موسسه حقوقی پایش در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره راهنمای فعالیت با کارت بازرگانی مطالبی را به متقاضیان محترمی که در صدد اخذ کارت بازرگانی می باشند ارائه نماید لذا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

زمانی کارت بازرگانی صادر می شود که موسسه ی بازرگان در دفتر ثبت تجاری ثبت شده باشد و همچنین دارای دفاتر پلمپ تجاری باشد. و عضو اتاق بازرگانی  شهر خود  باشد. زمانی که شرکتی تجاری باشد کارت بازرگانی به نم مدیر مسوئل شرکت صادر می شود.
کسانی که درخواست صدور کارت بازرگانی دارند باید فرم های مربوطه را پر کرده و به اتاق بازرگانی تحویل دهند لازم است بدانید که زمانی به بازرگانان خارجی کارت بازرگانی داده می شود که کشور آنها نیز به بازرگانان ایرانی  اجازه بدهد که در آن شرکت معامله و تجارت داشته باشند .  کارت بازرگانی مطابق قوانین گمرکی کشور به مجوزی اطلاق می شود که به دارنده آن چه اشخاص حقیقی و چه حقوقی اجازه می دهد پس از کسب آن مشغول صادرات و واردات گردد. منحصرا تجار دارنده کارت بازرگانی می توانند در ایران اقدام به تجارت واردات و صادرات نمایند به همین دلیل موسسه حقوقی پایش در مقاله ای که در ذیل برای شما آورده شده است تلاش و کوشش نموده است تا درباره ی راهنمای فعالیت با کارت بازرگانی مطالبی را ارائه نماید مقاله را مطالعه کنید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و موردی می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید.

انواع کارت بازرگانی

1-کارت بازرگانی تجاری:

کارت بازرگانی مطابق قوانین گمرکی کشور به مجوزی اطلاق می شود که به دارنده آن چه اشخاص حقیقی و چه حقوقی اجازه می دهد پس از کسب آن مشغول صادرات و واردات گردد این تجارت شامل ثبت سفارش و ترخیص کالا ، واردات از مناطق آزاد،مباردت به انجام حق العمل کاری در گمرک و صادرات کالاهای مجاز می گردد.

2-کارت بازرگانی خدماتی:

کارت بازرگانی خدماتی،برای اشخاص حقوقی صادر می شود مجاز به انجام سرمایه گذاری با زمینه فعالیت خدماتی می باشند. بدیهی است افرادی که این کارت را دریافت کرده اند منحصرا در حوزه فعالیت خود مجاز به واردات کالا می باشند.

3-کارت بازرگانی موردی:

این کارت،تنها برای اشخاص حقیقی و حقوقی صادر می گرددتنها یکبار می خواهند کالایی را ترخیص نمایند.

4-کارت بازرگانی تولیدی/صنعتی:

این نوع کارت،برای اشخاص حقوقی صادر می شود که مجاز به انجام سرمایه گذاری در حوزه فعالیت تولیدی هستند.کسانی که کارت فوق را کسب کرده اند اجازه دارند تنها تجهیزات کارگاهی و مواد اولیه مورد نیاز برای کار تولیدی خود را وارد کنند و پس از تولید، آنها را صادر نمایند.

کارشناسان مجرب ثبت شرکت فکر برتر،با بهره از وکلای مجرب و متعهد در زمینه های حقوقی و ثبتی و با داشتن بیش از 20سال سابقه ی فعالیت در این زمینه، و جهت نیل به اهداف بزرگ اقتصادی و تجاری، به ارائه سرویس هایی مباردت کرده که استفاده از این خدمات ، موجب تسهیل امور مربوط به اخذکارت بازرگانی،تمدید کارت بازرگانی و انجام مراحل قانونی و پیشرفت پروسه آن می گردد.

راهنمای فعالیت با کارت بازرگانی

شعب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در تهران یا شهرستان ها مرجع صدور این کارت به نام متقاضیانی است که شرایط لازم را احراز کرده اند. صدور کارت بازرگانی پس از ثبت تجاری موسسه یا شرکت توسط تجار صورت می گیرد. تجاری که درخواست اخذ کارت بازرگانی نموده اند باید اطلاعات مرتبط با کسب و کار خود را در فرم های منتشره اتاق بازرگانی درج و به این اتاق تحویل دهند تا دو تن از اعضای اتاق مذکور ، آنها را معرفی کنند. صدور کارت بازرگانی برای بازرگانان و شرکت های خارجی عملی دو طرفه است بدین معنی که تجار خارجی موفق به اخذ کارت بازرگانی می گردند که کشور متبوع آنها نیز به تجار ایرانی اجازه دهد در کشورشان مشغول تجارت شوند.

مدت اعتبار کارت بازرگانی متغیر بوده و وابسته به درخواست متقاضیان بین 1 تا 5 سال بوده و زمانی این کارت معتبر می شود که وزارت بازرگانی آن را تایید کند. واردا کردن کالا ز مناطق آزاد، صادرات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی، صدور ویزای تجاری، صادر کردن گواهی مبدا، عضو شدن در اتاق بازرگانی،برقراری رابطه با تجار خارجی ، رد و بدل کردن اطلاعات تجاری در سطح بین الملل، شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی ، صادرات و واردات کالا بصورت تجاری،انجام حق العمل کاری در گمرک، ثبت سفارش و خارج ساختن کالا از گمرک صدور کارت بازرگانی تحت شرایط خاص زیر صورت می پذیرد 

 1. تابعیت ایران (در مورد شخص حقیقی)
 2. داشتن برگ پایان خدمت یا معافیت از سربازی.
 3. افتتاح حساب بانکی معتبر.
 4. عدم سابقه ی ورشکستگی.
 5. عدم محکومیت کیفری.
 6. سه سال سابقه در حوزه فعالیتهای تجاری یا تولیدی که به تایید دو نفر از دارندگان کارت بازرگانی رسیده باشد.
 7. داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی.
 8. تملک محل کارقانونی که متناسب با فعالیت تجاری باشد
 9. اخذ مجوز تولید از وزارتخانه ذیربط.
 10. ارایه اظهارنامه ثبتی.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.