سامانه ثبت شرکت ها شامل چه میشود ؟

شرکت های ثبتی طبق قوانین حاکم در کشور شامل انواع مختلفی مشود که در زیر آن را نام خواهیم برد :

انواع ثبت شرکت ها

هزینه های ثبت شرکت

مدارک و مراحل سامانه ثبت شرکت ها

انواع ثبت شرکت ها

• ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص موسسه حقوقی پایش ثبت :

شرکت سهامی خاص، به شرکتی گفته میشود که تقسیم بندی آن از نوع تعداد افراد 3 نفر میباشد. بدین معنی که ثبت شرکت سهامی خاص با حضور حداقل ۳ فرم سهام دار که آن را میتوان موسس شرکت سهامی خاص نامید به صورت حقیقی یا حقوقی تشکیل خواهد شد که در آن اعضای هیئت مدیره حتما می بایست باید از افراد سهام دار باشند. توضیحات بیشتر را در راهنمای ثبت شرکت سهامی خاص مطالعه نمایید .


• ثبت شرکت سهامی عام

ثبت شرکت سهامی عام موسسه حقوقی پایش ثبت :

شرکت های سهامی عام همان طور که از نامشان پیداست ،سرمایه ی تقسیم شده به سهام دارند که بخشی از آن توسط سهامداران و بخشی دیگر از طریق فروش سهام به مردم فراهم می شود. شركت سهامی عام نوع بخصوص ومنحصر بفرد شركت های بزرگ می باشد كه اجازه فروش سهام به عموم مردم را دارد و مردم می توانند در هنگام اعلام پذیره نویسی به شعب بانك اعلام شده مراجعه و ورقه تعهد سهم را امضا و وجوه معینه را به حساب شركت واریز نمایند.
توضیحات بیشتر را در راهنمای ثبت شرکت سهامی عام مطالعه نمایید .


• ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود موسسه حقوقی پایش ثبت :

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید شرایط لازم را فراهم نمود تا بتوان شرکت رابه ثبت رساند به طوری که وجود حداقل دو نفر عضو در ثبت شرکت با مسئولیت محدود الزامی می باشد و حداقل سرمایه در این نوع شرکتها باید یک میلیون ریال باشد,انتخاب بازرسین در شرکت با مسئولیت محدود اختیاری می باشد,در ثبت شرکت با مسئولیت محدود نیازی به واریز سرمایه به حساب بانکی نیست و اقرار مدیرعامل به دریافت سرمایه در ثبت شرکت با مسئولیت محدود کفایت می کند. توضیحات بیشتر را در راهنمای ثبت شرکت با مسئولیت محدود مطالعه نمایید .


• ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت تضامنی موسسه حقوقی پایش ثبت :

مسئولیت حقوقی شرکاء نسبت به تعهدات شرکت تضامنی یعنی نامحدود است و اگر سرمایه شرکت کفاف پرداخت خسارات وارده احتمالی را ندهد هریک از شرکاء مسئول پرداخت کلیه خسارات به صورت نامحدود خواهند بود هرچند اگر که یکی از شرکاء کلیه تعهدات را پرداخت نمود می تواند به نسبت سهم الشرکه هریک از شرکاء دیگر مبالغ پرداختی خود را از ایشان مطالبه نماید. توضیحات بیشتر را در نحوه ثبت شرکت تضامنی مطالعه نمایید .


• ثبت شرکت تعاونی

شرکت تعاونی مشارکتی است که عده‌ای از افرادی که هم‌صنف یا تناسبی مشابه دارند مثلاً همسایه، دوست، خویشاوند یا همشهری هستند برای دستیابی به منافع ثبت شرکت تعاونیمشترک گردهم می‌آیند و در حقیقت بهم کمک می‌کنند و برای تهیه مسکن یا خرید مایحتاج یا کسب اعتبار و وام تعاونی درست می‌کنند، سرمایه معینی را درمیان می‌گذارند و دسته‌جمعی مشکل را حل مینمایند. توضیحات بیشتر را در نحوه ثبت شرکت تعاونی مطالعه نمایید .


• ثبت شرکت هولدینگ

شرکت ها در تلاش اند تا از طریق تملک شرکت‌های دیگر که عموما در صنایع مشابه فعالیت می نمایند یک گروه تخصصی را تشکیل داده تا بدین طریق بتوانند از مزایایی برخوردار شوند که از آن جمله می توان به هم افزایی اشاره داشت. این گونه شرکت ها که از مصادیق نهادهای مالی شناسایی شده طبق ماده ۴ آیین نامه اجرایی قانون بازار اوراق بهادار می باشندو از آنها تحت عنوان مادر (هلدینگ) یا شرکت مادر تخصصی یاد میشود. توضیحات بیشتر را در چگونگی ثبت شرکت های تعاونی مطالعه نمایید .


• ثبت شرکت سرمایه گذاری

تاسیس شرکت سرمایه گذاری موسسه ثبتی پایش ثبت :

شرکت ها به سه گروه اصلی صنعتی ، خدماتی و سرمایه گذاری تقسیم می شوند . در شرکت های سرمایه گذاری برخلاف تولیدی ها و خدماتی ها اینگونه شرکت ها در زمینه خاصی فعالیت نکرده و محصول یا خدمت خاصی را به بازار ارایه نمی کنند بلکه با خرید سهام شرکت های تولیدی و خدماتی دیگر به کسب سود می پردازد . توضیحات بیشتر را در چگونگی ثبت شرکت های سرمایه گذاری مطالعه نمایید .


• ثبت شرکت در مناطق آزاد

ثبت شرکت در مناطق ازاد موسسه پایش ثبت : برخی از شرکت ها برای برخوردار شدن از حضور فعال در بازارهای جهانی و منطقه‌ای ، نداشتن تشریفات اضافی ارزی و اداری ، ایجاد اشتغال سالم و مولد ، تسریع در انتقال فناوری و ... در مناطق ازاد کشور ایران از جمله چابهار ، کیش ، قشم ، اروند ، انزلی ، ماکو ، ارس ، سلفچگان اقدام به ثبت شرکت منطقه آزاد میزنند . توضیحات بیشتر را در صفحه چگونگی تاسیس و ثبت شرکت ها در مناطق ازاد تجاری مطالعه نمایید .


• ثبت شرکت و یا شعبه در خارج از کشور

ثبت شرکت در خارج از کشور موسسه پایش :

ثبت شرکت بین المللی دارای مزایای بسیار زیادی برای هموطنان عزیز می باشداز افتتاح حساب بانکی بین المللی گرفته تا اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت ، همگی از طریق ثبت شرکت بین المللی امکان پذیر می باشد. توضیحات بیشتر را در صفحه چگونگی تاسیس و ثبت شرکت بین المللی خارج از کشور مطالعه نمایید .


• ثبت شرکت مختلط سهامی

تاسیس شرکت مختلط سهامی موسسه پایش:

شرکت مختلط سهامی “Mixed joint stock partnership company” شرکتی است که تحت اسم مخصوصی بین یک عده شرکاء سهامی و یک یا چند شریک ضامن تشکیل می‌شود. شرکاء سهامی کسانی هستند که سرمایه‌ی آن‌ها به صورت سهام یا قطعات سهام متساوی‌القیمه درآمده و مسئولیت آن‌ها تا میزان همان سرمایه است که در شرکت دارند. توضیحات بیشتر را در صفحه تاسیس شرکت مختلط سهامی پایش مطالعه نمایید .


• ثبت شرکت های نسبی

ثبت شرکت های نسبی موسسه ثبتی پایش :

شرکت نسبی “Proportional liability partnership company” شرکتی است که برای امور تجاری تحت نام مخصوص بین دو یا چند نفر تشکیل و مسئولیت هر یک از شرکاء به نسبت سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته. یعنی اگر دارایی شرکت نسبی برای تادیه‌ی تمام قروض شرکت کافی نباشد هر یک از شرکا به نسبت سرمایه‌ای که در شرکت داشته مسئول تادیه‌ی قروض شرکت است. توضیحات بیشتر را در صفحه ثبت شرکت های نسبی پایش مطالعه نمایید .


• ثبت موسسه غیر تجاری

تاسیس موسسه غیر تجاری پایش :

موسسات غیر تجاری موسسه‌هایی هستند که برای هدف‌های غیر تجاری مانند فعالیت‌های علمی، فرهنگی، هنری، خدماتی، مشاوره‌ای، امور خیریه و… تشکیل می‌شوند. ماده یک آیین‌نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و موسسات غیر تجارتی، موسسه غیر تجارتی را چنین تعریف نموده است که شما میتوانید این مجموعه قوانین را در صفحه چگونگی ثبت موسسه غیر تجاری پایش مطالعه نمایید.

هزینه های ثبت شرکت

همانطور که از ثبت شرکت ها و انواع آن پیداست هزینه های ثبت شرکت نیز با توجه به نوع آن متفاوت میباشد که افرادی که تمایل به ثبت شرکتهای مختلف را دارند میتوانند با مراجعه به شرکت ثبتی پایش از هزینه های مورد نیاز برای ثبت شرکت موسسات و شرکتها با خبر گردند.

مدارک و مراحل سامانه ثبت شرکت ها

لازم به ذکر است که کلیه شرکتها با توجه به اساسنامه و افراد موسس آن دارای شرایط ثبت شرکت مربوط به خود است پس شما متقاضیان میتوانید با مراجعه به هر کدام از بخش های اداره ثبت شرکت پایش ثبت از مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بهره مند گردید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

رضایی

با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.