ثبت شرکت در مازندران -ثبت شرکتهای مازندران

ثبت شرکت در مازندران

ثبت شرکت در مازندران
ثبت شرکت در مازندران

 ثبت شرکت تجاری برخلاف تصور همگان در قانون تجارت ایران تعریف نشده است  بلکه در قانون مدنی تعریف شده و تعریف آن بدین شرح است : شرکت عبارت از عقدی است که در آن طرفین، سرمایه یا کار خود را برای رسیدن به سودی خاص جمع می کنند و این عمل همراه با اشاعه در حق مالکیت انجام می شود.  فی الواقع شرکت اختیاری حاصل اراده طرفین است . هنگام ثبت شرکت طبق قرارداد به هریک از شرکا یا موسسین شرکت سمتی داده می شود که  این سمتها به این شرح است :

مدیرعامل،رئیس هیئت مدیره، نائب رئیس و عضو هیئت مدیره و برای شرکتهای تعاونی و سهامی  بازرس اصلی- بازرس علی البدل.

 بنابر آنچه گفتیم برای ثبت شرکت در مازندران انتخاب شریکی که بتوان به او اعتماد کرد و از حضور او بهره مند شد بسیار مهم می باشد . ثبت شرکت در مازندران علاوه بر این شرایط دیگری نیز دارد مانند : داشتن حداقل یک عضو بالای 18 سال، کارمند دولت نبودن ، عدم سابقه کیفری و در نهایت حداقل سرمایه اولیه یک میلیون ریال .

مراحل ثبت شرکت در مازندران  

در زمان ثبت شرکت اولین قدم انتخاب شرکای مناسب می باشد.  بعد از آن نوع قالب ثبتی و پنج  اسم  مناسب برای شرکت خود در نظر بگیرید .پس از ثبت سامانه ای و تایید نام باید مدارک برای اداره ثبت شرکتها ارسال گردد و با پرداخت وجه حق الثبت و حق الدرج آگهی پیگیری روند پرونده انجام گیرد تا مراحل ثبت طی شده و آگهی روزنامه رسمی درج شود. که کلیه این مراحل شامل خدمات ثبت شرکت در مازندران می گردد.

هزینه ثبت شرکت در مازندران

هزینه ثبت شرکت در مازندران شامل حق الثبت و حق الدرج آگهی با توجه به سرمایه اولیه و بسته روزنامه رسمی تعیین می گردد و بنابراین نمی توان به صورت قطعی و مشخص هزینه ای را اعلام نمود. جهت اطلاع بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 

شرکت سهامی خاص

شرکتی  است که از حداقل ۳ سهامدار به صورت حقیقی یا حقوقی می باشد تشکیل میشود. در این نوع شرکت اعضای هیئت مدیره اجبارا باید از سهامداران باشند  البته به جز مدیر عامل ..شرکت سهامی خاص بیشتر مناسب برای حضور در مناقصات و مزایدات و پیمان ها می باشدو به همین دلیل طرف قراداد با سازمانهای دولتی می شود.پس در نتیجه شرکت سهامی خاص از اعتبار بیشتری برای شرکت در مناقصات و مزایدات همچنین  در بانک های دولتی و خصوصی برای اخذ وام و تسهیلات و اخذ ضمانت نامه بانکی از اعتبار بیشتر  برخوردار می باشد.

شرکت مسئولیت محدود

شرکتی است تجاری که می تواند دو موسس یا بیشتر داشته باشد و در آن مسئولیت شرکا محدود به سرمایه شان در شرکت است. یعنی  بار مسئولیتی و تعهدی پایین تردارد و همچنین استفاده تجاری از  شرکت مسئولیت محدود  به شکل  بازرگانی  برای موضوع هایی نظیر آرایشی، بهداشتی ، آشامیدنی ، موادغذایی، خرید، فروش، صادرات، واردات  و به طور کلی کلیه موضوعاتی که نیاز به شرکت در مناقصات و مزایدات دولتی و خصوصی ندارند مرسوم تر  می باشد از خاصیت های شرکت مسئولیت محدود ، داشتن هیئت مدیره (تصمیم گیرنده ) خارج از شرکاء می باشد که برای سرمایه گذاری افراد دیگر آن را مناسب می سازد. جهت ثبت شرکت مسئولیت محدود نیاز واریز سرمایه در حساب بانکی و یا بازکردن حساب بانکی در هنگام تاسیس نمی باشد.

 

  

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.