استعلام برند

قبل از ثبت برند و علائم تجاری، حتما باید برای استعلام برند اقدام شود چرا که پس از استعلام برند و علامت تجاری با توجه به تنوع برندهای ثبتی در ایران و خارج از ایران، امکان تایید برند تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند. سپس برای ثبت آنلاین برند اقدام نمود.

 

استعلام برند

 

استعلام برند قبل از ثبت برند

یکی از بهترین روش ها برای بررسی یک برند قبل از ثبت برند، استفاده از سامانه استعلام آنلاین برند می باشد. بنابراین قبل از ثبت برند با استفاده از استعلام آنلاین در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید و از برندهای ثبت شده در 45 طبقه کاری مطلع گردید.

یکی از اصلی ترین مراحل ثبت برند انتخاب نام مناسب برای برند می باشد و مهمتر از آن بررسی برند می باشد که مبادا از طریق رقبا قبلا ثبت شده باشد. پیشنهاد ما برای استفاده درست از وقت و هزینه شما انتخاب چند مورد نام مناسب برای برندتان می باشد تا در صورت عدم ثبت نام مورد نظرتان به علت تشابه نام دیگری را جایگزین نمایید.

استعلام برند

استعلام برند قبل از ثبت از طریق پایگاه داده های اداره مالکیت صنعتی و یا روزنامه رسمی کشور انجام می گیرد. استعلام برند قبل از ثبت دارای امتیازاتی می باشد. با استعلام برند قبل از ثبت، می توان از اسامی و برند هایی که قبلا در مورد کالا و خدمات مورد تقاضا به ثبت رسیده است اطلاع پیدا کرد و از ارسال عین نام به سامانه جلوگیری کرد. این کار باعث صرفه جویی در زمان و هزینه جهت ثبت برند می گردد. در ضمن با استعلام برند قبل از ثبت برند می توان از تمامی برند های ثبت شده در ۴۵ طبقه کاری مطلع شد. در برخی مواقع ممکن است یک برند مختص کالا و یا خدماتی خاص به ثبت رسیده باشد و بخواهیم از همان نام در کالا یا خدماتی دیگر استفاده کنیم. بنابراین با استعلام برند قبل از ثبت، از ثبت آن برند در طبقات دیگر نیز مطلع می شویم و نیازی نمی باشد که برای آن اظهارنامه ای دیگر تنظیم کنیم. علاوه بر این کارشناسان و متخصصان مجرب موسسه حقوقی ثبت پایش به صورت کاملاً تخصصی و هم چنین رایگان می توانند استعلام ثبت برند را در کمتر از ۳ ساعت برای شما انجام دهند تا بتوانید با اطمینان خاطر بعد از استعلام ثبت برند ، نسبت به ثبت برند خود اقدام نمایید.

 

استعلام برند قبل از ثبت

 

نکات مهم قبل از ثبت برند و علامت تجاری

یکی از موارد مهم قبل از ثبت و قبل از انتخاب نام یا استعلام علامت تجاری قبل از ثبت این است که، اسامی را انتخاب کنیم که سابقه ثبتی نداشته باشد. با این کار می توانید اطمینان بیشتری به تایید نهایی برند خود داشته باشید.

نحوه استعلام برند قبل از ثبت همانطور که ذکر شد بدین صورت می باشد استعلام از سایت اداره مالکیت صنعتی و یا روزنامه رسمی کشور است. برای این کار لازم است از سامانه اداره مالکیت صنعتی به آدرس اینترنتی www.iripo.ssaa.ir به منظور استعلام برند قبل از ثبت مراجعه نمایید. بدین صورت که که از طریق دکمه جستجو وارد صفحه جستجو کنید و نام مورد نظر و طبقه درخواستی را تعیین کنید و بر روی دکمه جستجو کلیک کنید در صورت وجود هر گونه سابقه ثبت مشابه، این سامانه نتایج جستجو را اعلام می کند.

یکی دیگر از روش های استعلام برند قبل از ثبت، روزنامه رسمی قوه قضائیه می باشد. برای این کار باید از سایت روزنامه رسمی کشور استفاده کنیم. آدرس اینترنتی روزنامه رسمی www.rrk.ir می باشد. بدین صورت که در قسمت آگهی های قانونی، با انتخاب علامت تجاری به عنوان نوع آگهی، اسامی مورد نظر را وارد می کنیم و از میان روزنامه های جستجو شده به بررسی و امکان سنجی استعلام برند قبل از ثبت می پردازیم.

بررسی اسامی گوناگون و استعلام برند قبل از ثبت فرایندی است که متقاضیان و شرکت های معظم برای انتخاب برند محصولات و یا خدمات خود استفاده می کنند تا در زمان ارائه و معرفی محصول یا خدمات خود به اداره مالکیت صنعتی با مشکل مواجه نشوند و هزینه و زمان کمتری صرف گردد. تجربیات شرکت های بزرگ در زمینه استعلام برند قبل از ثبت گویای همین امر در ثبت نام و علائم تجاری یا برند می باشد. در استعلام ثبت برند همکاران ما با توجه به لیست کالاها و طبقات اعلامی و همچنین مجوز ارائه شده، طبقات مورد نظر ثبت برند را از نظر سوابق ثبتی برای شما مورد بررسی قرار می دهند و می توانند اطمینان شما را مبنی بر تایید اولیه برند افزایش دهند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.