مطابق تعریف ، اعطای صلاحیت به شرکت هایی که تقاضای رتبه بندی دارند،با رعایت نکات مربوط به هریک از شرکت ها ، انجام می شود.

متصدی صدور رتبه بندی شرکت ها در حال حاضر ، معاونت فنی و عمرانی استانداری می باشد . بر این اساس رتبه بندی شرکت ها به دو گروه پیمانکار و مشاوره تقسیم می شود. رتبه بندی در شرکت های پیمانکاری به ترتیب از 1 تا 5 است که رتبه ی پایه در هر شرکت پیمانکاری 5 و بالاترین رتبه ،رتبه 1 تعریف شده است.

در شرکت های مشاوره ، رتبه بندی پایه از رتبه ی 3 شروع و بالاترین رتبه ی پیمانکار 5 در نظر گرفته شده است.

هریک از شرکت های متقاضی اخذ گرید و رتبه بندی ،جهت اخذ رتبه گروه های مشاور و پیمانکار ، می بایست امتیازات شرکت را به حد نصاب لازم برسانند. در شرکت های متقاضی گرید پیمانکاری ،تاکید بیشتر بر روی بر سوابق فنی و بیمه ایی اعضای هیات مدیره است در حالیکه در شرکت های مشاور ، وجود ابزار و امکانات رایانه ایی و نرم افزاری نیز می تواند برای اخذ و ارتقا رتبه ی شرکت ، امتیاز آور محسوب شود.

رتبه بندی شرکتهای پیمانکاری در هریک از رشته های ذیل قابل انجام است : ساختمان صنعت و معدن آب کشاورزی راه و ترابری تاسیس و تجهیزات ارتباطات کاوش های زمینی مرمت آثار باستانی نفت و گاز

شرایط اخذ رتبه 5 پیمانکاری

اخذ و ارتقا در گرید های پیمانکار از جمله رتبه 5 پیمانکاری بر اساس میزان قرار دادها ،اخذ و انجام انواع پروژه ها ، و برخورداری از مهندسین ارزش گذاری می شود . شرایط اخذ رتبه 5 پیمانکاری به این شکل است که اخذ رتبه پیمانکار ابتدا با ثبت یک شرکت ، سپس اخذ کد اقتصادی ، تامین نیروی انسانی مورد نیاز، رعایت بیمه کارکنان، جابه جایی های هیات مدیره ، ثبت نام های لازم، و ارائه مدارک مربوطه انجام می شود.

شرایط اخذ رتبه 5 ابنیه

پس از ثبت نام های اولیه و آمادگی شرایط لازم (تشکیل پرونده ی مالیاتی، اخذ کد اقتصادی،بیمه پرسنل ،جذب اعضای امتیاز آور در هیات مدیره و...) و پس از بارگذاری های سامانه ایی ، اصل و رونوشت مدارک زیر توسط متقاضی اخذ رتبه بندی در خراسان شمالی و یا وکیل او به مقر استانداری ارجاع می گردد

شرایط اخذ رتبه 4 شرکت ساختمانی

در شرکت های پیمانکار،ارتقا هریک از رتبه ها به واسطه امتیازات و معیار هایی است که از حاصل جمع میزان قراردادهای شرکت و پرداخت مالیات آن و نیز تعداد مهندسین هم رشته ، به دست می آید. در حقیقت شرایط اخذ رتبه 4 شرکت ساختمانیبا رعایت رتبه قبلی و بعدی صورت میگرد که این ارتقا از رتبه ایی به رتبه ی بالاتر ، بستگی به کارکرد شرکت، گردش مالی، جذب نیروی متخصص و ... دارد.

شرایط اخذ رتبه 5 تاسیسات

جهت اخذ رتبه 5 تاسیسات علاوه بر موارد پیش گفته پس از ثبت نام های اولیه و آمادگی شرایط لازم که پیشتر ذکر شد(تشکیل پرونده ی مالیاتی، اخذ کد اقتصادی،بیمه پرسنل ،جذب اعضای امتیاز آور در هیات مدیره و...) و پس از بارگذاری های سامانه ایی ، اصل و رونوشت مدارک زیر توسط متقاضی اخذ رتبه بندی در خراسان شمالی و یا وکیل او به مقر استانداری ارجاع می گردد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.