برای ثبت شرکت خدماتی بایستی همچون سایر شرکت های قانون تجارت عمل کرد.

اینکه شرکت خدماتی مانند سایر شرکت ها است در قالب های مختلفی ثبت می شود اما موضوع فعالیت را خدماتی در نظر می گیرند و بر اساس همین موضوع فعالیت است که شرکت خدماتی مشخص می شود. شرکت خدماتی همانگونه که گفته شد انواع مختلفی دارد که در این بخش می خواهیم در رابطه با انواع شرکت خدماتی و شرایط ثبت همچنین مدارک مورد نیاز اطللاعات جامعی را ارائه دهیم.

انواع شرکت خدماتی

شرکت خدمات با موضوع خدماتی برای ثبت شدن نیاز به این دارد که یکی از قالب های ثبتی را انتخاب کنید تا بتوانید بر اساس آن وارد عمل شوید و طبق مدارک و شرایط آن قالب ثبتی شرکت خود را به ثبت برسانید. این قالب ها عبارتند از :

 1. شرکت خدماتی مسئولیت محدود
 2. شرکت خدماتی سهامی خاص

شرایط ثبت شرکت خدماتی

ابتدا برای انکه بتوانیم یک شرکت خدماتی ثبت کنیم موضوع فعالیت را بر اساس مواردی که میخواهیم مینویسیم سپس قالب شرکت را انتخاب می کنیم بعد از آن مدارک ثبتی را تکمیل و اگر می خواهید ما کار ثبت شرکت تان را انجام دهیم مدارک را برای ما ارسال می نمایید.

ما نیز از طریق مراجعه به و کیل و ارسال مدارک به اداره ی ثبت شرکت ها کار ثبت شرکت خدماتی شا را انجام و آن را ثبت خواهیم کرد.

شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود با موضوع خدماتی بر این اساس که بین 2 اعضا به صورت حداقلی ثبت می شود ولی می توان بیشتر نیز باشند در صورتی که تعداد اعضا بالا تر از 12 نفر باشد نمی توانید بدون آنکه بازرس داشته باشید شرکت را ثبت کنید ولی به طور کلی اعضای آن بدون وکیل تعریف شده است .

سهام در این شرکت ها به صورت سهم اشرکه تقسیم می شود. و هر شخص تنها با توجه به میزان سهم خود مسئولیت دارند یعنی اگر ورشکسته شوند تنها به میزان سهم خود مسئول هستند آن هم سهمی که در شرکت دارند یعنی به هیچ عنوان اموال شخصی آنها متضرر نمی شود.

سرمایه در این شرکت ها 100.000 تومان است که بر حسب نیاز و بالا رفتن اعتبار شرکت تان می تواند بیشتر نیز باشد.

اسم در این شرکت ها 3 الی 4 سیلابه ای است که ابتدا یا انتهای آن واژه مسئولیت محدود ذکر و عنوان خدماتی باید درج شود اما این دو واژه جز نام شرکت نیستند و تنها تکمیل کننده نام ها هستند .

شرکتی که معمولا بیشتر افراد آن را برای ثبت شرکت خدماتی انتخاب می کنند چون راحت و دارای شروط  کمتری برای ثبت است.

شرایط ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص

برای ثبت این نوع باید یک سری قوانین مشخص شده را اعمال کرد مثلا اینکه بدون داشتن بازرس و تنها سهام داران نمی توانید شرکت را ثبت کنید .

به این ترتیب که تعداد سهام داران باید 3 نفر به صورت حداقل و تعداد بازرسین 2 نفر جمعا تعداد اعضا برای ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص به طور ابتدایی 5 نفر می باشد. اگر تعداد اعضا بالاتر بروند در نتیجه بازرسین نیز بیشتر خواهند بود

شرکت سهامی خاص به گونه ای در نظر گرفته شده است که سهام آن به صورت قطعات سهام است سهام در این شرکت به گونه ای است که هر شخص تنها نسب به سهم خود مسئول نیست بلکه نسبت به تمام سرمایه شرکت و ضررو زیان ها مسئول است .

سرمایه در این شرکت ها به صورت حداقلی 100.000 تومان در نظر د اشته باشید هرچه سرمایه بیشتر داشته باشید به اعتبار شرکت شما کمک خواهد کرد. در نتیجه اگر می خواهید به عنوان یک شرکت خدماتی در معامله و مزایده های دولتی به ویژه شرکت در مزایده های شهرداری ها شرکت کنند بهتر است سرمایه تان بالا باشد .

شما می توانید در همان ابتدا سرمایه بالایی را برای خود در نظر بگیرید اما اگر به هر دلیلی نخواهید می توانید بعد از آنکه شرکت خود را ثبت کردید این اقدام را انجام دهید .

سرمایه در شرکت خدماتی سهامی خاص به صورت واریزی است و باید 35 درصد از سهام به بانک با نام شرکت تازه تاسیس واریز گردد و البته تا زمانی که شرکت خود را به طور کامل ثبت نکنید نمی توانید پول را از بلوکه ی بانک خارج کنید اما بلافاصله بعد از ثبت می توانید آن را از بانک خارج کنید یکی از مزایای واریزی بودن سرمایه شرکت این است که به واسطه ی آن می توانید درخواست اخذ وام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت خدماتی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بستگی به قالب شرکت انتخابی  شما دارد اما به ططور کلی شرکت خدماتی برای ثبت نیاز به مدارک شناسایی ، طراحی موضوع فعالیت و تنظیم اساسنامه دارد .

در بخش های بعدی می خواهیم به طور جداگانه به تمام مدارک ثبت شرکت خدماتی در قالب های ثبتی مختلف بپردازیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت خدماتی مسئولیت محدود

 1. کارت ملی و شناسنامه اعضای شرکت ( سهام داران و مدیرعامل) خاطر نشان می شود اعضا نباید پایین تر از 18 سال سن داشته باشد . در صورتی که پایین تر از 18 سال باشد باید خارج از اعضای هیئت مدیره و تنها سهام دار باشد.
 2. تنظیم اساسنامه و شرکت نامه بر اساس قانون تجارت و نیاز های که شما در طول پروسه ی ثبت شرکت خود دارد .
 3. کلیه ی اعضا می بایست زیر تمامی اوراق را امضا کنند.
 4. باید حق امضا مشخص شود اینکه صاحب امضا چه کسانی خواهند بود.
 5. یک ادرس به همراه کد پستی معتبر برای شرکت انتخاب کنیم . ادرسی که دارای تاییدیه از اداره  ی پست باشد .
 6. انتخاب 5 نام و نوشتن آنها به ترتیب اولویتی که می خواهید ثبت شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص

 1. مدارک هویتی شرکت تنظیم و ارسال گردد این مدارک هویتی شامل اساسنامه و اظهارنامه و اساسنامه است زیر آن بایستی توسط تمام اعضا امضا شود.
 2. کارت ملی و شناسنامه تمام اعضا ( سهام داران و بازرسان )
 3. انتخاب 5 اسم 3 الی 4 واژه ای اسامی باید  از لغت نامه ی دهخدا انتخاب شود و ریشه ی فارسی داشته باشد.
 4. فیش  واریزی35 درصد از سرمایه شرکت بایستی این سرمایه به صورت حداقلی 100.000 تومان باشد.

مدت زمان ثبت شرکت خدماتی                            

اگر بخواهید شرکت خدماتی توسط خود شما ثبت شود حدود 20 الی 30 روز کاری زمان لازم است اما اگر این کار توسط ثبت ایلیا انجام شود حدود 10 الی 15 روزکاری زمان لازم است .

این را بدانید در صورتی که مدارکتان به نقصی بخورد بیشتر زمان لازم است تا شرکت ثبت شود.

هزینه ی ثبت شرکت خدماتی

اگر بخواهید شرکت خود را با سرمایه ی بالا ثبت کنید و یا تعداد کارکترهای چاپی زیاد باشد و یا اسامی به تعدادی باشد که طولان تر باشد و کارکتر بیشتری ببرد همه ی این موارد بر روی میزان هزینه ی ثبت شرکت خدمانی بستگی دارد.

ثبت شرکت خدماتی در کوتاه ترین زمان

اگر می خواهید شرکت خدماتی تان را در کوتاه ترین زمان ممکن ثبت کنید کافی است تنها در یک روز مدارک خود را تحویل ما دهید مما  در کوتاه ترین زمان ممکن کار ثبت نام سامانه ای و انجام کار و تحویل مدارک ثبت شرکت توسط وکیل را انجام میدهیم

اخذ مجوز برای ثبت شرکت خدماتی

 1. اگر بخواهید شرکت خدماتی ثبت کنید باید بر  اساس نیازی که دارید موضوع فعالیت خود را طراحی کنید اما اگاهی یک سری بند ها در شرکت خدماتی نیاز دارد که مجوز های لازم را ارائه دهید .
 2. این مجوز از اورگان های مربوطه گرفته می شود.

موضوع فعالیت ثبت شرکت خدماتی

 1. خدمات شهری
 2. خدمات منزل
 3. خدمات اجتماعی
 4. خدمات بازیافت

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

واحد بخش ازادی

سلام خسته نباشی خواستم شرکت خدماتی ثبت کنم اول جکارکنم مدارکارو جطوری بفرستم نامه سوپیشینه از کجا بگیرم لطفاً راهنمایی کنید

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.