ثبت تغییرات شرکت در لرستان

 

مردمانی ساده و بی ریا از خصلت این مرز و بوم و این استان است فرقی هم نمی کند از قوم لک باشند و یا قوم لر هر دو طایفه لرستان در این استان مردمانی غیور و پر انرژی هستند تا با ثبت شرکت و یا ثبت تغییرات اساسنامه شرکت خود در لرستان گامی مهم را در عرصه کارآفرینی بیافرینند پایش ثبت و کارشناسان حقوقی این شرکت میتوانند شما را در این امر یاری نمایند که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت .

تغيير نام شرکت در لرستان

ثبت تغییرات شرکت در لرستان | ثبت تغییرات پایش

 شرکتهايي که به هر دليلي مايل به تغيير نام خود هستند مي توانند با رعايت شرايط و تشريفات لازم اين کار را انجام دهند. بعد از تغيير نام شماره ثبت و تاريخ ثبت و ساير شرايط شرکت تغييري نخواهد کرد و تنها نام پيشين آن تغيير خواهد کرد.

 جهت تغيير نام شرکت کافي‌ست مجمع عمومي فوق العاده تشکيل شده و صورتجلسه تنظيم شده تغيير نام توسط اعضا امضاء گردد. سپس به همراه مدارک شناسايي مدير عامل و مدارک شرکت ( کپي آگهي تأسيس و روزنامه رسمي) به اضافه اسامي انتخابي با تعيين اولويت تحويل اداره ثبت گردد.

 اما اسامي انتخابي بايد داراي چه شرايطي باشند؟کدام اسامي پذيرفته مي‌شوند؟ معيارهاي تأييد نام شرکت چيست؟

 در حال حاضر اسامي تک سيلابي به هيچ‌وجه پذيرفته نمي‌شود و اسامي انتخابي مي‌بايست حتما سه سيلابي باشند. ( از سه بخش تشکيل شده باشند.) البته در مواردي بسيار نادر که نامهاي انتخابي بسيار کمياب و خاص بوده و داراي عموميت کمتري باشند احتمال پذيرش نام دو سيلابي نيز وجود دارد.

حداقل يک کلمه از سه سيلاب نام شرکت بايد نام خاص باشد ( مانند شاهين، پرستو، گلزار و … ). سعي کنيد از نامهايي که عموميت زيادي دارند کمتر استفاده کنيد تا احتمال تأييد نام شما بالاتر رود، به عنوان مثال کلماتي مثل ايرانيان، پارسيان و … کلماتي  هستند که در نام اکثر شرکتهاي ثبت شده ايراني به کار رفته است و استفاده از آنها احتمال تأييد نام را به علت تشابه با نام ديگر شرکتهاي ثبت شده پايين مي‌آورد.

پایش ثبت تنها مجری ثبت تغییرات شرکت و ثبت برند در لرستان

براي اينکه نام منتخب شما تأييد شود لازم است شرايطي را رعايت کنيد. نام انتخابي شما بايد حتما:

الف- پارسي باشد. در نام انتخابي خود از کلمات خارجي استفاده نفرماييد.( کلمات عربي و خصوصا مذهبي چندان شامل اين قاعده نمي شوند.) در صورتي که از کلمه اي استفاده مي کنيد که پارسي‌ست اما چندان مصطلح نيست بايستي حتما براي آن نام مستند ارائه نماييد. مستند کلمات مي‌بايست از فرهنگهاي معتبر مانند فرهنگ دهخدا، فرهنگ عميد يا فرهنگ معين باشد. در صورتي که نام انتخابي شما نام مکاني در ايران است لازم است نقشه آن مکان به همراه درخواست پيوست گردد.

 ب- سه سيلابي باشد. نام انتخابي شما بايد از سه کلمه تشکيل شده باشد. نامهاي تک سيلابي به هيچ عنوان پذيرفته نمي‌شوند و نامهاي دو سيلابي نيز در صورت خاص بودن و نداشتن تشابه ممکن است تأييد گردند.

 ج- مشابه يا عين نام درخواستي قبلا ثبت نشده باشد. سعي کنيد نام انتخابي شما عموميت کمتري داشته باشد و کمتر استفاده شده باشد. کلماتي چون نوين، گسترش، گستر، پارس و … به کرّات در نام ساير شرکتها استفاده شده است. هر چه نام انتخابي شما خاص‌تر باشد و کمتر استفاده شده باشد احتمال پذيرش آن بالاتر است.

 د- از کلمات ممنوعه استفاده نکنيد. کلماتي مانند ايران، کانون، تهران و … ساير کلماتي که دولتي و ملي محسوب مي‌گردند تأييد نخواهند شد. همچنين براي استفاده از نام شهرها و اماکن مختلف بايد از فرمانداري آن شهر يا مرجع ذيصلاح آن مکان مجوز دريافت کرده و به اداره ثبت ارائه نمود.

 همچنين کلماتي که خلاف موازين شرع، عرف و اخلاق جامعه باشند نيز مسلما تأييد نمي‌گردند.

با رعايت موارد فوق مي‌توان نامي مناسب انتخاب نمود و در کمترين زمان تغيير نام را به انجام رساند تا بدون ايجاد موانع و مشکلات قانوني و اداري و تلف شدن زمان نام جديد شرکت به ثبت برسد.

انحلال شرکت ها و موسسات در لرستان طبق مصوبه مجمع عمومي فوق العاده و به علل ذيل صورت خواهد گرفت :

?- تصويب بيش از نيمي از شرکاء ( در شرکت هاي مسئوليت محدود )
?-تصويب بيش از ?/? سهامداران در شرکت هاي سهامي خاص
?- از ميان رفتن بيش از نيمي از سرمايه شرکت ( در شرکت هاي سهامي خاص ) چنانچه سهامداران راي به کاهش سرمايه ندهند.
?-وقتي که شرکت موضوعي را که براي آن تشکيل شده را انجام داده يا انجام آن غير ممکن شده باشد. ( شرکت براي ساختن يک سد يا راه يا پروژه ي خاصي تشکيل شده باشد و انجام آن در موضوع شرکت به صراحت قيد شده باشد، مثلاً در موضوع فعاليت ذکر شده باشد : « طراحي، نظارت و اجراي پروژه ساخت راه آهن تهران – قم » و نهايتاً موضوع شرکت به اتمام رسيده باشد. )
?-در صورتي که شرکت براي مدت معين تشکيل شده باشد، آن مدت منقضي شده باشد مگر اين که مدت اعلام شده قبل از انقضاء تمديد شده باشد.
?-در صورت ورشکستگي
?-در صورت حکم دادگاه
?-در صورت فوت يکي از شرکاء ( در شرکت هاي مسئوليت محدود ) چناچه در اساسنامه قيد شده باشد.

نکته ?)
مديران شرکتي بايد توجه داشته باشند که با انحلال شرکت، شرکت و مسئوليت ها و تکاليف از ميان نمي روند و فقط شرکت بار حقوقي و مالي جديدي را نمي تواند بر عهده بگيرد و زماني شرکت کاملاً از ميان خواهد رفت که ختم تصفيه صورت گرفته شده است.

ختم تصفيه
نحوه ختم تصفيه در شرکت هاي با مسئوليت محدود و سهامي متفاوت است.


نحوه ختم تصفيه در شرکت هاي با مسئوليت محدود


?-انتشار اعلاميه در زمينه دعوت از بستانکاران جهت اخذ مطالبات احتمالي که مي بايست سه مرتبه در روزنامه-هاي کثير الانتشار و همزمان در روزنامه رسمي که يک سال از تاريخ انتشار اولين آگهي گذشته باشد.
?-ضميمه نمودن آگهي هاي مذکور به همراه نامه اي از مديرتصفيه با اين مضمون که ختم تصفيه پس از رعايت مواد قانوني اعلام مي شود.

نحوه ختم تصفيه در شرکت هاي سهامي خاص
دعوت از بستانکاران ( جهت اخذ مطالبات احتمالي ) سه مرتبه و هر مرتبه به فاصله يک ماه در روزنامه رسمي و روزنامه کثير الانتشاري که اطلاعيه ها و آگهي هاي مربوط به شرکت در آن درج مي گردد و لااقل ? ماه از تاريخ انتشار اولين آگهي گذشته باشد.

نکته?)
پس از ختم تصفيه است که سهامداران يا شرکاء مي توانند دارايي ها و سرمايه شرکت را بين خود تقسيم نمايند.
افزايش سرمايه شرکت در لرستان

 افزايش سرمايه شرکت عبارت است از افزايش اسمي ميزان سرمايه ثبت شده شرکت يا به عبارت ديگر افزايش تعداد سهام منتشره توسط شرکتهاي سهامي.

شرکت‌ها در مواقعي که احتياج به نقدينگي براي فعاليت‌هاي جديد يا توسعه فعاليتهاي قبلي دارند از يکي از مزاياي حضور در بورس يعني اقدام به افزايش سرمايه مي‌نمايند. تامين مالي از طرق مختلفي چون آورده نقدي، استفاده از اندوخته‌هاي سنوات گذشته، صرف سهام و يا ترکيبي از موارد مذکور صورت مي‌گيرد. اما شايد جالب باشد بدانيم که يک شرکت چگونه ميزان سرمايه خود را و طي چه مراحلي افزايش مي‌دهد. معمولا پس از پيشنهاد هيئت مديره و ارائه طرح توجيهي و مشخص نمودن روش و محل سرمايه گذاري و ميزان افزايش سرمايه، اين افزايش به ميزان مشخص به تصويب مجمع عمومي فوق العاده مي‌رسد. سپس در اختيار هيئت مديره قرار گرفته و اين هيئت پس از طي مراحلي با جلب رضايت سازمان بورس اوراق بهادار اقدام به ثبت افزايش سرمايه مي‌نمايد. طي اين نوشتار برآنيم که جزئيات دقيق تري براي يک افزايش سرمايه به همراه مستندات قانون تجارت و همچنين ذکر يک مثال ارائه نمائيم.

تغيير در سرمايه شرکت تنها در صلاحيت مجمع فوق العاده سهامداران شرکت مي‌باشد. لازم به يادآوري است که اين مجمع با حضور بيش از نصف سهام داراي حق راي و در نوبت دوم دعوت، با حضور بيش از يک سوم سهام به حد نصاب قانوني مي‌رسد وهمچنين تصميمات مجمع فوق العاده با اکثريت دو سوم آرا در جلسه رسمي معتبر است. (مواد ?? و?? و ?? قانون تجارت جمهوري اسلامي ايران)


کاهش سرمايه شرکت در لرستان


هم چنان که سرمايه ممکن است اضافه شود گاهي اتفاق مي‌افتد که تقليل پيدا مي‌کند. کاهش سرمايه شرکت به دو صورت انجام مي‌شود:

کاهش سرمايه شرکت
کاهش اختياري سرمايه شرکت

در مواردي که شرکت به زودي موفق به انجام منظور خود نمي‌شود و بيش از مبلغ مورد احتياج سرمايه در اختيار دارد، مي‌تواند قسمتي از سرمايه خود را کاهش داده و به شرکاء مسترد دارد.

طبق ماده ??? اصلاحي مجمع عمومي فوق العاده شرکت مي‌تواند به پيشنهاد هيئت مديره در مورد کاهش سرمايه به طور اختياري اتخاذ تصميم کند، مشروط بر اينکه در اثر کاهش به تساوي حقوق سهام لطمه‌اي وارد نشود و سرمايه شرکت از حداقل مبلغ مقرر کمتر نشود. يعني در شرکت‌هاي سهامي از پنج ميليون ريال و در شرکت‌هاي سهامي خاص از يک ميليون ريال کمتر نباشد.

کاهش سرمايه به يکي از دو طريق ممکن است:

کاهش تعداد سهام که در اينصورت بعضي از شرکا قيمت اسمي سهم خود را دريافت و با رضايت از شرکت خارج مي‌شوند.

کاهش مبلغ اسمي سهام مثلا سهام ده هزار ريالي به پنج هزار ريال تنزل و مازاد آن به صاحبان سهام مسترد مي‌شود.

بايد متوجه بود که خريد سهام شرکت توسط‌‌ همان شرکت ممنوع است زيرا در اين صورت سرمايه شرکت تقليل پيدا مي‌کند بدون اينکه کاهش سرمايه آگهي شود.


کاهش اجباري سرمايه شرکت در لرستان


اگر تقليل سرمايه در اثر برداشت نباشد بلکه زيان‌هاي وارده به قدري باشد که نصف سرمايه شرکت از ميان برود، در اين صورت قانون هيئت مديره شرکت را موظف نموده که مجمع عمومي را دعوت نمايند تا نسبت به بقاء يا انحلال شرکت تصميم بگيرند. البته مجمع عمومي تصميم به انتشار سهام جديد و يا کاهش سرمايه و يا انحلال شرکت خواهد گرفت. اين تصميم را در هر حال مديران شرکت مطابق مقررات قانون به اطلاع مرجع ثبت شرکت‌ها خواهند رسانيد. هرگاه مجمع عمومي فوق العاده رأي به انحلال شرکت ندهد بايد در‌‌ همان جلسه با رعايت مقرراتي که براي ثبت شرکت لازم است سرمايه شرکت را به مبلغ سرمايه موجود کاهش دهند مشروط بر اينکه از ميزان حداقلي که براي شرکت‌هاي سهامي تعيين شده کمتر نباشد.

عباراتی که میتوانید از طریق آن ما را در گوگل پیدا نمایید :

ثبت تغییرات شرکت در استان لرستان

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
سرعت و دقت بالا
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.