ثبت برند در تبریز را می توان بعنوان یک وجه تمایز بین کالاها و خدمات در نظر گرفت که متشکل از رقم ،حرف ، نقش ، تصویر ، شکل ، عدد و ... هستند . استفاده از برند یا همان علائم تجاری به زمان های بسیار دور بر می گردد ، اما در همه ی این سال ها با به روز شدن فناوری و راه های ارتباطی برند به شکل های مختلفی تبدیل شده است و این آرم و نشان های تجاری به نظام قانونمندی (ثبت برند) برای محافظت از شغل ها و تخصص ها تبدیل شده است.

این قضیه به افراد مصرف کننده این اختیار را می دهد تا بتوانند از بین چند برند ،کالا و خدماتی که بیشتر از نظر کیفیت یا آرم و نشان مد نظرشان قرار می باشد انتخاب داشته باشند. و یکی از مهمترین اهدافی که برای ثبت برند در نظر گرفته شده است متمایز شدن کالاها و خدمات از یکدیگر برای شناخت هر چه بهتر محصولات با کیفیت تر است.مدت زمانی که جهت استفاده انحصاری برای مالک برند در نظر گرفته شده است محدود به 10 سال می باشد که البته بعد از اتمام این مدت قابلیت تمدید برای برند وجود دارد .

اشخاص می توانند با ثبت برند تجاری در تبریز از سوء استفاده هایی که ممکن است از کالاها و این نام و نشان صورت بگیرد جلوگیری کنند.

شما متقاضیان ثبت برند در تبریز نسبت به این امر اطلاعات لازم را باید داشته باشید که ثبت برند دارای واژه هایی مترادف است از جمله : نشان تجاری ،آرم تجاری ، ثبت علامت تجاری در تبریز ، و در صورتی که قصد به ثبت رساندن هر کدام از این امور را دارید باید مراحل زیر را انجام دهید.

چگونه در تبریز برند ثبت کنیم؟

اولین سوالی که به ذهن شخص متقاضی در تبریز می رسد که چگونه برند خود را ثبت کند؟ در شروع توضیح می دهیم که آیا ثبت آن اختیاری است یا اجباری ؟

در ابتدا باید گفت که ثبت برند مطابق قانون تجارت اختیاری می باشد. ولی بدلیل اینکه متقاضی بتواند از علامت و برند خود در تبریز محافظت کند و از حمایت های قانونی برخوردار شود ، برند خود را در تبریز ثبت می نماید.

باتوجه به ماده 1 قانون ثبت علائم و اختراعات بدین صورت بیان می شود : که دارا بودن علامت تجاری و یا برند اختیاری می باشد در صورتی که دولت آن را الزامی بداند ثبت آن اجباری است .

از جمله دلایل ثبت برند در تبریز در ذیل عنوان شده است :

 1. دارابودن استعمال حق انحصاری علامت تجاری.
 2. مقابله با افراد سوء استفاده گر و کپی کنندگان.
 3. زمانی که ثبت برند خود را به پایان رساندید برای پایدارای تجارت و بقای آن می توان با تبلیغات مؤثر موفقیت بازار را بدست گرفت .
 4. می توان به اشخاص ثالث به راحتی برند و یا علامت تجاری خود را واگذار کرد و منبع درآمد دیگر بدست آورد.
 5. می توان با ثبت برند از تسهیلات و منبع مالی که تعیین شده است استفاده نمود.

مدارک لازم جهت ثبت برند در تبریز

ثبت برند یا به نام شخصیت حقیقی به ثبت می رسد یا به نام شخصیت حقوقی که هر کدام مدارکی را باید ارائه نمایند. 

مدارک ثبت برند به نام شخص حقیقی

 • مدارک ثبت برند به نام شخص حقیقی 
 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی
 • وکالت نامه رسمی به وکیل دادگستری
 • جواز تاسیس یا جواز کسب به نام شخصی که می خواهد مبادرت به ثبت برند نماید. 
 • تصویر لوگو و نام برند 

مدارک ثبت برند به نام شخص حقوقی 

 • مدارک ثبتی شرکت 
 • آخرین تغییرات آدرس و هیئت مدیره
 • رونوشت مدارک شناسایی مدیر عامل 
 • جواز تاسیس شرکت یا پروانه بهره برداری 

نکته:در صورتی که از واژه غیر فارسی در برند استفاده نمودید باید شرکت دارای کارت بازرگانی باشد.

 1. کپی برابر اصل مدارک شناسایی مدیرعامل (کارت ملی و شناسنامه)
 2. طراحی یک نمونه از برند درخواستی در اندازه 6*6 سانتی متر.

ثبت برند تبریز با ثبت پایش

مزایای ثبت برند در تبریز

 1. ثبت برند،ضمانت کننده این است که مشتریان قادر می باشند محصولات را از یکدیگر تشخیص بدهند.
 2. ثبت برند،شرکت‌ها را توانمند می نماید تا بتوانند محصولات‌شان را از یکدیگر متفاوت نمایند.
 3. ثبت برند،ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.
 4. با ثبت برند،اجازه استفاده از  آنها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منشا مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند.
 5. ثبت برند،جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی می باشند.
 6. این امکان وجود دارد که ثبت برند سرمایه و دارایی ازرشمند کسب و کار باشند.
 7. ثبت برند،شرکت‌ها را تشویق می‌نمایند تا در حفظ و بهترشدن کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.
 8. ثبت برند،می تواند جهت اخذ وام مفید باشد.

مراحل ثبت برند در تبریز

تمام سعی و کوشش گروه حقوقی و ثبتی پایش این است که مراحل ثبت برند در تبریز را بتوانیم با زبانی ساده برای شما بیان کنیم که در اینجا به دو روش قابل ثبت برای شما متقاضیان محترم به صورت خلاصه توضیح می دهیم:

ثبت برند توسط متقاضی

در اولین مرحله از مراحل ثبت نام سامانه ای برند باید به سایت اداره مالکیت صنعتی مراجعه شود و با کلیک بر روی گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی شروع به تکمبل این فرم نمایید .این نکته را باید مد نظر داشت که چگونگی تنظیم و تدوین اظهارنامه جهت ثبت برند و علائم تجاری از امور تخصصی در این مورد به حساب می آید و نیازمند تجربه در این زمینه می باشد.

در گام بعدی اطلاعات شرکت و یا شخص حقیقی به صورت کامل وارد می شود و توجه به این امر بسیار مهم است که کالاها و یا خدماتی که برای شما انتخاب می گردد طبق مجوز یا جوازی است که ارائه میدهید ،و چنانچه از چگونگی طبقه بندی کالاها و خدمات اطلاعات کافی ندارید می بایستی از اطلاعات اشخاص متخصص در این زمینه بهره مند شوید . گام بعدی بارگذاری مدارک لازم جهت ثبت برند از طریق همین سامانه است.

و در انتهای کار باید هزینه های مورد نیازاز طریق واریز اینترنتی انجام شود. بعد از تکمیل نمودن تمام مراحلی که ذکر شد پرونده شما به کارتابل کارشناس این اداره هدایت می شود و به نوبت در مرحله بررسی کارشناسان قرار میگیرد. بعد طی نوبت بررسی های کارشناس اداره صورت می گیرد که معمولا" ظرف مدت دو الی سه ماه کاری نتیجه در سامانه قابل رویت است.

در صورتی کارشناس پرونده نظر به نقص در پرونده دهد می بایستی نسبت به رفع نقص اقدام صورت بگیرد .و یا کارشناس نظر به ثبت برند دهد که در این صورت بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری باید روزنامه ثبت تقاضای علامت را ثبت نام شود.

ثبت برند توسط موسسه ثبت پایش

در ابتدا کارشناسان و مشاوران متخصصثبت برند پایش کلیه اطلاعاتی که شما برای ثبت به آن نیاز دارید را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند . در گام بعدی می بایست مدارک اعلامی که کارشناسان ما به شما اعلام می کنند را تهیه کرده و در اختیار آنها بگذارید.

گروه ثبتی و حقوقی پایش با توجه به مدارکی که تهیه شده اقدام به ثبت نام و تنظیم اظهارنامه برند به صورت تخصصی می کند و با توجه به مجوزی که متقاضی برای ثبت برند خود ارائه می دهد کالاها و خدمات را مشخص کرده و در سامانه ثبت برند اقدام به وارد نمودن کالاها می کنیم.

اگر پرونده دچار نقصی شود باید در قسمت های مربوط اقدام به رفع نقص صورت بگیرد زیرا امور مربوط به رفع نقص به صورت کاملا"تخصصی انجام می شود و بعد از انتشار آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری اقدام به ثبت نام در روزنامه رسمی صورت می گیرد و با انتشار روزنامه رسمی مراحل تشکیل پروتده ثبت علامت تجاری در تبریز توسط وکلای حقوقی و ثبتی پایش پیگیری های لازم صورت می گیرد و در انتها آگهی استفاده انحصاری به مدت 10 سال برند برای متقاضی صادر می گردد.

برند

اسامی خاص برای برند در تبریز

برای انتخاب برند در تبریز باید دقت و توجه کافی داشته باشید تا بعد از ثبت آن بتوانید با بازاریابی مؤثر و هدفمند موفقیت و درآمد بالا را کسب نمایید .

اولین سوالی که در ذهن ایجاد می شود که چگونه انتخاب برند و خاصی در تبریز داشته باشیم :

1. توجه لازم به علائم تجاری

به ویژگی های مثبت و گیرا که شخص مصرف کننده را به آن جلب کند توجه نمایید . دانشمندان و روانشناسان در بررسی ها و تحقیقات خود به این بیان پی برده اند که نشانه ها و علائم های قابل بیان ، مردم توسط آن از طریق غرایز شخصی آنها را تجربه کنند . بهتر است در انتخاب برند و استفاده از اسامی خاص از مواردی که با حسی خاص ارتباط دارد بیشتر تمرکز کنید . می توان از علم مفاهیم گذشته استفاده نمایید .

2. در پیدا کردن مفاهیم می توانید از توانایی ذهنی استفاده نمایید.

انتخاب اسامی خاص برای برند باید دارای توانایی جذب مصرف کننده و معتبر باشد . باید به توجه و احساس مصرف کننده و شخص مقابل توجه لازم کرد .انتخاب اسم برند یک ترفند به حساب می آید که دارای قوانین خاصی می باشد باید همه جوانب کار را در نظر گرفت و از هدف و کسب درا»د ذهنیت مثبتی داشته باشید.کلیه جنبه ها را در نظر بگیرید از جمله کلمات ، احساسات ، تجربیات توصیفی کسب و کار و یا اسامی خاصی که برای ثبت برند خود نیاز است را بشناسید .

اسامی خاص برای برند به عنوان مثال چند نمونه در ذیل ذکر شده است :

 • آبتین : نام پدر فریدون پادشاه پیشدادی
 • آتوسا : قدرت و توانمندی - دختر کورش وزن داریوش اول
 • آفر : آتش - ماه نهم سال شمسی
 • آفره دخت : دختر آتش - دختری که در ماه آذر به دنیا آمده است .
 • آذرنوش‌: شیرین و دل انگیز
 • آذین : زیور، طاق نصرة‌، تزئین ، آرایش

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب اسامی خاص برای برنددر تبریزمی توانید به  این مقاله  مراجعه نمایید . اسامی خاص برند

طراحی لوگو در تبریز

بهترین راه ارتباطی که بتوان در عین سادگی ارتباط مؤثری را با مخاطب در تبریز برقرار کرد انتخاب لوگو موفق می باشد .باید به بقا و تداوم نماد و نشانه ای که برای خدمات و یا محصولات خود در تبریز انتخاب می کنید توجه نماید .زیرا هویت و شناسنامه کاری شما محسوب می شود . پس با توجه به موارد فوق در طراحی لوگو باید دقت و توجه کافی داشته باشید.

باید به این نکته توجه کرد که طراحی لوگو نسبت به موارد گرافیکی کاری دیگر اهمیت و تخصص بیشتری نیاز دارد و هم چنین مشکل تر می باشد . زیرا با توجه به محدودیت ها و هم چنین در نظر گرفتن معانی و رعایت اصول تبلیغاتی طراحی ، انتخاب و طراحی کرد .

بهتر است در طراحی لوگو ، طراح از کار و هویت آن درک درستی داشته باشد و هم چنین به ریزه کاری ها و موارد حساس دقت بیشتری داشته باشد و آنها را شناسایی کند . که بتواند با تسلط کامل از عهده اداره و ترکیب جزئیات طراحی خاصی داشته باشد .

مراحل طراحی لوگو در تبریز

 • سفارش لوگو
 • طراحی اولیه
 • مشاهده و نظر شما
 • ویرایش و بازنگری

جهت کسب اطلاعات بیشتر شما متقاضیان گرامی در تبریز می توانید به مقاله طراحی لوگو مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید .

منظور از طبقات برند چیست ؟ 

ثبت برند در تبریز و سراسر ایران دارای 45 طبقه می باشد که در هر طبقه محصول یا محصولاتی توسط سازمان مالکیت معنوی که متولی ثبت علائم تجاری است عنوان شده که با توجه به موضوع جواز اداره مالکیت در طبقات در خواست شده مبادرت به صدور تاییدیه جهت ثبت نام تجاری در تبریز می نماید. مثلاً یک طبقه مربوط به مواد غذایی و طبقه دیگر مربوط به مصنوعات چوبی می باشد و به همین ترتیب هر دسته از محصولات در این دسته بندی دارای یک طبقه بندی خاص می باشند .  تصدیق ثبت برند  تبریز شما تا ده سال اعتبار دارد و اداره ثبت شرکت ها در طی این ده سال هیچ برندی را که مشابه یا عیناً شبیه برند شما است را ثبت نمی کند، این حمایتی است که اداره ثبت علائم تجاری از شما می کند. در صورتی که شخص دیگری در هر جای ایران از برند شما سوء استفاده کند قانون مالکیت معنوی از شما حمایت می کند و می توانید از آن شخص شکایت نمایید. 

ثبت علامت تجاری در تبریز

علامت تجاری تحت دو عنوان علامت جمعی و نام تجاری نیز قرار دارد در ادبیات حقوقی به هر نشانی که باعث ایجاد تفاوت و یا وجه تمایز کالا و خدمات تولیدکنندگان از یکدیگر شود را علامت تجاری نام گذاری می کنند. علامت تجاری نشان فیزیکی است که درج آن در اظهارنامه الزامی می باشد و خصوصیات خاص و منحصر به فرد آن مشخص کننده آن محصول از سایر محصولات است و نام تجاری معین کننده شخص حقیقی یا حقوقی صاحب علامت را معرفی تداعی می کند.

موسسه حقوقی پایش مجری تخصصی ثبت شرکت در تبریز و ثبت تغییرات شرکت در تبریز

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در تبریز

به طرح گرافیکی که متشکل از شکل ها ، حروف ، اشکال هندسی ، و یا دست نوشته ها باشد را لوگو می نامند. این اشکال به صورت خاصی کنار هم قرار داده می شوند و تا بتوانند نسبت به سایر اشکال تفاوت ایجاد کنند. شما میتوانید جهت بهره مندی از اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت آرم و لوگو در تبریز با کارشناسان گروه ثبتی و حقوقی پایش در تماس باشید.

واژه نامه های مرتبط با برند در تبریز

 1. ثبت علائم تجاری در تبریز
 2. ثبت علامت تجاری در تبریز
 3. ثبت نشان تجاری در تبریز
 4. ثبت آرم تجاری در تبریز
 5. ثبت لوگوی تجاری در تبریز
 6. ثبت برند تجاری در تبریز
لیست مراکز ثبت برند در استان آذربایجان شرقی
 1. ثبت برند در آذرشهر
 2. ثبت برند در اهر
 3. ثبت برند در اسکو
 4. ثبت برند در بستان آباد
 5. ثبت برند در بناب
 6. ثبت برند در تبریز
 7. ثبت برند در جلفا
 8. ثبت برند در چاراویماق
 9. ثبت برند در خداآفرین
 10. ثبت برند در سراب
 11. ثبت برند در شبستر
 12. ثبت برند در عجب شیر
 13. ثبت برند در کلیبر
 14. ثبت برند در مراغه
 15. ثبت برند در مرند
 16. ثبت برند در ملکان
 17. ثبت برند در میانه
 18. ثبت برند در ورزقان
 19. ثبت برند در هریس
 20. ثبت برند در هشترود
 21. ثبت برند در هوراند

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

زمانی وند

باسلام میخواستم هزینه ثبت برندموادغذایی .کنسرووبرنج وبفرمایید

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

سلام وقت بخیر. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.