ثبت برند در مشهد

به هر علامتی اعم از اسم،رنگ،حرف،شکل،نماد و....که سبب متمایز شدن کالاها و خدمات تولید کننده با تولیدکننده دیگر می شود برند گفته می شود.

حمایت از نام علائم تجاری و نام نشان هر فرد و یا شرکت که از طریق حصول اطمینان از حقوق انحصاری برای شناختن و معرفی کالا ها و خدمات و یا اجازه دادن به دیگران مبنی بر استفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ صاحب کالا را محافظت می کند.مدت زمان این حفاظت متفاوت است ولی قابل تمدیدشدن می باشد محافظت آرم تجاری توسط مراجع قانونی که در اکثر نظام ها اجازه ی متوقف کردن و تخلف در این زمینه را دارند تایید میشود از دیدگاه دیگرعلائم تجاری با وسعت بخشیدن و دادن سود اقتصادی به صاحبان آنها در سطح جهانی سرمایه گذاری می کنند و این ابتکار را ترویج می دهند.

حفاظت از نام و علائم تجاری  مانع تلاش های رقبای غیر منصف مثل متقلبان و سود جویان برای استفاده از علائم مشخص به منظور مصولات ارائه خدمات نامرغوب و بی کیفیت و یا متفاوت می شوند این نظام آگاهی و امکان سرمایه گذاری جهت تولید خرید و فروش کالا ها و خدمات را در منصفانه ترین شرایط ممکن به مردم می دهد و از این راه تجارت بین المللی را تسهیل می کند.
دیگر نگران تقلب و کپی برداری از نام نشان تجاری خود نباشید . با ثبت برند در مشهد می توانید مانع سوء استفاده ی سود جویان از کالا های خود شوید.

ثبت برند در مشهد

انجمن بازاریابی آمریکا برند را اینگونه تعریف کرده است:

 1. برند به انگلیسی (Brand) با عنوان قانونی نشان تجاری، یک طرح، نماد، عبارت، نام و.... است که ارائه دهنده خدمات یا فروش محصول خاصی است که به وسیله آن، از سایر محصولات مشابه متمایز می‌شود.
 2. نشان تجاری و یا برند همان چیزی است که مخاطب، صفات و ویژگی‌های آن را با دیدن، شنیدن، حس کردن و غیره، به صورت ذهنی (Conceptual)، دیداری (Visual) یا شنیداری (Verbal) در ذهن و قلب خود تداعی می‌کند.
 3. در واقع برند شامل همه احساسات، مفاهیم و ویژگی‌هایی است که با یک نام گره خورده است.

واژه برند در جامعه ما و زبان فارسی به محصول یا خدمتی گفته می‌شود که اعتبار و ارزش اجتماعی داشته باشد. در واقع برندهای دلخواه آنهایی هستند که دارای ماهیت و قدرت اجتماعی بالایی بوده و افراد نسبت به آنها حس مالکیت داشته باشند.
مطمئنا بارها شنیده‌اید که " این مارک یا برند محبوب من است". در واقع برندی دارای قدرت است که بتواند هیجان و عواطف مصرف‌کننده را برانگیخته و مشتری بتواند به آن اعتماد کند.

پس یکی از مهم ترین وظایف هر شرکت، پیدا کردن راه برای جلب توجه و وفاداری مشتری است. از جمله خصوصیات یک برند معروف می‌توان به جذابیت، الهام بخش بودن، تک بودن، تناسب، جایگاه و.... اشاره کرد.

نکته : اداره ثبت علامت تجاری در تهران واقع است و به طور سراسری ثبت برند و نام تچاری درکلیه نقاط ایران را بر عهده دارد ، بنابراین جهت ثبت برند در اصفهان نیز باید به این اداره در تهران مراجعه نمایید و یا ثبت برند خود را به موسسه ثبت پایش بسپارید تا از تردد به تهران معاف شوید.

مزایای ثبت برند در مشهد

 1. ثبت برند برای محصولات و شرکت و خدمات شما شهرت و وجه ایجاد می کند.
 2.  ثبت برند شرکت ها را تشویق می کند تا در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.
 3.  ممکن است ثبت برند سرمایه و دارایی ارزشمند و باارزش کسب و کار باشند.
 4.  ممکن است ثبت برند برای دریافت وام مفید باشند.
 5.  ثبت برند جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی است .
 6. با ثبت برند اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.
 7.  ثبت برند وسیله بازاریابی و پایه و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها هستند.
 8.  ثبت برند می تواند برای سهامداران  ارزش افزوده ی سهام ایجاد کند و باعث افزایش درآمد شرکت شود.

 با ثبت برند می توان  اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا پایه و اساس انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.

برند

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در مشهد

کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی می توانند برای رونق کسب و کار و حمایتهای دولتی برند را انتخاب نمایند و به ثبت برسانند برای اقدام به ثبت اول باید مدارک خود را تکمیل نمایند از جمله اینکه:

مدارک مورد نیاز ثبت برند شخص حقیقی در مشهد

 1. نسخه ای از شناسنامه.
 2. نسخه ای از کارت ملی.
 3. نسخه ای از کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 4. نسخه ای از مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

مدارک مورد نیاز ثبت برند شخص حقوقی در مشهد

 1. نسخه ای از شناسنامه.
 2. نسخه ای از کارت ملی.
 3. نسخه ای از روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 4. نسخه ای از مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 5. کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)

زمان و هزینه و تعرفه و قیمت ثبت برند در مشهد

برای ثبت برند در مشهد نخست باید در اداره ثبت شرکتها فرآیند ثبت را تکمیل نمایید و کارشناسان با بررسی هایی که بر روی پرونده انجام می دهند در صورتی که مغایرتی مشاهده نشود نتیجه خود را اعلام می نمایند . این زمان تا اعلام نتیجه بستگی به پرونده های سیستم کارشناسان دارد که معمولا بین 45 الی 50 روزکاری به طول بیانجامد .

هزینه های ثبت برند در مشهد باتئجه به نوع علامت و برند انتخابی و هم چنین شخصیت حقیقی و یا حقوقی بودن شرکت متفاوت می باشد و زیرا بنگاه اقتصادی حقیقی با شرکت هزینه های متفاوتی باید پرداخت کنند و روند ثبت آنها هم متغییر می باشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعرفه و هزینه ثبت برند این مقاله را مطالعه نمایید : تعرفه ثبت برند 

موسسه حقوقی پایش آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشد، هم چنین در صورت روبرو شدن شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با موسسه حقوقی پایش در ارتباط باشید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما بهره مند شوید.

ثبت برند با ثبت پایش

مراحل ثبت برند در مشهد

برای ثبت برند خود در مشهد می توانید به پایگاه اینترنتی اداره مالکیت صنعتی رجوع کرده و کلیه مراحل ثبت را طی کنید .نخستین مرحله از مراحل  ثبت برند در مشهد  ثبت اظهارنامه علامت تجاری می باشد پس از آن باید،نوع اظهارنامه و شخصیت حقیقی و یا حقوقی خود را مشخص نمایید.پس از آن باید مراحلی که در ذیل ذکر شده است را طی کنید.

 1. کلیه مندرجاتی را که  مربوط به اطلاعات اولیه متقاضی می باشد را به درستی پر کنید.
 2. سپس مدارک فوق الذکر را اسکن نمایید و در سامانه بارگذاری نمایید.
 3. بعد از آن می توانید اطلاعات وارد شده را ببینید در این مرحله قبل از ثبت امکان ویرایش وجود دارد .
 4. پس از آن باید  بر اساس نوع حقیقی و یا حقوقی بودن از طریق درگاه اینترنتی هزینه های ثبتی را پرداخت کنید.
 5. پس از آن کدرهگیری و رمز به تلفن همراه متقاضی ارسال می شود .
 6. در این مرحله ثبت اینترنتی به پایان می رسد و باید منتظر بررسی ها و اعلام نتیجه کارشناس باشید
 7. از اظهارنامه ی نسخه پرینت بگیرید و فیش واریزی همراه کلیه مدارک به اداره ثبت شرکت ارسال نمایید .

بعد از تکمیل اظهارنامه و ارائه مدارک ،کارشناس مربوطه به پرونده ،به صورت نهایی رسیدگی می کند و نتیجه را اعلام می نماید.نتیجه ممکن است ثبت برند و یا رد آن باشد.چنانچه ایرادی وجود نداشته باشد بعد از انجام رسیدگی و تایید ثبت،مراتب ثبت و واریز مبلغ نهایی به متقاضی اطلاع داده می شود.سپس از طریق سایت در روزنامه رسمی قوه قضاییه اعلام می شود و بعد از طی یک ماه پرونده وارد سایت اداره مالکیت صنعتی می شود،علامت پیشنهادی جهت ثبت در صورت احراز شرایط فوق در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود و چنانچه ظرف مدت سی و یک روز از انتشار آگهی، دعوی یا اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده و گواهی ثبت را به درخواست کننده تسلیم می نماید. جهت اطلاع از جزئیات بیشتر در خصوص مراحل ثبت برند مشهد این مقاله را مطالعه نمایید : مراحل ثبت برند و علامت تجاری

ثبت علامت تجاری در مشهد

علامت یک اسم،نشان و یا نوعی علامت و سمبل می باشد که با طراحی خاصی در راستا هدف تولیدکنندگان شکل گرفته است تا بتواند کالا و خدمات بنگاه های اقتصادی را از یکدیگر مشخص نماید. ثبت علامت تجاری هم برا ی مصرف کنندگان و هم برای تولید کنندگان مزایای بسیاری دارد. تولیدکننده ای که اقدام به ثبت علامت تجاری خود می کند می تواند خود را در بازار رقابت معرفی نماید و این امر باعث می شود تا مشتریان اعتماد بیشتری به کالا و خدمات شما نمایند.

طبقه بندی های علامت تجاری در مشهد چگونه است؟

 1. مصنوعات نساجی.
 2. فلزات و مصنوعات فلزی.
 3. اسباب بازی و لوازم ورزش.
 4. صنایع و محصولات شیمیایی.
 5. مواد غذایی و محصولات کشاورزی.
 6. دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی.
 7. مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف.
 8. سایر موارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعرفه و هزینه ثبت برند این مقاله را مطالعه نمایید : تعرفه ثبت برند

ترمینولوژی برند  یا واژگان مرتبط با برند 

به جای واژه برند گاهاً علامت تجاری نیز استفاده می شود بین این دو هیچ تفاوتی نیست به جز اینکه علامت تجاری نام رسمی برند استکه در متون اداری و گواهی ثبت ذکر می شود و هر دو اشاره به مارک محصولات و تولیدات دارند . همچنین واژه لوگو عنوانی برای یک برند تصویری یا عمان ثبت علائم تجار ی است . در برخی موارد علامت ، طرح یا تصویری در برند وجود ندارد و برند یا آرم محصول به شکل لوگو به ثبت نمی رسد و برند اصفهان به شکل یک واژه یا ترکیبی از حروف و عدد یا یک یا چند کلمه به ثبت می رسد در این صورت به این برند نام تجایر یا اسم تجاری به جای علامت تجاری اطلاق می شود . بنابراین برند ، علامت تجاری ، لوگو ، نام تجاری همه واژگان هم معنی می باشند که تنها ممکن است در شکل ظاهر تفاوت داشته و نقش حقوقی و ثبتی یکسان دارند . 

ثبت برند در استان خراسان رضوی

 1. ثبت برند در نیشابور
 2. ثبت برند در قوچان
 3. ثبت برند در سبزوار
 4. ثبت برند در تربت جام
 5. ثبت برند در کاشمر
 6. ثبت برند در سرخس
 7. ثبت برند در گناباد
 8. ثبت برند در چناران
 9. ثبت برند در طرقبه

برخی از موضوعات مرتبط

 1. ثبت برند در مشهد.
 2. ثبت علامت تجاری در مشهد
 3. ثبت نام تجاری در مشهد
 4. ثبت لوگو در مشهد
 5. ثبت اسم تجاری درمشهد
 6. ثبت آرم تجاری در مشهد
 7. ثبت مارک در مشهد

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با موسسه حقوقی پایش تماس بگیرید و ضمن مشاوره رایگان از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما نیز بهره مند شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

مهدی جباری

لطفا تماس بگیرید

پاسخ

مهدی دهقانی

آدرس دفتر مشهد بفرستید حضوری بریم

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.