جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تعرفه و هزینه ثبت برند

هزینه ثبت برند

از موارد و نکات مهمی که در خصوص ثبت برند دارای اهمیت است، تعرفه و هزینه ثبت برند است که باید به آن پرداخته شود. شما می توانید برای انجام امور حقوقی و ثبتی با کارشناسان مجتمع ثبتی پایش در رابطه باشید.

ثبت برند و علامت تجاری

ثبت برند و علامت تجاری بر حسب حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت علائم تجاری هزینه ی متفاوت دارد. علاوه بر هزینه های واریزی برند، هر علامت تجاری چاپ دو آگهی در روزنامه ی رسمی کشور را نیز دارد که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه اش محاسبه خواهد شد.

معمولاَ هزینه روزنامه رسمی برند و علامت تجاری بر اساس متن و میزان باکس روزنامه محاسبه می شود. از این رو هر ساله روزنامه رسمی کشور تعرفه های جدیدی را مطرح می کند.

در مورد متقاضیان خارجی که در اجرای مقررات کنوانسیون پاریس، تقاضاهای خود را مستقیماَ تسلیم مرجع ثبت (اداره ثبت علائم اداره کل مالکیت صنعتی) می نمایند. می بایست معادل ارزی مبلغ ریالی تعیین شده در جدول هزینه های برند را مطابق نرخ رسمی بپردازند.

تعرفه و هزینه ثبت برند

هزینه ثبت برند

ثبت برند و علامت تجاری مانند دیگر خدمات ثبت شرکتها در هر مجموعه حقوقی و ثبتی دارای بخش ها و قسمت های مختلف می باشد. با توجه به نوع کالا و خدماتی که شما ارائه می کنید یا می فروشید باید برند خود را به ثبت برسانید.

هزینه برند شامل دو بخش اساسی می شود: یک قسمت آن حق الزحمه مجتمع ثبتی پایش می باشد که به صورت توافقی می باشد. توسط کارشناس مجتمع ثبت و متقاضی با بحث و گفتگو به یک مبلغ به توافق خواهند رسید. گفتنی است که این مبلغ هر چند توافقی است ولی از عرف نباید خارج باشد و با نوع ارائه خدمات هم خوانی داشته باشد.

هزینه های دولتی ثبت علائم تجاری

ثبت برند و علامت تجاری بنابه هزینه های پرداختی از سوی دولت و هم چنین فیش های واریزی مربوط می باشد. ابتدایی ترین کاری که برای ثبت برند باید انجام داد پرداختن به هزینه ثبت اظهارنامه برند خواهد بود که با در نظر داشتن متقاضی ثبت برند که می تواند شخصیت حقیقی یا حقوقی باشد تعرفه های ثبت متفاوت می باشد. از دیگر مواردی که بر هزینه تاثیر گذار می باشد را می توان تعداد کالاها و طبقات مورد نظر برای ثبت برند در نظر گرفت.

هزینه دیگری که در زمان ثبت برند و علامت تجاری باید به آن توجه شود هزینه ها و تعرفه هایی می باشد. که پس از تایید اظهارنامه از سوی اداره مالکیت معنوی و نیز درج آگهی نوبت اول در روزنامه می باشد که باید از سوی متقاضی ثبت برند و علامت تجاری پرداخت گردد.

در صورت تاخیر در پرداخت هزینه های مربوط به آگهی روزنامه رسمی نوبت اول باعث رد شدن برند ارائه شده می شود. تمامی تلاش های قبل برای اقدامات ثبت علامت تجاری نابود خواهد شد. بنابراین برای انجام امور ثبت برند تخصصی خود بهتر است از مشاوران مجرب مجتمع ثبتی پایش بهره گرفته تا از هدر رفتن زحمات ثبت برند جلوگیری شود.

هزینه دیگری که متحمل متقاضی دریافت حمایت مالکیت صنعتی می شود و باید پرداخت گردد هزینه های مربوط به روزنامه رسمی برای دومین مرحله در روزنامه رسمی می باشد که پس از یکماه پس از تایید آگهی نوبت اول انجام می گیرد. پس از پرداخت هزینه های مربوط به درج آگهی در روزنامه برای دفعه دوم برگه مالکیت ده ساله برند صادر خواهد شد.

هزینه ثبت برند

قیمت ثبت برند و هزینه های ثبت برند

کلیه هزینه های ثبت در ایران تنها در اداره مالکیت صنعتی و در شهر تهران صورت می پذیرد، بنابراین از تعرفه های یکسان برخوردار است. اما بر اساس آنچه که پرداختی ها در اداره ثبت مالکیت صنعتی انجام می شود. می توان گفت تعرفه ثبت علائم تجاری شامل چهار دسته بندی کلی است. تعرفه های سازمان مالکیت صنعتی برای صدور فاکتور متقاضیان قثبت برند و علائم تجاری به نوع فعالیت یا موضوع مورد استفاده برند، تقاضای ثبت نام فارسی یا غیر فارسی، حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت برند و سایر موارد متخلف بستگی دارد.

تعرفه و هزینه ثبت اظهارنامه برند

اولین اقدام برای ثبت برند، ثبت اظهارنامه الکترونیکی می باشد. ثبت نهایی اظهارنامه الکترونیکی در سامانه مالکیت صنعتی با پرداخت هزینه مربوط به آن می باشد. اما هزینه اظهارنامه بر اساس حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی و بر اساس تعداد طبقات برند محاسبه خواهد شد. بنابراین اشخاص حقیقی حداقل تعرفه ثبت اظهارنامه در سامانه آنها 24000 هزار تومان می باشد. تعرفه اشخاص حقوقی 48000 هزار تومان می باشد.

متقاضیان علاوه بر هزینه اعلام شده باید بر اساس تعداد طبقات ثبت برند اقدام به ثبت اظهارنامه کنند. هزینه ثبت برند در یک طبقه حداقل 24000 هزار تومان محاسبه می شود. متقاضیان حقیقی برای ثبت اضافه طبقه برند معادل 20000 هزار تومان برای هر طبقه پرداخت می کنند این مبلغ برای اشخاص حقوقی 40000 هزار تومان خواهد بود.

هزینه آگهی تقاضا ثبت برند (روزنامه رسمی نوبت اول)

برند هایی که اظهارنامه آنها مورد تایید اداره ثبت مالکیت صنعتی قرار می گیرند. باید تاییدیه اولیه صادر شده را در روزنامه رسمی انتشار دهند. برای این منظور لازم است در سایت روزنامه رسمی هزینه مربوطه پرداخت شود. هزینه انتشار آگهی تقاضا در روزنامه رسمی بر اساس حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی، تعداد طبقات و محصولات برند و نیز فارسی یا غیر فارسی بودن برند متفاوت است.

هزینه حق ثبت برند

اگر از زمان انتشار روزنامه تقاضای ثبت برند 30 روز گذشته باشد و اعتراضی در پرونده درج نشده باشد متقاضی می بایست هزینه حق ثبت برند را پرداخت کند. همانند ساپر پرداختی ها هزینه حق ثبت شخص حقیقی و حقوقی متفاوت است و تعداد طبقات و محصولات و کالا ها در حق ثبت برند موثر می باشد.

به طور کلی تعرفه حق ثبت علائم تجاری مختلف برای شخص حقیقی مظابق یک طبقه 120 هزار تومان می باشد. این هزینه برای اشخاص حقوقی 240 هزار تومان می باشد. برای اضافه طبقات برند نیز شخص حقیقی مبلغ 10000 هزار تومان و شخص حقوقی 20000 هزار تومان می باشد.

هزینه انتشار آگهی ده ساله ثبت برند

در مرحله پایانی ثبت برند مکتقاضی باید هزینه مربوط به انتشار آگهی ده ساله برند رانیز پرداخت نماید. پرداخت این هزنیه نیز بر اساسا تعرفه نوبت اول پرداخت خواهد شد. بنابرایین مواردی که در روزنامه رسمی نوبت اول برند تعیین کننده هزینه روزنامه رسمی هستند در مرحله دوم نیز می باشد.

جدا از این هزینه ها اگر روند ثبت توسط موسسات یا وکلاء رسمی دادگستری انجام می شود حق الزحمه و حق الوکاله وکیل نیز به هزینه های اعلامی افزوده خواهد شد. این هزینه ها به صورت مرحله ای قابل پرداخت است و لازم نیست کل هزینه را در ابتدا پرداخت نمایید.

اطلاعات بیشتر برای تعیین هزینه و تعرفه های ثبت برند را می توانید از کارشناسان و متخصصان ما در مجتمع ثبتی پایش دریافت نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
معصومه رضایی
معصومه رضایی
1 سال قبل

با سلام تعرفه و هزینه ثبت برند به چه صورت می باشد؟

مهرانگیز نیکو زاد
مهرانگیز نیکو زاد
1 سال قبل

سلام ثبت برند چقدر زمان میبره؟

احدی
احدی
1 سال قبل

با سلام برای صادرات محصولات تولیدی(انواع شمع) باید ثبت برند داشته باشیم؟برای صادرات مجوز کارگاهی کافی هست یا باید ثبت شرکت و برند داشته باشیم؟