ثبت شرکت در قم

در ابتدا به بررسی انواع شرکتهای تجاری خواهیم پرداخت.

  شرکت سهامی عام در قم

شرکتهای سهامی عام در قم،  شرکتهای بازرگانی (حتی با موضوعات غیربازرگانی) می باشند که سرمایه شرکت به سهام هایی با ارزش ریالی مشخص منقسم گردیده است. از مراحل ابتدایی ثبت این شرکتها فروش بخشی از سهام اولیه به مردم جهت مشارکت و تأمین سرمیه اولیه می باشد. از دیگر موارد مهم در خصوص این نوع از شرکتها حداقل 3 نفر سهامدار و مسئولیت محدود سهامداران به مبلغ اسمی سهام خواهد بود. در نام این شرکتها باید عبارت شرکت سهامی عام در کنار نام خاص شرکت در کلیه اوراق و مدارک و اسناد قید گردد.


شرکت سهامی خاص در قم


در شرکتهای  سهامی خاص در قم کلیه سرمایه گذاری از طریق مؤسسین شرکت تأمین می گردد و نیازی به فروش اوراق سهام نمی باشد. سرمایه شرکت بر طبق نوع سهامی عام، منقسم به سهام شده و میزان مسئولیت سهامداران نیز محدود به مبلغ اسمی سهام آنها است.


شرکت با مسئولیت محدود در قم


در شرکتهای با مسئولیت محدود در قم، شروع فعالیت با مشارکت چند نفر از شرکا که جهت امور تجاری گردهم آمده اند آغاز می گردد. در این نوع از شرکتهای قانون تجارت ،سرمایه به سهام تقسیم نمی گردد بلکه هر شخص به میزان سرمایه ای که در شرکت به او تخصیص داده شده است، شریک می باشد و اینکه  مسئولیت قروض و تعهدات را به همان میزان عهده دار است. در ذکر نام شرکت عبارت با مسئولیت محدود حتماً باید قید گردد.

ثبت شرکت در قم

مدارک لازم جهت انجام امور ثبتی این شرکتها در قم به شرح ذیل می باشد:

1.    1-دو نسخه تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

2.    دو نسخه شرکتنامه

3.    دو نسخه اساسنامه

4.    دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی مؤسسین شرکت و هیئت مدیره

5.    مدارک شناسایی کلیه شرکا و اعضای هیئت مدیره شال شناسنامه و کارت ملی

6.    در صورت نیاز ارائه مجوز از ارگانها و سازمانهای مربوطه الزامی می باشد.شرکت تضامنی در قم


شرکتهای تضامنی با عنوان نامی مشخص جهت انجام امور تجاری با گردهم آیی چندین شرکا ایجاد می گردند. این نوع از شرکتها با مسئولیت تضامنی تشکیل می شوند  به گونه ای که اگر میزان دارایی شرکت جهت تأدیه تمامی قروض و تعهدات شرکت کافی نباشد ، هریک از شرکا مسئولیت پرداخت و عمل به تعهدات شرکت را بر عهده خواهند داشت. و هرگونه توافقی که در میان شرکاء منعقد گردد و خلاف این قانون باشد ، فاقد اعتبار است. در نام شرکتهای تضامنی ذکر اسم حداقل یکی از شرکاء به همراه عبارت شرکت تضامنی از الزامات قانونی بوده و رعایت آن دارای اهمیت حقوقی است.


شرکت نسبی در قم


  شركت نسبي شركتي است كه براي امور تجارتي تحت اسم مخصوص بين دو يا چند نفر  تشكيل شده و مسئوليت هر يك از شركاء به نسبت سرمايه‌اي است كه در شركت گذاشته است. قانون­گذار براي آگاهي اشخاص ثالث از نسبي بودن مسئوليت شركاء، قيد عبارت مزبور را لازم دانسته است. منظور از مسئوليت شركاء به نسبت سرمايه، اين است كه هر شريك در صورتي كه دارائي شركت پس از انحلال و تصفيه براي اداي ديون و قروض شركت كافي نباشد، به نسبت سهم‌الشركه خود از كلّ قروض در مقابل طلب­كاران مسئوليت مدني دارد.

   نحوه تأسيس، طرز كار و انحلال شركت نسبي، همانند شركت تضامني است و تنها وجه افتراق اين دو شركت در ميزان مسئوليت مدني شركاء بعد از انحلال شركت در مقابل طلب­كاران مي‌باشد.

  شركت نسبي يكي از اقسام شركت‌هاي اشخاص است. اين نوع ثبت شركت مختص به قانون ايران است و در كشورهاي اروپايي شركت نسبي وجود ندارد


شرکت تعاونی در قم


شرکت تعاوني مشارکتي است که عده‌اي از افرادي که هم‌صنف يا تناسبي مشابه دارند مثلاً همسايه، دوست، خويشاوند يا همشهري هستند براي دستيابي به منافع مشترک گردهم مي‌آيند و در حقيقت به هم کمک مي‌کنند و براي تهيه مسکن يا خريد مايحتاج يا کسب اعتبار و وام تعاوني درست مي‌کنند، سرمايه معيني را درميان مي‌گذارند و دسته‌جمعي مشکل را حل مي نمايند.


شرکت مختلط سهامی در قم


شرکت مختلط سهامي در قم شرکتي است که تحت اسم مخصوصي بين يک عده شرکاء سهامي و يک يا چند شريک ضامن تشکيل مي‌شود.

شرکاء سهامي کساني هستند که سرمايه‌ي آن‌ها به صورت سهام يا قطعات سهام متساوي‌القيمه درآمده و مسئوليت آن‌ها تا ميزان همان سرمايه است که در شرکت دارند.

شريک ضامن کسي است که سرمايه‌ي او به صورت سهام در نيامده و مسئول کليه‌ي قروضي است که ممکن است علاوه بر دارايي شرکت پيدا شود. در صورت تعيين شريک ضامن مسئوليت آن‌ها در مقابل طلبکاران و روابط آن‌ها با يکديگر تابع مقررات شرکت تضامني خواهد بود.


شرکت مختلط غیر سهامی در قم


«شرکت مختلط غيرسهامي شرکتي است که براي امور تجارتي در تحت اسم مخصوصي، بين يک يا چند نفر شريک ضامن و يک يا چند نفر شريک با مسئوليت محدود، بدون انتشار سهام، تشکيل مي گردد». در شرکت مختلط غيرسهامي، دو نوع شريک وجود دارد: شريک ضامن و شريک با مسئوليت محدود. براي تشکيل شرکت وجود حداقل يک شريک ضامن و يک شريک با مسئوليت محدود لازم است. شرکت بايد براي انجام امور تجارتي تشکيل گردد و موضوع آن نمي تواند امور غير تجارتي مثلاً خريد و فروش آپارتمان باشد. سرمايه به سهام تقسيم نمي گردد.

 جهت تماس با موسسه ثبت شرکت پایش به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

برخی از لینک های مفید :

ثبت تغییرات شرکت در قم

ثبت شرکت در قم

ثبت شرکت تضامنی در کرج

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

ثبت اختراع در کرج

اخذ گرید در کرج

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.