ثبت شرکت در ساری -ثبت شرکتهای ساری

ثبت شرکت تجاری برخلاف تصور همگان در قانون تجارت ایران تعریف نشده است بلکه در قانون مدنی تعریف شده و تعریف آن بدین شرح است : شرکت عبارت از عقدی است که در آن طرفین، سرمایه یا کار خود را برای رسیدن به سودی خاص جمع می کنند و این عمل همراه با اشاعه در حق مالکیت انجام می شود به موجب همین امر ما در این مقاله تلاش و کوشش نموده ایم تا درباره ی ثبت شرکت در ساری مطالبی را به متقاضیان محترمی که می خواهند شرکتی را در ساری ثبت کنند ارائه نماییم مقاله را مطالعه کنید و چنانچه با هر سوال و موردی مواجه شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی پایش در ارتباط باشید.

فی الواقع شرکت اختیاری حاصل اراده طرفین است . هنگام ثبت شرکت طبق قرارداد به هریک از شرکا یا موسسین شرکت سمتی داده می شود که این سمتها به این شرح است :

مدیرعامل،رئیس هیئت مدیره، نائب رئیس و عضو هیئت مدیره و برای شرکتهای تعاونی و سهامی بازرس اصلی- بازرس علی البدل.

بنابر آنچه گفتیم برای ثبت شرکت در مازندران انتخاب شریکی که بتوان به او اعتماد کرد و از حضور او بهره مند شد بسیار مهم می باشد .

ثبت شرکت در ساری علاوه بر این شرایط دیگری نیز دارد مانند :داشتن حداقل یک عضو بالای 18 سال، کارمند دولت نبودن ، عدم سابقه کیفری و در نهایت حداقل سرمایه اولیه یک میلیون ریال .

شایان ذکر است زمانی که شرکت خود را در ساری به ثبت رساندید بر اساس مفاد اساسنامه شرکت در مواردی امکان تغییرات و یا انحلال شرکت وجود دارد برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در ساری مراجعه نمایید.

مدارک ثبت شرکت در ساری

 1. نسخه مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی ، گواهی عدم سوء پیشینه مدیر عامل و اعضای هیات مدیره، نسخه شناسنامه و کارت ملی و گواهی عدم سوء پیشینه بازرس اصلی و علی البدل ( در شرکت های سهامی خاص )
 2. نام شرکت.
 3. موضوع فعالیت شرکت.
 4. میزان سرمایه شرکت.
 5. آدرس شرکت ( می بایست فقط در محدوده منطقه ثبتی باشد )
 6. تعیین سهامداران و میزان سهام آن ها.
 7. تعیین مدیران شرکت و سمت آن ها ( مدیر عامل ، رییس هیات مدیره ، نایب رییس هیات مدیره )
 8. اسامی اشخاصی که حق امضا دارند.
 9. تعیین بازرسین شرکت ( مخصوص شرکت های سهامی خاص)
 10. مجوز فعالیت شرکت در صورتی که فعالیت شرکت نیاز به مجوز فعالیت باشد اخذ آن الزامی است .

زمان و هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت شرکت در ساری

هزینه ثبت شرکت در مازندران شامل حق الثبت و حق الدرج آگهی با توجه به سرمایه اولیه و بسته روزنامه رسمی تعیین می گردد و بنابراین نمی توان به صورت قطعی و مشخص هزینه ای را اعلام نمود. جهت اطلاع بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

مدت زمانی که طول می کشد یک شرکت در ساری ثبت شود 15 الی 30 روزکاری می باشد . الزامی است کلیه متقاضیان در مدارک ارسالی به اداره ثبت شرکت ها ، دقت و تکمیل نمایند تا در بررسی های کارشناسان اداره ثبت شرکت ها نواقص مدارک را مشاهده نکنند زیرا در این صورت مشاهده نواقص پرونده ثبت شرکت زمان بر می شود .

مراحل ثبت شرکت در ساری

ثبت شرکت در ساری را می توان در اداره ثبت شرکتها به صورت اینترنتی انجام داد ، وارد سامانه شده و کلیه مندرجات ثبت را تکمیل نمایید . در زمان ثبت شرکت اولین قدم انتخاب شرکای مناسب می باشد. بعد از آن نوع قالب ثبتی و در ادامه پنج اسم مناسب برای شرکت خود در نظر بگیرید . پس از ثبت سامانه ای و تایید نام باید مدارک برای اداره ثبت شرکتها ارسال گردد و با پرداخت وجه حق الثبت و حق الدرج آگهی پیگیری روند پرونده انجام گیرد تا مراحل ثبت طی شده و آگهی روزنامه رسمی درج شود.

که کلیه این مراحل شامل خدمات ثبت شرکت در مازندران می گردد. در ارجاع پرونده کارشناسان اداره بررسی های لازمه را انجام می دهند در صورت توافق و تأیید پرونده موارد ثبت شرکت به ثبت می رسد و در دو نوبت روزنامه به چاپ می رسد .

موسسه حقوقی پایش دپارتمان تخصصی در زمینه ثبت شرکت هم اکنون می توانید تماس بگیرید

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ساری

شرکتی است تجاری که می تواند دو موسس یا بیشتر داشته باشد و در آن مسئولیت شرکا محدود به سرمایه شان در شرکت است. یعنی بار مسئولیتی و تعهدی پایین تردارد و همچنین استفاده تجاری از شرکت مسئولیت محدود به شکل بازرگانی برای موضوع هایی نظیر آرایشی، بهداشتی ، آشامیدنی ، موادغذایی، خرید، فروش، صادرات، واردات و به طور کلی کلیه موضوعاتی که نیاز به شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی ندارند مرسوم تر می باشد از خاصیت های شرکت مسئولیت محدود ، داشتن هیئت مدیره (تصمیم گیرنده ) خارج از شرکاء می باشد که برای سرمایه گذاری افراد دیگر آن را مناسب می سازد.

جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود نیاز واریز سرمایه در حساب بانکی و یا بازکردن حساب بانکی در هنگام تاسیس نمی باشد.

شرکت سهامی خاص در ساری

شرکتی است که از حداقل ۳ سهامدار به صورت حقیقی یا حقوقی می باشد تشکیل میشود. در این نوع شرکت اعضای هیئت مدیره اجبارا باید از سهامداران باشند البته به جز مدیر عامل ..شرکت سهامی خاص بیشتر مناسب برای حضور در مناقصات و مزایدات و پیمان ها می باشدو به همین دلیل طرف قراداد با سازمانهای دولتی می شود.

پس در نتیجه شرکت سهامی خاص از اعتبار بیشتری برای شرکت در مناقصات و مزایدات همچنین در بانک های دولتی و خصوصی برای اخذ وام و تسهیلات و اخذ ضمانت نامه بانکی از اعتبار بیشتر برخوردار می باشد.

ثبت موسسه در ساری

کلیه اشخاص حقیقی و یا حقوقی که د رامور فعالیت های غیر تجاری مشغول بکار هستند می توانند موسسه را به ثبت برسانند و همان طور که می دانید موسسه غیر تجاری از نام آن مشخص است فعالیتی هایی در امورات غیر تجاری و غیر بازرگانی انجام میدهند . مانند امور فعالیتهای علمی ، ادبی ، خیریه ، ... می باشد و ثبت موسسه در ساری را می توان به دو صورت انجام داد ، ثبت موسسات غیر انتفاعی یعنی هدف مؤسسین سودآوری و کسب درامد و تقسیم آن در بین اعضا نمی باشد . ثبت موسسات انتفاعی یعنی هدف مؤسسین سودآوری بیشتر و تقسیم آن در بین اعضا می باشد .

انواع شرکتهای تجاری در ساری

 1. ثبت شرکت بازرگانی در ساری.
 2. ثبت شرکت پیمانکاری در ساری.
 3. ثبت شرکت خدماتی در ساری.
 4. ثبت شرکت گردشگری در ساری.
 5. ثبت شرکت ساختمانی در ساری.
 6. ثبت شرکت عمرانی در ساری.
 7. ثبت شرکت تولیدی در ساری.
 8. ثبت شرکت صنعتی در ساری.
 9. ثبت شرکت دانش بنیان در ساری.
 10. ثبت شرکت معماری در ساری.

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها استان مازنداران

 1. ثبت شرکت در بایل
 2. ثبت شرکت در آمل.
 3. ثبت شرکت در قائم شهر.
 4. ثبت شرکت در بهشهر.
 5. ثبت شرکت در چالوس.
 6. ثبت شرکت در نکا.
 7. ثبت شرکت در بابلسر.
 8. ثبت شرکت در تنکابن
 9. ثبت شرکت در نوشهر.
 10. ثبت شرکت در فریدونکنار.
 11. ثبت شرکت در رامسر.
 12. ثبت شرکت در چوبیار.
 13. ثبت شرکت در محمودآباد.
 14. ثبت شرکت در نور.
 15. ثبت شرکت در گلوگاه.
 16. ثبت شرکت در سوادکوه.
 17. ثبت شرکت در عباس آباد.
 18. ثبت شرکت در کلاردشت.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.