بوشهر سومین شهر پرجمعیت جنوب ایران است و مرکز استان بوشهر  است و در کنار خلیج فارس قراردارد . این شهر که پیش از این ریشهر نام داشته است به دلیل صادرات از این بندر و نیز صنایع اتمی ، کشتی سازی و صیادی و شیلات دارای رونق خوبی می باشد و تقاضای ثبت شرکت در بوشهر بیش از سایرشهرهای این استان است . البته ثبت شرکت پایش در کلیه شهرهای این استان  که دارای واحد ثبتی هستند که در پایان مقاله لیست آن آورده شده خدمات ثبتی ارائه می نماید .
ما در موسسه ثبت پایش در این مطلب کوشیده ایم تا هرآنچه در مورد ثبت شرکت بوشهر لازم است بدانید را ارائه کنیم از مراحل ثبت شرکت در بوشهر و انواع شرکت تا هزینه ثبت و مدارک ثبت شرکت بوشهر و نیز نحوه ثبت نام روزنامه رسمی و مراحل تکمیلی ثبت شرکت . خلاصه هر نکته ای که باید قبل از اقدام به ثبت شرکت در بوشهر بدانید را در این مقاله گنجانده ایم به گونه ای که بعید است نیاز به خوانش مقاله دیگری داشته باشید . لذا تا پایان این مطلب ما را دنبال کنید . 

 ثبت انواع شرکت

یکی از موارد مهم پیش از اقدام جهت ثبت شرکت در بوشهر اطلاع از انواع شرکت تجاری یا انواع قالب های ثبت شرکت است . طبق قانون تجارت ایران برای اهداف متفاوت و ابعاد متفاوت شغلی انواع متفاوتی از نوع شرکت می تواند مناسب باشد که در اینجا به اختصار انواع شرکت را به شما معرفی می کنیم . 
ثبت شرکت با مسئولیت محدود: برای انجام امور تجاری مثل صادرات و واردات ، خرید و فروش و پخش و سایر امور این چنینی ثبت شرکت مسئولیت محدود در زاهدان توصیه می شود . این شرکت با حداقل دو نفر عضو و سرمایه کمینه یک میلیون ریال ثبت می گردد.
ثبت شرکت سهامی خاص :  شرکت سهامی خاص هم یکی از انواع شرکت تجاری است که برای امور تولیدی بزرگتر یا امور صنعتی مثل ایجاد کارخانجات و موضوعات فنی مهندسی که نیاز به اخذ گرید و ثبت نام در مناقصات برای برداشتن پروژه ها هستند مناسب است مانند شرکت مسئولیت محدود با حداقل سرمایه یک میلیون ریال ثبت می شود ولی 35% واریزی سرمایه در بدو ثبت شرکت سهامی خاص در بوشهردارد و اعضای آن 5 نفر است که شامل دوبازرس اصل و علی البدل می باشد  و بر خلاف شرکت مسئولیت محدود که سرمایه آن نقدی است این شرکت دارای سرمایه به شکل سهام است .
ثبت شرکت سهامی عام : شرکت سهامی عام مانند شرکت سهامی خاص سرمایه اش به شکل سهام است ولی در این نوع شرکت می توان علاوه بر موسسان که همان سهامداران و سرمایه گذاران اولیه هستند ، به تعداد نامحدود سهامدار از خارج از شرکت و از طریق فروش اوراق سهام شرکت در بازار بورس اوراق بهادار ایران و یا فرابورس جذب نمود که البته نیاز به مجوز این سازمان و نیز بانک مرکزی جهت شروع ثبت نام پذیره نویسی سهام می باشد. حداقل 20 % سرمایه اولیه را سهامداران اصلی باید تهیه کنند و مابقی با فروش سهام به عام مردم تامین می گردد مانند شرکت سهامی خاص 35% از این 20% واریزی دارد به هنگام ثبت شرکت سهامی عام در زاهدان و حداقل سرمایه اولیه این نوع شرکت پنج میلیون ریال است . 
ثبت شرکت تعاونی: برای ثبت شرکت تعاونی در زاهدان نیاز به 7 نفر اعضا هست که دونفرشان نقش بازرس را دارند و پیش از اقدام به ثبت باید اخذ مجوز ثبت شرکت تعاونی از وزارت تعاون و رفاه اجتماعی انجام شود . تعاونی ها انواع مختلفی دارند ولی عمدتاً از نوع توزیع ، تولید  یا مصرف می باشند. حداقل سرمایه شرکت تعاونی در قانون تجارت مشخص نشده و از این جهت محدودیتی ندارد اما معمولاً کمتر از  مبلغ پنج میلیون ریال به هنگام ثبت این نوع شرکت توصیه نمیشود.
ثبت شرکت تضامنی : شرکت تضامنی با حداقل دو نفر عضو ثبت می شود و حداقل سرمایه در آن محدودیت ندارد. مسئولیت شرکا و بخصوص شریک تضامنی که نامش در نام شرکت قید می شود  هم نامحدود است و هر شریک مسئولیت کامل در سود و زیان شرکت دارد و برای ثبت  موسسات مالی و اعتباری ، بانک ها و صرافی ها باید ثبت شرکت تضامنی در بوشهر انجام شود.

ثبت شرکت در بوشهر با ثبت پایش

 ثبت موسسه غیر تجاری در بوشهر

در قبال انواع هفتگانه شرکت های تجاری که در اینجا پنج نوع آن را معرفی کردیم که کاربرد و تقاضای ثبت بیشتری دارند ، قانون تجارت ایران ثبت موسسه غیرتجاری را تعریف کرده است که البته به معنای عدم کسب درآمد نیست بلکه موضوعات آن موضوعات بازرگانی نیستند و اغلب خدماتی هستند مانند ارائه خدمات آموزشی فرهنگی ، ادبی ، ورزشی ، علمی ، تفریحی ، مذهبی و غیره که به موسساتی که در ازای این خدمات کسب درآمد می کنند موسسات غیر تجاری انتفاعی و به موسسه هایی که خدمات خیریه و عام المنفعه و بدون کسب سود و درآمد ارائه می کنند موسسه  غیر تجاری غیرانتفاعی می گویند . این موسسات مثل شزکت با مسئولیت محدود با حداقل دو عضو و حداقل سرمایه یک میلیون ریال ثبت می گردند.

مراحل ثبت شرکت در بوشهر

به منظور ثبت شرکت در بوشهر باید ابتدا موضوع کار خود سپس محل دقیق شرکت با کد پستی و بعد چند اسم برای شرکت چند نفر به عنوان شریک با تعیین سمت و سهم الشرکه یا سهامشان در شرکت و نیز کل سرمایه اولیه شرکت را مشخص نمایید .
سپس با رجوع به سامانه اداره ثبت شرکت ها برای ورود این اطلاعات گام به گام صفحات را جلو بروید و در هر صفحه اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید و سپس با زدن دکمه پایان فرایند ثبت کد رهگیری دریافت نمایید .
با این کد رهگیری  بعد از 72 ساعت به همان سامانه رجوع کرده در قسمت پیگیری درخواست ثبت آن را وارد نمایید  تا ابلاغیه کارشناسی که پرونده شما و ثبت نام شرکت شما را بررسی کرده است مشاهده کنید . در این ابلاغیه نام تایید شده شرکت خود از بین پنج اسم وارد شده مطابق شکل ذیل را می بینید. 

مرحله ورود 5 نام برای شرکت در دست تاسیس
پس از این مرحله باید این ابلاغ را چاپ کرده و مدارک را هم چاپ کرده در دو نسخه به همراه سایر اعضا شرکت امضا کنید و با رسید پذیرش اینترنتی و مدارک سجلی شرکا از اداره پست با تمبر و پاکت مخصوص ارسال نمایید و شماره  رهگیری پستی را در سایت وارد نمایید . 
بعد از سه تا پنج روز مجدداً با مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت به آدرس www.irsherkat.ssaa.ir می توانید ابلاغیه دوم را ببینید و اگردر بررسی کارشناسی فیزیک مدارک شرکت شما  تایید شده بود  در این موقع می توانید شخصی که به عنوان امضا کننده دفاتر در ثبت سامانه شرکت معرفی کرده اید را که می تواند خود شما به عنوان متقاضی ثبت یا یکی از اعضای شرکت شما یا وکیل رسمی شما باشد را به اداره ثبت شرکت بوشهر بفرستید تا آگهی ثبت شرکت که حاوی شماره ثبت و شناسه ملی شرکت است را با اساسنامه و سایر مدارک ثبتی شرکت خود  دریافت نمایید .

نکته : در هر یک از مراحل بررسی کارشناسی اطلاعات شما در سامانه اداره ثبت شرکت یعنی بررسی ثبت نام اولیه و تایید نام شرکت و بررسی مدارک شما چنانچه با ابلاغ رد و یا رفع نقص روبرو شوید باید نقص اعلام شده را برطرف کرده و ثبت نام یا ارسال مدارک را مجدد انجام دهید. می توانیدجهت این امر نیز از کارشناسان ثبت شرکت پایش کمک بگیرید تا از اتلاف وقت بیشتر جلوگیری شود .

در مرحله آخر نیز جهت ثبت نام آگهی روزنامه رسمی جهت تکمیل مراحل ثبت شرکت بوشهر اقدام  می نمایید که در این مرحله با پرداخت هزینه حق الچاپ آگهی یک باکس در روزنامه رسمی کشور به چاپ خلاصه مشخصات شرکت شما از روی آگهی تاسیس شرکت اختصاص می یابد . 

روزنامه رسمی شرکت چیست ؟

همان طور که در بند پیش گفتیم روزنامه رسمی کشور زیر نظر قوه قضائیه مخصوص آگهی های رسمی اشخاص حقوقی است و هر شرکت پس از ثبت موظف است که مشخصات خود را در این روزنامه به چاپ رسانده و از این طریق به اطلاع عموم مردم برساند. به علاوه کلیه تغییرات بعدی شرکت مثل تغییر آدرس یا سرمایه شرکت و همه موارد مربوط به شرکت نیز مجدداً  باید در این روزنامه به شکل  آگهی چاپ شود که همین موضوع سبب شفاف سازی و اطلاع رسانی به مردم شده و جلب اطمینان و اعتماد نسبت به شرکت ثبت شده در مقایسه با اشخاص حقیقی را ایجاد می کند که خود از مزیت های ثبت شرکت در مقابل فعالیت شخصی می باشد . 

مدارک لازم ثبت شرکت در بوشهر

علاوه بر مدارک شناسایی موسسان یا اشخاص شرکت و رسید پذیرش ثبت نام سامانه و  ابلاغ تایید نام شرکت ، اوراق ثبتی شرکت که برای شرکت های مختلف متفاوت است نیز لازم می باشد . در این خصوص باید گفت که مثلاً برای شرکت سهامی خاص اظهارنامه وجود دارد و برای شرکت مسئولیت محدود شرکت نامه باید تکمیل و ارسال شود و نیز برای شرکت های مختلف اساسنامه ها تعدادمفاد و فرمت متفاوت دارند. جهت اطلاع بیشتر در خصوص مدارک انواع شرکت ها خواندن این  مقاله  توصیه می گردد. شرایط و مدارک  لازم برای ثبت انواع شرکت

مدت زمان و هزینه ثبت شرکت 

مدت زمان ثبت شرکت براساس مدت زمان بررسی کارشناس اداره ثبت در شهرهای مختلف متفاوت است اگر مجموعه ثبت پایش ثبت شرکت بوشهر را انجام دهند پس از تکمیل اطلاعات و مدارک توسط شما ظرف 24 ساعت ثبت نام الکترونیک شرکت انجام می شود و کل فرایند از طرف این مجموعه هفت روز کاری زمان بر است که باید مدت زمان کارشناسی اداره دولتی ثبت شرکت ها را که نامشخص است به آن افزود اما به طور معمول بیش از ده الی  پانزده روزکاری زمان نخواهد برد. 
هزینه ثبت شرکت نیز برای شرکت های مختلف با افراد و سرمایه های مختلف متغیر است و هزینه ثابتی ندارد اما با تماس با کارشناسان موسسه ثبت پایش پس از بررسی شرایط شما اعلام هزینه دقیق صورت می گیرد . 
ختم کلام اینکه ما در ثبت شرکت پایش همواره با هدف کسب رضایت موکلین محترم خود و با در نظر گرفتن کلیه ابعاد حقوقی و منافع شما اقدام به انجام امور ثبتی طی ده سال در سراسر ایران نموده ایم . بنابراین ثبت شرکت در بوشهر و سایر امور ثبتی خود را بی دغدغه به مجموعه ثبت شرکت پایش بسپارید تا از همراهی یک تیم تخصصی برخوردار شوید و کار ثبت شرکت بوشهر شما با کمترین هزینه و با سرعت به اتمام برسد . 

واحدهای  اداره ثبت شرکتهای استان بوشهر

 1.  اداره ثبت شرکت در دشتستان
 2. اداره ثبت شرکت در کنگان
 3. اداره ثبت شرکت در گناوه
 4. اداره ثبت شرکت در دشتی
 5. اداره ثبت شرکت در تنگستان
 6. اداره ثبت شرکت در عسلویه
 7. اداره ثبت شرکت در جم
 8. اداره ثبت شرکت در دیر
 9. اداره ثبت شرکت در دیلم

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

علي

سلام مشكل ثبت شركت دارم

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.