اولین گام جهت راه اندازی يک پروژه پرورش دام و صنايع وابسته، لازم است مکان مناسب جهت ساخت دامداری تامین کرد و پس از آن نسبت به دریافت مجوزهای مورد نیاز از سازمان های مربوطه اقدام لازم را بعمل آورد.تیم تحریریه موسسه حقوقی پایش در این مقاله برآنند تا به مطالبی درباره هزینه پروانه دامداری  بپردازند.در صورتی که اطلاعات لازم و کافی درباره مباحث مذکور ندارید می توانید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

هزینه پروانه دامداری

هزینه پروانه دامداری به شرایط وعوامل گوناگونی بستگی دارد و به طور یقین نمی توان گفت که هزینه پروانه دامداری چقدر می شود برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه پروانه دامداری می توانید با موسسه حقوقی پایش تماس بگیرید و به طور دقیق از هزینه پروانه دامداری مطلع شوید.

 

هزینه صدور پروانه دامداری

 

شرایط اخذ مجوز دامداری

توجه داشته باشید که به منظور تاسیس و راه اندازی دامداری باید مجوز دامداری را اخذ نمایید.مدت زمان اعتبار جواز تاسیس 2 سال می باشد که این مدت زمان بر اساس نظر کمیسیون صدور پروانه استان برای مدت زمان یکسال دیگر می تواند تمدید شود.یکی از شرایط اخذ مجوز دامداری داشتن زمین می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط اخذ جواز دامداری می توانید با شماره تلفن های 32711327-026 و 26655156-021 تماس حاصل کنید.

مراحل اخذ مجوز دامداری

برای اخذ مجوز دامداری نخست باید به نزدیکترین شرکت خدمات فنی احداث دامداری مراجعه کنید و درخواست اخذ مجوز دامداری نمایید و ذیل آن را امضا کنید.پس از آن کارشناس از محل بازدید می کند و کروکی تهیه می نماید،پس از آن خلاصه طرح را آماده می کند.پس از آن باید مدارک مورد نیاز جهت اخذ مجوز دامداری که به شرح ذیل می باشد را تهیه کنید:

 1. ارائه رونوشت شناسنامه.
 2. ارائه رونوشت کارت ملی.
 3. ارائه مدرک تحصیلی.
 4. ارائه کارت پایان خدمت و معرفینامه ازامور ایثارگران جهت متقاضیان واجد شرایط.
 5. ارائه دوقطعه عکس 3*4.
 6. ارائه پوشه فنردار.
 7. ارائه مدارک مالکیت زمین و آب محل تاسیسات.
 8. ارائه مدارک مالکیت زمین و آب زراعی (‌در صورت نیاز طرح )
 9. اخذ و ارائه حق تمبر به مبلغ یکصد هزار ریال در ادارات امور مالیاتی شهرستان ( بعد از گرفتن تمام استعلامها و تکمیل بودن پرونده )‌

 در صورت تقاضای اراضی ملی و واجد شرایط بودن متقاضی به اداره امور اراضی شهرستان معرفی می شود. واجدین شرایط واگذاری اراضی ملی شامل افرادی به شرح ذیل می باشد :‌

 1.  فارغ التحصیلان رشته های علوم کشاورزی و دامپزشکی.
 2. فرزندان شاهد و فرزندان جانباز بالای 70 درصد.
 3. جابجایی واحدهای دامداری دارای معضل محیط زیست.
 4. جابجایی واحدهای مرغداری دارای پروانه بهره برداری یا کارت شناسایی بدلایل معضلات زیست محیطی.

پس از آن باید استعلامات را از اداره های مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان،شبکه دامپزشکی شهرستان،اداره امور آب،اداره محیط زیست و هم چنین اداره منابع طبیعی شهرستان و شهرداری بگیرید.سپس باید تعهدات محضری مورد نیاز خود را دریافت کنید پس از آن باید پرونده را دریافت کنید.سپس متقاضی به انضمام پرونده تکمیل شده به سازمان نظام مهندسی جهت بررسی معرفی می گردد.بعد از بررسی و تایید نظام مهندسی به معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی به منظور بررسی نهایی و صدور پروانه تاسیس ارجاع داده می شود.

مجوز دامداری

مجوز دامداری به مجوزی گفته می شود که به منظور انجام امور دامداری به شخص درخواست کننده ارائه می گردد.کلیه اشخاص اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند برای اخذ مجوز دامداری اقدام نمایند.

اخذ مجوز دامداری صنعتی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ مجوز دامداری صنعتی به همراه شرایط گرفتن پروانه دامداری سنتی می توانید با شماره تلفن های 32711327-026و 26655156-021 تماس حاصل نمایید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه ثبتی بهره مند شوید.

پرونه دامداری      

موسسه حقوقی پایش آماده ارائه خدمات در جهت دفترچه دامداری و مجوز دامداری صنعتی می باشد هم چنین در صورت روبروشدن با هر سوال ومسئله ای می توانید با شماره تلفن های 32711327-026و 26655156-021 تماس حاصل نمایید مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی پایش مفتخرند مشاور امور ثبتی شما متقاضیان گرامی باشند.

مراحل اخذ پروانه دامداری

زمين

مشخصات زمين مناسب جهت احداث

متقاضی می تواند مطابق مقررات نظام دامپروری، زميني را به یکی از صورت های زیر جهت احداث ساختمانها و تأسيسات،معرفی نماید:

 • زمينهای دارای سند.
 • زمينهای قولنامه ای (به شرطی که مالكيت آن در مراحل بعدی صدور پروانه ، احراز گردد)
 • زمين هاي مشاع.
 • زمين های مرتبط با اصلاحات ارضی مفروزالرعيه.
 • زمين های واگذار شده توسط هيأت های هفت نفره يا كميسيون مواد 31 يا 32 قانون واگذاري زمين های اموات.

پروانه فعالیت دامداری

پروانه فعالیت دامداری به مجوزي گفته می شود كه متقاضي پس از اینکه واحد را تشکیل داد مطابق مقررات در زمان مشخصی دریافت می کند.پس از اینکه صاحب پروانه تاسیس ، اعلام کرد که عملیات ساخت به اتمام رسیده ، کمیسیون صدور پروانه استان ملزم می گردد طی حداکثر 2هفته هماهنگی های لازم جهت بازديد مشترك كارشناسان دامپروري و دامپزشكي از تأسيسات مربوطه را بعمل آورده و درصورت مطابقت عملیات ساختمانی و تاسیساتی با طرح، کارشناسان ذیربط آن را تایید می کنند و صدور پروانه بهره برداری حداکثر تا یک هفته بعد صورت می گیرد.

 

موسسه حقوقی پایش

 

انواع مجوز دامداری

مجوزهاي زیر به عنوان اجازه فعالیت در حوزه های مختلف دامداري يا اداره كارخانجات و كارگاه ها صادر مي شوند:

 الف- موافقت اصولي

به مجوزي اطلاق می شود که برای متقاضی انجام فعالیت های دامداری ،مرغداری، کارخانه....براساس قوانین و مقررات نظام دامپروری قبل از صدور پروانه تأسيس صادر مي گردد و موافقت اصولی تا 6 ماه دارای اعتبار بوده و در صورت لزوم تا 6 ماه دیگر قابل تمدید می باشد.

ب- پروانه تأسيس

به مجوزي گفته می شود که متقاضي جهت ساخت ساختمانها و تأسيسات انواع واحدهای دامداري، كارخانه يا كارگاه،براساس مقررات نظام دامپروری باید اخذ نماید که این پروانه تاسیس تا 2 سال دارای اعتبار بوده و با صلاحدید شورای صدور پروانه استان .می توان تا 1 سال دیگر آن را تمدید نمود.

ج-مجوز بهداشتي

به مجوزي گفته می شود كه سازمان دامپزشكي كشور جهت رعايت مسائل بهداشتي و قرنطينه اي در روند بهره برداري از كارخانجات و كارگاههايی صادر می کند که جواز تاسیس آن ها را وزارت صنایع یا نهاد دیگری صادر کرده است.

مدارك مورد نياز جهت اخذ پروانه دامداری

کلیه اشخاص حقيقي يا حقوقي با ارائه مدارک زیر می توانند نسبت به اخذ پروانه تأسيس و بهره برداري، دامداري يا كارخانه هاي مرتبط اقدام کنند

 1. اسناد و مدارک مربوط به زمين تأسيسات.
 2. اسناد و مدارک مرتبط به زمين کشت علوفه.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال ومسئله ای می توانید با شماره تلفن های 32711327-026 و 26655156-021 تماس بگیرید و با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی پایش در ارتباط باشید.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

محمدکریمی

زمین به متراج ۵۰ هزار متر مربع خریده برای دامداری لذا برای تجهیز و هزینه های سوله و غیر آن نیاز به شریک و مشاوره دارد لطفا راهنمایی فرمایید . با تشکر .

پاسخ

فولاد سیدالشهدایی

سلام برای احداث دامداری گوسفند داشتی ۱۰۰راسی چقدر زمین زراعی لازم داره اگه کسی نداشته باشه چه راهکاری وجود دارد

پاسخ

مطلبی

زمین کشت علوفه به ازای هر50راس گاو شیری چقدر است؟

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.