ثبت شرکت به کار و فعالیت شما جنبه رسمی می بخشد و بر اعتبار کسب و کار شما می افزاید و طرفین کاری شما را ترغیب به همکاری بیشتر با شما می کند. اما ثبت شرکت چیست ؟ ثبت شرکت یک فرایند ثبتی و حقوقی است ، که کارشناسان ثبت مثل موسسه ثبت پایش برای شما این فرایند را انجامم می دهند تا یک شخصیت حقوقی یا شرکت به وجود بیاید. زمانی که ثبت شرکت در قم انجام می شود ، قرارداد بین شرکت و طرفین معامله یا شرکا ررسمی می باشد و امکان عمل نکردن به مفاد اساسنامه شرکت و قراردادهای رسمی وجود ندارد و این موضوع ضامن امنیت شرکت و فعالیت شماست.

لذا پیشنهاد ثبت پایش به شما این است که با ثبت شرکت در قم بر امنیت شغلی خود بیفزایید . 

البته برای ثبت شرکت باید با قوانین حوزه ثبتی آشنایی داشته باشید پس برای آشنایی بیشتر توصیه می کنیم که این مقاله را که شامل اطلاعات مفیدی درباره انواع شرکت ، نحوه ثبت شرکت در قم به شکل تصویری ، قوانین انتخاب اسم شرکت و توضیحات  کامل در مورد شماره ثبت شرکت و شناسه ملی شرکت در آگهی تاسیس است را تا انتها دنبال کنید.

لازم به ذکر است، شما عزیزان چنانچه در هر یک از مراحل ثبت شرکت خود با مشکل مواجه شدید،می توانید با کارشناسان متخصص مجموعه ثبت پایش تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان  برخوردارشوید.

انواع  ثبت شرکت در قم

برای آشنایی  بیشتر شما عزیزان با انواع شرکت¬ها و انتخاب راحت¬تر یکی از انواع شرکت ثبتی در اینجا اطلاعات لازم در مورد هر یک از شرکتها را ارائه می کنیم .

ثبت شرکت با مسئولیت محدود : شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است کوچکتر و محدودتر از سایر شرکت ها که در آن مسئولیت شرکا محدود به سرمایه شان در شرکت است. این نوع شرکت برای ثبت به حداقل یک میلیون ریال سرمایه نیاز دارد.

ثبت شرکت سهامی خاص: شرکت سهامی خاص شرکتی است بزرگتر از شرکت مسئولیت محدود در قم که برای ثبت مانند آن به یک میلیون ریال سرمایه احتیاج است لیکن بخشی از این مبلغ برای ثبت باید واریز شود و از این نظر با شرکت با مسئولیت محدود متفاوت است.

ثبت شرکت سهامی عام: این نوع شرکت هم مثل شرکت سهامی خاص سرمایه آن سهام متساوی القیمۀ است ولی سهامداران می توانند از خارج از شرکت و از طریق سازمان بورس به شرکت جذب شوند.

ثبت شرکت تعاونی : شرکت تعاونی نوعی از شخصیت حقوقی است که برای پروژه¬های بزرگ و انبوه در یکی از سه دسته تولید ، توزیع یا مصرف به ثبت می رسند . ماند تعاونی های مسکن.

ثبت شرکت تضامنی : برای ثبت شرکت تضامنی یک نفر از شرکا با برعهده گرفتن مسئولیت مالی شرکت نام خود را در اسم شرکت قیدمی کند برای راه اندازی موسسات مالی- ریالی این نوع شرکت به ثبت می رسد.

شرایط ثبت شرکت در قم 

برای ثبت شرکت در قم ابتدا باید شرایط لازم برای آن را فراهم کرد که عبارتست از :

 •  مشخص نمودن شرکا ، سمت ، درصد شراکت آنها در شرکت 
 • مشخص نمودن حوزه فعالیت شرکت
 •  تعیین نوع شرکت ثبتی 
 • تعیین آدرس شرکت یا دفتر مرکزی که همان محل کار   شرکت است
 • در نظر گرفتن یک رقم برای سرمایه شرکت با توجه به واریزی بودن بخشی از آن در برخی از شرکت ها

نکته : شرکا و اعضای شرکت باید فاقد هر نوع سابقه سوپیشینه کیفری باشند یعنی تاکنون حتی از لحاظ مالی و عدم وصول چک نیز تحت پیگرد قرار نگرفته باشند.

پس از ایجاد این شرایط باید تشریفات قانونی ثبت شرکت در قم را هم به جا بیاورید که عبارتند از : 

• تهیه مدارک ثبتی شرکت شامل اساسنامه ، تقاضانامه ، اظهارنامه و غیره

• تهیه مجوز ثبت شرکت در صورت لزوم

• افتتاح حساب شرکتی در برخی از انواع ثبت شخصیت حقوقی

همکاری در یک شرکت

مراحل ثبت شرکت در قم

مراحل ثبت شرکت در قم عبارتند از :

مراجعه به سایت اداره کل ثبت شرکت ها و ثبت نام در سامانه irsherkat.ssaa.ir و تکمیل اطلاعات فرم ثبت شرکت الزامی است در کلیه مراحل زبان فارسی و با دقت تکمیل شود .که شامل نام متقاضی و نام امضا کننده دفاتر به همراه مشخصات کلی شرکت از جمله مدت زمان و شروع شرکت است.

در مرحله بعد باید نام شرکت را در فرم نام و شخص حقوقی به ترتیب اولویت ۵ نام انتخاب کنید تا یکی از بین آنها تایید شود.این نام ها باید مطابق قوانین تعیین نام باشند.

در گام بعدی موضوع فعالیت شرکت که از قبل مورد توافق بوده و تدوین شده است را باید وارد نمایید که در این خصوص کارشناسان ثبت پایش به شما کمک می نمایند..

سپس در صفحه بعد سرمایه شرکت قید می شود در خصوص مبلغ سرمایه می توانید با کارشناسان مجموعه پایش مشاوره نمایید. .

مرحله بعدی مشخص کردن سمت و نام شرکا و سهام هر یک از آنهاست و سپس صاحبان حق امضا را در این صفحه مشخص می کنید. و در صفحه بعد اگر شرکت شعبه ای دارد باید مشخصات آن معرفی گردد.

سپس نوبت به انتخاب روزنامه کثیرالانتشار شرکت می رسد..

در آخر پس از تایید اطلاعات باید اساسنامه و شرکتنامه را در سایت بارگذاری کنید.

اساسنامه و شرکتنامه پیش فرضهایی دارند که باید آنها را پر کنید و سپس تصویر برابر اصل شده آنها را در سایت بارگذاری نمایید .

بعد از انجام این مراحل باید مدارک را به اداره ثبت شرکت ها ارسال نمایید .

اقدام آخر بعد از تایید تمام مدارک شماره ثبت شرکت داده می شود و باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی چاپ کنید .در آگهی باید اطلاعاتی در مورد نام شرکت ، نوع فعالیت مدت و اطلاعاتی از این دست را مطرح کنید.

مدارک ثبت شرکت در قم

مدارک لازم جهت انجام امور ثبتی شرکت در قم به شرح ذیل می باشد:

 • دو نسخه تقاضانامه ثبت شرکت.
 • دو نسخه شرکتنامه.
 • دو نسخه اساسنامه.
 • دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین شرکت و هیئت مدیره.
 • مدارک شناسایی کلیه شرکا و اعضای هیئت مدیره شال شناسنامه و کارت ملی.
 • در صورت نیاز ارائه مجوز از ارگانها و سازمانهای مربوطه الزامی می باشد.

زمان و هزینه،تعرفه و قیمت ثبت شرکت در قم

زمان ثبت شرکت در استان قم متغیر می باشد زیرا متقاضیان ثبت کننده باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند که کلیه مدارک ثبت را قبل از اقدام به ثبت تهیه نمایند تا د رهنگام ثبت و بررسی های کارشناسان اداره ثبت شرکت ها دچار مشکل نشوند زیرا در صورت ناقص بودن یکی از مدارک کلیه مراحل ثبت شرکت عقب می افتد و زمان زیادی از دست می رود . زمان ثبت شرکت در قم باید از 20 روز کاری تا 30 روز در نظر گرفت .

هزینه های ثبت شرکت در قم باتوجه به طی کردن مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها متفاوت می باشد و در مراحلی و گامی که پیش می روید باید پرداخت هایی دولتی انجام شود .

مثلا در ثبت اظهارنامه اول باید پرداخت حق الثبت انجام شود تا در ثبت اینترنتی شماره اظهارنامه و رمز عبور از سامانه دریافت شود . سپس برای تعیین نام شرکت باید واریزی وجه انجام شود . سپس هزینه های روزنامه کثیرالانتشار و هزینه های روزنامه رسمی وهزینه های تمبر و... پرداخت گردد . این مورد را باید متذکر شد که هزینه های ثبت شرکت حتی در نوع فعالیت شرکت و حتی در تعداد اعضا ی آن و هم چنین نوع شرکت هم تأثیر گذار است مثلا اگر نام شرکت طولانی باشد هزینه دیگری باید پرداخت گردد . یا ثبت شرکت مسئولیت محدود با ثبت شرکت سهامی خاص هزینه های آن بسیار متفاوت است .

قوانین انتخاب نام شرکت

به هنگام ثبت نام برای شرکت خود باید از مقررات و قوانین مربوط به انتخاب نام شرکت به خوبی مطلع باشید به همین دلیل ما در اینجا به اختصار این قوانین را برای شما توضیح داده ایم . به علاوه کارشناسان ثبت پایش می تولنند در انتخاب اسم شرکت شما با مشاوره تلفنی به شما کمک کنند و یا اسم مورد تایید شرکت را با عقد قرارداد برای شما به ثبت برسانند.قوانین انتخاب نام شرکت به شرح ذیل است :

• نام شرکت باید بدون ریشه لاتین باشد یعنی از واژه های بیگانه در آن استفاده نشده باشد 

• اسم شرکت دارای حداقل سه یا چهار واژه یا سیلاب داشته باشد.

• اسم شرکت نباید مشابه اسامی  که تاکنون برای شرکت¬ها ثبت شده باشد.

• در نام شرکت از اسامی اماکن خاص، اسامی مقدس ، اسامی مشهور ، اسامی سازمان¬ها و نام¬های غیرمتعارف استفاده کرد.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نام شرکت می توانید این مقاله را مطالعه نمایید. انتخاب نام شرکتها

شماره ثبت شرکت چیست؟

شماره ثبت شرکت یکی از مهم¬ترین مشخصه¬های شرکت های رسمی و قانونا ثبت شده است . در واقع شماره ثبت شرکت مانند شماره شناسنامه اشخاص حقیقی است و نشان از هویت یک شرکت دارد. شماره ثبت شرکت شماره ایست که بعد از اتمام مراحل ثبت شرکت به آن تعلق می گیرد و از طرف واحد ثبتی اداره ثبت شرکت¬ها اختصاصاً به یک شرکت داده می شود و در آگهی تاسیس شرکت به همراه سایر مشخصات آن شرکت منتشر می شود.

شناسه ملی شرکت چیست ؟

شناسه ملی شرکت هم یکی از ویژگی های قابل استعلام شرکت جهت شناسایی آن است . این شناسه شماره ای 11 رقمی است که پس از ثبت شرکت به آن اختصاص می باید و از سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی ilenc.ir  قابل استعلام و رویت است و به هیچ وجه تکراری نمی باشد و حتی بعد از انحلال شرکت نیز به شرکت دیگری تعلق نمی گیرد و کاملاً منحصر به فرد می باشد. شناسه ملی شرکت در کنار شماره ثبت آن در آگهی تاسیس شرکت نخستین بار چاپ شده و به اطلاع صاحبان شرکت می رسد.

سخن پایانی

در پایان باید بگوییم که موسسه ثبت پایش مفتخر است که تا به امروز با بیش از سه هزار پرونده ثبتی موفق یکی از مجرب ترین موسسات ثبتی حقوقی در سطح کشور محسوب می شود و با تکیه بر دانش روز و استفاده از نرم افزارهای نوین توانسته است که همواره رضایت موکلین محترم را جلب نماید . پس پیشنهاد می کنیم که شما هم بی درنگ با ثبت پایش تماس گرفته همکاری خود را شروع کنید تا شاهد یک تجربه بی نظیر ثبتی در شهر خود باشید. 

 مراکز واحدهای ثبت شرکت ها در استان قم

 اداره ثبت شرکت در قنوات

 اداره ثبت شرکت در جعفرآباد

 اداره ثبت شرکت در کهک

 اداره ثبت شرکت در خلجستان

 اداره ثبت شرکت در سلفچگان

چنانچه باز هم به راهنمایی های بیشتر در خصوص ثبت شرکت در قم نیاز داشتید با کارشناسان پایش تمایش بگیرید ما به شما اطمینان می دهیم که خاطره خوبی برایتان رقم بخورد . 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

حسین زاده

سلام میخوام برندثبت کنم

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.