می خواهید ثبت شرکت انجام دهید ؟

ثبت پایش تا محقق شدن رویاهای شغلیتان با شماست.

اشخاص به محض اینکه در کسب و کارشان به موفقیت نسبی می رسند اغلب تمایل دارند که کار خود را توسعه داده فعالیت خود را بیشتر معرفی کنند و در بازار شناخته شوند و همه این ها راهی ندارد جز ثبت شرکت در همدان.

برای گسترش توانایی های شغلی خود ، برای تحقق اهداف تجاریتان اینکه در کنار افراد دیگر قرار بگیرید و سرمایه یا توانمندی آن ها را جذب حرفه خود کنید بهترین روش است و این کار با ثبت شرکت ممکن می گردد.

اما ثبت شرکت را چگونه باید انجام داد؟ چه مراحلی را باید طی کرد ؟ چه مدارکی لازم است ؟ چه نوعی از شرکت را باید ثبت کرد و چه هزینه ای لازم است ؟ همه سوالاتی است که در این مقاله  به آن پاسخ می دهیم . پس تا پایان این مطلب با ماهمراه باشید تا جواب همه پرسش هایتان را بگیرید.

هر آنچه که فکر می کنیم در رابطه با ثبت شرکت در همدان نیاز دارید در این مقاله گنجانده ایم و بعید به نظر می رسد پس از خواندن این مطلب شما به خواندن مقاله دیگری نیاز داشته باشید.

 شایان ذکر است که در برخی موارد که شما از کار کردن برای دیگران و اینکه تجربه و تخصص خود را در اختیار دیگران قرار دهید خسته شده اید و به دنبال راه اندازی کسب و کار خودتان هستید اما به تنهایی قادر به انجام آن نیستید و نیاز به شریک دارید ، قانون در این موارد برای جلوگیری از هر نوع مشکلی در خصوص سود و زیان کار ثبت قانونی شرکت را پیشنهاد می دهد.  

ثبت شرکت دارای یک روال قانونی است که موسسه ثبت پایش از این روال خبر دارد و به شما کمک می کند تا این روال را با خیال راحت طی نمایید فقط کافی است که با کارشناسان موسسه تماس بگیرید تا مسیر قانونی ثبت شرکت در همدان برای شما بلافاصله به جریان بیفتد.

چرا ثبت شرکت کنیم ؟

اولین دلیل ثبت شرکت این است که برای آن الزام دولتی وجود دارد یعنی برای بسیاری از برنامه های تجاری و حرفه ای مانند شرکت در مناقصات و مزایدات ، اخذ رتبه یا گرید و نیز قرارداد بستن با ادارات دولتی ، دولت و قوانین کشور شما را ملزم به ثبت شرکت می کند و اگر ثبت شرکت نکنید قادر به انجام این امور نیستید.

دومین دلیل ثبت شرکت امنیت شغلی و قانونی ایجاد شده در سایه حمایت از شرکت ثبت شده است به این معنی که چون کلیه مقررات شرکت و شرکا و طرفین قرارداد در ثبت شرکت پیش بینی شده است ،اعضای شرکت قانوناً متعهد و ملزم به اجرای این مقررات می شوند که سبب امنیت خاطر و حصول اطمینان می گردد.

در ادامه باید به سابقه رسمی شرکت اشاره کرد که با صدور روزنامه رسمی شکل می گیرد و هرچه از آن زمان گذشته باشد بر اعتبار شرکت می افزاید و در حقیقت رزومه شما جهت ارائه به طرفین کاری شما همین سابقه ثبت شرکت شماست.

لذا به این دلایل و سایر دلایلی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم ثبت شرکت در همدان اگرچه ممکن است روند پیچیده ثبتی حقوقی داشته باشد ، لیکن می تواند در بسط و توسعه و اعتبار حرفه شما بسیار تاثیر گذار باشد. در این روند قانونی یعنی ثبت شرکت چنانچه به کوچکترین مشکلی برخوردید با موسسه ثبت پایش تماس بگیرید .

بعید است که بعد از خواندن این مقاله تا آخر دیگر مشکلی در زمینه ثبت شرکت داشته باشید زیرا این مقاله به طور روشن و کامل همه مراحل ثبت شرکت در همدان ، مدارک لازم ثبت شرکت  در همدان ، انواع شرکت و قالب های ثبتی ، هزینه و تعرفه ثبت شرکت در همدان ، نحوه ثبت شعبه شرکت در همدان و نحوه ثبت شرکت در همدان با گروه ثبت پایش می پردازیم تا به همه سوالات شما جواب داده باشیم.پس تا پایان مقاله با ما همراهی کنید.

مراحل ثبت شرکت در همدان

تعیین نوع شرکت 

ما به شما مشاوره می دهیم تا بتوانید از بین  انواع شرکت های ثبتی که در ماده 20 قانون تجارت به آن ها اشاره شده است شرکتی را که با شرایط شما هماهنگی بیشتری دارد و شما را بهتر به اهدافتان می رساند را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت سامانه شرکت
 

انتخاب شرکاء و سهامداران 

یکی از مسائل حائز اهمیت به هنگام ثبت شرکت در همدان انتخاب شرکای درست است زیرا آنها کسانی هستند که فکر ، حرفه ، توانایی وزمان و سرمایه خود را در قالب شرکت شما به کار می اندازند و تاثیر مستقیم روی شرکت شما دارند.

پس در انتخاب شرکای خود دقت کنید تا بعداً برای شرکت مشکلی پیش نیاید و در خصوص مقدار سهم آنها در شرکت که شامل سود و زیان هر دو می گردد و سمت وشغل آنها در شرکت نیز حتماً با آنها صحبت کرده به اجماع برسید .

تعیین مبلغ سرمایه و سهم شرکا 

به هنگام ثبت شرکت باید تصمیم بگیرید که با چه سرمایه ای کار خود را شروع کنید البته این سرمایه ملموس نمی باشد و به جز برخی شرکت ها که مبلغی از آن پرداخت می شود در سایر شرکت ها این مبلغ اسمی است و واریزی ندارد. مورد دیگر هم سهم هر یک از شرکا در این مبلغ است که به همان اندازه مسئولیت برای آنها در سود و در زیان شرکت ایجاب می نماید.

نکته : گاهاً سرمایه به شکل غیر نقدی و شامل لوازم اداری شرکت می باشد که در این صورت توسط کارشناس رسمی دادگستری کارشناسی و تعیین مبلغ شده در اوراق شرکت ذکر می گردد.

موضوع فعالیت شرکت چه باشد ؟

یکی از مهم ترین مراحل  ثبت شرکت که در تعیین آن باید بسیار دقت کرد تعیین موضوع فعالیت شرکت است زیرا اگر در آن دقت نشود باعث می شود اصلاً  شرکت به ثبت نرسد و گاهی هم به ثبت می رسد اما در آینده جهت توسعه فعالیت شرکت با مشکل مواجه می شود بنابراین توصیه می کنیم در این خصوص  حتما با کارشناسان ثبت پایش تماس گرفته و از راهنمایی آنها مدد بگیرید زیرا برخی موضوعات فعالیت تنها مختص نهادهای دولتی هستند .

برخی موضوعات فعالیت قبل از ثبت نیاز به اخذ مجوز دارند و برخی دیگر پس از ثبت البته موضوعاتی نیز هستند که پیش یا پس از ثبت نیازی به اخذ مجوز برایشان نیست.

انتخاب موضوع فعالیت شرکت

انتخاب نام شرکت

انتخاب نام شرکت هم احتیاج به دقت فراوان دارد زیرا علاوه بر رعایت قوانین مربوطه که سبب تایید اسم می شود . باید اسم با مسما و مرتبط با فعالیت شرکت را انتخاب کنید که تا به حال ثبت نشده باشد یا مانند اسامی ثبت شده نباشد . کارشناسان پایش جهت انتخاب نام شرکت و ثبت نام تایید شده شرکت خدمات ارائه می دهند. هت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص این مقاله را بخوانید : نام شرکت

تعیین سمت ها و صاحبان حق امضا در شرکت

در هر شرکت سمت هایی مانند مدیر عامل ، رئیس هیات مدیره ، عضو هیات مدیره و غیره وجود دارد در بعضی از انواع شرکت ها نیز سمت بازرس اصل و علی البدل وجود دارد که باید با توافق قبلی به اعضای شرکت در هنگام ثبت شرکت اختصاص یابد. به علاوه باید تعیین شود که از بین صاحبان این سمت ها کدام یک صاحب حق امضا اوراق مالی و اداری شرکت مانند چک ، سفته و غیره نیز هستند.

سهم اشخاص در ثبت سامانه

ارسال مدارک شرکت به اداره ثبت شرکت ها

پس از تایید و مشخص شدن نام شرکت باید مدارک شرکت که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم تهیه شده و برای اداره ثبت شرکت ها ارسال گردد و اگر آن ها نیز تایید شوند . مسأله ثبت شرکت در همدان به پایان رسیده است.

آیا پس از ثبت شرکت در همدان باید کارتکمیلی دیگری نیز انجام داد ؟

بله چاپ روزنامه رسمی شرکت یکی از اقدامات پس از ثبت شرکت است که در انتها و پس از تحویل مدارک ثبت شده شرکت باید انجام داد. در حقیقت روزنامه رسمی خلاصه آگهی تاسیس شرکت است که به اطلاع همگان می رسد . یعنی با چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی کشور زیر نظر قوه قضاییه اطلاعات شرکت شفاف و عمومی می گردد.

جهت سایر امور شرکت مثل مبحث مالیات و یا در آینده  جهت تغییرات شرکت آگهی روزنامه رسمی مورد نیاز می باشد.ثبت شرکت پایش به عزیزان سراسر ایران خدمات چاپ آگهی روزنامه رسمی شرکت را ارائه می نماید.

سایر اقدامات پس از ثبت شرکت چیست ؟

یکی از موارد بسیار مهم که امروزه مورد توجه طرفین معاملات و قراردادها قرار می گیرد  استعلام کد اقتصادی است . این کار هنگامی که کسی می خواهد با شما طرف قرارداد شود برای وی اهمیت و ضرورت پیدا می کند تا از وضعیت مالی شرکت شما مطلع شود .

لذا بعد از ثبت شرکت باید جهت تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی شرکت خود اقدام نمایید . این کد از طرفاداره مالیات مربوط به حوزه نشانی شرکت برای اشخاص حقوقی و حقیقی صاحب کسب و کار صادر می شود تا آن ها را به عنوان مودی مالیاتی شناسایی کند یعنی پس از اخذ این کد موظف به پرداخت مالیات می شوید البته شایان ذکر است که بدون ثبت شرکت نیز شما موظف به پرداخت مالیات بر درآمد هستید .

نمی توان به این دلیل از ثبت شرکت پرهیز نمود به علاوه راه های فراوانی برای کاهش مالیات و یا معافیت قانونی ازمالیات در صورت عدم فعالیت شرکت وجود دارد که شما را از هرگونه نگرانی در این خصوص می رهاند.

انواع شرکت ها در اداره ثبت شرکت همدان

قانون تجارت ایران جهت انواع کسب و کار انواع شرکت های تجاری به همراه موسسه غیرتجاری را مد نظر قرار داده است. بنابراین به هنگام ثبت شرکت در همدان شما بایست متناسب با اهداف و فعالیت خود یکی از این انواع شرکت را جهت ثبت انتخاب کنید .

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همدان : این نوع شرکت برای کسب و کارهای کوچک بازرگانی مانند خرید ، فروش، صادرات ، واردات ، پخش و غیره مناسب است و با دو نفر عضو و سرمایه حداقل یک میلیون ریال ثبت می گردد.

ثبت شرکت سهامی خاص در همدان : جهت امور بازرگانی بزرگتر مانند انبوه سازی و اخذ گرید یا رتبه پیمانکاری و نیز شرکت در مناقصات و مزایدات ثبت شرکت سهامی خاص با سه نفر عضو و دو بازرس و  سرمایه حداقل یک میلیون ریال توصیه می گردد. 

ثبت شرکت سهامی عام در همدان : شرکت سهامی عام به نسبت سهامی خاص باز هم در ابعاد بزرگتری فعالیت می کند و سهام آن به عامه جامعه تعلق می گیرد و اسم آن برگرفته از همین موضوع است . زیرا برای فعالیت در ابعاد وسیع نیاز به تامین سرمایه از خارج از شرکت و موسسان آن دارد . فلذا ثبت شرکت سهامی عام در همدان با پنج سهامدار ثبت شده لیکن با ثبت نام و فروش سهام در بورس اوراق بهادار کشور به سهامداران آن اضافه می گردد.

ثبت شرکت تعاونی در همدان : شرکت تعاونی جهت رفع نیاز قشری خاص زیر نظر وزارت تعاون به ثبت می رسد . این شرکت با 7 نفر عضو و سرمایه حداقل پنج میلیون ریال قابل ثبت است.

ثبت شرکت تضامنی در همدان : شرکت تضامنی مسئولیت زیادی دارد یعنی شرکای شرکت ضامن کل زیان شرکت هستند به ویژه شریکی که نام او در نام شرکت قید شود .« شرکت رضا احمدی و شرکا» به عنوان مثال شرکتی است که در آن یکی از اعضا با نام رضا احمدی ضمانت کل ضرر و زیان شرکت را بر عهده دارد. به همین دلیل در فعالیت های مربوط به امور مالی این نوع شرکت ثبت می گردد.

        ثبت شرکت دانش بنیان در همدان : شرکت دانش بنیان شرکتی است که تحت نظر معاونت فناوری ریاست     جمهوریت با محوریت علم و دانش فعالیت می کند . شما ابتدا باید یک شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی خاص ثبت نمایید و سپس جهت دانش بنیان کردن آن اقدام نمایید. حداقل شرکت شما باید دارای یک شریک عضو هیئت علمی دانشگاه داشته باشد.

ثبت موسسه در همدان : موسسه یا موسسه غیر تاری در حقیقت نوعی شرکت است با دو نفر عضو و حداقل سرمایه یک میلیون دلار اما موضوع فعالیت آن امور آموزشی ، فرهنگی ، ادبی ، تفریحی و غیره می باشد . یعنی برای فعالیت های غیر بازرگانی و ارائه خدمات متفاوت به جای ثبت شرکت ثبت موسسه در همدان زیر نظر اداره ثبت شرکت ها انجام می گردد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در همدان

اوراق شناسایی اعضا یا شرکای شرکت 

نسخ امضا شده اساسنامه ، شرکتنامه و غیره

رسید ثبت نام اینترنتی 

برگه تایید اسم شرکت

هزینه ثبت شرکت در همدان

همان طور که در قسمت های قبل دیدی بسته به نوع فعالیت شما نوع شرکت متفاوتی باید برای شما ثبت گردد بنابراین نمی توان یک قیمت ثابت را بیان کرد. اما به طورکلی هزینه ثبت شرکت در همدان شامل هزینه حق لوکاله، حق الثبت ، اقلامی مانند پوشه ، پاکت ، گیره و غیره و هزینه های پستی مدارک می باشد . شایان ذکر است که مشاوره ثبتی با مجموعه پایش رایگان می باشد .

حتی می توانید در قسمت درخواست تماس مشخصات خود را ذکر کنید تا کارشناسان موسسه ثبت پایش با شما تماس بگیرند و حتی هزینه تلفن جهت مشاوره نیز نداشته باشید.

در پایان باید گفت که ثبت شرکت پایش با بیش از ده سال تجربه در امور ثبتی همواره سعی نموده که رضایت مشتریان خود را در این فضای رقابتی جلب نماید و مشتریان قدیمی و وفادار این مجموعه مانند کارخانه سنان و برندهای معتبر بسیار دیگر گواه از همین موضوع دارند . به شما قول می دهیم که در کنار گروه ثبت پایش ثبت شرکت خود را انجام دهید تا خاطره ای ماندگار برایتان بماند.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید صمیمانه سپاسگزاریم.

واحدهای اداره ثبت شرکت های استان همدان

 •  اداره ثبت شرکت در ملایر
 • اداره ثبت شرکت در نهاوند
 • اداره ثبت شرکت در اسدآباد
 • اداره ثبت شرکت در تویسرکان
 • اداره ثبت شرکت در بهار
 • اداره ثبت شرکت در کبودرآهنگ
 • اداره ثبت شرکت در لالجین
 • اداره ثبت شرکت در فامنین
 • اداره ثبت شرکت در رزن
 • اداره ثبت شرکت در قروه درجرین
 • اداره ثبت شرکت در مریانج
 • اداره ثبت شرکت در جورقان
 • اداره ثبت شرکت در گیان
 • اداره ثبت شرکت در مهاجران
 • اداره ثبت شرکت در صالح آباد
 • اداره ثبت شرکت در فیروزان
 • اداره ثبت شرکت در سامن
 • اداره ثبت شرکت در سرکان
 • اداره  ثبت شرکت در دمق

ثبت شرکت پایش آماده ارائه کلیه خدمات ثبتی در واحدهای ادارات ثبت شرکت فوق در سراسر استان همدان به شما هم وطنان عزیز می باشد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

وحید شریفی

سلام. بنده قصد دارم یه کارگاه خیار شور و ترشی جات تو سامن بزنم. در حالی که هنوز مکانش رو انتخاب نکردم ، باید اول ثبت شرکت کنم یا راه اندازی مکان و مجوز ؟ با تشکر

پاسخ

حسن محمدی

سلام عرض ادب....دوستان میشه جواب بدین؟؟؟؟شرایط ثبت شرکت برا مایع دسشویی و ظرفشویی

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

باسلام وقت بخیر ....لطفا با شماره درج شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید .

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

باسلام وقت بخیر ....لطفا با شماره درج شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید .

پاسخ

یوسف عنوانی

قصد ثبت شرکت را دارم مدارک مورد نیاز چیست

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

مدارک لازم برای ثبت شرکت، مدارک شناسایی اعضا و نامه ی عدم سو پیشینه می باشد.

پاسخ

Mohammadreza.bakhtiyarii@gmil.com

با سلام ثبت شرکت تولید یونولیت سقفی و ورقهای یونولیت

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

سلام وقت بخیر. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.