ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی عام

شرکت سهامی عام شرکتی است که موسسین سرمایه آن را از طریق فروش سهام به مردم تامین می کنند. یکی از موارد مهم در ثبت شرکت سهامی عام ، طبق قانون تجارت ایران آوردن نام ” سهامی عام ” در کلیه اوراق و اطلاعیه ها و آگهی های شرکت به شکل کاملا خوانا می باشد. نکته مهم بعدی میزان سرمایه اولیه می باشد که حتما این رقم باید بالاتر از ۵ میلیون ریال یا همان ۵۰۰ هزار تومان باشد که اگر بنابه دلایلی سرمایه شرکت کمتر از این میزان باشد، حداکثر تا یک سال باید افزایش شرکت داده و به اندازه مقرر سرمایه اولیه را برساند که اگر باز هم این کار میسر نبود، شرکت سهامی عام باید به نوع دیگری از شرکت های قابل قبول تبدیل شود. 

 

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی عام

 

ثبت تغییرات شرکت سهامی عام

بعد از آنکه شرکتی به ثبت رسید این امکان برایش فراهم شده است تا بتواند در مواردی از اساسنامه و یا هر آنچه که به شرکت مربوط می شود تغییراتی را ایجاد کند.مقصود از تغییرات و تصمیم های شرکتها همه ی تغییرات و تصمیم هایی می باشد که در مجمع عمومی عادی و یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسه های هیئت مدیره مطابق ضرورت هایی انجام می شود.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی عام

در صورتی که شرکتی در طی حیات خود به انجام تغییراتی نیاز پیدا کرد می توان در هر زمانی به منظور تغییر آن مبادرت نمود.این تغییرات و تصمیم ها باید بر اساس قانون تجارت ثبت شوند.به موجب همین امر ثبت آن ها به تنظیم و تهیه صورتجلسه نیاز دارد.قبل از آنکه سامانه الکترونیکی کارهای مربوط به این تغییرات وثبت آن ها با صرف زیاد ودردسرهای بسیاری صورت می گرفت ولی در دنیای امروزه متقاضیان به جای اینکه به اداره کل ثبت شرکتها و موسسه های  غیرتجاری مراجعه کنند می توانند به وسیله اینترنت و با مراجعه نمودن به پایگاه اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir صورتجلسه تغییرات شرکت ها و موسسه های غیرتجاری را کامل کنند.

تغییرات در شرکت سهامی عام

اشخاص حقوقی ممکن است پس از پایان یافتن فرآیند ثبت، نیاز به تغییر و تحولاتی داشته باشند.

انواع تغییرات شرکت سهامی عام

 • تغییر نام.
 • الحاق به موضوع.
 • تغییر موضوع.
 • تغییر آدرس.
 • نقل و انتقال سهام.
 •  افزایش سرمایه.
 •  کاهش سرمایه.
 • ورود شریک.
 • خروج شریک تعیین سمت ها.
 • تغییر حق امضاء.
 • تعیین اعضای هیات مدیره.

تغییرات شرکت

وقتی که یک شرکتی به ثبت می رسد این امکان وجود دارد که یک سری تغییرات در آن ایجاد گردد.در حقیقت، شرکت یک بار ثبت می گردد.همه تغییرات وتصمیم های شرکت ها در مجمع عمومی عادی و یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسه های هیئت مدیره قابل انجام است.

 

صورتجلسه شرکت سهامی عام

 

مراحل ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی عام

تغییرات شرکت سهامی عام می بایست در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت برسد. کلیه تغییرات و تصمیمات شرکت طی مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسات هیات مدیره امکان پذیر است .

بطور کلی نحوه ثبت تغییرات در شرکت سهامی عام به صورت ثبت تغییرات در شرکتهای سهامی خاص است اما نحوه تشکیل جلسات آنها متفاوت است. که در اساسنامه شرکت آورده شده است. برای مثال ثبت صورتجلسه تغییرات افزایش سرمایه شرکت سهامی عام را توضیح خواهیم داد.

در شرکت سهامی عام پس از اتخاذ تصمیم راجع به افزایش سرمایه ازطریق انتشار سهام جدید، باید آگهی به نحو مذکور در ماده 169 منتشر و در آن قید شود که صاحبان سهام بی نام برای دریافت گواهی نامه حق خرید سهامی که حق تقدم در خرید آن را دارند ظرف مهلت معین که نباید کمتر از بیست روز باشد به مراکزی که ازطرف شرکت تعیین و در آگهی قید شده است مراجعه کنند.

برای صاحبان سهام با نام گواهی نامه های حق خرید باید توسط پست سفارشی ارسال گردد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.