ثبت برند در قم

ثبت برند یا ثبت علامت تجاری در قم

ماده 30 علائم تجاري ، علامت و نام تجاري

الف: علامت يعني هر نشان قابل رويتي که بتواند کالاها يا خدمات اشخاص حقيقي يا حقوقي را از هم متمايز کند

ب: نام تجاري يعني اسم يا عنواني که معرف و مشخص کننده شخص حقيقي يا حقوقي باشد

حق استفاده برند در قم

حق استفاده انحصاري از يک علامت به کسي اختصاص دارد که آن برند را طبق مقررات اين قانون به ثبت رسانده باشد

مالک علامت ثبت شده ميتواند عليه هر شخصي که بدون موافقت وي از علامت استفاده کند و يا شخصي که مرتکب عملي گردد که عادتا منتهي به تجاوز به حقوق ناشي از ثبت علامت گردد در دادگاه اقامه دعوي نمايد اين حقوق شامل موارد استفاده از علامتي ميشود که شبيه علامت ثبت شده است و استفاده از آن براي کالايا خدمات مشابه موجب گمراهي عموم ميشود

مدت اعتبار برند ثبت شده در قم

مدت اعتبار ثبت علامت 10 سال از تاريخ تسليم اظهارنامه ثبت ميباشداين مدت با درخواست مالک آن براي دوره هاي متوالي10 ساله با پرداخت هزينه مقرر قابل تمديد است

ثبت تخصصی شرکت در قم توسط موسسه حقوقی پایش

موارد ابطال برند ثبت شده در قم

اسم يا عنواني که ماهيت يا طريقه استفاده از آن بر خلاف موازين شرعي يا نظم عمومي يا اخلاق حسنه باشد و يا موجبات فريب مراکز تجاري يا عمومي را نسبت به ماهيت موسسه اي فراهم کند که اسم يا عنوان معرف آن است نميتواند به عنوان يک نام تجاري به کار رود

هر شخصي که با علم و عمد مرتکب عملي شودکه طبق مواد 15 و28و40 نقض حقوق بشمار آيديا طبق ماده 47 عمل غير قانوني تلقي شود مجرم شناخته شده و علاوه بر جبران خسارت به پرداخت جزايي نقدي از ده مليون تا پنجاه مليون ريال يا حبس تعزيري از نود يک روز تا شش ماه يا هر دوي آنها محکوم ميشود

هزینه ثبت برند در قم

هزینه ثبت برند در قم - با توجه به اينکه اولين اقدام براي ثبت علامت تجاري هزينه اي بين 30 الي 50 هزار تومان در بر دارد و مدتي در حدود 2 الي 3 ماه زمان ميبرد تا شما مطلع گرديد که آيا علامت مورد نظر شما قبلا به ثبت رسيده يا خير لذا شما ميتوانيد در قسمت جستجوي علائم تجاري ثبت شده ظرف 3 روز از اينکه علامت مورد نظر شما قبلا ثبت شده يا خيز مطلع شويد.

با توجه به اينکه اکثر نامهاي زيباي فارسي و حتي اسامي روان لاتين توسط اشخاص و يا شرکتها قبلا به ثبت رسيده لذا در اين زمان ثبت نام تجاري مناسب بسيار مشگل و در برخي موارد غير ممکن ميباشد لذا شما ميتوانيد در اين سايت نام تجاري مورد نظر خود را که توسط مالکين آنها به ثبت رسيده و در معرض فروش قرار گرفنه انتخاب و خريداري نماييد

مراحل ثبت برند در قم

اولین مرحله ثبت برند در قم

ابتدا لازم است که براي انتخاب نام برند در قم چند نکته مهم را در نظر گرفت. اول اينکه اسامي مشهور را نمي توان ثبت کرد. در ضمن اگر نام انتخابي با نام برند ديگري بيش از50% تشابه داشته باشد نيز قابل ثبت نمي باشد.

البته اين حالت در طبقات مربوط به مواد غذايي، آشاميدني، سلولزي، ايمني، لوازم خانگي، آرايشي و بهداشتي بيشتر اتفاق مي افتد. يکي از مواردي که در ثبت برند ممنوع مي باشد، استفاده از نام مناطق جغرافيايي مي باشد.

بنابراين براي جلوگيري از رد نام، مي توان از نام هاي مختلط و چند سيلابي براي ثبت برند در طبقه شلوغ، استفاده کرد. اگر برندي که مي خواهيد ثبت کنيد داري لوگو نيز باشد، بهتر است از طرح هاي ساده و قابل فهم و زيرکانه استفاده نمود. به طور کلي ثبت برند به شکل حقيقي يا حقوقي انجام مي گيرد.

و شما مي توانيد از يک برند هم نام فارسي آن را ثبت کنيد و هم نام انگليسي آن را. براي انتخاب نام برند شئونات اسلامي را بايد حتما مد نظر داشت زيرا در غير اين صورت با اخطال مواجه خواهيد شد.

اگر برند شما ثبت شده باشد ولي به شکل زيرکانه يا متقلبانه اي شبيه به يکي از برندهاي مشهور باشد، اين موضوع از طرف صاحبان برند قابل شناسايي مي باشد و حتي اگر ثبت هم شده باشد، قابليت ابطال يا برگشت دارند. براي انتخاب يک نام درست و داشتن اطلاعات لازم و کافي مي توانيد از مشاوران موسسه حقوقی پایش استفاده نماييد.

ثبت برند در قم ، دومین مرحله

بعد از انتخاب نام برند با موازين گفته شده، بايد برند را ثبت نمود. براي ثبت برند در ايران بايد استعلام برند کرد تا تکراري بودن يا تشابه آن مشخص شود. سپس اظهارنامه شما در سامانه اداره مالکيت صنعتي ثبت مي شود. بعد از 45 تا نهايت 90 روز پس از ثبت اظهارنامه، کارشناسان اداره مالکيت صنعتي نظر نهايي خود را براي ثبت برند در ايران به آگاهي شما مي رسانند.

بعد از تاييد نام، آگهي تقاضا براي ثبت برند در ايران صادرخواهد گرديد. البته تا 30 روز بعد از چاپ آگهي تقاضا مي توان اعتراض کرد. اگر اعتراض نباشد آگهي دوم در روزنامه رسمي چاپ مي شود و در آخر گواهي ثبت برند 10 ساله صادر مي شود که تحويل مالک برند مي گردد.

واژگان مرتبط با ثبت برند در قم

 • ثبت علامت تجاری در قم
 • ثبت لوگو و نام تجاری در قم
 • ثبت نام و نشان تجاری در قم
 • ثبت آرم تجاری در قم

ثبت برند در استان قم

 • ثبت برند در جعفر آباد
 • ثبت برند در کهک
 • ثبت برند در سلفچگان
 • ثبت برند در خلجستان

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.