رتبه بندی شرکت چگونه است

ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ی رتبه بندی شرکت مطالبی را ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 رتبه بندی شرکت چگونه است

​رتبه بندی شرکت اینگونه است که گرید و رتبه بندی نوعی عیار سنجش شرکت هاست و زمانی قابلیت ارتقا می یابد که شرکت به حجم قابل توجهی از مبادلات رسیده باشد . گرید موجب اعتبار شرکت است چرا که طرف معامله را به این باور می رساند که باشرکتی مراوده دارد که آن شرکت گذشته از راستی آزمایی مالیاتی با تایید معاونت فنی و عمران استاندارای ، به اخذ صلاحیت نیز نائل آمده است.

رتبه های پیمانکاری از پایه ، به ترتیب به رتبه های 4،5، 3، 2، 1 ارزش گذاری شده اند .به این ترتیب که رتبه 5 گرید پیمانکاری حداقل رتبه و رتبه 1 پیمانکارحائز بالاترین تراز اخذ گرید می باشد.

در شرکت های پیمانکار، ارتقا هریک از رتبه ها به واسطه امتیازات و معیار هایی است که از حاصل جمع میزان قراردادهای شرکت و پرداخت مالیات آن و نیز تعداد مهندسین هم رشته ، به دست می آید. نفرات امتیازآور شرکتها بسته به سابقه کاری ، بین 1 یا دونفر می باشند و مدیر عامل حتما" باید جز نفرات امتیاز آور شرکت ها باشد .برای رشته های دیگر مثل انفورماتیک ، مشاوره و طرح و ساخت نیز گرید یا رتبه بندی وجود دارد.

برای اطلاع از مراحل رتبه بندی شرکت به مقاله ی آن مراجعه نمایید.

مدرک تحصیلی جهت رتبه بندی باید مدرک مهندسی مرتبط با رشته مورد درخواست باشد. مهندسین با مدرک تحصیلی مرتیط و سابقه کر مکفی نفرات امتیاز آور شرکت محسوب میشوند که مدیرعامل نیز جز این افراد محسوب میشود . علاوه بر این سقف قرارداد رتبه نیز معیار مهمی است که جهت ارتقا رتبه ضریب امتیاز آن محاسبه می گردد.

شرایط ارتقا رتبه از 5 به 4 این است که شرکت می بایست امتیاز نفرات و میزان تجربه کاری تعیین شده برای هر رشته و پایه و مقدار توانایی مالی معین شده برای هر رشته و پایه را به صورت مجزا داشته باشد.

ثبت شرکت پایش استعلام مدرک تحصیلی جهت ثبت شرکت و گرید و نیز استعلام بیمه را برای شما به انجام می رسانند.

از آنجا که اخذ گرید یا رتبه و تکمیل سامانه ساجات یچیدگی های خود را دارد بسیاری جهت خرید و فروش شرکت رتبه دار اقدام می کنند. که قیمت آن و همچنین قیمت مدرک جهت رتبه بندی شرکت متغیر است و بسته به نوع رشته و مهندسین مورد نظر و کارتکس شرکت متغیر می باشد.

گرید شرکت چیست ؟

اکثر طرفهای قرار داد مایلند با شرکتی وارد مذاکره و عقد قرار داد شوند که آن شرکت طبق ملاک های ارزش گذاری ،دارای صلاحیت های تخصصی و تجربیات فنی بالاتری باشد و نیز صحت عمل او در نهادهای دولتی مسجل باشد. این تایید صلاحیت را گرید شرکت می نامند.

پس اخذ گرید یا به عبارت دیگر رتبه بندی شرکتها یکی از مهمترین مواردی می باشد که اشخاص حقیقی و حقوقی بعد از ثبت شرکت پیمانکاری و سایر شرکتهایی که قصد ثبت نام در مناقصات و مزایدات را دارند بایستی انجام دهند.

شرایط رتبه بندی شرکت و اخذ گرید

شرایط رتبه بندی مدرک تحصیلی اعضای شرکت نیز به این صورت است که مدرک تحصیلی ۲/۳ از اعضای شرکت و بیشتر از نیمی از اعضای هیئت مدیره باید کارشناسی باشد. سایر شرایط رتبه بندی شرکتها بدین شرح می باشد:

ثبت شرکت و پیگیری امور دارایی و مالیاتی

 1. حضور دو نفر مهندس باسابقه هر کدام 3 سال و یا یک مهندس با سابقه ی 7 سال در هیات مدیره.
 2. انتخاب یکی از مهندسین امتیاز آور به عنوان مدیر عامل.
 3. ارائه سوابق بیمه ایی اعضای امتیاز آور و اخذ کد کارگاهی بیمه.
 4. ارائه گواهی کار .
 5. توسط شرکتی که مهندسین آن 3 سال سابقه ی بیمه ایی را منصوب به آن می دانند.

جهت اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص رتبه بندی و اخذ گرید یا رتبه با ما تماس حاصل نمایید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.