ثبت شرکت در سمنان

در زير به آموزش ثبت شرکت در سمنان پرداخته ايم

مراحل ثبت شرکت در سمنان:

اولين اقدام اين است که يک شريک خوب پيدا کنيد.

مسوئليت و وظيفه هر سرمايه گذار در شرکت محدود و به اندازه ميزان سرمايه اوست حداقل تعداد سهامداران براي ثبت شرکتي با 2 نفر و در شرکت هاي سهامي خاص 3 نفر است همچنين حق رأي هر کسي به اندلزه ميزان سرمايه او در شرکت است پس به فکر يک شريک خوب باشيد .
در گام دوم به سراغ سامانه اينترنتي ثبت شرکت برويد و در قسمت پذيرش درخواست ثبت شرکت فرمي را مشاهده خواهيد کرد که بايد آن را تکميل کنيد کليه اطلاعات ومشخصات مربوط به خودتان و هر متقاضي ديگر در اين فرم بايد نوشته شود.
در مرحله بعد بايد نام و نوع شخص حقوقي شرکت را انتخاب کنيد وسپس در فرم وارد کنيد.شما مجاز به انتخاب 5نام براي شرکت خود مي باشيد که از بين آنها نامي که تکراري نباشد يا اينکه مربوط به سازمان يا اداره دولتي نمي باشد انتخاب و به شما يک کد رهگيري داده مي شود.
در گام چهارم بايد مدت زمان و نوع فعاليت مشخص شود مثلا فعاليت از نوع،آموزشي و پژوهشي يا علمي و مدت زمان هم به صورت محدود يا نامحدود انتخاب مي شود همچنين برخي از فعاليت ها نياز به کسب مجوز مي باشد.
در مرحله پنجم بايستي نشاني و محلي را که براي شرکت در نظر گرفته ايد وارد کنيد و اگر مکاني مشخص وجود نداشته باشد شما مي توانيد آدرس منزل ،شماره تماس و کد پستي خود را وارد کرده تا مدارک مربوط به ثبت شرکت در سمنان در منزل تحويل داده شود .

در گام ششم بايد ميزان مبلغ در نظر گرفته شده براي سرمايه اوليه شرکت در قسمت «سرمايه شخص حقوقي»مشخص شود که در شرکت هاي محدود از یک میلیون ریال شروع مي شود و با توجه به اعتبار شرکت مبالغ بيشتري را در نظر مي گيرند .
در مرحله هفتم بايد اسامي تمام شرکاي خود را در فرم پيش روي خود وارد کنيد مشخصات کامل از جمله اطلاعات شناسنامه اي ،همچنين آدرس پستي و شماره تماس بايد ثبت شود اگر تعداد اين افراد بيش از 150نفر باشد بايستي فرم مخصوصي که در سايت گذاشته شده را دريافت و مشخصات را وارد کنيد.
در گام هشتم بايد ميزان سهام هر يک از شرکاء  مشخص شود که نوع سهام مي تواند به صورت نقدي و غير نقدي ثبت گردد. همچنين نوع سمت آنها نيز در اين مرحله مشخص و وارد مي شود.
در مرحله نهم با انتخاب تعداد شعبه هاي در نظر گرفته شده و همچنين مکان آنها ،در فرم مربوطه وارد که اين کار را مي توان به بعد از مشورت با شرکاء نيز انجام داد بعد از اين کار تعيين سال مالي شرکت و تکميل صورت جلسه ضرورت دارد.
در مرحله دهم تعيين اساس نامه شرکت مدنظر است که در اين باره فرم مربوط اساس نامه در اختيار شما قرار مي گيرد با تکميل اين فرم و همچنين در صورت تمايل مي توانيد قوانين خاص شرکت خود را وارد کنيد و بعد از اينکه آن را برابر با اصل کرديد در سايت ثبت شرکت ها آن را بارگذاري کنيد با اين کار 90 درصد کار شما به اتمام رسيده است سپس بايد منتظر اداره ثبت شرکت ها بمانيد تا از شما مدارک را درخواست کنند.
در اقدام آخر شما بايد آگهي ثبت شرکت خود را در روزنامه رسمي به چاپ برسانيد که اين کار بعد ازتأييد تمام مراحل و دريافت شماره ثبت انجام مي گيرد اصل اين آگهي لازم وضروري است پس در حفظ آن بکوشيد .
در آگهي بايد نام و نوع شرکت ثبت شود که پس از درج آگهي شما مي توانيد کار خود رابه طور رسمي آغاز کنيد

مدارک جهت ثبت شرکتهاي با مسئوليت محدود در سمنان

دو نسخه شرکتنامه تکميل شده
دو نسخه تقاضانامه تکميل شده
دو نسخه اساسنامه تکميل شده
تکميل فرم تعيين نام به ترتيب اولويت نام هاي پيشنهادي و همچنين فيش واريزي
اصل مجوز فعاليت از مراجع ذيربط در مواردي ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد
تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت کليه شرکاء، مديران و هيأت نظار(درمواردي که تعداد شرکاء بيش از 12 نفر باشند)
اصل گواهي عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هيأت مديره، مديرعامل
دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومي موسسين
دو نسخه صورتجلسه هيأت مديره
اصل وکالتنامه وکيل دادگستري در صورتي که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد

اسم شرکت‌هاي سهامي خاص بايد داراي چه ويژگي‌هايي باشد؟

در شرکت سهامي خاص بايد بلافاصله قبل يا بعد از نام شرکت عبارت “سهامي خاص” در تمام اوراق، اطلاعيه‌ها و آگهي‌هاي شرکت به‌‎طور خوانا و مشخص درج شود.

شرکت‌هاي سهامي خاص چه زماني نيازمند افزايش سرمايه هستند؟


عرفا شرکت‌هاي سهامي خاص در هنگام اخذ تسهيلات بانکي نياز به افزايش سرمايه پيدا مي‌کنند. به اين علت که تا ?? برابر سرمايه ثبت شده به آن‌ها وام تعلق مي‌گيرد.

دیگر مطالب مرتبط :

ثبت علامت تجاری در سمنان

ثبت برند در سمنان

ثبت شرکت در سمنان

ثبت تغییرات شرکت در سمنان

ثبت برند در کرج

ثبت تغییرات شرکت در کرج

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.