اولین سوالی که در ذهن ایجاد می شود چرا ثبت برند در کرمانشاه انجام دهید و یا ثبت برند چه مزایایی برای شما دارد ؟

در پاسخ به این سوال میتوان گفت ثبت برند در کرمانشاه  ثبت یک نام ، یا نشان و یا علامت تجاری میباشد که بر روی محصول ، یا کالا و یا خدمات شما درج میگردد و نمایان کننده نوع فعالیت شما در کرمانشاه و زمینه آن میباشد .

میتوان از مزایای ثبت برند کرمانشاه بدینگونه صحبت کرد که رقابت را در بازار ایجاد میکند بدینصورت که هر چه نوع نام برند شما در ذهن مصرف کننده ماندگار باشد رونق اقتصادی پیدا کرده و باعث می شود کیفیت بهتری را ارائه دهید و هم چنین از افراد تقلب کاری که از نوع کالا و یا محصول شما سوء استفاده می کنند می توانید از طریق قانون شکایت نمایید .

هم چنین از موارد مهم ثبت برند ایجاد تمایز بین کالا ها و محصولات در یک طبقه میباشد . یعنی راه را برای مصرف کننده در انتخاب جنس مورد نظر خود آسان میکنید . از مهم ترین عاملی که ثبت برند کرمانشاه باعث خرسندی مالک آن می شود استفاده انحصاری از آن است .

مدارک مورد نیاز ثبت برند در کرمانشاه

اشخاص حقیقی و حقوقی باتوجه به نوع فعالیت خود می توانند در کرمانشاه اقدام به ثبت نمایند . به چه صورت ؟ اشخاص حقیقی که تمایل به ثبت برند خود دارند باید مدارک به نام خود را ارائه دهند و اشخاص حقوقی که تمایل به ثبت برند شرکت هستند باید مدارک شرکت و شخص حقوقی را ارائه دهند . کلیه فرآیند ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انجام پذیر میباشد و الزامی است مدارک را به اداره ارسال نمایید حتماً اصل یا برابر اصل آنها ارسال شود .

شخص حقیقی:

 • شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی
 • جواز کسب یا مجوز فعالیت مرتبط در زمینه خدمات
 • کارت بازرگانی
 • نمونه برند و علامت تجاری و لوگو در کادر 10 در 10

شخص حقوقی:

 • مدارک شرکت (آگهی تاسیس ثبت شرکت ، هر نوع تغییرات (تغییر نام ، تغییر آدرس ، تغییر مدیرعامل شرکت )، روزنامه ثبت شرکت و تغییرات )
 • کپی مجوز های شرکت (پروانه بهره برداری ، جواز تاسیس )(در صورت نداشتن مجوز بنام شرکت اگر رئیس هیات مدیره یا مدیرعامل به صورت شخصی داشته باشند قابل قبول برای ثبت می باشد ).
 • کپی کارت بازرگانی ( بنام شرکت یا بنام مدیرعامل شرکت )
 • کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل ثبت شرکت
 • یک نمونه از علامت مورد تقاضا ( در کادر 10 در 10 )
 • مهر شرکت

نکته: کارت بازرگانی برای ثبت برند به انگلیسی لازم است و در صورتی که ثبت برند شما تنها به زبان فارسی باشد احتیاجی به ارائه کارت بازرگانی ندارید.

زمان ، هزینه و قیمت ثبت برند در کرمانشاه

ممکن است زمان ثبت برند برای شما خیلی مهم باشد . باید مواردی را در ثبت برند در نظر گرفت که در زمان آن تاثیر بهسزایی دارد. از جمله نوع اطلاعات و مدارکی که ارسال مینمایید الزاماً باید درست و کامل ارسال شود. هر گونه نقص در پرونده آن را به عقب بازمیگرداند و زمان طولانیتر میشود . هم چنین میدانستید که از نوع برند انتخابی خود باید استعلامات لازم را انجام دهید تا در بررسی های کارشناسان اداره مالکیت صنعتی دچار رد پرونده نشوید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه استعلام از برند به مقاله آن مراجعه نمایید . بیشتر بدانید .

زمان قانونی که برای ثبت برند باید در نظر گرفت بین 40 الی 45 روزکاری می باشد . که این زمان بستگی به صحت اطلاعات و موافقت کارشناسان دارد .

شایان ذکر است هر ثبتی که در اداره مالکیت صنعتی انجام دهید ملزم به پرداخت وجوه دولتی می باشید . ثبت برند هم در اداره مالکیت صنعتی انجام میدهید . مبالغ برای ثبت برند اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی متفاوت میباشد . در روند ثبت برند در کرمانشاه ثبت برند حقوقی هزینه های بیشتری را باید پرداخت نماید .

جهت اطلاع از ریز تعرفه ها ثبت برند در کرمانشاه می توانید به مقاله هزینه ثبت برند مراجعه نمایید.

برند چیست

مراحل ثبت برند در کرمانشاه

پس از تشکیل پرونده وارجاع به کارشناسان سازمان اداره مالکیت صنعتی وضعیت پرونده پس ازحداقل ۴۵ روزوحداکثر ۱۲۰ روزمشخص میشود و حالتهای زیر در این مرحله رخ می دهد:

میتوان به صورت اینترنتی ثبت برند را در سایت اداره مالکیت صنعتی انجام داد . وارد سایت اداره مالکیت صنعتی شده و کلیه مراحل را مطابق با مدارک و اطلاعات خواسته شده تکمیل نمایید . اطلاعات اولیه متقاضی را درج نمایید، سپس مدارک را بارگذاری نمایید و در پایان بازبینی اطلاعات درج شده و در صورت صحیح بودن تأیید و اخذ کدرهگیری و رمز عبور ، که این کد از طریق تلفن همراه پیامک میشود .

پرونده ثبت برند از طریق سامانه اینترنتی به کارتابل کارشناسان ارسال میشود . کارشناسان بر اساس نوع فعالیت متقاضی و هم چنین سابقه ثبت قبلی برند استعلامات لازم را اخذ می نمایند . در صورت وارسی های کارشناسان ابلاغیه ای به متقاضی ارسال میشود . این ابلاغیه در سه حالت می باشد : رد پرونده یا نقص آن و یا اینکه چاپ آگهی نوبت اول در روزنامه صورت میگیرد .

تایید پرونده بدین صورت میباشد که با توجه به استعلامات انجام شده هیچ گونه مغایرتی مشاهده نشده . دستور صدورآگهی نوبت اول در روزنامه انجام شده است.

مراحل ثبت برند را باید بدون نقص و کامل و صحیح انجام داد در صورتی که اطلاعات و تجربه کامل در ثبت اینترنتی ندارید می توانید از کارشناسان و متخصصین زمینه ثبت برند مجتمع پایش راهنمایی کسب نمایید.

زمانی که روزنامه نوبت اول به چاپ می رسد یکماه فرصت به معترضین داده میشود تا اعتراض خود را نسبت به برند در حال ثبت اعلام نمایند در صورت عدم وجود اعتراض کننده رئیس اداره مالکیت صنعتی دستور به چاپ روزنامه رسمی کشور میدهد .

۱۰ الی ۱۵ روز کاری زمان خواهد برد تا روزنامه رسمی داخل سایت قابل پیگیری و بهصورت کامل چاپ شده باشد.

ردکامل : باید کلیه مندرجات را بادقت تکمیل نمایید و کلیه مدارک به صورت کامل به اداره ارسال کنید. در صورت مشاهده کوچکترین نقص و یا مغایرت پرونده رد میشود .  قسمت استعلام از ثبت برند از مهم ترین قسمت های ثبت برند می باشد ، برندی که مورد نظر می باشد نباید در سالهای قبل  توسط شخص دیگر به ثبت رسیده باشد و متقاضی جدید مجدد آن را ثبت کند. حتی تشابه باعث رد پرونده می شود .

ثبت علامت تجاری در کرمانشاه

علامت تجاری از گونه نشانه هایی است که یک کلمه یا نام یا شکل در روی کالا و یا خدمات و یا محصول درج شده است که نماد و یا علامت اختصاری آن واحد شغلی را نشان میدهد . این علامت به متقاضی و صاحب آن کمک میکند که به شهرت کسبی دست پیدا کنند و مصرف کنندگان بتوانند با دیدن علامت تجاری محصول  کالا و یا محصول خود را از دیگر موارد تفکیک و شناسایی کنند . اصولاً متقاضیانی که در صدد ثبت علامت تجاری خود در کرمانشاه هستند این را میدانند که برای رقابت بیشتر و ارتقای کیفیت بالاتر ملزم به ثبت علامت تجاری هستند .

ثبت لوگو و آرم تجاری در کرمانشاه

آرم و یا لوگوی تجاری از گونه تصاویر و یا نوشته و یا شکلهایی می باشد که این لوگو وجه تمایز بین محصولات و کالا ها را از هم مشخص میکند . و هر آرم و یا لوگو مربوط به یک فعالیت می باشد . جهت ثبت آرم و لوگو خود م توانید از مزایا و حمایت های دولتی استفاده ببرید، بدین صورت که می توان با ثبت آن از سوء استفاده افراد سودجود محافظت کرد .

آیا به دنبال آن هستید که اطلاعاتی در مورد ثبت شرکت در کرمانشاه بیابید ، می توانید با کلیک بر روی لینک آن به مقاله آن مراجعه نمایید .

واژگان مرتبط با ثبت برند در کرمانشاه

 • ثبت علامت تجاری در کرمانشاه
 • ثبت لوگو و نام تجاری در کرمانشاه
 • ثبت اسم تجاری در کرمانشاه
 • ثبت نام و نشان تجاری در کرمانشاه
 • ثبت آرم تجاری در کرمانشاه

ثبت برند در استان کرمانشاه

 • ثبت برند در جوان رود
 • ثبت برند در کنگاور
 • ثبت برند در پاوه
 • ثبت برند در قصرشیرین
 • ثبت برند در سرپل ذهاب
 • ثبت برند در روانسر
 • ثبت برند در صحنه
 • ثبت برند در هرسین
 • ثبت برند در گیلان غرب
 • ثبت برند در اسلام آباد غرب

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.