مقالات خاص


اخذ رتبه مشاوره

رتبه مشاور به مدرکی گفته می شود که مطابق مقررات آیین نامه تشخیص صلاحیت مشاوران، سازمان زیربط جهت اعلام صلاحیت مشاور به منظور ارائه سرویس های مشاوره ای صادر می نماید.
بهمن-27-1397
بیشتر

خصوصیات و ویژگی های ثبت شرکت

شرکت یک ساختار و بنیاد قانونی با قالب قانونی و مشخص در تجارت یک کشور می باشد که با شراکت و همیاری چند نفر به منظور انجام یک تا چند مبحث مشخص و مرتبط به وجود می آید
بهمن-24-1397
بیشتر

انواع شرکت های تجاری

شرکتهای تجاری به هشت نوع تقسیم بندی می شوند که دراین مقاله به تعریفی از هر کدام پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.
بهمن-24-1397
بیشتر

استعلام برند قبل از ثبت

در اصطلاح برند عبارت است از هر نوع علامتی اعم از نقش،تصویر،رقم،حرف،عبارت،مهر و.....که به منظور امتیاز و تمییز لوازم صنعتی و تجاری تعیین و انتخاب می گردد.قبل از ثبت برند باید از استعلام برند سابقه ثبت قبلی آن اطلاعاتی کسب نمایید مقاله استعلام برند قبل از ثبت را مطالعه نمایید.
بهمن-23-1397
بیشتر

پنج اصل مهم شرکت با مسئولیت محدود

مطابق ماده 94 قانون تجارت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی می باشد که میان دو یا چند نفر به منظور کارهای تجاری تشکیل می گردد
بهمن-23-1397
بیشتر

برند چیست ؟

برند ، نام تجاری و یا نما نام ، عبارت است از طرح ، نماد ، نشان و یا هر ویژگی که در بردارنده و نشان دهنده خدمات و یا محصول خاص می باشد
بهمن-21-1397
بیشتر

فرمت گزارش توجیهی افزایش سرمایه

درصورت نیاز شرکت به منابع مالی جدید جهت گسترش فعالیت‌هایش، هیئت مدیره پیشنهاد خود را مطرح ساخته ، و سهامداران شرکت در طی مجمع عمومی فوق العاده موضوع افزایش سرمایه را مورد ارزیابی قرار داده و در این خصوص تصمیم گیری می کنند تا افزایش سرمایه تا مقدار مورد نظر صورت گیرد.
بهمن-18-1397
بیشتر

مالیات کارت بازرگانی چقدر است ؟

کارت بازرگانی به کارت و یا مجوزی گفته می شود که با داشتن آن اجازه واردات ، صادرات و تجارت از مناطق آزاد کشور را خواهید داشت.اخذ کارت بازرگانی به منزله مشمول مالیات نمی باشد، مالیات کارت بازرگانی به درآمد حاصل از آن تعلق میگردد.
بهمن-17-1397
بیشتر

هزینه اخذ کارت بازرگانی

در واقع کارت بازرگانی، مجوز صادره از طرف اتاق بازرگانی و صنایع و معادن جهت انجام امور صادرات و یا واردات برای متقاضیان حقیقی و حقوقی می باشد.
بهمن-17-1397
بیشتر

نمونه صورتجلسه تغییر مدیرعامل

چنانچه سهامداران یا اعضای هیئت مدیره پس از ثبت شرکت و انتخاب اعضا هیئت مدیره، بنا به دلایلی تشخیص دادند که لازم اسا مدیر عامل تغییر کند، میتوانند از طریق صورتجلسه ای با عنوان صورتجلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده ، مدیرعامل را تغییر دهند.
بهمن-16-1397
بیشتر

مراحل ثبت شرکت بازرگانی

شرکت های بازرگانی به ،شرکت هایی گفته می شود که مفادی در خصوص امور بازرگانی در موضوع فعالیت آن ها (بند 2 اساسنامه) مشخص شده باشد در این مقاله با مراحل ثبت شرکت بازرگانی آشنا شوید و اطلاعات لازم را کسب نمایید
بهمن-16-1397
بیشتر

موضوع فعالیت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود نمیتواند به فعالیتی جز امور تجاری مشغول شود در این مقاله به شرح موضوع فعالیت شرکت با مسئولیت محدود پرداخته شده است لطفا مطالعه نمایید .
بهمن-14-1397
بیشتر

تفاوت اساسنامه و شرکتنامه چیست ؟

اساسنامه شرکت سندی می باشد که به آن اعتبار می بخشد ، شرکت نامه مختص شرکت های با مسئولیت محدود،تضامنی و نسبی است در این مقاله به تفاوت های اساسنامه و شرکتنامه پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .
بهمن-13-1397
بیشتر

مراحل دریافت گواهی ارزش افزوده

صدور گواهی مالیات بر ارزش افزوده طبق مصلحت مرکز ذیربط نهایتا تا 6ماه به طول می انجامد در این مقاله به توضیحاتی در مورد مراحل دریافت گواهی ارزش افزوده م یپردازیم لطفا مطالعه نمایید.
بهمن-13-1397
بیشتر

انواع ثبت برند

برند نام و نشانی می باشد که بر روی هر خدمات و یا محصولاتی درج شده است و هدف اصلی آن شناسایی و شهرت کسبی و... می باشد. برند را در جهت محافظت و حماین باید ثبت نمود که در این مقاله به مزایای ثبت برند و هم چنین انواع ثبت برند پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید
بهمن-11-1397
بیشتر
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.