آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده

طبق ماده 95 و 96 لایحه اصلاحی قانون تجارت دستور مجمع عمومی عادی و یا مجمع عمومی فوق العاده در درخواست نامه آمده است.

بسمه تعالی

بدینوسیله از کلیه شرکاء/ سهامداران شرکت …………………………… سهامی خاص به شماره ثبت …………………………… شناسه ملی …………………………… دعوت به عمل می آید تا در جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت که در ساعت …………… مورخ ………………… و جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده که در ساعت …………… در محل شرکت تشکیل می شود حضور بهم رسانند.

دستور جلسه مجمع عمومی فوق العاده

۱ـ

۲ـ

۳ـ

دستور جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده

۱ـ

۲ـ

۳ـ

هیئت مدیره

توجه به موارد زیر ضروری می باشد :

 1. از زمان انتشار آگهی تا تشکیل مجمع بایستی حداقل 10 روز و حداکثر 40 روز بگذرد.
 2. تمام اطلاعات مربوط به زمان و مکان دقیق تشکیل مجمع بایستی اعلام گردد.
 3. اطلاع رسانی موارد لازم در همان اطلاعیه.
 4. تعیین دستور جلسه مجمع.
 5. سمت شخص دعوت کننده مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده و مجمع عمومی فوق العاده بایستی تعیین شود.
 6. تغییرات مورد نظر به صورت 2 صورت جلسه متمایز ارائه شود.

نمونه آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده

تعیین یک روزنامه با تیراژ بالا جهت اطلاع رسانی های مجمع های سالیانه و جلسات برای سهامداران ، الزامی می باشد . تمامی مجمع ها اعم از مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده در این روزنامه به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

اطلاع رسانی و دعوت سهامداران جهت تشکیل مجامع عمومی بر عهده هیئت مدیره شرکت می باشد . در صورت کوتاهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده هیئت مدیره در این امر ، بازرسین شرکت موظف به انجام اطلاع رسانی های مربوطه هستند.

همچنین دارندگان دست کم یک پنجم سهام شرکت می توانند این امر را به هیئت مدیره یاد آوری کرده و خواهان تشکیل مجمع باشند که در این صورت هیئت مدیره موظفه به تشکیل مجمع ظرف مدت 20 روز کاری می باشد و چنانچه ایشان در انجام این عمل کوتاهی ورزند، سهامداران مذکور بایستی از طرق بازرسین شرکت اقدام نمایند و بازرسین موظفند طی 10 روز کاری به تشکیل مجمع بپردازند.

 

نمونه آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده

 

آگهی دعوت مجمع عمومی فوق العاده

با چاپ آگهی در روزنامه کثیر الانتشار مختص انتشار آگهی های مرتبط با شرکت ، نسبت به برگزاری مجامع عمومی عادی و فوق العاده دعوت بعمل می آید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در مجمع عمومی سالیانه باید روزنامه ای معین و انتخاب شود تا کلیه آگهی ها و دعوت ها و اطلاعیه های مرتبط با شرکت جهت اطلاع سهامداران تا برگزاری مجمع عمومی سالیانه آتی در آن چاپ شود.

روزنامه کثیر الانتشار از قبل معین شده باید تصمیمات در رابطه با انتشار دعوت نامه ها و اطلاعیه های مربوط به شرکت را چاپ کند. هیئت مدیره وظیفه دعوت از مجمع عمومی را به عهده داردو و چنانچه در زمان معین شده نسبت به انجام این دعوت اقدامات لازم را بعمل نیاورد، بازرس /بازرسان بطور مستقیم مسئول اجرای دعوت هستند.

کسانی که حق دارند از هیئت مدیره بخواهند دعوت و تشکیل مجمع عمومی را انجام دهد، سهامدارانی هستند که دست کم یک پنجم سهام شرکت را در اختیار دارند. هیات مدیره مذکور موظف است مجمع عمومی را دعوت نماید، 20 روز می باشد و درصورتی که در طی این مدت اقدامی بعمل نیاید، درخواست کنندگان می توانند از بازرس/بازرسان بخواهند راسا اقدام کنند و آنها 10 روز فرصت دارند از مجمع عمومی دعوت کنند و در غیر این صورت حداقل افراد حق دعوت از مجمع عمومی را دارند. دستور مجمع عمومی عادی یا فوق العاده تنها موضوع مندرج در تقاضانامه می باشد. (مواد 95 و 96 ل.ا.ق.ت).

بسمه تعالی

بدینوسیله از کلیه شرکاء/ سهامداران شرکت …………………………… سهامی خاص به شماره ثبت …………………………… شناسه ملی …………………………… دعوت به عمل می آید تا در جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت که در ساعت …………… مورخ ………………… و جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده که در ساعت …………… در محل شرکت تشکیل می شود حضور بهم رسانند.

دستور جلسه مجمع عمومی فوق العاده

دستور جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده

هیئت مدیره

توجه به نکات زیر ضروری می باشد:

 • فاصله بین دعوت دست کم ۱۰ روز و حداکثر ۴۰ روزاست.
 • ذکر صریح تاریخ و ساعت و محل دعوت کاملاً لازم می باشد.
 • موارد مرتبط با همان شرکت که قابل چاپ هستند باید در روزنامه کثیرالانتشار مربوطه منتشر شود.  
 • قید صریح دستور جلسه ضروری است.
 • مرجع مدعو آگهی دعوت سهامداران که به منظور برگذاری مجامع عمومی فوق العاده و عادی بطور فوق العاده در شرکت سهامی خاص اقدام کرده باید بطور همزمان معین گردد.
 • اعلام تغییرات باید در دو صورتجلسه مجزا صورت گیرد.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آگهی دعوت به مجمع همراه با آگهی مجمع عمومی می توانید با شماره تلفن های 32711327-026 و 26655156-021 تماس بگیرید.

در انتها خاطر نشان می شویم که مشاوران و کارشناسان ما در ثبت شرکت پایش آماده ارائه خدمات می باشند بنابراین می توانید با شماره تلفن  32711327-026 تماس بگیرید و علاوه بر مشاوره رایگان از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه ثبتی بهره مند شوید

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

احمد رضا صالحی

با سلام ضمن تشکر با توجه به اینکه شرکت مسئولیت محدود باشد و شرکا همه حضور داشته باشند آیا نیاز به آگهی در روزنامه میباشد یا همان دعوت نامه به دستشان برسد و رسید کنند کافیست

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

باسلام وقت بخیر ....برای هر تغییراتی اگر کلیه اعضا حاضر باشند و زیر صورتجلسات رو امضا بزنند نیازی به آگهی دعوت نمی باشد .

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.