در صورتی قصد داشته باشید شرکت خود را به صورت آنلاین با استفاده از سامانه اداره ثبت شرکتها به ثبت برسانید می توانید با ورود به سامانه ی http://irsherkat.ssaa.ir به بخش پذیرش تقاضای ثبت وارد شوید. در این قسمت فرمی به شما نمایش داده می شود که باید تمامی مراحل آن را کامل نمائید. ابتدا می بایست اطلاعات مربوط به درخواست کننده را در این فرم کامل نمایید. مشخصات خود را در فرم وارد کنیدو در باقی مراحل انتخاب نام شرکت،آدرس شرکت،سرمایه ی شرکت ،معرفی شرکا ،مشخص نمودن سهام شرکا و معرفی شعبه های شرکت ،روزنامه،اظهارنامه تقاضانامه،اساسنامه، شرکتنامه نیز باید به طور دقیق کامل شود.اینها اموری هستند که پیش از شروع به ثبت نام باید در مورد آنها تصمیم گیری شده باشد.

در سامانه ی ذکر شده تمامی مراحل پذیرش تقاضاهای انواع ثبت تاسیس و تغییر و ...شرکت ها و موسسات غیر تجاری را می توان انجام داد.با وارد شدن به این سامانه به شما کد رهگیری ارائه می شود و شما قادر خواهید بود تصمیماتی گرفته شده و روند امور را در سامانه پیگیر شوید . متقاضیان می بایست پس از ورود به سامانه ثبت شرکت مدارک خود را اسکن کرده و مراحل را بصورت اینترنتی و به سهولت طی کرده و شرکت خود را به ثبت برسانند.

مراحل ثبت شرکت به صورت اینترنتی

اطلاعات متقاضی

در این بخش نام و نام خانوادگی و اطلاعات شخصی که درخواست کننده تأسیس شرکت یا مؤسسه می باشد ثبت می شود.جایی که شرکت می بایست در آنجا به ثبت برسد «واحد ثبتی» اداره‌ای ثبت شرکت میباشد.

نام و اطلاعات شخص حقوقی

اسامی مورد تقاضا در این قسمت ثبت می شود.جهت انتخاب نام باید نامها به ترتیب اولویت ثبت شودند. یعنی 5 نام که در نظر گرفته شده به ترتیب در قسمت تعیین شده قید شود.

موضوع فعالیت

زمینه ای که شرکت قصد فعالیت در آن را دارد در واقع همان موضوع فعالیت شخصیت حقوقی می باشد.برای وارد شدن به این صفحه روی «افزودن موضوع فعالیت» کلیک نکنید.نخست «نوع فعالیت بالاتر» از فهرست مرطوبه باید انتخاب شود.

اطلاعات مرکز اصلی

اطلاعاتی از قبیل کد پستی و شماره تلفن مشخصات پستی شرکت و یا موسسه می باشند که باید لزوما" تکمیل شود.شماره فکس،ایمیل و آدرس از جمله اطلاعاتی است که باید کامل شود.ادرس دفتر مرکزی باید به طور دقیق پر شود زیرا تمامی نامه های پستی به اأرس قید شده ارسال می شود. در نهایت روی عبارت گام بعدی کلیک نمائید تا به صفحه بعد وارد شوید. در این قسمت اطلاعات به شکل اتوماتیک وارد شده و ذخیره خواهد شد.

سرمایه شرکت

در فهرست می بایست نوع سرمایه شخص حقوقی انتخاب شود.برای نمونه سرمایه نقدی یا غیرنقدی یا سهام با نام ویا بی‌نام. سهم یا سرمایه ای که برای شرکت یا موسسه تعیین شده است همان تعداد سهام می باشد.ارزش ریالی هر سهم همچنین باید مشخص شود.

اشخاص

در این قسمت بایست بر روی گزینه ی افزودن شخص جدید کلیک نمائید.در این بخش صفحه‌ای گشوده می شود با عنوان «اشخاص حقیقی و حقوقی» .

افرادی که در موسسه یا شرکت ذی سمت می باشند همان اشخاص می باشند. اولین جای خالی «ردیف» است که افراد بدون منظور کردن سمت خود در شرکت از یک شروع شده و به صورت مسلسل ادامه پیدا می‌کند. فیلد بعدی «نوع شخص» است. که دو قسمت حقیقی و حقوقی دارد. برای نوع شخص حقیقی نام فارسی، نام خانوادگی فارسی، نام پدر فارسی، شماره شناسنامه، جنسیت، تاریخ تولد، شماره همراه و نشانی که فیلدهای اجباری هستند.

سهام / سرمایه اشخاص

در این بخش اطلاعات مربوطه در مورد سهام و سرمایه شخص ثبت می شود.فردی که اطلاعات سهام یا سرمایه او باید قید شود نخست از لیست«اشخاص» انتخاب می شود.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.