باشد . سرمایه ای که برای ثبت موسسه در قزوین نیاز است به هر میزانی مجاز می باشد .

انواع شرکتهای تجاری در قزوین

 1. ثبت شرکت بازرگانی در قزوین
 2. ثبت شرکت پیمانکاری در قزوین
 3. ثبت شرکت خدماتی در قزوین
 4. ثبت شرکت گردشگری در قزوین
 5. ثبت شرکت ساختمانی در قزوین
 6. ثبت شرکت عمرانی در قزوین
 7. ثبت شرکت تولیدی در قزوین
 8. ثبت شرکت صنعتی در قزوین
 9. ثبت شرکت دانش بنیان در قزوین
 10. ثبت شرکت معماری در قزوین

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها استان قزوین

 1. ثبت شرکت در تاکستان
 2. ثبت شرکت در الوند
 3. ثبت شرکت در اقبالیه
 4. ثبت شرکت در آبیک
 5. ثبت شرکت در محمدیه
 6. ثبت شرکت در بیدستان
 7. ثبت شرکت در محمودآباد نمونه
 8. ثبت شرکت در بوئین زهرا
 9. ثبت شرکت در آبگرم
 10. ثبت شرکت در خرمدشت

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.