ثبت شرکتاخبار و مقالاتثبت برندبررسی ثبت برند تجاری

بررسی ثبت برند تجاری

جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت برند تجاری باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی انجام شود تا کارشناسان بررسی ثبت برند تجاری لازمه را بر روی پرونده انجام دهند در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی تقاضای ثبت برند تجاری بپردازیم.

بررسی ثبت برند تجاری

مرجع ثبت ظرف ۳۰ روز از تاریخ وصول اظهارنامه و ضمائم، آن را از لحاظ رعایت جنبه های شکلی و شرایط مقرر در قانون و این آیین نامه و همچنین تطبيق طبقه یا طبقات اعلامی با طبقه بندی بین المللی مورد بررسی و مداقه قرار می دهد.

مطابق ماده ۱۱۹ آیین نامه اجرایی ثبت اختراعات مرجع ثبت چنانچه پس از بررسی، ایرادات و نواقصی را در اظهارنامه و ضمائم آن مشاهده نماید، مراتب را به صورت مکتوب و با قید جزییات به متقاضی ابلاغ می کند تا ظرف مهلت مقرر اقدام به رفع نقص نماید. چنانچه متقاضی در مهلت مقرر قانونی به هر علتی نتواند نقایص اعلامی را رفع نماید، مرجع ثبت، اظهار نامه را رد و مراتب را کتباً با ذکر علت یا علل رد به متقاضی ثبت ابلاغ خواهد کرد. تبصره این ماده مقرر می دارد که مهلت رفع نقص برای اشخاص مقیم در ایران ۳۰ روز و برای اشخاص مقیم در خارج از کشور 60 روز از زمان ابلاغ محاسبه می شود.

بررسی ثبت برند تجاری

تفتیش و بررسی ثبت برند تجاری

در کشورهای دیگر نیز هنگامی که درخواستی برای ثبت اسم تجاری به مسئول ثبت اسماء تجاری تسلیم می شود، او بایستی بررسی کند که آیا شروط شکلی مورد طلب رعایت شده است یا نه ؟ آیا درخواست متضمن کلیه مطالب و مستنداتی که قانون مطالبه کرده است می باشد یا خیر؟

منظور آن مطالب و مستنداتی که قبلا به آنها اشاره رفت و نیز باید بررسی کند که آیا شروط موضوعی که اسم تجاری موضوع درخواست ثبت باید حائز آن باشد، وجود دارد یا خیر؟

به عبارت دیگر آیا اسم تجاری متمایز، جدید و قانونی می باشد و شرط لغت را حائز است یا خیر؟ هنگامی که مسئول ثبت اسم تجاری ملاحظه کند که اسم تجاری را قانونا نمی شود ثبت کرد و دارای محظور قانونی است، باید در خواست و تقاضا را بدلیل عدم رعایت یکی از موضوعات فوق الذکر رد کند.

کما اینکه ثبات وظیفه دارد که تشریفات تفتیش و بررسی در مورد اسماء تجاری ثبت شده و در خواست های تقدیم شده را صورت دهد تا ببیند که این اسامی با اسم مورد درخواست برای ثبت تطبیق می کنند یا خیر.

معمول این است که ثبت تجاری به طور علنی صورت می گیرد و لذا متقاضی ثبت می تواند از محتویات آن مطلع گردد و دفتر را شخصاً ملاحظه کند.

پس هنگامی که ثبات از عدم وجود هر گونه اعتراضی بر ثبت اسم مذکور واقف شد، می تواند به طور مطلق و یا تحت شروط یا اصلاحات یا قیوداتی که وجود آنها را ضروری می داند، درخواست را بپذیرد.

این موضوع را با اعلام کتبی رسما به متقاضای درخواست انجام می دهد. همچنین بر ثبات است که خلال مدت مناسبی از تاریخ تقدیم درخواست تصمیم بگیرد که تقاضای ثبت را قبول کند یا رد کند. در اتحادیه اتاق های تجاری و صنعتی عراق این مدت ۲-۳ ماه از تاریخ ارائه درخواست تعیین شده، این در حالی است که قانونگذار مصری مدت مزبور را خلال دو ماه از تاریخ تقديم تقاضا قرار داده است.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x