ثبت شرکتاخبار و مقالاتثبت برنداستعلام فوری برند

استعلام فوری برند

قبل از ثبت برند و علائم تجاری، حتما باید برای استعلام برند اقدام شود چرا که پس از استعلام برند و علامت تجاری با توجه به تنوع برندهای ثبتی در ایران و خارج از ایران، امکان تایید برند تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند.

سپس برای ثبت آنلاین برند اقدام نمود. در این مقاله به نحوه استعلام برند در کم ترین زمان می پردازیم تا در صورت مطالعه این متن در انتها بتوانید خود استعلام برند را انجام دهید.

استعلام فوری برند

استعلام برند قبل از ثبت برند

یکی از بهترین روش ها برای بررسی برند مدنظر قبل از انجام اقدامات ثبت برند، استفاده از سامانه استعلام آنلاین برند می باشد. بنابراین قبل از ثبت برند با استفاده از استعلام آنلاین در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید و از برندهای ثبت شده در 45 طبقه کاری مطلع گردید.

یکی از اصلی ترین مراحل ثبت برند انتخاب نام مناسب برای برند می باشد و مهمتر از آن بررسی برند می باشد که مبادا از طریق رقبا قبلا ثبت شده باشد.

استعلام فوری برند

قبل از ثبت در سایت اینترنتی اداره مالکیت صنعتی و یا روزنامه رسمی کشور ، استعلامات مربوط به برند انجام می گیرد. به این نکته توجه کنید که استعلام برند قبل از ثبت برای ارائه دهنده آن امتیازاتی را شامل می شود.

با انجام استعلامات قبل از ارائه مدارک برندسازی، می توان از اسامی و برند هایی که قبلا توسط دیگر افراد به ثبت رسیده است اطلاع کسب کرد و از دوباره کاری های اداری و نیز ارسال برند تکراری در سامانه جلوگیری کرد.

این کار باعث صرفه جویی دروقت صرف شده و هزینه های جانبی برندسازی خواهد شد. هم چنین با انجام استعلامات قبل از ثبت برند می توان از تمامی برند های ثبت شده در ۴۵ طبقه کاری مطلع شده و با اطلاعات کامل برای ثبت برند قابل ثبت در اداره مالکیت صنعتی اطلاعات کسب کنید.

در اغلب اوقات یک برند تنها برای یک کالا و خدماتی خاص برای ثبت ارائه می گردد ، در صورتی که تمایل به ثبت آن نام برای کالا یا خدماتی خاص داشته باشیم.

بدین ترتیب با انجام استعلامات قبل از ثبت برند، می توانید از ثبت برند در دیگر طبقات برندینگ نیز مطلع شده و دیگر نیازی نخواهد بود که اظهارنامه جدا برای آن تنظیم کنید و آن را بع اداره مالکیت معنوی ارائه دهید.

همچنین کارشناسان و متخصصان باتجربه موسسه حقوقی ثبت پایش کاملاً تخصصی و با مشاوره رایگان استعلام برند شما را در کمترین زمان یاری کرده ، تا بتوانید با اطمینان برای انجام استعلام ثبت برند ، نسبت به ثبت برند خود اقدام نمایید.

نکات مهم قبل از ثبت برند و علامت تجاری

نکات مهم قبل از ثبت برند و علامت تجاری

از موارد مهم قبل از ثبت برند و انتخاب نام علامت تجاری و نیز استعلام علامت تجاری پیش از ثبت آن در اداره مالکیت معنوی می توان نام هایی را انتخاب کرد که از قبل سابقه ثبتی نداشته و بدین ترتیب از تایید برند ارائه شده از سوی کارشناسان اداره ثبت علائم تجاری اطمینان حاصل کرد.

نحوه استعلام برند رامی توان با مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی انجام داد . برای این کار تنها لازم است به سامانه اداره مالکیت صنعتی با آدرس اینترنتی www.iripo.ssaa.ir مراجعه کرده و در قسمت استعلام برند و علائم تجاری با درج مشخصات و مدارک مربوط به برند خود به جهت انجام  استعلام برند قبل از ثبت اقدام کنید.

با جستجو در این سامانه ، در صورت وجود هر برند یا نام از قبل ثبت شده، این سامانه نتایج جستجو و استعلام را به شما اعلام خواهد کرد.

از روش های دیگری که می توان با استفاده از آن استعلامات قبل از ثبت برند را انجام داد و از تایید ثبت آن اطمینان حاصل کنید ، روزنامه رسمی قوه قضائیه می باشد .

که برای این کار باید به سایت روزنامه رسمی کشور با نشانی اینترنتی www.rrk.ir مراجعه کرده و از طریق جستجو در این سایت در قسمت آگهی علامت تجاری و مشخص کردن نوع برند و اسامی وارده شروع به جستجوی برند مدنظر خود کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :