ثبت شرکت در قم

ثبت شرکت در قم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا به بیان کلی از دلایل مهم بودن ثبت شرکت این است که تبدیل شخص حقیقی به شخص حقوقی می باشد .

و چون شرکت های حقوقی از یک فرد حقیقی دارای اعتبار و ارزش بیشتری می باشند و بیشتر ارگانها و سازمانها با شرکت های معتبر قرارداد می بندند چون شرکت به ثبت رسیده دارای شماره ثبت شرکت و شناسه ملی می باشد .

مدارک ثبت شرکت در قم

مدارک لازم جهت انجام امور ثبتی شرکت در قم به شرح ذیل می باشد:

 1. دو نسخه تقاضانامه ثبت شرکت.
 2. دو نسخه شرکتنامه.
 3. دو نسخه اساسنامه.
 4. دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین شرکت و هیئت مدیره.
 5. مدارک شناسایی کلیه شرکا و اعضای هیئت مدیره شال شناسنامه و کارت ملی.
 6. در صورت نیاز ارائه مجوز از ارگانها و سازمانهای مربوطه الزامی می باشد.
 7. گواهی عدم سوء پیشینه کلیه اعضا و مؤسسین.

زمان و هزینه،تعرفه و قیمت ثبت شرکت در قم

زمان ثبت شرکت در استان قم متغیر می باشد زیرا متقاضیان ثبت کننده باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند که کلیه مدارک ثبت را قبل از اقدام به ثبت تهیه نمایند تا د رهنگام ثبت و بررسی های کارشناسان اداره ثبت شرکت ها دچار مشکل نشوند زیرا در صورت ناقص بودن یکی از مدارک کلیه مراحل ثبت شرکت عقب می افتد و زمان زیادی از دست می رود . زمان ثبت شرکت در قم باید از 20 روز کاری تا 30 روز در نظر گرفت .

هزینه های ثبت شرکت در قم باتوجه به طی کردن مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها متفاوت می باشد و در مراحلی و گامی که پیش می روید باید پرداخت هایی دولتی انجام شود .

مثلا در ثبت اظهارنامه اول باید پرداخت حق الثبت انجام شود تا در ثبت اینترنتی شماره اظهارنامه و رمز عبور از سامانه دریافت شود . سپس برای تعیین نام شرکت باید واریزی وجه انجام شود . سپس هزینه های روزنامه کثیرالانتشار و هزینه های روزنامه رسمی وهزینه های تمبر و... پرداخت گردد . این مورد را باید متذکر شد که هزینه های ثبت شرکت حتی در نوع فعالیت شرکت و حتی در تعداد اعضا ی آن و هم چنین نوع شرکت هم تأثیر گذار است مثلا اگر نام شرکت طولانی باشد هزینه دیگری باید پرداخت گردد . یا ثبت شرکت مسئولیت محدود با ثبت شرکت سهامی خاص هزینه های آن بسیار متفاوت است .

مراحل ثبت شرکت در قم

ثبت شرکت توسط متقاضی 

اول باید برای شرکت خود موضوع انتخاب کنیم و بعد موضوع را به طور کامل تنظیم کنیم همچنین اوراق شرکت را نسبت به اطلاعات شرکا و اعضای هیئت مدیره کامل کنیم البته متقاضیان باید در نظر داشته باشند که موضوع شرکت بهتر است توسط اشخاص متخصص تنظیم شود.

سپس باید از طریق سامانه اداره ثبت شرکتهای قم ثبتنام اولیه صورت بگیرد.باید در نظر داشته باشید پس از انتخاب گزینه پذیرش نهایی به هیچ عنوان نمیتوان ویرایش در اوراق داشت.

ثبت شرکت توسط موسسه حقوقی پایش

ابتدا کارشناسان موسسه حقوقی پایش مشاوره کامل و جامع در زمینه فعالیت موکلین به آنها ارائه میدهند پس از کامل کردن مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت موضوع تنظیم میشود و سپس در سامانه اداره ثبت شرکتهای قم ثبتنام میشود کارشناسان موسسه حقوقی پایش به طور تخصصی اوراق شرکت را طراحی میکنند و در سامانه بارگذاری مینمایند.اوراقی چون:اساسنامه ،شرکتنامه،تقاضا نامه،اظهارنامه.

پس از تعیین نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتهای قم ،وکیل های موسسه حقوقی پایش روند ثبتی پرونده را پیگیری مینمایند پس از طی 10 روز و پس از بررسی کارشناسان اداره ثبت قم آگهی تاسیس منتشر میشود.

ثبت شرکت خود را به مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه پایش بسپارید.

شرکت با مسئولیت محدود در قم

در شرکتهای با مسئولیت محدود در قم، شروع فعالیت با مشارکت چند نفر از شرکا که جهت امور تجاری گردهم آمده اند آغاز می گردد. در این نوع از شرکتهای قانون تجارت ،سرمایه به سهام تقسیم نمی گردد بلکه هر شخص به میزان سرمایه ای که در شرکت به او تخصیص داده شده است، شریک می باشد و اینکه مسئولیت قروض و تعهدات را به همان میزان عهده دار است. در ذکر نام شرکت عبارت با مسئولیت محدود حتماً باید قید گردد.

شرکت سهامی خاص در قم

در شرکتهای سهامی خاص در قم کلیه سرمایه گذاری از طریق مؤسسین شرکت تأمین می گردد و نیازی به فروش اوراق سهام نمی باشد. سرمایه شرکت بر طبق نوع سهامی عام، منقسم به سهام شده و میزان مسئولیت سهامداران نیز محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است.

ثبت موسسه در قم

موسسه غیر تجاری در قم به موسساتی می گویند که افراد حقیقی برای بدست آوردن شخصیت حقوقی و هم چنین انجام امور فعالیت های غیر تجاری اقدام به ثبت شرکت در قم می زنند . امور فعالیتهای غیر تجاری مانند اموری که تجاری نیستند بیشتر در امور ادبی ، علمی ، آموزشی و امور خیریه و ... فعالیت دارند می توانند شرکت و شخصیت حقوقی ثبت رسانند.

هدف از ثبت موسسه در قم ممکن است اعضا به دنبال سودآوری و کسب سود بیشتر نباشند در این صورت می توانند ثبت موسسه غیر انتفاعی در قم ثبت نمایند. ممکن است هدف از موسسه در قم سودآوری بیشتر و هم چنین تقسیم کردن این سود در بین اعضا باشد که ثبت موسسه انتفاعی در قم صورت می گیرد .

برای مطالعه بیشتر جهت اعمال تغییراتی در شرکت می توانید به مقاله ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در قم مراجعه نمایید .

انواع شرکتهای تجاری در قم

 1. ثبت شرکت بازرگانی در قم
 2. ثبت شرکت پیمانکاری در قم
 3. ثبت شرکت خدماتی در قم
 4. ثبت شرکت گردشگری در قم
 5. ثبت شرکت ساختمانی در قم
 6. ثبت شرکت عمرانی در قم
 7. ثبت شرکت تولیدی در قم
 8. ثبت شرکت صنعتی در قم
 9. ثبت شرکت دانش بنیان در قم
 10. ثبت شرکت معماری در قم

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتهای استان قم

 1. ثبت شرکت در قنوات
 2. ثبت شرکت در جعفرآباد
 3. ثبت شرکت در کهک
 4. ثبت شرکت در خلجستان
 5. ثبت شرکت در سلفچگان

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

حسین زاده

سلام میخوام برندثبت کنم

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.