ثبت شرکت در همدان

در حال حاضر در اکثر مکان های استان ها و شهرستان ها موسسات زیادی در زمینه ی ثبت شرکت ها آغاز به کار کرده اند . ولی تعداد بیشماری از این موسسات ثبتی به ثبت انواع شرکت در تهران اکتفا می کنند و کمتر موسسه ای وجود دارد که ثبت شرکت در استان همدان  و سایر شهرستان ها به صورت تخصصی انجام دهد. مجموعه حقوقی و ثبتی پایش  این امکان را برای متقاضیان ثبت شرکت در استان ها و شهرستان ها از جمله همدان  فراهم نموده تا بتوانند  اطلاعاتی مفید درباره ی ثبت انواع شرکت ها و مراحل ثبتی آن در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

چرا شرکت خود را ثبت کنیم؟

ثبت نمودن شرکت برای اشخاص صاحب سرمایه و مدیران شرکت بسیار حائز اهمیت است . زیرا با ثبت شرکت شخصیت حقیقی تبدیل به یک شخصیت حقوقی می شود. و این روزها قطعا" می توان بیان نمود که اعتباری که شرکت ها از آن برخوردار هستند می تواند در تسهیلاتی که در اختیارشان گذاشته می شود بیسار تاثیر گذار باشد زیرا شرکتهایی که دارای اعتبار قانونی و حقوقی  باشند، به نسبت دارای ارزش و مقامی بالاتر هستند. و به همین جهت است که شرکتی کهمراحل قانونی را طی کرده باشد و شماره ثبت و شناسه ملی برایش صادر شده باشد از اعتبار زیادی برخوردار می گردد.  و همین امر سبب جلب اعتماد و امنیت خاطر برای مشتریان و دیگر شرکت ها می گردد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در همدان

• برابر اصل مدارک شناسایی تمام اعضا و سهامداران و بازرسین 

• اخذ گواهی عدم سوء پیشینه برای تمامی اعضای هیئت مدیره و بازرسین شرکت

• ارائه تاییدیه کدپستی از آدرس شرکت

مدت زمان ثبت شرکت در همدان:

بعد از انجام امور اولیه جهت ثبت نام مانند تکمیل مدارک مورد نیاز اعلام شده و انجام ثبت نام اینترنتی ،تعیین نام شرکت در حدود 2 روز بعد از پذیرش نهایی صورت می گیرد و بعد از آن ، حدود پانزده روز زمان نیاز است تا پرونده مراحل اداری و قانونی را طی کند و در آخر شماره ثبت برای شرکت صادر گردد.

شرایط ثبت شرکت در همدان

حداقل میزان سرمایه ای که در قانون تجارت ذکر شده 1.000.000 ریال است و حداقل اعضا جهت ثبت شرکت 2 نفر و حداقل زمان ثبت یک شرکت در همدان 10 الی 15 روز کاری می باشد.

مراحل ثبت شرکت توسط متقاضی ثبت یا توسط گروه ثبتی پایش

ثبت شرکت در همدان

در صورتی که متقاضی تمایل به ثبت شرکت داشته باشد ابتدا حوزه ی فعالیت باید مشخص گردد تا کارشناس ثبتی ما بتواند نسبت به درخواست شما موضوع فعالیت را تنطیم کنند و اوراق شرکت را بر اساس اطلاعات اولیه ای که در اختیار کارشناس قرارداده اید کامل کنند. توجه داشته باشید برای انجام این امور از قبیل  تنظیم اوراق باید از اشخاصی که دارای تجربه ای مفید در این کار هستند راهنمایی بگیرید که بعد از آن نوبت بهثبت نام های اینترنتی می رسد تا بتوان درخواست را از همین طریق به اداره ثبت شرکت های همدان ارسال نمود تا بعد از بررسی توسط کارشناس از طریق همین سامانه و شماره پیگیری که در اختیار ما گذاشته می شود بتوانیم جواب پرونده را رویت کنیم. از جمله نکاتی که در زمان ثبت نام اینترنتی باید به آن توجه داشت این است که با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش برای مواردی که در سامانه وارد شده وجود ندارد.

ثبت شرکت توسط گروه ثبتی پایش: 

در ابتدا مشاوران گروه ثبتی پایش با ارائه مشاوره ای مفید در زمینه ثبت شرکت  شما متقاضیان گرامی را با چگونگی ثبت شرکت و مراحل اداری آن  آگاه می سازند. بعد از تکمیل نمودن مدارک ذکر شده  از جانب متقاضی ثبت شرکت ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شمارا به صورت کاملا تخصصی تنظیم  می نمایند تا به تایید شما برسد . مرحله بعد  نوبت به انجام ثبت نام های  سامانه ای شرکت از طریق سامانه جامع  ثبت شرکتها در استان همدان  می رسد .کارشناسان بخش اجرایی با توجه به تجربه و تخصصی که در انجام اینگونه امور دارند اطلاعات درخواستی را در سامانه وارد نموده و اوراق اصلی  شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را تنظیم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت های استان همدان وکلای ثبتی  ما پیگیری های لازم را در خصوص روند اداری پرونده شما در اداره مربوطه انجام می دهند. و بعد از گذشت زمان مقرر  که 10 الی 15 روز معین شده  آگهی تاسیس شرکت صادر می شود.

ثبت شرکت مسئولیت محدود در همدان

با افزایش روند انجام فعالیتهای تجاری برای رسیدن به مقاصد اقتصادی می توان گامی محکم و موثر در زمینه اقتصاد به صورت کلان برداشت که خود این امر بسیار مورد حیاتی می باشد و ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان را میتوان بعنوان یکی از اولین گام ها در این زمینه به شمار آورد. شرکت با مسئولیت محدود را می توان با حداقل دو شریک بالای 18 سال تاسیس نمود که این دو نفر بتوانند علاوه بر شریک بودن در شرکت بعنوان عضو هیئت مدیره هم قرار بگیرند . یکی از نکاتی که در شرکت های با مسئولیت محدود باید بسیار به آن توجه داشت انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره است زیرا انتخاب این دو سمت در شرکت الزامی است  و حداقل سرمایه ای که برای شرکت های با مسئولیت محدود در نظر گرفته شده  نباید از 1.000.000 ریال کمتر باشد و اعلام سرمایه به صورت لفظی می باشد یعنی نیازبه واریز نقدی چنین مبلغی به حساب شرکت نیست و اعلام آن در اوراق شرکت کفایت می کند. شما  عزیزان میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان با کارشناسان ثبتی پایش در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در همدان

برای بهتر شدن فعالیت های که  فعالان اقتصادی برای ارائه خدمات انجام دهند این است که توانایی های خود را افزایش دهند که از نمونه این امور می توان به ثبت  شرکت سهامی خاص در همدان اشاره نمود . در شرکت های سهامی خاص  میزان تعهد دارندگان سهام با توجه به میزان سهامی که  در شرکت دارند می باشد.حداقل اعضایی که برای شرکت هایی سهامی خاص بر خلاف شرکت های با مسئولیت محدود در نظر گرفته شده سه نفر سهامدار بالای 18سال و 2 نفر هم بعنوان  بازرس اصلی و علی البدل می باشد که انتخاب بازرسین در شرکت های سهامی خاص الزامی می باشد و لازم است که 35% از سرمایه اولیه شرکت خود در بانکی به نام شرکت در شرف تاسیس واریز گردد. مدت زمان تصدی گری  اعضاء هیئت مدیره در اینگونه شرکت دو سال و بازرسین آنها یک سال تعیین شده است. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت با سهامی خاص در همدان با کارشناسان پایش در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و خدماتی و پیمانکاری در همدان

یکی از موضوعاتی که اکثر افراد برای فعالیت در آن به ثبت شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود احتیاج دارند ، فعالیتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی است این فعالیتها را  هم می توان در قالب شرکت های با مسئولیت محدود و هم در قالب شرکت های سهامی خاص به ثبت رساند که با توجه به در نظر گرفتن میزان فعالیت انتخاب قالبهای ثبتی متفاوت می باشد. اما قابل ذکر است که در صورت تمایل در خصوص شرکت در  مناقصات و انجام  فعالیتهای گسترده  پیشنهاد میگردد  که با توجه به سطح گسترده ی تعهدات شرکت سهامی خاص اسن قالب ثبتی برای ثبت شرکت انخاب شود. کارشناسان و مشاوران گروه حقوقی و ثبتی پایش با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

انواع شرکتهای قابل ثبت در حوزه ثبتی همدان 

از مهمترین راههای رسیدن به جایگاه اقتصادی مناسب و کسب تجربه می توان به ثبت نمودن شرکت اشاره نمود که شرکتها را با توجه به موضوع فعالیتشان می توان به 7 قالب ثبتی تقسیم نمود که یکی از متداول ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان  و شرکت سهامی خاص در همدان می باشد. شرکتها به استناد قانون تجارت به شرح ذیل می باشد:

شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی  به اختصار توضیحاتی در این خصوص می دهیم.

شرکت سهامی عام : در شرکت های سهامی عام بخشی از سهام از طریق سهامداران شرکت و بخش دیگر آن از طریق فروش سهام به عموم افراد تامین میشود. و تعداد سهامداران در این نوع شرکتها 3 نفر در نظر گرفته شده است .

شرکت سهام خاص : در این نوع شرکتها حداقل سهامداران سه نفر می باشد و دو نفر بازرس اصلی و علی البدل باید انتخاب گردد.  این شرکت ها موظف هستند 35% از سهام اولیه شرکت خود را در بانک در حساب شرکت در شرف تاسیس واریز کنند و 65% درصد از سهام هم در تعهد سهامداران قرار می گیرد.

شرکت با مسئولیت محدود : حداقل میزان سرمایه در نظر گرفته شده برای شرکت های با مسئولیت محدود 000/000/1 ریال است. سهامداران در این قالب ثبتی حداقل باید دو نفر شریک بالای 18 سال باشند.

شرکت تضامنی : شرکتی که نام یکی از شرکا در اسم آن قید شده باشد را تضامنی می گویند و سهامداری که اسم آن در نام شرکت قید شده است مسئول ضرر و زیانهای احتمالی شرکت می باشد. 

شرکت تعاونی : حداقل اعضاء تشکیل دهنده تعاونی ها 7 نفر شریک می باشد و حداقل میزان  سرمایه 000/000/5  ریال می باشد. در این قالب ثبتی شرکتها در دو قالب توزیعی و تولیدی تقسیم بندی می شوند. 

شرکت نسبی : در این گونه شرکتها هریک از سهامداران به میزانی که آورده در شرکت  دارند مسئولیت هم دارند و این تنها شرکتی است که فقط  در ایران به ثبت می رسد و در سایر کشور ها چنین شرکتی وجود ندارد.

شرکت مختلط سهامی : این نوع قالب ثبتی از شرکت ها با چند شریک سهامی و چند شریک ضامن تاسیس می شود و سهامدارانی که ضامن می باشند مسئولیت پرداخت قروض احتمالی شرکت را برعهده دارند.

شرکت مختلط غیرسهامی : این شرکتها با چند نفر سهامدار ضامن و سهامدار با مسئولیت محدود تاسیس می گردد. توجه داشته باشید شریک ضامن مسئول کلیه قروض احتمالی شرک می باشد. 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

listcomments(m, 0)
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.