سمنان مرکز استان سمنان و در همجواری دامغان و شاهرود است . این شهر دارای معادن  و کارخانجات گچ ، نمک ، سنگ های تزئینی ، میکا ، خاک صنعتی ، زغال سنگ ، مرمریت ، فیروزه، تراورتن ، سیلیس و سایرکانی ها است  و نیز در نزدیکی آن چاه نفت خوران قراردارد  که فعالیت های استخراج نفت در آن متمرکز است. به علاوه از لحاظ باغات و کشاورزی بسیار غنی می باشد و طبیعت شهمیرزاد سمنان بسیار مورد توجه گردشگران و سبب رونق گردشگری در این منطقه شده است و به همین دلیل نیز ثبت شرکت در سمنان اهمیت دارد .

ثبت شرکت به زبان ساده

گرد آمدن چندنفر در کنار یکدیگر با یک هدف مشترک برای انجام یک فعالیت مشترک تحت یک چارچوب شرکت را تشکیل می دهد و اگر این چارچوب مکتوب شده و به ثبت برسد ثبت شرکت انجام می شود . ثبت شرکت توسط نهاد اداره ثبت شرکت ها انجام می شود این نهاد زیر نظر قوه قضاییه و بخشی از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد .  ثبت شرکت در سمنان را می توان به شکل ثبت شرکت با مسئولیت محدود و یا ثبت شرکت سهامی خاص انجام داد. همچنین انواع دیگر شرکت مانند ثبت شرکت تعاونی و سهامی عام و شرکت تضامنی و غیره نیز بر اساس شرایط ثبت شرکت در سمنان  می توان برگزید. جهت کسب اطلاع از انواع شرکت ها خواندن  مقاله  ذیل خالی از لطف نیست . انواع شرکت های تجاری 
هم چنین با تماس با مجموعه ثبت پایش می توانید اطلاعات مکفی در خصوص انواع شرکت و این که کدام نوع یا قالب ثبتی مناسب شما و شرایط شما برای ثبت شرکت است و با توجه به فعالیتتان کدام نوع شرکت باید برای شما ثبت شود ، را به دست آورید.

ثبت شرکت در سمنان توسط ثبت پایش

پس از تماس با مشاوران پایش ابتدا به شما گفته می شود که چه نوع شرکتی با چه تعداد افراد متناسب شرایط شماست . سپس شما بعد از تصمیم گیری در این خصوص باید اطلاعاتی مانند محل شرکت و کد پستی آن ، سرمایه شرکت و سهم هر یک از شرکا در آن که همان مسئولیت سود و زیان آن ها نیز می باشد به مشاوران ارائه کنند . هم چنین در خصوص سمت شرکا و اینکه چه کسی بعد از ثبت شرکت باید حق امضا داشته باشد به مشاور خود در موسسه پایش اطلاع می دهید و اوراق شناسایی شرکا را به دست کارشناسان پایش می رسانید. سپس ظرف مدت کمتر از دوهفته کاری ثبت نام آنلاین شرکت ، مرحله تعیین اسم شرکت ، تدوین مدارک و اسناد ثبتی شرکت و ارسال آن ها به اداره ثبت انجام می شود و سپس جهت تحویل آن ها و پایان پروسه ثبت شرکت در سمنان کارشناسان پایش با شما تماس خواس خواهند گرفت.

مراحل ثبت شرکت در سمنان 

در مرحله اول همان طور که گفته شد باید با تکیه بر مشاوره حقوق دانان در موسسه ثبت پایش یکی از هفت قالب ثبتی شرکت را انتخاب کنید که این قالب متناسب با حرفه و هدف شما و شرکایتان انتخاب می گردد.مرحله اول سامانه ثبت شرکت
در مرحله دوم  ثبت شرکت سمنان مهم ترین رکن شرکت که اعضای آن هستند باید انتخاب شود بر اساس نوع شرکت تعداد اعضا در این مرحله مشخص  می شود زیرا در هر یک از انواع شرکت حداقل یک تعداد خاصی موسس باید وجود داشت باشد. پس از آن نیز باید سهم شرکا مشخص گردد مثلاًدر سود و زیان به شکل پنجاه پنجاه شریک هستند یا نه سهم های متفاوتی برای خود در نظر گرفته اند.

انتخاب نام شرکت و به ترتیب اولویت در نظر گرفتن پنج نام مرتبط ، با مفهوم و منطبق با قوانین تجارت که کارشناسان ثبت پایش شما را با آن ها آشنا می کنند ، مرحله بعدی ثبت شرکت سمنان است.

مرحله درج نام شرکت در سامانه اداره ثبت
در وهله بعد کل سرمایه شرکت مجدد با توجه به نوع شرکت را باید در نظر گرفت که در برخی از انواع شرکت ها حداقل سرمایه یک عدد مشخص است و حداکثر سقفی ندارد و باید با توجه به این میزان ، سرمایه نقدی و غیر نقدی شرکا یا سهامداران نیز مشخص شود.

مرحله ثبت سرمایه در سامانه اداره
در گام چهارم اما باید تعیین سمت شامل مدیر عامل ، رئیس هیئت مدیره ، نائب رییس هیئت مدیره ، در برخی شرکت ها بازرس اصل و علی البدل و مابقی سمت ها مشخص گردد. همچنین باید مشخص شود که چه کسی حق امضای مجاز شرکت را منفرداً یا اشتراکاً با شرک دیگر بر عهده دارد.
مرحله بعدی در ثبت شرکت در سمنان تهیه و تدوین موضوع فعالیت شرکت است که باید به طوری تحریر گردد که همه جوانب فعالیت شرکت در حال و آینده را شامل شود و با اصطلاحات حقوقی و ثبتی درج گردد . در این خصوص با کارشناسن تیم ثبت پایش تماس بگیرید تا تدوین موضوع فعالیت شرکت و اساسنامه  و درج آن در سامانه ثبت شرکت ها سمنان را برای شما به انجام برسانند.

پس از این امور و اخذ تایید نام شرکت در مرحله پایانی مدارک شرکت که به شما در تدوین آن ها کمک می نماییم برای اداره ثبت شرکت سمنان ارسال شده و سپس با تایید و ممهور شدن باید فرایند ثبت شرکت در سمنان را پایان یافته قلمداد کرد.

 مدارک جهت ثبت شرکت در سمنان

 

 • دو نسخه شرکتنامه  یا اظهارنامه تکميل شده.
 • دو نسخه تقاضانامه تکميل شده.
 • دو نسخه اساسنامه تکميل شده.
 • تکميل فرم تعيين نام به ترتيب اولويت نام هاي پيشنهادي و همچنين فيش واريزي.
 • اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردي ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد
 • تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت کليه شرکاء، مديران و هيأت نظار(درمواردي که تعداد شرکاء بيش از 12 نفر باشند)
 • دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومي موسسين.
 • دو نسخه صورتجلسه هيأت مديره.
 • اصل وکالتنامه وکيل دادگستري در صورتي که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد.

زمان و هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت شرکت در سمنان

زمان ثبت شرکت در سمنان بابد این موضوع را در نظر گرفت که کلیه مدارک ارائه داده شده به اداره ثبت شرکت ها الزامی است کامل و بدون نقص باشد تا در طی مراحل ثبت با بررسی های کارشناسان متوجه نواقص نشوند، که در این صورت پرونده به تعویق می افتد تا متقاضی بتواند تکمیل نماید . زمان مورد نیاز ثبت اصولا 15 الی 30 روزکاری می باشد که در طی آن نواقصی مشاهده نشود .

هزینه های دولتی ثبت شرکت در طی مراحل ثبت شرکت پرداخت می گردد از جمله این هزینه ها شامل : حق الثبت ، حق التمبر ، واریزی مبلغ تعیین نام برای شرکت ، آگهی نوبت آول روزنامه کثیرالانتشار ، آگهی نوبت دوم روزنامه رسمی ، ... می باشد . هم چنین این موضوع را باید در نظر گرفت که میزان سرمایه و موضوع فعالیت شرکت و هم چنین تعداد اعضا در هزینه ها تأثیر گذار می باشد .

اسناد ثبتی شرکت 

برای هریک از انواع شرکت ها ممکن است اسناد ثبتی بیش و کم متفاوت باشند ، لیکن اساسنامه برای انواع شخصیت های حقوقی وجود دارد . در حقیقت اساسنامه هر شرکت مهم ترین رکن ثبتی شرکت است که خط مشی اصلی شرکت و چارچوب قوانین کلی شرکت ، موضوع فعالیت شرکت و روابط بین شرکا و وظایف آن ها درآن مشخص می گردد. علاوه بر اساسنامه برای همه انواع شرکت ها و موسسات صورتجلسه هیات موسسین  نیز باید به هنگام ثبت شرکت تنظیم گردد .اما سایر اسناد ثبتی شرکت ممکن است برای برخی از انواع شرکت ها متفاوت باشد . مثلاً در شرکت با مسئولیت محدود شرکتنامه و در شرکت سهامی خاص اظهارنامه از مدارک ثبت شرکت هستند که مفاد هر یک حاوی اطلاعاتی در خصوص شرکت در شرف ثبت و تحت یک فرمت خاص می باشد . اما تقاضانامه از مدارک ثبتی مشترک بین شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاصو بسیاری دیگر از انواع شرکت ها و اشخاص حقوقی است . 

شایان ذکر است که ثبت شرکت پایش کلیه مدارک ثبتی شرکت شما را با تکیه بر تجربه و تخصص کارشناسان خود و طبق نظر شما و جزئیات حقوقی شرکت تدوین می نماید و امکان اخطار نقص یا کمبود مدارک با ثبت پایش به صفر می رسد. 

 واحدهای اداره ثبت  شرکت ها استان سمنان

 1.  اداره ثبت شرکت در سمنان.
 2. اداره ثبت شرکت در شاهرود.
 3. اداره ثبت شرکت در دامغان.
 4. اداره ثبت شرکت در گرمسار.
 5. اداره ثبت شرکت در سنگسر.
 6. اداره ثبت شرکت در سرخه.
 7. اداره ثبت شرکت در میامی.
 8. اداره ثبت شرکت در آرادان.

ثبت شرکت سمنان و شهرهای این استان در کلیه واحدهای ادارات ثبت شرکت سمنان را به مجموعه پایش بسپارید و  با خیال راحت کسب و کارتان را دنبال کنید ، مطمئن باشید که در اسرع وقت و با کمترین هزینه امر ثبتی شما را به انجام می رسانیم . 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.